33479
12316971501353788406.png
  • Aquir
    #13450
    Azért írom, mert gondoltam néha ilyet is meg kell említeni.
    Ezen a lapon, Itt egy videó(!)
    "A tudomány és a kutatás ellenőrzése mára kicsúszott a társadalmi ellenőrzés alól. Ezt nem szabad tűrni."
  • Jamirofan89
    #13449
    Köszi Kristóf!Nem fogom feladni!!!
  • Roger6
    #13448
    Nekem meg ugyanaz a véleményem, mint Frayer-nek:

    #10518:
    "A testzsír százalékot nem lehet pontosan megmérni, amit 10% nak mérsz, lehet az 15 is. De komolyan, nincs pontos módszer. Genetika itt is beszól, mert mindenki kicsit másképpen particionálja a zsírsejteket."
  • redbull0304
    #13447
    Jaja, én is ilyen ketyerére gondoltam! :D
  • iko
    #13446
    Csiptetős módszer, vagy ilyen masinával.
  • Roger6
    #13445
    Hát szerintem sehogy...
  • redbull0304
    #13444
    tzs %-ot hogy lehet mérni?
  • redbull0304
    #13443
    1 hét... Ne csodálkozz! :) Minden nap fél óra kemény hasazás mellet 2-3hónap múlva tuti látsz változást! :) Sokan azért adják fel mert rövid ideig csinálják, és nem tapasztalnak változást!
  • iko
    #13442
    3 hónapos tömegelés eredménye: 63 kg 12% tzs - 73 kg 18% tzs. Erőben nem olyan jelentős fejlődés (3x10 ismétléssel szoktam edzeni). Fekvenyomás + 10kg, guggolás + 10kg, kétkezes bicepsz: + 5kg. Most jön a 2 hónapos diéta :(. Azt hiszem legközelebb a kreatint is bevetem majd. a cél még mindig: 75 kg 10%tzs, talán 2011-re...
  • Jamirofan89
    #13441
    Sziasztok! 1 hete kezdtem a hasformálást amiben nem csak a közismert felüléseket végzem,hanem levegőbe biciklizés meg csomó ilyen aerobikos módszertudom,hogy a legfontosabb a kitartás,de nincs igazán háj a hasamon és így egy hét kemény munka után egy csepp változás sem látszik.Mindent jól csinálok? előre is köszi
  • FOXX supreme
    #13440
    Itt egy kép, ilyet találtam, de most nem ez a lényeg. 93 Kg vagyok, engem inkább az erő mintsem a kinézet érdekel, jó nem azt mondom, nézzek valahogy ki, de nem igazán a testépítős oldalát nézem a dolognak.








  • Roger6
    #13439
    Nem löknél egy képet, hogy 4 év alatt hova jutottál? Természetesen arc kitakarásával.
  • FOXX supreme
    #13438
    Emberek,(főleg Frayer:D) anabolról mi a vélemény? 4 és fél év edzés után gondolkozok valami kicsit "intenzívebb" cuccot találni az edzéshez, a kreatin és egyéb tápkieg társai, már nem válnak be olyan jól mint régen. A kaja megy rendesen, de úgy érzem csak azzal nem fogok tudni, tovább haladni.
  • Roger6
    #13437
    Hát a diéta nem az ízekről szól...
  • slime001
    #13436
    Diéta idején nagy gáz ha a rizst leöntöm egy kis Univeres kapros salátaöntettel? Nagyon finom!:D
  • redbull0304
    #13435
    Én úgy 92kg körül mozogtam, most másfél hónap alatt fogytam jó 10kg-ot főleg izomból, már rá se merek állni a mérlegre (vége lett 2éves kapcsolatomnak, lelkileg kicsit megviselt)... Pont ma egy hónapja szedek Tri Creatine Malate-t, nőni szinte semmit se nőttem max a mellem, viszont szálkásodtam elég sokat, erőbe olyan +10kg-ot fejlődtem pl fekve nyomásnál. Most egy kicsit ráállok a kajára még jobban mert eddig jó ha meg volt a napi 100g fehérje. Még egy hónapig szedem a creát most már 4szeres adagba, remélem azért most már a napi 200g fehérjével sikerül legalább 90kg-ra vissza fejlődni!
  • redbull0304
    #13434
    Köszi!
  • MEdievil
    #13433
    Ismerős szituáció Először 90kg volt a célom most 95 vagyok és már a korábban elképzelhetetlen 100-105 a célom. (Ez most elég zsírosan de most nem is célom a szálkásítás amíg nem szedtem fel eleget).
  • Roger6
    #13432
    Na megvan a 78. kilóm is, ami azt jelenti, hogy az elmúlt 7 és fél hónapban pontosan 10 kg jött rám. Ez az! Azt már látom, hogy a 68 kilósan kitűzött cél (80 kg) kevés lesz, úgyhogy most 85 a cél februárig. Három hete elkezdtem a második, és egyben az idei utolsó kreatin kúrámat is, kíváncsi vagyok, mi lesz a 8. hét végén az eredmény. Ha valami szembetűnő, akkor tolok képet, hogy ilyen voltam - ilyen lettem.

    Ja! Ha már itt vagyok. Tegnap nézegettem magam kicsit, és azon gondolkodtam, hogy min kéne farigcsálni magamon. Megtaláltam. A vállam hátsó része az, ami nem nőtt annyira, mint a többi izmom. Ti milyen gyakorlatot ajánlanátok a előbb említett izom megmozgatásához, fejlesztéséhez?

    A válaszokat előre is köszönöm!
  • slime001
    #13431
    Köszi. Lassan én is variálom a csirkemellet mert kezdem baromira unni a natúr csirkemellet.

    "Ha megunom a csirkét rizzsel, akkor rizst fogok enni csirkével!"
  • Frayer
    #13430
    ugyan ezt mondtam volna én is, de én úgy hogy fél kiló csirke mell. Biztos ami biztos.

    Ezt hogy változatos legyen, párolnám, grillezném, vagy sütném. Ezer féle fűszer van. Mustárosan is jó, paradicsomos öntetben. Fokhagymásan, borsosan. Fantázia kérdése. Csirkéből jó kajákat lehet készíteni.
  • slime001
    #13429
    40dkg csirkemell 100g fehérje kb. Oszd el 3 étkezésre!
  • redbull0304
    #13428
    Tudna valaki olyan reggel-ebéd-vacsora tervet amiben van 100g fehérje összesen? :) Elég lenne egy full átlagos napi étrend, de lehetőleg 3 étkezésből kijöjjön a 100g. Előre is köszi!
  • SeanJRRussel
    #13427
    Jah a kulcscsontjához engedi oszt szarrá megy a válla rövid időn belül.Az igaz h feszül a mell de a vállnak abszolút nem fasza.Én is így kúrtam szét a bal vallám azóta terhelni se tudom úgy ahogy szeretném.
    Szépen engedje a bimbihez aztán majd idővel nőni fog.
    Amúgy,ezt csak akko próbáld ki ha tapasztaltabb vagy me ha nem a súly könynen rád eshet,ha fekvenyomsz akko a hüvelyk ujjaddal ne fogdd át a rudat és úgy nyomjál az egy ppicivel jobban terheli a mellet.
    De ismétlem HA KEZDŐ VAGY AKKO FELEJTSD EL NEHOGY A VÉGÉNY OTT HALJÁL MEG A FEKPADON!!!!!!!!
  • Roman
    #13426
    Ja, és a könyököd se húzd be, próbáld meg felső mellre, kulcscsontra engedni a rudat. Így jó vállszétbaszós, cserébe érzed a melled.

    Ultima pedig a V-rudas tolódzkodás szuperszetben a guillotine-nyomásokkal, ahol a nyakadra engeded a dolgot. V-rúd alatt értem azt, mint pl. egy korlát sarka, azon szépen megdolgozod a melled ám.

    Amúgy ezt még sose csináltam (vagyis próbáltam már a V-rudas tolódzkodást, nagyon melles, csináltam már guillotine nyomást is, de szuperszetben még sose a kettőt) csak azért írom ezt, hogy valami kritikát kapjak. :D
  • Retsu
    #13425
    Ha a 2 közül kell választani, azt mondom szélessel. De ajánlott nem kiakasztani a könyököd(ne nyújtsd ki a karod teljesen).
  • dronkZero
    #13424
    Igen, ez egy testépítő/testformáló topik, nem pedig konditerem topik. Egyéb sportok testformáló hatásairól nem ér beszélni/írni? Pláne, hogy gyakorlatilag minden sportot érdemes kiegészíteni némi gyúrással, mert aszimmetrikusan fejlesztenek nagy többségben, jellemző a bizonyos izomcsoportok túlfejlődése...

    De mindegy, ha zavarok, lelépek...
  • baszdmeg
    #13423
    hello! nekem az lenne a kérdésem hogy a fekve nyomás hogy megy a legjobban mellre és alig tricepszre széles vagy keskeny fogással? És más gyakorlatokat is hogy lehet ugy végezni hogy a kart ne érje nagy terhelés?
  • Gyúrógép
    #13422
    Akkor meg mit akarsz itt ? Ez egy testepito oldal b+ :DDDD
  • Roger6
    #13421
    Jól van, te tudod.
  • dronkZero
    #13420
    Jó, nyilvánvaló, hogy ott is lehet, persze. Elvégre a koditeremben mindent lehet. (Szvsz extrém fasz példa erre a futógép...)

    De mindegy is, ez totál egyénfüggő, hogy kinek mi jön be, nekem a konditerem nem felel meg, túl sok többlet időráfordítás lenne. Elindulni otthonról, bkv-zni át a világon, edzeni, aztán vissza haza, esetleg büdösen... áh, nem... Amúgy is csak kiegészítésképp csinálnám, annyit nekem nem ér meg.
  • Roger6
    #13419
    Szia!

    Szerintem konditeremben is lehet szálkásítani, sőt, talán a leghatékonyabban ott lehet. Nem csak nőni lehet egy teremben, hanem formálni is, csak tudni kell a dolgok mikéntjét, hogy mi hogyan működik, és a tested hogyan reagál az elvégzett gyakorlatokra, illetve milyen ételeket engedhetsz meg magadnak. Sokan vagy úgy akarnak fogyni, hogy nem esznek, vagy úgy, hogy eljárnak kondizni. Szerintem meg csak úgy lehet, hogy megfelelő étrend mellett megfelelő edzéstervvel rendelkezel, csak hát utána kéne járni ennek ugye...
  • dronkZero
    #13418
    Na, azért ennyire ne legyél már szélsőséges, konditerem vagy kés, ezt a két megoldást ismered csak? :)

    Megfelelő rendszerességgel minden sport átformálja a testet, csak van ami ilyenre, más meg olyanra. Kérdés, mi a cél? Nőni tényleg konditeremben lehet a leghatékonyabban, de szálkásodásra azért elég sok más módszer is van.
  • Frayer
    #13417
    Ha a testedet akarod formálni, a konditeremnél nincs megfelelőbb a célra.
    Esetleg a plasztikai sebészet. De az egy kicsit invazív eljárás.
  • dronkZero
    #13416
    Nem félünk, csak nem cél a "túl nagy" méret. Az meg totál szubjektív, hogy ki mit érez túl nagynak. Nekem speciel a formálás fontosabb jelenleg, mint az építés, és a konditerem nem épp a legmegfelelőbb választás részemről. Bocs, hogy leírtam, látom, nagyon a lelkedbe gázoltam vele... :P
  • Roman
    #13415
    Olyan kúrvajó adottságaitok vannak a sporthoz, ha féltek attól, hogy nagyok lesztek, én meg már majd' 2 éve szenvedek a vas alatt, s még most se vagyok átlagosan izmos se.

    De ha ti pár edzéstől "túlgyúrjátok" magatokat, hát tessék csak.

    Egyébként number one testépítő oldal a www.t-nation.com csak a felét se szabad elhinni. Főleg Chad Waterbury cikkjeiből ömlik a bikaszar, a fórumokon nézelődj, s Professor X ott ilyen "megmondóember". meg másik kedvencem Mighty Stu, olyan emberekre van szüksége a badinak.

    Még Kócs CT is nagyon tud kibaszottul túlbonyolított programokat írni, de legalább rajta látsik is valami.. : )

    http://www.christianthibaudeau.com/
  • Frayer
    #13414
    Ha nagyon zsíros voltál, talán plasztikáztathatod.
    Ha nem akkor meg majd visszahzódik idővel. Türelem kell hozzá.

    Láttam már olyan emberi fejet, amiből kivették a koponyacsontot, és csak a fejbőr maradt. Na az idővel összement egy teniszlabdányi méretűre. Csak az orrot kellett preparálni. Szóval úgy néz ki hogy az emberi bőr elég rugalmas. Lehet visszamegy magától, idővel, de ha nem tudsz várni, kés
  • tigeroo
    #13413
    hi! az a szisztematika, hogy tavaly nyáron fogytam 10 kilót és a pocak ott maradt (vagyis csak a bőr) és nagyon zavar! hogy lehetne valamilyen mozgással csökkenteni? mert elég zavaró hogy a hasam felső része szabályosan kockás, alul meg lötyög a bőr... :(
  • dronkZero
    #13412
    Hasonló cipőben járok. Tavaly nyáron döntöttem el, hogy fogyni akarok, elkezdtem kézi súlyzókkal bohóckodni. Tavaszra eljutottam odáig, hogy izmot növelni már nemigen tudok, meg fogytam olyan 13 kilót. (Eléggé zsírmalac voltam már 182 centimhez 90 kiló színzsírral) Ellenben én sem akarom szanaszét gyúrni magam.
    Úgyhogy elkezdtem falat mászni, most így nyárra már elkezdtünk kimerészkedni sziklára is.
    Ami nagyon tetszik, hogy a teljes testet egyben mozgatja meg: alkar, bicepsz, váll, hát, has, "core-izmok", combok, lábak, szal gyakorlatilag mindent, bár a toló izmokat olyan nagyon nem veszi igénybe, inkább csak a húzás.
    Közben nem hagytam abba az otthoni szerencsétlenkedést, de csak kiegészítésnek, szálkásításnak szánom, na meg még van rajtam olyan 5 kiló plusz.
    Az már tisztán látszik, hogy izomtömeg növelésére ez abszolút felejtős, viszont igen durván szálkássá tesz/fog tenni. Meg egy-egy mászás után, na meg másnap megvan a totális teljes tönkrehajtottság érzés.
    Heti kétszer-háromszor, közte lévő napokon kézisúlyzós szessönökkel eléggé faszán fejlődök, de legalábbis olyan irányba, amilyenbe szeretnék.
    Na meg a falmászó csajoknak igen jó seggüük van... :D

    Mindenesetre bocs a reklámért/offért, csak gondoltam megosztom veletek a tapasztalataimat erről a dologról... (Na meg a sziklamászós topik kurvára halott... :P)
  • sadvagabond
    #13411
    sziasztok,
    valaki tud nekem segíteni?most kezdtem el edzeni,de sztem az edző kicsit durvára vette a figurát.a lényeg,hogy nem akarok hatalmas izmokat,inkább fogyni szeretnék,szálkásodni.az első edzésen már 30-40 kilókkal kellett dolgozni,most a könyököm teljesen kész van.nem kellene kicsit visszavenni?bár ha így a jó,akkor csinálom.az a baj,hogy még sosem edzettem,nem tudom,mik az "adagok".
    a másik dolog,hogy sehol sem találok mintákat,hogy milyen edzéssel milyen testet lehet elérni.egy régi men's health magazinban láttam olyat,de már évek óta volt...valaki tud esetleg egy jó oldalt?
    nagyon megköszönném,mert nem szeretném eltorzítani a testemet.vagy túl izmossá gyúrni magam(ilyen sincs sűrűn,mi?:))