33479
12316971501353788406.png
  • Frayer
    #13410
    rakd vissza a műanyag hálót a shakerbe, és úgy rázd össze.
    Vagy ha nincs ilyen shékered, akkor vegyél. Nekem a tejsavókból egyik sem ízlik. Hogy szoktátok feldobni a tejsavók ízét? Kakaópor?
  • Samurai84
    #13409
    Hali.
    Az miért van hogy a turmix amit csinálok ebből a whey proteinből csomós lesz? Ennek nem kellene feloldódnia?
  • Frayer
    #13408
    igen
  • Retsu
    #13407
    Nem akarlak megsérteni, de te E/3. személyben beszélsz magadról? Ez a Vejnézés...Na de a témához hozzászólva:én lelki okok miatt nem igazán tudtam rendesen kajálni cirka 3 hónapig(március közepén kezdődött a kálváriám). Fogytam 9,5 kilót, erőben úgy 8 kilót gyengültem ha a fekvenyomást nézzük. Viszont sokak szerint most jól nézek ki, jól jött ez a kényszerű szálkásítás. Ha most újra elkezdek rendesen enni, intenzív edzés mellett, számíthatok-e arra, hogy még ha vissza is jönne a súly, a testösszetételem jobb lesz(relatíve több izom, kisebb testzsír%)?
  • Roman
    #13406
    =( Vejne is szórakozott vele pár hónapig. Napi 10 egész tojgli, sertéshusi, sajtok, baconök, s amellett erősödött sokat, hogy mellé a súlya nem változott, de láthatóan szálkásabb lett.

    De Vejne nem akarta, hogy a szülei aggódjanak a magas koleszterolja miatt, így leállt. Pedig a testoszintje az egekben volt..
  • Aquir
    #13405
    Tökjó, most olvastam "A koleszterinblöff" címmel egy cikket a koleszterin és zsírok jótékony, a növényi olajok, szénhidrátok és a gobonafogyasztás káros hatásairól.
  • SeanJRRussel
    #13404
    President John F. Kennedy
    Waldorf-Astoria Hotel
    New York City, April 27, 1961

  • Aquir
    #13403
    aha
  • Frayer
    #13402
    Indulj el a szálon. Használd a keresőt.
    Nyomozd ki, ki ez az ember. És miről beszélt, miért ölték meg.
    Szépen beleásod magad, és én garantálom, hogy azután másképpen fogsz tekinteni a világra mint most. És megmagyarázhatatlan dolgok hirtelen világossá válnak. Az egész világot becsapják. Uralnak minket. Olyan rabszolgaságban élünk, amiről nem is tudunk, amiről sokan még csak nem is sejtjük, hogy ilyen lehetséges.
  • Aquir
    #13401
    ő ki?
  • Frayer
    #13400
    Ennek az embernek, ezekért a sorokért meg kellett halnia. Úgy olvassátok.
  • Frayer
    #13399
    Aki ki akarja tágítani a tudását, és el akar indulni ezen az úton, annak érdemes utána nézni ezeknek a soroknak.
    Ki mondta, miért mondta. Miről beszélt.

    " the very word secrecy is repugnant, in a free and open society, and we are as a people, inherently and historically, opposed to secret societies, to secret oaths and secret proceedings.

    We decided long ago that the dangers of excessive and unwarranted concealment of pertinent facts far outweigh the dangers which are cited to justify it.
    ... And there is very grave danger that an announced need for increased security will be seized upon by those anxious who wish to expand it's meaning to the very limits of official censorship and concealment.
    ... For we are opposed, around the world, by a monolithic and ruthless conspiracy, that relies primarily on covet means for expanding it's fear of influence,

    on infiltration instead of invasion,
    on subversion instead of elections,
    on intimidation, instead of free choice,
    on guerrillas by night, instead of armies by day,


    It is a system which has conscripted, vast material and human resources into the building of a tightly knit, highly efficient machine that combines military, diplomatic, intelligence, economic, scientific, and political operations.

    Its preparations are concealed, not published.
    It's mistakes are buried, not headlined.
    Its dissenters silenced, not praised.

    ...not primarily to amuse or entertain,
    not to emphasise the trivial and sentimental,
    not to simply give the public what it wants,
    but to inform, to arouse, and to reflect
    to state our dangers and our opportunities,
    to indicate our crises and our choices,
    to lead, mould, and educate and sometimes even anger public opinion.

    ...And so it is to the priniting press, to the recorder of man's deeds, the keeper of his conscience, the carrier of his news, that we look for strength, and his assistance, confident that with your help, Man will be what he was born to be..

    Free and independent.
  • Gyúrógép
    #13398
    Nyugaton is vannak hivatalos gyoccer tesztek amiert meg fizetnek is, kb. ft-ba olyan 300-450 ezer kozott egy 4-5 napos tesztert...
  • Aquir
    #13397
    IPM, a gondolkodó ember lapja. Júniusi szám: "Ki miben függő?" cikk. Honlap / Aktuális számunk / Ki miben függő (rövid részletek, de ezekben az idézet nem szerepel)
    Azért volt megemlítve ebben a témában, mert a cukorfüggőség (ilyen is van), a sok cukorfogyasztás ajtót nyitott más függőségek előtt kísérletekben.

    "Úgy tűnik tehát, hogy a mértéktelen cukorfogyasztás változást idéz elő az agyban, mintegy "hatalmában tartja azt". S hogy miért kell egyre több? Mert amikor a jutalmazó köröket elárasztja a dopamin, az itt lévő idegsejtek azzal védekeznek, hogy mindinkább "behúzzák" érzékelő receptoraikat (jelfogó molekuláikat), így egyre érzéketlenebbé válnak erre az anyagra. Ugyanaz az adag már nem okoz eufóriát, egy idő után pedig nem eredményez semmit. A jutalmazó körök működése tartósan csökken."
  • Tyler1
    #13396
    mint a hülye amcsik akik 10 év alatt 100 millió embert szoktattak rá az édesítőszerre a cukor helyett. és most dolgozhatnak újra h a szar édesítőszerről, ami szétbassza a gyomrot, epét, mindent, visszatérjenek a kevésbé ártalmas sima cukorra!!! god bless america
  • Danny1987
    #13395
    Ez komoly?

    Tudnal adni egy linket?
  • Aquir
    #13394
    hát jah. Amíg az előző generáció életében egy év alatt 5kg cukrot evett meg (az előtte lévő pedig még kevesebbet), a mostani generáció egy év alatt 40kg-ot eszik. Édes élet... :|
  • Frayer
    #13393
    Nem is hinnéd, hogy milyen hatékonyak a manipulatív tudatmódosító, átnevelő média tréningek.

    Afrikában is a népet egy évtized alatt könnyen kezes birkává lehetne tenni, akik dolgoznak, fogyasztanak. Könnyen kinevelhető belőlük a profitot hozó fogyasztói társadalom a maga kapitalista értékrendjével.

    Mint ahogyan ezt velünk is megtették.

    Ha egy átlagmagyartól a kamatról kérdezel, vagy a monetáris politikáról, vagy nem tud hozzászólni, vagy helyeseli a kamatot, mert hogy az milyen jó is amikor összegyűlik sok pénze az embernek, és munka nélkül gazdagszik.

    Emlékezzünk, a biblia szerint is az amúgy jámbor jézus csak egyszer folyamodott erőszakhoz, amikor kiűzte a pénzváltókat "bankárokat" a templomból. Csak a ortodox keresztény értékrendre akartam rámutatni.

    Ha jobban bele gondolsz az egész rendszerbe, nem a pénz dolgozik helyetted. " hiába is akarják ezt bemesélni egyes bankok reklámja - húszezresekből álló ember-"

    A pénzen lévő kamat nem a semmiből teremti az értéket, hanem más emberek által létrehozott értekeiből LOP el értéket. Mint az infláció.

    Ez rendben is van akkor ha gazdag vagy. De máris nincs rendben azok számára akik naphosszat dolgoznak, hogy a következő hónapba is betudjanak menni dolgozni.

    Most azt is képzeld el, hogy vannak olyan családi dinasztiák, amelyek family trustjének ~450 ezer milliárd $ vagyona van. Nem mondom ki melyik ez, egy ős régi nemzetközi bankár dinasztia.

    Ennyi pénz után a kamatot, a profitot "interesting", tőke érdekeltséget valakinek, valakiknek elő kell teremteniük, munkával.

    Na itt a nagy válasz arra, hogy miért van az, hogy ugyan annyi vagy több munkával kevesebb érték jut nekünk mint nyugati társainknak.
    Nem azért mert őket nem szipolyozza ki a magán-pénzrendszer, hanem mert minket sokkal de sokkal jobban szívnak le anyagilag.

    Sajnos off voltam.
    De sajnos azért mert meg merem írni az igazságot már sok helyről ki vagyok cenzúrázva. Origó, Index, népszabadság, demokrata, most már SG is, bizonyos topikokban. Mivel nem jó egyes érdekeknek, hogy mindenki tudja az igazságot.

    Hogy ne legyen törölve a hozászólásom, hogy egy kicsit on is maradjak beköpök némi a topikhoz releváns információt is.

    Néhány fontos alapelv. Jótanács.

    - Eddz gyakran.

    - Ne eddz bukásig! Ha gyakran akarsz edzeni, akkor az idegrendszert meg kell kímélni attól a túlzott kifáradástól, amit a bukásig, vagy azon túl való edzés (erőltetett ismétlések) jelent.

    - maximális terhelést a minimális idő alatt.

    - addig végezz egy gyakorlatot, amíg ki nem hoztad belőle a maximumot.
    Ez az időpont bárhol lehet a 3-6 hétig terjedő intervallumban. De egyéni, ki hogy érzi.
  • Danny1987
    #13392
    Már megint offolunk de ezt afrikában nem tudnad megcsinalni.
    Mit akarsz olyan emberekekl kezdeni aki már 10 évesen szétbaszta magát drogokkal 11 évesen meg gépfegyvert adtak a kezébe.
    Angliaban 215 bünőzőbül 185 fekete aki afrikából jött nem tudnak velük mit kezdeni.
    Ez van.

    Szerintem pénzkidobás még az élelmiszer adományok is csak az evoluciót probáljuk meg késleltetni.

  • Frayer
    #13391
    Ha már szóba került.
    Afrikába nem élelmiszer segélyeket kell küldeni, amit szétlopnak amúgy is.
    Meg nem gyógyszercsomagokat, és korház és keresztényi missziókat kell küldeni, hanem az infrastruktúrát kell létrehozni. Átadni a "Know How"-t, a módszereket, a licenszeket amivel traktorokat építhetnek, feldolgozó gyárakat építhetnek, saját termőföldeket munkálhatnak meg, tömeges termelést valósíthatnak meg. Gyógyszer iparukat létrehozhatják stb stb.

    De ezt nem hogy nem erőltetik, hanem akadályozzák tudatosan.
    Most hosszú lenne bele menni hogy miért ez a könyörtelenség. Legyen elég annyi, hogy az üzleti érdek másként diktálja.

    Sok mindent lehetne, ha akarnák az emberek.

    Csupán akarat kérdése lenne az is, hogy az országban mindenki egészségesen táplálkozzék, és a betegek száma a tizedére essen vissza.
  • Danny1987
    #13390
    Afrika igy jó ahogy van.
    Gondolj bele az új gyógyszereket embereken is lehet tesztelni.
  • Danny1987
    #13389
    85kg felett milyen testmagasággal?
  • Gyúrógép
    #13388
    Amerika le se szarja a sok afrikai egesz nap tancolo, dolgozni szaro, a hussben az orrat piszkalo ehes fekat.Neki OLAJ kell.Sok-sok OLAJ...
  • fook
    #13387
    föcitanárunk mondta hogy amit iraki háborúra költött amerika , abból simán helyre lehetett volna hozni az egész afrikai helyzetet :)
  • Roman
    #13386
    Szóval, most jó 11% tézsével 96 kg-osan a kétfelé bontásom (mellválltrichát) (bicalkarvádlicomb) heti 3 nap edzésem nem megfelelős? :)

    Olyan érdekesen csinálom, elmegyek szépen bukásig, rest-pause technika, intenzív nyújtások, folyamatosan növelem a terhelést (ezért jó naplózni, mindig tudom, mit kell megvernem)

    és kibaszott kimerítő az edzés. utána általában alszok, hétfőn például délután 5től másnap reggel 6-ig folyamaotsan aludtam, most is ki vagyok ütve. Durva. :)
  • Hector Troy
    #13385
    Már bocsi Frayer, de izomtömeg helyett nem víztömegre gondoltál? (Főleg 85 fölött)
  • Frayer
    #13384
    Teljes testet akkor preferálom mikor még nincs túl sok izomtömeged. Azaz olyan 85-90 kg-ig szálkásan. Ez alatt szerintem értelmetlen olyan dolgokról beszélni, hogy "ne csináld túl sokat, túl sokszor mert kiégeted az izmot, túledzed magad"
    Valós tapasztalatok, hogy ha nincs meg a kellő izomtömeged és akár heti 5 napot is minden nap ugyan úgy végig dolgozod a teljes testedet, nemhogy nem leszel túledzett, de rögtön hozzászoksz a starpához, és megindul a fejlődés valami brutális módon. De nem azt mondom, hogy ez működőképes is marad folyamatosan, és vagy egy meghatározott izomtömeg felett.
    De a többségnek itt, megfelelő.

    85 felett én így bontottam el.
    Mell, tricepsz, váll-csukja, + apróságok.
    ----
    Hát, bicepsz-alkar , láb

    Csak kétfelé. Hétfő-kedd, csüt-péntek.
  • Roman
    #13383
    Frayer, emlékeim szerint elég nagy teljes test fan vagy, de mi a helyzet a bontásokkal? Használtál már bontásokat, mi a kedvenced, blabla. Kétfelé? Húzó-nyomó-alsótest? Mit szeretsz elyen téren?
  • sandor8206
    #13382
    szinte mindegy, a lényeg, hogy a izmokba jusson, ehhez kell transzportrendszer, hogy felbassza az inzulinodat! Régebben a szénhindrát (szőlőcukor) volt a menő, de mostanában már olvastam olyan cikket is, hogy a fehérje is nyomja fel. Ha most veszel először sztem tökmindegy vegyél egy monohidrátot és kész , olcsó és elsőre simán dob.
    + nem az a lényeg
    1; vitamin, ásványok
    2, fehérje ha ez megvan, akkor jöhet a kreatin
  • slime001
    #13381
    Most szeretnék venni kreatint. Szerintetek melyik lenne a jobb? Scitec Crea-bomb vagy Scitec Pump-FX? Akiknek vannak tapasztalatai azok ne tartsák magukba!
  • plck
    #13380
    oké
  • Roman
    #13379
    Haha, ez j. Leszokok és többet eszek? Újdonság. Nem kell rászokni. Vagy csak az eszik többet, aki gyenge fejben.

    Amúgy nem kell mindent elhinni a biosztanároknak, nekem pl. csak ilyenről tudnak spekulálni, hogy lehet beindítani egy férfi tejelválasztását az emlőkben. Háhá, vicces, mi?

    Edzés előtti szénhidráttal vigyáznék, engem úgy elálmosít, mint a retek. Sőt, én mondjuk nem vagyok normális, teljesen kiiktattam az étrendemből a szénhidrátot, csak zsírt tömök, ipari mennyiségben, azóta olyan nemálmos-élénk gyerek vagyok.

    HC! :
  • plck
    #13378
    hát aza baj hogy én se nagyon.Meg cigizek is és tudtommal aki leszokik a cigiről többet fog enni, tehát meghízik.Tegyük fel leszokok és ha nem hízok tőle feleslegesen szenvedtem
  • Roger6
    #13377
    Én speciel 1 órával edzés előtt mindig eszek szénhidrátos kaját, fél órával előtte meg szénhidrátos turmixot. Mondjuk nem is vagyok hajlamos a hízásra.
  • plck
    #13376
    Oké köszi hiszek nektek!De milyen érdekes hogy a biosztanárom azt mondta hogy kajálni kell edzés előtt mert ha nem akkor ugye nem lessz energiád és a saját izmaidat éled fel edzés közben, magyarul így nem fog nőni az izom
    De hiszek nektek!

    Bye
  • Retsu
    #13375
    Magam se mondtam volna precízebben, mester:) Ja, nálam úgy néz ki, hogy edzés után közvetlen fehérje, rá 30-40 percre meg jön a vacsi.
  • Frayer
    #13374
    Nem ilyen fekete fehér a helyzet.

    Van akinek jót tesz egy kis ch edzés előtt. Sőt, egy kis fehérje is, bcaa.

    Én úgy vagyok vele, hogy előtte is, persze nem közvetlenül előtte.
    Mert ugye azt is tudni kell, hogy a szimpatikus idegrendszer módosul evés után. Ha sokat eszel, főleg sok CH-t, akkor elálmosodsz, gyengébb leszel, megnyugszol. Mert ilyenkor az emésztésre koncentrál a szervezet, és nem arra készül fel, hogy hatalmas erőt fejtsen ki.

    Ősidőkben is, miután elkapta az ember a zsákmányt, jól belakmározott, és utána már nemigen ugrált közvetlen utána..ugyebár minek?

    Ugyanígy..erőkifejtés előtt nem érdemes sokat enni, mert nem tud optimálisan a szervezet egyszerre emészteni, és erőt kifejteni megfelelően, vagy az egyik vagy a másik.

    Közvetlen edzés után le lehet nyomni egy gyors felszívódó turmixot. De semmi féle képpen sem nehezen emészthető ételeket.

    Persze láttam én már olyat aki közvetlen edzés után nekiállt a sült csirkének, és ott a terem előszobájában belakmározott isteniesen..
    Majd az egész visszajött neki pár perc múlva.
    A tanulság az, hogy edzés után közvetlenül még nincs felkészülve a szervezet, sem a szimpatikus idegrendszer, hogy neki kezdjen a táplálkozási, emésztési folyamatoknak.
    Kell egy fél-egy óra hogy megnyugodjon a szervezet és, hogy HATÉKONYAN lásson neki az emésztési folyamatoknak.
  • Retsu
    #13373
    Mindkettőt utána kell, ha nagyvonalakban vázoljuk a dolgot. Persze vannak, akik pl. szénhidráttartalmú sportitalt vagy ilyesmit isznak edzés közben, "legyen energia" címszóval. De ez a taktika endomorf, vagyis hízásra hajlamos alkatúaknak nem ajánlott.
  • plck
    #13372
    fehérjét*
  • plck
    #13371
    sziasztok.Az igaz hogy szénhidrátot gyúrás előtt, fehárjét pedig gyúrás után kell juttani a szervezetedbe?
    Előre is köszönöm