33479
12316971501353788406.png
  • Rash87
    #13530
    Nekem is lenne egy kérdésem. Júniusi hónap alatt felszedtem pár kg-t hasra,izom mellett jött zsír is,bár lehet ezt csak én látom így,nah mindegy :) Eddig is edzettem a hasam,igaz nem nagyon,mert azzal úgy nagyon nincs gond,bár semmi se tökéletes :) Hasprés,meg hasonlók mentek néha-néha. De Ti milyen edzésmódot ajánlotok hasra? Utóbbi hetekben felüléseket is csináltam,pár kg-os súllyal,de úgy olvastam régebben,hogy ez a hátnak nem tesz jót, lehet hanyagolom is. De azért érdekelne,ki hogy szokta? :)
  • dragon11
    #13529
    Beszólogatásaid mellőzd plz, ha nem szeretnél segíteni. Vannak rajtad kívül rendes emberek is.:)
  • sz4bolcs
    #13528
    Te a kinézeteddel akarod elijeszteni a tirpákokat? Cozmanak sem sikerült..
  • dragon11
    #13527
    Sziasztok. Elgondolkodtam írjak-e, de írok. Anno, még tavaly ilyenkor kb. kezdtem érdeklődni az edézés után. E nyár augusztus 17-én leszek 14 és szeretnék megerősödni.(Felvettek Miskolcon a Zrínyi Ilona Gimnázium haladó angol tagozatára) mellékesen..:D:D szóval mire be kellesz járnom Miskolcra és ott akadhatnak gondok, ezért szeretnék megerősödni.


    Tavaly ilyenkor, nagyon rendes emberek segítettek Nekem, mint Pl.: Roman,Frayer és még sokan mások.:)

    #10250hsz-t komplett lementettem egy txtbe, mert nem kis meló lehetett Frayernek.:)

    Most már tartom magam olyan idősnek, hogy elkezdjek edzeni.(Ám abban egyeztünk meg, hogy 16évesen..) ezért nem olyan keményen, de erősödni akarok a nyár végére.:)

    Remélem segítetek újra rajtam.:)

    Nos, mostanság 1 hónapja elkezdtem felüléseket csinálni, 50et.. meg egy 5kg-os körüli súlyzóval kezenként 50et úgy, hogy teljesen leteszed a súlyzót és fel..hajlítva ugye.

    Annyira nem hozza a "gyümölcsét" ezért szeretnék komolyabb segítséget kérni Tőletek.:)

    Igen, valóban fiatal vagyok, de jövőre már adódhatnak gondjaim. Most 175cm körül lehetek, de még növök, ezért nem szeretnék nagyon erős edzéstervbe belemenni.

    Köszönöm előre a segítségeiteket!:)
  • Panzermeyer
    #13526
    Ez nem stimuláns, mint a koffein, úgyhogy szerintem hozzászokástól és emiatti adagnöveléstől nem kell tartani. A kreatinból sem kell egyre több és több, h ugyanazt a hatást érje el. Én egyébként 3 g-ot szedek, egyelőre ennyire futotta, de simán megennék 5-öt a kb. 110 kilómhoz. Egyébként most kreatint is szedek mellette.
  • Gyúrógép
    #13525
    En ugy hogy olyan 3-5gr lefekves elottt es jobban alszik tole az ember
  • Lazarus
    #13524
    Taurin nyugtató hatását mennyire lehet érzékelni? Ez is olyan hogyha huzamosabb ideig fogyasztjuk a szervezet hozzászokik és egyre több kell?
  • Panzermeyer
    #13523
    Taurin

    Vanádium
  • Gyúrógép
    #13522
    A vanadium szulfatra is kerdeznem ugyanezt...
  • Gyúrógép
    #13521
    Mire jo ez a taurin egyebkent , es mennyit kell belole tolni/nap ?
  • Roman
    #13520
    Hűű én brutálmód nyomnám a kieget, ha lenne pénzem.. CLA-ALA alap lenne, gyakorlatilag CLA-ból 2 kapszula kajánként, ALA-ból 1. ezen felül használnék még vanádium szulfátot, l-karnitint, arginint és taurint.. esetleg leucint..

    Ezekkel szvsz kicsit javíthatnék az egéybként fos inzulinérzékenységemen. Meg még ami javít rajta, az a rendszeres intenzív mozgás :P Azt eddig is toltam, a fenti sztekk meg álom marad..
  • Panzermeyer
    #13519
    Vanádiumból és ALA-ból mennyit szedsz, Frayer kollega?
  • SeanJRRussel
    #13518
    Hát őő naplóm nem igen van de az edzéstervre mindig ráírom a gyajkorlat mellé h mennyivel bírom aztán nyilazgatom ha sikerül fentebb menni benne.Amúgy elfelejteném a súlyokat,bár ez a módszer motivál vmennyire bár leginkább nem ez a fő mozgató rugó h most mennyit bírok miből,törexem a szabályosságra:D
  • Lazarus
    #13517
    Én nem tudok edzésnapló nélkül edzeni (egyedül), mert 2 hét alatt megunom. Ha van napló akkor képes vagyok hónapokon keresztül csinálni csak hogy jobb eredményeket tudjak beleírni :)
    Csapattal más a helyzet, ott motiváljuk egymást annyira hogy ne kelljen ilyesmivel foglalkozni.
  • Panzermeyer
    #13516
    Igen, 200 mg plusz ami még a multivitaminban van.
  • Roman
    #13515
    amúgy az edzésnaplóról kinek mi a véleménye? szerintem aranyos, mert motiválja a gyereket, rendesen várja a tréninget, hogy "hűű nézd, múltkor 12-őt guggoltam evvel a súllyal, ma 15-öt fogok vele" :)
  • Roman
    #13514
    Meyer, 200 mg cink? Én 30 mg-ot eszek egy nap. Lehet növelni fogom az adagot. Cink-magnézium-b6, úgy vélem ez a ZMA.

    Az anabolic diet? :D Én is azt olvastam s döntöttem úgy, hogy adok neki 1 lövést. De külföldön van egy mondás az anabolic dietről:

    "mindig minden kövér ember elkezdi és 2 hétig írnak a fórumba, hogy dejó, diétáznak és szalonnás tojást esznek egész nap, aztán eltűnnek s soha senki nem hall róluk semmit"..

    olt egy fórum, voltak olyan tagok akik ÉVEK ÓTA az anabolic dieten vannak, mások csak most kóstolgatják. Egyénfüggő a dolog, legalább nem szektáznak, mint a KBK-sok. a DC-s fiúkat meg azért szeretem, mert ők meg nem is reklámozzák a dolgaikat, megvannak magukban, ellentétben a sok waterbury fangyerekkel, azok már kereszteslovagok, de cserébe nem izmosak.

    Most kicsit szénhidrátozok, gyakorlatilag a reggeli-edzés körüli időpontokban tolom a cuccot, edzés alatt 30 gr dextróz, utána 30 gr dextróz fehérgyével, rá 1 órára zabkása, szóval van benne valami cukros. Meg nyár van, rákaptam a gyümölcsre is.. csak a derekamon van szignifikáns mennyiségű zsír, majd leszedem.. asszem.. remélem.. :D
  • SeanJRRussel
    #13513
    Jó mondjuk biztos nem vok akkora mint imre báttyád de én is 100g rizst ettem egész nap miko diétáztam + 500g csirke csecs meg a fehérje és 104kg-ról-97-re fogytam úgy, h az erőszintem megmaradt.
    Szóval lehet h elég neki annyi ch meg ki tudja h másból hogyan illetve mennyit visz még be.
  • Panzermeyer
    #13512
    Szedtem izületvédőt, egy általam elég komolynak gondoltat: Peak Performance Arthro Stack napi 2 adagot (8 kapszula), és valóban használ is, de csak addig és még utána egy kis ideig, aztán minden a régi.
  • center86
    #13511
    mit kell olyankor tenni ha elfogyasztom a napi előírt mennyiséget fehérje/ch) de a kalória nincs meg?

    diétánál mennyi kalóriát lehet bevinni?

    hogy lehet hogy Bodó Imi a legutóbbi bb.tv-ben 150g rizst készített magnának egész napra?

  • sandor8206
    #13510
    joint-x (scitec) az ízületekre, olcsó és használ (haverom használta, azt mondta kiváló)
  • Frayer
    #13509
    meg az alfa lipon-savat
    ALA
  • Frayer
    #13508
    Ugye milyen jó? És még nem beszélve az egyéb pozitív tulajdonságairól.
    Nekem is van most itthon két doboz taurinem. 1gram / tab.
    Próbáld még ki a vanádium szulfátot.
  • Panzermeyer
    #13507
    Hú, milyen sokmindenről volt szó míg nem néztem be ide :)
    1-2 gondolatot én is hozzátennék:
    - A tej az eredeti formájában tényleg nem jó, lehet tőle nőni, de rettentő sok zsír is feljön vele, és marha gyorsan elfogynak a tejből épített izmok. Ezt tapasztalatból mondom, bár anno én csak 2 litert ittam naponta.

    - Ha már szóbajött a tesztoszteron fokozás... Egy olcsó termék amit most én használok az a BTU-s Zinc 100, reggel 1 szem, és délután edzés előtt másfél órával 1 szem (a vitaminok és ásványi anyagok úgy mennek, mint régen). Nem hiszem, h placebo hatásról lenne szó, mert tényleg kicsit dühösebb vagyok (anno puhányabb, beletörődősebb voltam), borotválkoznom is gyakrabban kell és a libidó is olyan, mintha megint 17 éves lennék :) Már szedem egy ideje, de csak 1 kellemetlenebb dologról tudok beszámolni, a fokozottabb anyagcsere.

    - Érdekes dolog ez a fehérje-zsír diéta. Ez egyébként külföldön már hódít, és itthon is elvétve találkozni vele, könyvet is írtak róla a "The Anabolic Diet" címmel (azt hiszem), nekem megvan valahol PDF-ben. Lehet télen én is kipróbálom kísérleti jelleggel, ha mégis zsírosodnék tőle, akkor úgysem rögtön olyan szembetűnő. De nem szalonnázás meg zsíroskenyerezés lesz, hanem jó zsírokat fogok alkalmazni :)

    - Egy másik (nekem) csoda táplálék kiegészítő amit felfedeztem az a taurin, most a Scitec új termékei között lehet olcsón kapni. Olvasni róla sok pozitívumot, én tulajdonképpen a sejtvolumenizálás miatt vettem, de olyan dolgot tapasztaltam, amit döbbentem vettem észre. A térdizületeim recsegtek-ropogtak már talán évek óta is. Semmit se változtattam a kajálásomon, csak a taurin került be a képbe. Mikor elkezdtem szedni, másnap megyek fel a lépcsőn és a közepén járva arra lettem figyelmes, hogy a térdeim nem recsegnek. Azóta tiszta boldog vagyok! :) Még nem 100%-osak, lehet nem is lesznek, de én már ezt is nagy előrelépésnek érzem. Lehet, hogy szuperhidratáltságot okoz az izületekben is? Érdekes módon találtam taurint az egyik izületi készítményben is, amikor a neten kutattam az ok miatt, biztosan nem véletlenül rakták bele.
  • berto17
    #13506
    http://www.fitnessexpress.hu/scitec_creatine.php
    Itt 1 táblazát a kreatin szedésével kapcsolatban, ezt fogom követni:)
  • sz4bolcs
    #13505
    Ja. :) Én nem tudtam volna ilyen szépen kifejezni.
  • Frayer
    #13504
    A nőnemű egyedekre gondolsz, akik tocsognak az ösztrogénben?
  • sz4bolcs
    #13503
    "Melyik épeszű emlős az, aki még ezután is „szopni” akar?"

    -Legyek obszcén? =8^)
  • dronkZero
    #13502
    "Melyik épeszű emlős az, aki még ezután is „szopni” akar? Az állatvilágban ez ismeretlen, csak az emberek fogyasztanak később is tejet, ráadásul egy más fajét."

    Mondjuk ennyi erővel a csirkét is nyersen illene elmajszolnod...
  • dronkZero
    #13501
    Ja, már felmerült bennem a kérdés többször is, ez a csirkés rizs ilyen izomnövelő placebó? Hinni kell benne, és akkor jobban nő az ember? :P

    Ha az ember rendesen hajtja magát és növekszik, nem pedig zsírosodik, akkor nem ugyantökmindegy, hogy a rengeteg fehérje mellett becsúszik egy kis zsír is, mondjuk oldalas vagy steak formájában?

    Csak mert egyrészt unalmas, másrészt az egyoldalú táplálkozás is kurvára egészségtelen... (Jó, mondjuk onnantól kezdve, hogy hormont vagy szteroidot kezd el tolni az ember, nincs értelme egészségről beszélni...)
  • Frayer
    #13500
    Helyeselni tudok. Én sem ajánlom a tejet.
    Az hogy az iskolában, meg a médiában arról hallani hogy egészséges, az csak propaganda.

    A tejben vannak toxinok is, betegséget okozó baktériumok, fertőzések is előfordulnak.
    A másik, hogy a tejben amit ma állítanak elő, genny van benne.
    Ez a sok tejelválasztó hormon eredménye amiket ma a tejgazdasgáokban használnak, és amitől begyullad a tehenek tőgye, és gennyel telítődik a tej. Azt mi megisszuk.

    A tejcukor lebontó enzimje --> lásd wolf. Igaz.
    A tej nem jó.
    Ezzel kapcsolatban persze megértem a tiltakozásokat. Ez a kognitív disszonancia. Nehéz, szembemenni a több évtizedes agymosással ami eddig formálta tudatunkat.
    Olyan mintha kijelenteném, hogy a télapó egy tömeggyilkos, és mindenkinek bombát visz karácsonykor.
    De a tejjel kapcsolatban ez tény.
  • MEdievil
    #13499
    Tejet szerintem ne ajánljuk már.. Az minden csak nem az egészséges kategória amit meg a boltban kapsz pláne nem.

    "Az emberi test 4-5 éves korig termel tejcukrot lebontó enzimeket, majd beszünteti az ilyen enzimek termelését. Melyik épeszű emlős az, aki még ezután is „szopni” akar? Az állatvilágban ez ismeretlen, csak az emberek fogyasztanak később is tejet, ráadásul egy más fajét.

    "A sötét vagy fekete bőrű emberek rendkívül túlérzékenyek a tejcukorra. Legkevésbé a fehérbőrűek érzékenyek, persze egyénenként különbözően. Feltevések szerint az emberiség kb. fele túlérzékeny a tejcukorra, akiknél ez hasmenést, erős gáztermelést, hasi görcsöket válthat ki. "

    "A tejfehérje (kazein) és a tejcukor (laktóz) lebontásához szükséges enzimek termelődése az emberi szervezetben három-négyéves kor felett megszűnik, vagyis a tej és tejtermékek emésztése felnőttkorban lehetetlen. A tejbe kerülő rovarírtó, hozamfokozó, növekedésserkentő anyagok, antibiotikumok és hormonok számos egyéb betegséget és a tejet nem fogyasztók körében elképzelhetetlen elváltozásokat okoznak."


    A tej is olyan mint a fluorid a fogkrémekben.. volt egy csomó amivel nem lehet mit kezdeni -> be kell adni az embereknek hogy egészséges és önként megveszik a szemetet.

    A tejtermékek és kivonatok más téma azt ne keverjük ide főleg, hogy a tejet állt. pont azután kapjuk miután már minden hasznosat kivontak belőle.


    A második bekezdéseddel egyetértek inkább azt ha mindenáron a tömegelés a cél és nem gond a zsír felszedése. De a tejjel kapcsolatban lehet, hogy neked bevált de az emberek nagy részének nem jó ezért erre tekintettel kell lenni szerintem.
  • Roger6
    #13498
    Mondjuk egy hónap alatt 11 kg nem biztos, hogy túl egészséges.
  • sz4bolcs
    #13497
    Köszi a sok segítséget!
  • Roman
    #13496
    Squats and Milk! :) Guggolj egy héten háromszor, igyál meg napi 4-5 liter 3.5%-os tejet, és ha nem nősz, szólj :D Amúgy lehet "tudománytalannak" hangzik, de régi, jól bevált módszer. Én egy hónap alatt 11 kg-ot rántottam fel, bár zsír is volt jócskán.. >én könnyen hízok< de megérte, mert soha nem értettem, miért félnek a tejtől.. mopst kicsit vizesít, meg hízol tőle, de mi van akkor?

    Amúgy még egy tuti tipp az idegesítő "csirkerizs" faszsághoz.. a rizshez önts egy doboz csemegekukoricát, jön tőle a tömeg rendesen. Ne félj a szénhidrátoktól. Edzés utáni turmix lehet pl. 1000 kcalos is akár, tehetsz bele fagyit, gyümölcsöt, mogyoróvajat (nem nutellát..) bármitt, ami finom de nem szemétszar. A lényeg neked a jó sok kcal és szénhidrát.

    szerintem..
  • Frayer
    #13495
    Mondok egy receptet ami szokott működni.
    Vegyél egy kalórai táblázatot. Onnan kell majd kiválogatnod az élelmiszereket.
    Akkor fogd a testsúlyodat, és szorozd be 45-50 el.
    Kijön egy szám, na annyi kalóráig válogass össze ételeket, amiket megeszel egyenletesen elosztva a nap végéig. Nincs ilyen hogy este már nem eszek, stb.
    Egy ami ennél még elsődlegesebb, az a protein.
    A napi kajában mindig legyen annyi hús, csirke, hogy a napi testsúly kilogrammonként számított 2-2,5 gramm fehérje meglegyen.
    Namármost egy kiló csirke az nem egy kiló fehérje, hanem csak 200-240 kb.

    Rájössz, hogy eddig nem ettél eleget, most ez rendbe jön, és elindul a fejlődés. Csak ne izegj mozog. Ne dobolj a lábaddal, ne csinálj ilyen fölösleges rángatózásokat, mint az ektomorfok nagy része. Nyughatatlanok. Sokat mozognak feleslegesen, biztos idegrendszer.

    Az 50 es kaloria szorzótól, mindenki fejlődik. De nem mindegy hogyan.
    Ha észre veszed, hogy nő a pocak, zsírosodsz, akkor vegyél vissza kicsit a szorzóból, amikor már optimális, azt megtartod. Persze időközönként, ezt is kicsit változtatod, hullámoztatod.
    Ugyanígy belövöd optimálisra hónapok alatt a proteint is.
    De azt is hullámoztathatod kicsit.
    Egyél még jó minőségű zsírokat is azaz:
    Vegyél lenmagolajat. Akár szőlőmagolajat.
    Ajánlom a pizzát, abból sok kalóriát lehet bevinni. Meg az ilyen tésztás ételeket.
    Húst meg lehet sütni, főzni, párolni, grillezni, és ezer féle fűszer van. Gyümölccsel is feldobhatóak. Hús meggyszószban, rizzsel. Jó étvágyat.
  • Lazarus
    #13494
    Te is olyan testalkatú vagy mint én. Az evés az elsődleges, bodybuilder.hu-n van kalkulátor mennyi kalóriát és fehérjét kell elfogyasztanod hogy hízni tudjál. Érdemes legalább az első héten számolni hogy tisztában legyél vele mennyi az annyi. Tömegnövelő edzésről is találsz infót bőven.

    Kardió annak kell aki le akarja adni a fölösleges zsírpárnáit.
  • sz4bolcs
    #13493
    Ja, a másik, amiért edzeni szeretnék, mert régóta föl akarok szedni pár kilót. 73 kg vagyok ~190 cm-hez, ami nagyon kevés. Hiába eszem akármennyit, mint ha meg sem érezné a testem. Rájöttem, hogy ha nem mozgok, akkor hiába zabálok mint egy ló, mert nem jön föl rám.

    Ebben is adhatnátok tanácsot, ha tudtok valami jó módszert, vagy ha téves az elképzelésem, hogy az edzéstől a testem több elfogyasztott élelmiszert használ föl értelmesebben.
  • sz4bolcs
    #13492
    Sziasztok!

    Én most kezdtem, ha nem is testépíteni, de a kondimat javítani a felsőtestem edzésével, mert az az, ami elés satnya, és keveset van mozgatva. Konditerembe nem járok, de arra gondoltam, hogy beszerzek egy pár félkezes súlyzót. Utánanéztem neten, és elég drágának tűnnek, ezért szeretnék tanácsot kérni tőletek, hogy milyet érdemes venni.

    Még1 kérdés: wikipedián olvastam az aerob edzésről, és ezt írják:
    "A terhelést úgy kell beállítani, hogy ne legyen a pulzus magas, max. 130, mert a magasabb pulzus már átesik kardió tartományba."

    Miért baj, ha a pulzus nagyobb 130nál ilyenkor?
  • SeanJRRussel
    #13491
    Nah itt van az orosz vörzsön (azé az oroszokból kinézem h tolnak vmit:DD)

    Russian ghetto workout