33479
12316971501353788406.png
  • FOXX supreme
    #13073
    Pont ma csináltam, akassz magadra plusz 30 kg-t, kibaszott jó, csak az a szar amikor beling a súly.
  • atiati100
    #13072
    Koszi az otletet a gumis tarcsajuk egesz korrekt.
    3 db felmegy egy oldalra.
  • atiati100
    #13071
    Ismerem azt az oldalt, de igy egy kis kepbol vagy nagybol nem tudod megallapitani hogy milyen szeles. Nekem minel vekonyabb kellene.
  • Frayer
    #13070
    a body bulder shopban vannak, több féle is, és több márka
  • atiati100
    #13069
    Leci segitsetek olyan tarcsat keresek ami 5kg os es a szabvany
    egykezes 30mm es rud egy oldalara 3mat fel lehet belole rakni.
    Leci mailba irjatok mar meg melyik marka ez.
    Koszi : [email protected]
  • Retsu
    #13068
    Én 6-8 szériát csinálnék tricepszre, ha csak néhány gyakorlatra van lehetőség. Hasra szintén, mondjuk ha felülésen kívül meg tudod oldani pl. amiket írtam, akkor kevesebb is elég, úgy 3 sori. Ismétlésekkel kapcsolatban kb. 8-10 az ajánlott karra, de kísérletezz nyugodtan, hogy mennyi a jobb. Hasra felmehetsz 20-25ig is, többnek nincs igazán értelme ha valaki jól hajtja végre a gyakorlatokat.
  • Roman
    #13067
    áh nekem kedvenc gyaksim lett a tolódzkodás súllyal.

    jó mélyre beengeded, szétszedi melled-tricepszed, aztán robbanékonyan fel, és szép lassan le. Szép dolgokat tud művelni, utolsó ismétléseknél már markolsz, feszíted a segged, hajlítód, csuklyád, már teljes testből tolod magad, de iszonyat bedurrantja a melled :D
  • Metwork
    #13066
    Köszi, és miből mennyit? Inkább tricepsz kellene mert az gyakorlatilag nincsen :) Meg felülés...
  • Jobson
    #13065
    Nálam nulla edzés van már egy pár hete és sajnos még egy jó darabig így lesz. Épp házfelújítás folyik és eszméletlenül leszív.
  • Roman
    #13064
    nekem is kéne már pihiznem, de az elmúlt időszakom iszonyat.. motivált volt.. szinte remegve várom az edzéseket, nem tudom, miért.

    Ajj, pedig papír szerint már pihennem kéne bőven. aucs.

    Most jön a nyár, kénytelen leszek a strandizmokra rámenni. Vádli-kar-vállak. Azt hiszem. Bár ezek eddig is el votlak maradozva
  • Roman
    #13063
    www.t-nation.com
    www.tesztoszteron.hu

    és egy torrent
    http://isohunt.com/torrent_details/74928989/charles+poliquin?tab=summary

    olvasni és olvasni. Amíg a szem ki nem folyik. nagy ettől se leszel, de legalább megtudod, miért nem leszel nagy :D
  • Frayer
    #13062
    Ne biotech katalógusokat bújjál, hanem a tesztoszteront.

    Szerintem még holnap ilyenkor is ébren leszek majd. Lassan kezd elmúlni a remegés. Az ujjaimmal alig tudom eltalálni a betűket is. :((
  • Aquir
    #13061
    nem szabad semmit túladagolni..
    én sem aludtam ma mert lazán elment a biotech jegyzőkönyvre az idő
  • Frayer
    #13060
    gecc.. benyomtam 500 mg koffeint tablettában, hogy ébren tudjak maradni.
    De már látom,hogy nagyon rossz ötlet volt.
    Senkinek nem ajánlom ekkora dózisban.
    Úgy remegek mint a kocsonya, és kurvára fáj a fejem.
    Baszottúl remegek áááá, még a fogam is vacog :((
  • Aquir
    #13059
    okés :)
  • Frayer
    #13058
    Nem. Nem mehet a megszokott edzés.
    Teljesen más kurzus megy ilyenkor mint amikor abbahagytad.

    Faszom, én nem akarok élő kisokos lenni.
    A miérteket, és a hogyanokat, olvassátok el a tesztoszteronon.
    Teli van direkt csak az edzés elméletekkel foglalkozó, kompetens cikkekkel.

    Amikor újra kezded az edzést, akkor alacsonyabb súllyal kezd, olyannal amivel megy a 12-14 ismétlés. Aztán szépen az idő haladtával növeled a súlyokat, és csökkented az ismétlés számot, hogy egy folyamatos ütemű fejlődést tudj elérni, azzal, hogy újra és újra ÚJ ingert adsz az izmoknak, ami a fejlődést váltja ki, azzal, hogy az izom sejtek az újabb, nehezebb terheléshez aképpen alkalmazkodnak, hogy megnövelik térfogatukat, és több proteint vonzanak a sejtplazmába, ahol újabb miozin és aktin fehérje szálakat hoznak létre, amely közvetlenül felelősek az izomsejt összehúzódásáért. Tehát erősebbek, és nagyobbak lesznek. De csak úgy maguktól nem fog ez bekövetkezni.

    Ha 3 évig 20 kilós súlyokkal edzel állandóan, akkor a 3 év elején lesz egy ugrás szerű fejlődés, ami pár hónap után, megáll, és a 3 év alatt az 20 kilós súly, és az általa elért inger, egy állandó állapotba konzerválja a testet.
    Ezt a hatást meg lehet nézni az útépítő munkásokon, és az útszéli kőműves segédeken, hogy ugyan van némi izomzatuk, noha napi 8 órát nehéz téglákat, és nehéz építő anyagokat emelgetnek, de közel sincsenek olyan fizikum birtokában, amit egy okos testépítő a nulláról, pár hónap alatt ne tudna elérni, vagy túlszárnyalni.

    Ez van.
    Olvassatok, és tanuljatok.
    Én kiszálltam...
  • Aquir
    #13057
    kösz.
    mert egyébként valamennyire bemelegítő edzéssel kezdtem volna, csak nem fél súlyokkal.
    max két ilyen edzés után már mehet a megszokott edzés gondolom.

    és az edzésterv átírás mennyire kell ilyenkor?
  • atiati100
    #13056
    Pesten melyik a legnagyobb sulyzokkal (is) foglalkozo ceg ?
  • atiati100
    #13055
    ja 30 mm es luku , es a 15kg sak kozt ?
  • atiati100
    #13054
    Szerintetek 25kgos tarcsak kozul melyiknek a keresztmetszete a legvekonyabb ? Ti melyik markara eskusztok ?koszi
  • Frayer
    #13053
    Igen, érdemes időközönként pihenőket beikatatni. 12 nap, vagy két hét.

    De azért a vége felé, fele súllyal, fele ismétlés számmal érdemes átmozgatni az izmokat, nem azért hogy fejlődjenek, hanem hogy ne épüljenek le.
    Viccesen könnyű lesz, DE ilyenkor még csak meg se próbáld normális súllyal. Elbaszod az egész pihenő értelmét. A pihenő értelme az hogy újra érzékenyek legyenek az izom sejtek, a viccesen könnyű súlyokra is.

    A pihenő után, a vigyorogva fel emelt, nagyon könnyű súlyokra is fejlődéssel fog válaszolni az izom.
    Ennyi. Csak kábé, ennek a tudásnak a birtokában, a testépítők csak nagyon kis, elhanyagolható része van. A többiek, meg egész évben nagy súlyokkal erőltetik magukat, és csodálkoznak, hogy hogy lehet az, hogy ők csak 5-6 kilót tudnak izom tömegben fejlődni, vagy semennyit sem adott esetben, és miért tudnak más okos testépítől, egy éven belül, felmenni +20 kilóval, majd visszajönni szálkásan -10 kilóval. Minden féle szteroid nélkül.

    A sok munka nem helyettesíti azt, hogy másképpen kellene csinálnod.
  • Frayer
    #13052
    Ha otthon edzel, minimális költségen, akkor neked a börtön edzés való.
    A böriben bevált, mert vannak ott is hatalmas állatok.

    Veszel kér katonai zsákot, ilyen szütyőt. Nem táskát.

    Pakolsz bele súlyokat, téglákat, köveket, szatyorba csomagolt nagy szemű sódert. Mind a kettőbe, és leméred őket a házi mérlegen hogy egyformák legyenek.

    Ez jól helyettesíti a kézi súlyzót.
    Két parfisnyél, összeszigszalagozva, a két végére a zsákok felerősítése, csodákra képes, és jól helyettesíti a rudas szabadsúlyoz gyakorlatokat.

    A zsákokba akár 60-60 kilóig is simán pakolhatsz.

    Én annak idején két baszott nagy 380 V as ipari elektro motorokat használtam, megvoltak fejenként vagy 35 kilósak. Mellé egy kis építő anyag, és csak úgy dagadnak az izmok.

  • Retsu
    #13051
    Először is sokkal több minden szóba jöhet, és kell is hogy szóba jöjjön, ha komolyan gondolod az edzést(igen, otthon is). Ha már csak ezekre akarsz gyúrni, legalább ne legyen aránytalanság az adott izmokban. A fekvőtámasz és variáció jók tricepszre, nade mellé nem ártana bicepszet is tolni. Ha nincs súly, keress vmit, amin viszonylag jó fogás van, és bicepszezz vele! Karra így nyomhatod akár heti 3X is, mivel az intenzitás relatíve alacsony. Hasra lehet gyakrabban is edzeni, akár minden nap, ha gondolod. Arra felülésen kívül tolhatsz lábemelést, fordított hasprést, lebegőülést.
  • Met
    #13050
    Hello!

    Szeretnék kicsit karra és hasra erősíteni, itthon (konditeremre nincs időm, kedvem, pénzem), számításaim szerint a felülés és a fekvőtámasz jöhet szóba. A kérdés az lenne, hogy miből mennyit és milyen gyakran.
  • lord nihilus
    #13049
    nem tudja véletlenül vki h hogy hívják ezt a testépítőt? kép
  • Aquir
    #13048
  • Aquir
    #13047
    Egyébként ezt az 1 mSv-t nem egy-két hónapba kerül amíg (természetes körülmények között) összeszedjük, hanem azért több időbe. Mindezzel együtt ez az elvi kockázatot jelöli.
    nyilván R=1 ha biztos a halál bekövetkezése (az R tartalmazza a bekövetkezés valószínűségét, és a bekövetkezés súlyosságát)


    Mivel a saját testünk öndózisa 0,2 mSv/év, átlagos 60 éves élettartam mellett 12mSv dózis ér, ennek kockázata 600 μR.
    Ez azt jelenti, hogy saját magunknak minden egyes évben 10 nap élettartam-rövidülést okozunk.
    (Innen látható, hogy a rákesetek 1/4 százalékát közvetlenül saját testünknek köszönhetjük)


    Az élet során sok kockázatot nem tudunk kiküszöbölni. Átlagosan egy emberi élet 3500$/fő*év = 800.000 Ft ráfordításig éri meg.

    "Egy közút-vasút átjáró fénysorompós-félsorompós biztosítása kb. 1-1,5 millió forint.
    Ez alapján akkor éri meg biztosítani az átjárót, ha ott az adott évben történik - legalább egy - haláleset.

    Figyelembe véve a közúti-vasúti közlekedés 30 μR kockázatát, évi átlagos számú balesetet feltételezve "áldozatonként" 50.000 Ft adódik.
    A kollektív ár pedig 1,5*10^6*30*10^-6 = 45 Ft


    Az emberi élet ára:

    szülési higiénia fejlesztése 50$
    fertőtlenítés 100$
    modern röntgenkészülékek 2.000$
    orvosi szűrővizsgálatok 50.000$
    légzsák 320.000$
    atomhulladék-üvegesítés 10.000.000$"
  • Roger6
    #13046
    Holnap és holnapután a BioTech-es boltokban 20% kedvezménnyel vásárolhat mindenki, aki törzsvásárlói kártyával rendelkezik. Csak gondoltam szólok.
  • Aquir
    #13045
    és az [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=983474819&no=13040]#13040[/URL]? :)
  • Frayer
    #13044
    meg
  • Aquir
    #13043

    Az ICPR (Nemzetközi Sugárvédelmi Bizottság) által használt érték az embert ért dózis kockázatának meghatározására:

    R=16,5*10^-6 [/mSv (milliSievert)]
    Tehát 1 mSv hatásos dózis 16,5*10^-6 kockázatot jelent.


    Lefordítva: 10 millió emberből 165-en halnak meg 1 mSv dózis következtében (míg pl. a természetes rák halálozások száma: 28400!!)

    Ezzel egyenértékű:
    egy pakli cigit elszívni
    8L bort meginni
    200 km hosszan kerékpározni
    1000 km hosszan autózni
    200-szor átkelni egy forgalmas úttesten
    1 veseműködés-röntgenvizsgálaton átesni



    Namármost az emberi test kibocsájtása: 0,18 mSv/év
    Vagyis: 84 éves időtartammal számolva 200x10^-6 kockázata van annak, hogy a saját testünk által leadott sugárzás miatt halunk meg (2000 ember évente)

    De! Önként vállalt kockázat: 50kg hölgy + 75 kg úr egy 8 órás éjszakája:
    8600 bomlás másodpercenként
    a szoros kapcsolat során (és óvszer nélkül): 8% nyelődik el a hölgyben = 5 nSv hatásos dózis
    (ez 1001 éjszaka alatt 0,005 mSv)

    Megéri?
  • Aquir
    #13042
    :)
  • OPM
    #13041
    Isten áldja a főnökeimet, amiért átvariálták a munkabeosztásom!
    most hogy más időben tudok edzeni, pár hetes holtpont után végre újra megindult a fejlődésem
  • Aquir
    #13040
    Azt meg szeretném kérdezni, hogy az [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=983474819&no=12806]#12806[/URL]-ban leírt edzéstervet február óta csinálom, heti kétszer - többre többnyire az egyetem miatt nem telik, ezt a kettőt meg már minden esetben tartani akarom -, és azt mondták hogy ilyenkor érdemes váltani edzéstervet, de akkor ennyi hónap után érdemes egy-két hét pihenőt beiktatni? (mondjuk most szünetre úgyis hazamegyek, de akkor pihenjek e még egy hetet?)

    Másrészt ha az a válasz hogy igen, majd váltsak, akkor az edzőt kérjem hogy ugyanezeket a testrészeket átmozgató, de az összes eddigit leváltó gyakorlatokkal írjon új edzéstervet fel?
  • Frayer
    #13039
    Nemtom, de az nem lenne rossz, ha az ilyen e-coli módosított mikrók állítanák elő a drága proteint.
    Megöntözöd őket vízzel, meg egy kis cukorral és folyamatosan gyártják a proteineket. Az jó lenne. Egy kilót ki lehetne hozni 100 forintból.
    Kár,hogy nem jut eszükbe a kutatóknak.
  • Aquir
    #13038
    Biotechnológia tananyagban volt hogy az egysejtfehérje (Single cell protein) olyan mikrobiális fehérjekivonat, amit mikróbákból állítanak elő. Humán táplálékként nem terjedt el, de állatok tápjába belekeverik.

    De ha ez színtiszta fehérje, akkor készítményben miért nem terjedt el? Más forrásból olcsóbb megcsinálni? Akkor állati takarmánynak miért jobb használni?
  • slime001
    #13037
    Személyi edző
  • Risu Führer
    #13036
    szevasztok
    tudnátok ajánlani egy olyan oldalt ahol lehet kérni személyes edzéstervet?
  • iko
    #13033
    Mestermunka!
  • Aquir
    #13032
    ez nagyon kész xD