33479
12316971501353788406.png
  • Sequoyah
    #13370
    Én is küzdősportolok, de kb ugyanazokat teszem bele, mint amikor csak gyúrtam. Fehérje, cvitamin, kreatin, meg valami ch.
    A kaja az kaja, bármit csinálsz:) Maximum a mennyiségek térhetnek el, de azt meg te látod magadon, és nem a turmixon múlik, hanem a teljes kaján.
  • Gyúrógép
    #13369
    A tej az szar folog turmixban , kulonosen edzzes utan ,mivel a tejzsir lassitja a felszivodast
    Pont azt veszted el amiert iszod , a sok egyszeru cukor miatti magas inzulin reakciot, es ezaltal a gyors tapanyag bejutast az izomsejtbe
  • Gyúrógép
    #13368
    Minden gyakorlatot azzal kezdesz hogy kifujod a levegot...majd a negativ szakaszban belegzes
  • Samurai84
    #13367
    Vízzel még nem próbáltam, majd a köv adagnál...
    Kellene egy kis tanács. Én nem testépítek, küzdelmi sportolok. Mit érdemes még beletenni? Hallottam hogy van aki mindenféle magot, joghurtot, fagyasztott gyümi tesz bele. Annak van értelme?
  • Gyúrógép
    #13366
    Nem tudjatok veletlenul hogy hany % testzsirnal jonnek elo az elso kockak a hason ? 10-15 ?
  • Sequoyah
    #13365
    Jah, kiskanállal is megeheted a port, ha tudod:)
    Szóval, ha vízzel öntenéd föl, akkor tökmind1.
    A tejben viszont van mindenféle anyag, amiből nem mind1, hogy mennyit viszel be.
  • Sequoyah
    #13364
    Ráadásul hiába érzed erősnek magad, pl a kreatintól. Az izom lehet erős is. De szoktatni kell a terheléshez a csontozatot, és az inakat is. Főképp a kényes pontokon, mint a gerinc, derék, térd, csukló.

    Úgyhogy énis ezt az elvet vallom, hogy először kis súllyal, inkább lassan/több ismétlést. Szabályosság az első. És még hozzátenném, h amíg nincs nagy súly, a lehető legkevesebb segédeszközt használom. PL egy jódarabig semmi szükség, hogy pl egy öv levegye a terhelést, hisz erre megvannak a testnek a saját eszközei, ha azt nem használjuk, csak elgyengülnek.
    Haladó szinten, extrém terhelés leadásához aztán ezt ki lehet egészíteni védőeszközökkel, gépekkel.
  • Samurai84
    #13363
    Hali.
    Mikor fehérjeturmixot készítek, azt mindegy mennyi tejjel öntöm fel?
    Mert azt írják hogy 35gr port toljak össze 170ml tejjel. Mit számít mennyi tejet öntök hozzá? A por a lényeg nem?
  • Frayer
    #13362
    Nem te lennél az egyetlen aki becsípődéssel hagyja el a kondi termet, csúszva mászva.
    Könnyen kibaszhatsz magaddal guggolás közben.
    Egyszerűen nem erre van tervezve az emberi test, hogy ilyen hatalmas terhekkel sokkolja a gerinc alsó részét.
    Szoktatni kell a csontvázat, apránként. Nem érdemes elsietni, mert ezek a sérülések idővel kiújulnak. Itt nem az izmokban keletkezik a mikrósérülés ami az ideális, hanem a csontos szövetekben. Ahhoz nem értek, de mindenki szerint is, ez nem kívánatos ha a csontozatot sokkoljuk.

    Én inkább gépekkel szoktatnám a gerincet, szabadsúlyos guggolásnál meg csökkenteném a súlyt és inkább több ismétléssel végezném el.
    Kisebb a teher, és a sokszor sok mozdulatot könnyebben optimalizálja az agy, és amihez a szervezet is könnyebben alkalmazkodik.
    Az a lényeg, hogy ne bassz ki magaddal, csak szép fokozatosan. Lassan.

    Ha erősödtél a kreatintól, azt könnyen tömeggé tudod alakítani, ha jól étkezel. A tömeg és az erőszint hosszú távon egymás mellett növekszik.
    Egymást erősíti. Az egyik növekedéséből tudsz profitálni és növelni a másikat.
  • Sequoyah
    #13361
    Az se baj, ha pár hónap az a pár hét:)
    Próbáld meg egyébként az előlguggolást.
  • Roger6
    #13360
    Én is ettől féltem, hogy a derekam a rossz... Nem volt még soha terhelve ennyire, valószínű akkor ez less a hiba forrása. Pedig még pakolni akartam rá holnap egy + 5-10 kg-ot, de akkor hagyom. Erősítek derékra, aztán majd pár hét múlva visszatérek a nagyobb súlyokhoz (a guggolást a terem tulaja mutatta - erőemelő -, talán jó technikát mutatott). Kösz a tippeket.
  • Sequoyah
    #13359
    És biztos jó a technikád? Mindenképp nézesd meg valakivel a guggolásodat, aki ért hozzá.
    Másrészt lehet gyenge a derekad. Szóval azt erősítsd, és csak azután menj feljebb a súllyal, addig jó lesz a kisebb súly is.
    De az is lehet, h simán rossz a derekad, és nem is szabad terhelned:S
  • Roger6
    #13358
    Ja igen, pont a lényeget hagytam ki, hogy guggolásnál is jelentkezik ez a probléma, tehát nem a támasszal van a gond.
  • Sequoyah
    #13357
    Lábtolót én sem szeretem emiatt. Ha megtaláltam a megfelelő pozíciót, akkor nem volt gond, szóval próbáld máshogy helyezni a derekad közben.

    Egyébként elsősorban a guggolást ajánlom lábtoló helyett, sztem sokkal jobb gyakorlat, és nincs támla, ami rosszul támaszthat alá.
  • Roger6
    #13356
    Elkezdtem idén a második (és egyben utolsó) kreatin kúrámat is. Súlyban eddig egy hét alatt (feltöltési időszakban) 1 kg jött rám, de ez látszik is, főleg a melleimen, mintha tényleg lenne mellizmom! Erőben viszont rengeteget dobott már most ezután a pár nap után, fekvenyomásban +10 kg ment ki az eddigi maximumhoz képest, bicepszben meg levertem az összes edzőtársamat, azokat is, akik 10-15 kilóval nehezebbek nálam. Hát ez durva... Előző kúra nem volt ilyen hatásos, pedig ott még figyeltem a kreatin szedésére (éhgyomorra reggel, meg szőlőcukor), most meg csak belevágom a tömegnővelőbe, oszt hadd szóljon! Remélem folytatódik tovább a jótékony hatás a feltöltési időszak után is.
    Viszont előjött egy kisebb gond, és nem tudok mit kezdeni vele. Nagyon szeretek lábazni, igaz, még csak 1-2 hónapja foglalkozom komolyabban ezzel a testrésszel (a többiek nem is csinálják). Szóval most olyan 150-165 kg-ot tolok ki lábbal 7-8 x, de ilyenkor rettentően fáj a hátam. Nem is a hátam, inkább lejjebb a csípőmnél. Edzés után hajolni, felemelni dolgokat elég nehezemre esik. Elkezdtem használni övet, addig segít, amíg rajtam van, de ha leveszem, akkor ugyanolyan rossz a helyzet. Nem tudjátok, hogy mitől lehet ez? Hogyan tudnék ez ellen tenni? Nem szeretnék lesérülni...
  • BADE
    #13355
    ha vkinek szüksége van bolti ár alatt Gaspari Halodrol-ra,SizeOn,MHp Dark Rage(EPO vérdopping),Labrada CHARGE zsírégetőre,akkor priviben megtalál
  • Frayer
    #13354
    Amúgy mi van felétek a gyesznóval? Meg van még a szuszis gyesznó? Hogy fejlődik?
  • Roman
    #13353
    Vékony, nekem.. lassú az anyagcserém. Mégis naponta 2szer megyek. S szó szerint ektomorfkodom.. nem bírok megülni a seggemen, izgek-mozgok egész nap, suliban felalá rohangászok-mászkálok a lépcsőkön szünetekben, órán dobolok, meg a lábammal verem a fődet, fészkelődök..

    mindenki hiperaktívnak tart, de nem érdekel.. így tudom elkerülni, hogy behízzak mint a disznó.. mert a tréning az heti 4-5 óra kb.. de egy hét 168 órás.. ha a többi órában ülök a tv előtt, elhízok, ennyi. Neked ektomorfként PONT az ellenkezőjét kell csinálnod annak, amit én teszek..

    Én minden ektó osztálytársam látom hogy felalá rohangálnak szünetekben, egymással bírkóznak, egymásnak rohannak, hülyülnek.. de kipirulnak, látszik rajtuk, hogy azt a sok curkos energiaitalt ott helyben égetik el. Ezért nem híznak :D
  • Tyler1
    #13352
    srácok hasprésnél a levegőt kifújják miközben emelik magukat vagy kifújva kell csinálni?? meg melyik a leghatékonyabb helyezkedés? ha nyújtva van a láb, vagy ha a comb igy merőlegesen mintha ülnél?
  • Frayer
    #13351
    A gyors anyagcsere az nem rossz dolog.
    Lehetővé teszi, hogy a sok bevitt kalóriákból ne rakódjon le annyi zsír tömegelés alatt.
    Ha kellő mennyiséget bezabálsz, úgy fogsz nőni mint a disznó. E felől ne aggódj. Csak jó féle ételeket egyél, itt most nem az árára gondolok az ételnek. Egyé halat is, csirkéből a húst. Bőrét meg add a kutyának. stb stb már leírtam..
  • vékony
    #13350
    Egy fontos dolgot kihagytam, amiért a vékonyságom okolom. Nagyon gyors az anyagcserém, minden nap ürítek, sőt van amikor kétszer is. Megfogadom amit írtatok, kipróbálom, esetleg ezutóbbi problémámra van tippetek?
  • Frayer
    #13349
    placebo
  • slime001
    #13348
    Mi a véleményetek az L-carnitine-ról meg a többi zsírégetőről? Ha valaki szedett már ilyet megoszthatná, hogy milyen a hatása, mennyit dob a diétán, érdemes-e megvenni stb.
  • Frayer
    #13347
    Off

    édesVíz az mindenhol van. Az még hagyján. De keleteuropa számára a 300 évre elegendő Makói gáztárnák, és a több ezer milliárd Kwh geotermikus energia, és a mérsékelt éghajlat, termőföldek értéke, igen csak kedvező térséget csinál a Magyarországból a nagytőkések számára. Csak ezekből mi egy kanyit nem fogunk látni a büdös életben, hiába haltak meg őseink ezért a földért. =(

    On
  • vékony
    #13346
    Köszi a válaszokat, meglátom jön-e a tömeg. :)
  • Danny1987
    #13345
    Off

    Igazad van.
    Amúgy afrikaban se nagyon akarnak segiteni az éhezőkön.Aki meg átjut angliába vagy vmi európai országba azokkal csak a baj van.
    Azért jó hogy van afrika mert a gyógyszereket léehet rajtuk siman tesztelni.

    A masik hogy eladosodtunk ez igaz.
    Simon peresz kijelentette hogy felvásárolták mo-ot.
    Innét kezdve már csak illúzió Magyarország.
    Az izraeli tőke adja az ingatlan befektetések jelentős részét.Mo alatt hatalmas viz készlet van ami a jövő nagy kincse.
    Szóval szópóka lesz:(.

    On
  • Roman
    #13344
    Vékony, még B12 vitamin, havonta egy ampulla. Olyan étvágyad lesz, mint egy holland keselyűnek. Edzésből meg csinálj valami Waterburyset vagy Doggcrapp-et, ezekkel szvsz lehet nőni, mint a gomba.

    Tudom nagy divatja van a vékony gyerkőcök körében a Trans-x-nek és a HyperMegaUltraBrutalSuperAstonishingFreakyIncredible Mass nevezetű "tömegnövelőknek" (az ilyen instant-oldódó kettes típusú cukorbetegség egy dobozban elég szénhidráttal ahhoz, hogy kiakasszon egy vércukormérőt) de édesanyám kolleginájának a fiacskája már inzulinos lett az ilyenektől, ennélfogva mérlegelj, megéri-e egész nap inni azt, amit más vékony gyerekek isznak.

    Egyé sokat. :) Ja, és. Igyál 3,5%-os zsírtartalmú tejet meg nassolj olajos magvakat. Meg aludj. Minden este 8 órát, és ha teheted, fejeld meg délutánonként 1-1.5 órás szunyával. Azt jön a tömeg.
  • Roman
    #13343
    Teljesen egyéni dolog az öv használata. Jómagam egy éve nem használtam övet, és tessék, élek, virulok, a hasam-gerincmerevítőm meg rengeteget erősödött.

    Engem az öv megfolyt, kinyomja a levegőt a hasamból, ennél fogva nem ér semmit, hisz a "természetes" súlyemelő övedhez PONT hogy kell az, hogy szép nagy nyomású levegő legyen a hasadban, ami stabilizál. Szóval nálam pont ellenkező effektusa van, mint "normális embernél", de az is lehet, hogy csak én vagyok szar, hiszen 140 kg felé guggolásban és 160 felé felhúzásban nem megyek. Evezni is maximum 80 kg-al.

    Bár ha állva nyomok mellről, mindig szükségét érzem, mert ott elég erősen hátrahajlok néha, ezért ha állva dolgozok, inkább maradok a tarkó mögötti nyomásoknál.

    Amúgy nagyon szép és jó, egy húzódzkodó rudat be kéne szereznem, mert akkor fix, hogy nagyon hamar feltornázom az ismétlésszámot. De az elég érdekes, hogy dzsekiben, bakancsban a vastag játszótéri hinta keresztvasán szabályosan kiakasztva lenn és fenn is szegycsontozva nagyon jól megy, míg a konditermi vékonyka kis vason meg alig, holott ott jóval kevesebb ruha-egyéb van rajtam, és fejben is ott vagyok.

    Konkrét ismétléseket nem írok, röhögnétek. De valahogy a vastag rúd jobban bejött húzódzkodásra. Tolódzkodás is érdekes. Régen imádtam a széleset, mert iszonyat durrantotta a mellem. Most meg, hogy egy év után megint a szélesen tolódzkodom, röhögök. A szűken jobban érzem a mellem, lenyújtja, bedurrantja, és így tovább.

    Igazság szerint egy Gironda-féle V rúd lenne a jó hozzá. :)
  • Frayer
    #13342
    OFF

    Elmondom neked, hogy már rég meg lehetett volna oldani az ilyen szegény országok fel fejlesztését, kidolgozni a mezőgazdasági rendszerüket.
    De erről szó sincs. Az a baj, hogy ezt nem is akarják megoldani.
    Nem azért adják az ilyen országoknak a hiteleket, hogy majd valamikor visszafizessék kamattal terhelten. Nem. Azért adják, hogy függő helyzetbe taszítsák őket. Mi magyarok is azért kapjuk a hiteleket, hogy függő helyzetben tartsanak minket. Értelmes embernek soha nem is jutna egy pillanatra sem az eszébe, hogy ezeket a hiteleket valaha is vissza tudnánk fizetni. Hát már az ország 80% jogilag idegen tulajdonban van.
    Ebben a vagyonba bele tartozik a lakásod, a kocsid, munkaerőd, sínek, autoutak, kórházak, minden.
    Ezt direkt csinálták velünk.
    On

    Vékony -
    Heti 3-4 teljes test edzés. Edzzél minél többet.
    Egyél minél többet. Álljál rá a csirke húsokra, melle, combja.
    A nagyon zsíros ételeket hanyagold, disznó, marha, kolbászok, szalonnák.
    Vegyél lenmagolajat, napi egy evőkanál.
    Vitaminokat, vegyél b6 vitamint, 200 mg. Az majd szépen meghozza az étvágyadat, ha nem tudnál elég sokat enni.
    Mert sokan azt képzelik, hogy sokat esznek, közben köze nincs a valósághoz hogy ők mit hisznek.

    Egyél minél több tésztát, rízst, hüvelyes ételeket, borsó, bab, lencse ilyesmi. Főzeléknek jó az.
  • Aquir
    #13341
    Afrikának olyan tartozása van, amit már nem is tud visszafizetni. Valamennyit elengednek belőle, de hát igen, mégse fogják azt mondani hogy Na akkor most lemondunk a tartozásról :| Egyébként nem lehet megoldani az élelmiszerfölöslegünk elszállítását ezekre a területekre. Ott helyben kéne tenni valamit.
  • vékony
    #13340
    Vékony vagyok, hízni és erősödni szeretnék. 174cm, 62 kg vagyok, mit tanácsoltok? Köszi a választ!
  • Hector Troy
    #13339
    Olyan kérdésem lenne hogy fekvenyomásnál érdemes-e övet használni ha szériázol?
    Tehát, mikor kinek és milyen gyakorlatokban érdemes/kötelező az öv?
  • Danny1987
    #13338
    "A másik, kutya, macska, állat nekem még nem hazudott."

    Ez érdekes mondat?
  • Roger6
    #13337
    Na hol vannak a képek? Már türelmetlenül várom őket! Vagy még mindig Photosop-olod?
  • sandor8206
    #13336
    "...A harmadik: kaja. nem zabálok se tojást , se kenyeret , se kiló húsokat...." na ebből látszik, hogy szinte semmi közöd a testépítéshez. Hogy jön ide a kenyér?!
    +
    "...mégis nagyobb és szebb izmaim lettek mint másnak.." szóval az alapján amit leírtál fel kell tennem a kérdést. Mit szúrsz?!
  • Frayer
    #13335
    A megnézném, hogy mit szólnának az etiópiaiak ha ledobnánk közéjük a videoban lévő fatboy-t.

    30-40 kilós kis emberkék meglátnák ezt 170 kilós monstrumot. Milyen képet vágnának?? Meglenne a véleményük a modern, nyugati fogyasztói társadalomról az már biztos.

    Etiópiában azért hallnak meg az emberek, mert nincs elég táplálék.
    Nyugaton meg azért mert túl sokat esznek az emberek, cukorbaj, elhízás, stroke, érelzáródás, agyvérzés. Mind a mértéktelen táplálkozás következménye is lehet.

    Az ilyen jól lakott menzások minden nap belapátolnak vagy 6 ezer kalóriát, addig más országokban jó ha megvan a napi 400 körüli fej adag, akkor már örülnek, de simán van olyan nap is hogy nem esznek semmit.

    Furcsa ez az ember nevű állat. Az emberek le se szarják egymást. Kedvtelésből gyilkolják egymást, ha kell még ideológiát is gyártanak hozzá indoknak.

    Semelyik más állatfajta sem ilyen primitív mint az ember, hogy egymást gyilkolássza.
    hmm
    A másik, kutya, macska, állat nekem még nem hazudott.
  • Roman
    #13334
    Vejnemöjnen receptje az instant túledzésre és kardiológiai beutaló rovatunk:

    1. reggeli, 6 egész tojás, 50 gramm bacon, egy marék dió, 40 gramm sovány túró
    2. angol emelt szóbeli, előtte 2 tabletta rinathiol (60 mg pseudoephedrine) és 1 kapszula darázs (300 mg koffein 190 mg egyéb gyógynövény
    2. következő étkezés 120 gramm csirke, olajos magvak, zsíros sajt
    3. felsőtest DoggCrapp módra, rest and pause technikával bukásig, intenzív nyújtás, edzés előtt 3 csésze feketekávé, 1 adag attack, 1 tabletta rinathiol
    4. edzés után 20 gramm kókuszreszelék 40 gramm tejsavó 25 gramm olívaolaj egy maerék olajos magv
    5. alvás majd "történelem vetélkedő a reformációról", semmi stimu :D Ja, még előtte 100 gramm hátszalonna, ződség.
    6. ezután 100 gramm zsíros túró, sajt, 1 óra alvás
    7. este 20 perc bicaj tüdőköpve, majd edzés ismét, guggolás és kettlebell 30 percben. Utána 50 gramm hátszalonna, sajt, csirke, olajos magvak.

    És még nincs vége a napnak. :D Sajnos a magas koleszterolbevitelem miatt nem csak a tesztoszteron és DHAE van az égben, hanem a triglicerid is, de leszarom.. jobb napokon akár negyed kiló szalonnát is betömök, szóval tökmindegy.

    Ja, és formálódtam. szálkásodtam, a tömegem maradt 97 kg. :) de a "tápkieg protokoll" >értsd, köptetők orrba-szájba.. ha nincs rinathiol, jó a colrex is, az fenilefrines....< szerintem BIZTOS ÚT.. nem is a kardiológiára, már patológiára.. :D
  • Danny1987
    #13333
    "a szellemi képességeket is fejleszti"
    "Fejleszti a személyiséget"


    #13320 a kivétel
  • Danny1987
    #13332
    Azért kiváncsi vagyok a gyerek szüleire.
    Gondolom reggeli meki tizórai meki ebéd meki uzsora meki vacsora meki lefekfés előtt zsirós kenyér.
    Napközben meg 4-5 tábla csoki.

    Gondolom a barátunk az usaban tancol?
  • Danny1987
    #13331
    Ő a magyar ronnie coleman