33479
12316971501353788406.png
  • Jamirofan89
    #13704
    na ennek most már jónak kell lennie!
    reggeli zabkása
    délelőtt 2db gyümölcs (JÓ tudom szar)
    ebéd csirke,zöldség
    15:00 hal,zöldség
    és most megyek egyet tekerni.
    ennél egészségesebben nem fogok étkezni,mert ez így tökéletes számomra.így is bébi adag húst ettem és persze sok sok vízet ittam egésznap.
    csuszi,pittyu mit szóltok?
  • pittyu
    #13703
    ezért kéne egyenletes aerob a diéta mellé, mert levinné a hasáról a zsírt diéta mellett
  • csuszi
    #13702
    érdekes a baráti társaságomban nem egY embert lefogyasztottam és mind áldja a nevem, mindnek azt mondtam, ha úgy érzi bírja a futkározást úszást, bringázást fél évig akkor csinálja, ha nem akkor hagyja a picsába. mind hagyta a picsába (úg yjobb lenne igen, csak gyarló az ember) és mégis lefogytak és nem szarul, edzőteremből nem engedtem, hogy az izmot védjük, és abból sem hogy megadtam az alapanyagokat a kajáláshoz, de amúgy elkészítés ahogy akarja.

    a jó minőségű kaja "szeret" izommá alakulni, a szar pedig zsírrá. a kondizás pedig védi az izomzatot. a hiit kegyetlen dolog, de gyorsítja az anyagcserét. ja és a hosszú monoton futás úszás nem csinál mást, csak megnöveli a napi energiaszükségletet, de az anyagcserét sehová nem pörgeti. tehát hiit-elni kellene diétsa alatt. hm...
  • csuszi
    #13701
    egy kicsit félreértettél. tőlem úgy csinálja mindenki ahogy ajkarja, csak amikor betéved ide egy kezdő, akkor nem kellene azt ajánlani neki, amit ronnie tol nem kevés pénzért. és azt is tartom, hogy az edzők 99% belefárad a "tökéletes" kajálásba, edzésbe, kardiózásba. akkor mi a fasznak? hogy kiégjen? hogy inkább keveset markolna és többet érne el?
    futás: amíg aktívan sportoltam (hopp, másodosztály kosárlabda) naponta 10 km-ert futottam éveken át. és kurvára utáltam. és semmivel se voltam szálkásabb, mint most diétával, kumma futás, hiit nélkül.

    kaja. pont alátámasztottam amit előtte és utána is írtam, mert arra céloztam, hogy úgy kell cisnálni a diétát is, amit nem adsz fel hetek hónapok után, hanem a változatosság, finomság mellett nem éhezel, és nem kötsz kompromisszumot.

    mit edzek? csak azt, amit tudom hogy nem adok fel pár hónap hét múlva.

    lehet érvelni, nem csak leírni hogy hülye vagyok, de te aztán ziher hogy évek óta futsz kardiozol hiitelsz.
    kezdjük azzal, hogy ahiit-et tilos 15 percnél tovább csinálni, vagy szarul csinálod. és nekem aztán nem fáj hog yhüyleségeket írogatsz másoknak, hogy akezdőket belelökitek az ideálotokba amit ti se csináltok rednesen, aztán meg csodálkozik az ember, hogy a kezdők jelentős része szart se csinál 1-2 hónap múlva...
  • pittyu
    #13700
    kéne, mert a diéta az csak annyit tesz, h kevesebb kalóriát viszel be, mint amennyit felhasználsz - ettől nem feltétlen lesz olyan nagy változás viszont

    kardió nem feltétlen jelent futást, lehet az bicikli, power walking, evezés, stb
  • Roger6
    #13699
    Én az elmúlt 9 hónapban egy percet sem kardióztam, az nem nekem való... Diétánál kéne? Hát lehet, hogy majd akkor is kihagyom.
  • pittyu
    #13698
    :D én ezt nem értem, miért fáj neked, ha valakinek olyan tanácsot adnak, amit te nem csinálsz, mert "szétbassza" a kis lelked - sztem te életedben nem futottál rendszeresen, mert akkor tudnád, h nem kiéget, hanem önbizalmat ad

    ha már ennyire kardoskodsz amellett, hogy szart se csináljunk, csak amit te, legalább leírhattad volna, mik azok az ezer éves gyakorlatok, amiket csinálsz, hátha tanulnánk belőle

    "kb 20 féle fűszerrel tolom a húst. csirke ha unom hal h aunom pulyka, néha marha. köretet variálom a lencse, rizs, brokkoli+kelbimbó, durum vagy penne tököm tudja tésztákkal.
    túró: van vagy 20 féle bolero vagy step
    ennyit az unásról." - ennyit arról, h kaja és testépítő... hagyjuk már a faszomba ezt a sárdobálást, mert rohadtul nincs igazad szerintem
  • csuszi
    #13697
    kíváncsi lennék, hogy akik ide írnak, vagy a teremben kardióznak, hány százalékuk az aki kardiózik becsülettel minimum 1!!!! éven át. mert szerintem 1%. a többi csak elbaszta az idejét, kiégette magát mentálisan, ahelyett hogy azt csinálta volna amit bírt volna éveken át. aki szeret kardiózni az hazudik. és nem vagyok testépítő, hogy munkának tekintsem a gyúrást, és olyan dolgokat csináljak, amit kibaszottul utálok. ez a büdös a munka, meg te is csak nyafogni tudsz baromságot hagyjuk már, csinálom ami jól esik, elérem amit akarok, nem akarok mr olympia lenni, de még csak debreceni megyei bajnok se, csak hogy értelmesen nézzek ki. ezt úgy érem el, ha a gyakorlatokat minimum 1-2 éven át csinálom (de igazából semmi olyat nem csináltam az elmúlt 10 évben, amit ne csinálnék 10 éve), és nem bassza széjjel a lelkemet... vagy van a másik út, a 99% aki úgy tolja 3 hónapon át mint egy kurva testépítő, kaját, kardiót edzést, és aztán abbahagyja, kibaszott pénzt, energiát, időt, és szart sem ért el. nyafogok ja. itt mindenki lefut hetente 30 km-ert, meg hiit-el 2-3szor, és hasazik naponta 20 percet, és még úszik is reggelente:) én inkább nyafogok, puha vagyok, de 10 éve bringázgatok nyugdíjasan, és azt se minden nap, csak ha kedvem van.
  • Jamirofan89
    #13696
    már 65 vagyok én mindennap kardiozom és fekvőzök
  • pittyu
    #13695
    meg a kajád legyen rendben, a szemetet lehetőleg kerüld (feldolgozott cucc - pékárú, konzerv, felvágott, stb, finomított cukrokkal készült élelmiszerek - üdítő, süti és tsai, tej, stb)

    ha van rá lehetőséged, vegyél vitargot edzés előttre mint energia meg után is mint ch bevitel

    viszont ajánlom, h ne csak hasra koncentrálj, nem lehet így, külön egy testrészre figyelni, ha egésztestre edzel, jobban/hamarabb fejlődik az is - nem kell ilyen hű de nagy gyúrásra gondolni, sztem ha ezt nem akarod, akkor heti kardio mellé mindennap általános erősítő gyakorlatokat végezhetsz (hasprés - és nem felülés, mer az fos, aztán fekvőtámasz is jó, mjind a két formája, karhajlításos meg a statikus is eléggé jól hat így általánosságban mindenre) - persze ezektől nem kell azt várni, h hú de nagy izmaid lesznek
  • Jamirofan89
    #13694
    ééértem.hát ez tényleg durva
  • pittyu
    #13693
    ha nem halsz meg a végére, akkor viszont semmmit sem ér
    na jó, talán job lesz a kardiovaszkuláris rendszered :D

    bocs a kettősért
  • pittyu
    #13692
    hát nem tudom, mi a kardiód, de ha futsz, egy percig nem fogsz futni teljes erőből, ez tuti.

    ha futás akkor: 20-30 másodperc sprint, ami a csövön kifér, utána 3-4 perc kocogás és ezt ismételgeted olyan 45 percen keresztül kb.
  • Jamirofan89
    #13691
    az intervall az amikor 1 percig teljes erőből csinálod a kardios gyakorlatot és utána rendes tempó? majd újból ugyanez?
  • Roman
    #13690
    Hamiro, akkor 8 tojásfehérje, 40 gramm zab ledarálva, édesítő, vanília aroma, fahéj.. nyesze palacsinta. Nem hnném, hogy azt is gyűlölted gyerekkorodtól fogva..

    A kardió felfrissít. Jó. Le kell tölteni egy jó könyvet audiobookban és hallgatni. Hipp-hopp elszáll az idő. Intervalt érdemes homokos dombon csinálni, mert ott ha hánysz, a főd felszívja..
  • Gyúrógép
    #13689
    Te is csak nyafogni tudsz...
  • Jamirofan89
    #13688
    kipróbáltam a rántottát a cél érdekében mindent,de gyerekkorom óta utálom a tojást szóval hányingerem lett tőle inkább eszem túrót vagy nemtom...
  • pittyu
    #13687
    mert büdös a munka sok embernek :P

    heti két intervall és heti két egyenletes aerob segít a kockás has elérésében

    nemrég indult egy oldal, ha gondoljátok, nézzzétek meg: bfit.hu
    ismerem a srácokat, rajta vannak az ügyön, csinálják, ha van idejük
  • Gyúrógép
    #13686
    "kardio: csak megöli a lelket."
    Mi vaaa ? Mer ?
  • Jamirofan89
    #13685
    Azt hiszem nem fog menni ez a diéta,ha délben kelek fel
  • redbull0304
    #13684
    Pontosan! Ha jól csinálj az ember akkor "szinte" csak zsírból veszít! Én fogytam 2hónap alatt 10kilót és erőbe nőttem +10kg-ot! :) Ennyi... :)
  • Retsu
    #13683
    Szevasztok! Mint nemrég írtam, 3 hónap alatt fogytam elég rendesen(11 kilót). Persze erőt is vesztettem, mondjuk nem olyan vészes mértékben de azért átlag 8-10 kilóval kevesebbel mennek az alapgyakorlatok,kivéve a guggolást, aminél pont az ellenkezője van, annyival többet bírok. Főleg zsírt adtam le szvsz, ezért lehetséges hogy jobb lett a kondícióm, ebben keresendő a fejlődés oka. Próbálok visszaállni újra többet kajálni, de ez nem lesz egyszerű dolog így nyáron. Ja, amúgy fehérjét váltottam(egyelőre rákényszerültem hogy olcsó Power Proteint vegyek). Hát lehet hogy csak én vagyok finnyás, vagy az előző terméknek volt kimagasló íze, de ennél imádkoztam hogy ne jöjjön vissza. Dehát ez van, most ezzel kell beérni.
  • Roman
    #13682
    Amúgy mivel sztechből balfasz vagyok nagyon, maximum fordítgatnék, cikket írnék az oldalra. Természetesen azt megpróbálnám jó minőségben kivitelezni, úgyis van egy rakat anyagom, e-book-ok, aztán a t-nation teljes tartalma, kedvenc trénerem, Christian Thibaudeau cikkei, fóruma, kérdezz-felelek rovata. Blabla. Szép kis oldal lenne haha.
  • Roman
    #13681
    Úgymond a fasz kivan, egy nagyon jó fórum ez, csak olvasni kell.

    Amúgy a VitarGO! is kukoricakeményítőből készült, de összehasonlítani a VitarGO!-t a kukoricával olyan, mint a Zero Carb Isobest féle 0% szh és zsír tejsavóizolátumokat vagy kazein hidrolizátumokat egy pohár tejhez hasonlítanál.

    Olyan dolog ez, mint a Schumacher-fivérek. Azonos eredetűek, de még sem mindegy, melyiket ülteted F1-es autóba.

    A jó diétában tilos:
    -liszt, cukor, felvágott és mindenféle feldolgozott élelmiszer, tejtermék (sovány túrót és tejsavókészítményeket kivéve) péktermék, gyümölcs (ide még a berryket megengedném. mást nem)

    Pofonegyszerű a dolog. Diéta az 20-25*tt, s annyi kcal, tömegnöveléskor meg 30-as szorzóról érdemes indulni és ektomorf alkat esetén a határ.. Fenn van ám.

    3200 kcalt bevinni könnyű, mint a baszás. 5000nél kezdődnek a gondok. (azt viszont már csak egy hardcore tömegnövelés alatt ajánlom. nem való átlag alkatnak). Ha nincs étvágyad, de nem akarsz szart enni, hogy legyen kcal, és egészségesen akarsz élni és nem akarsz lelkiismeret-furdalást a szar kaja miatt, megiszol egy korty olívaolajat, az kb. 300 kalória, és full tiszta egészséges tápanyag.

    Ez van. Egy aranyos kis egyenlet van a testépítésre:
    Nehéz edzés+Megfelelő mennyiségű és minőségű tápanyag+megfelelő alvásmennyiség=IZOM

    Most egy jó intenzív programon vagyok, heti 3 edzés, de pikk-pakk túledzeném magam, ha nem lenne nyár. De nyáron megengedhetem magamnak, hogy 8-9 óra alvás mellé még szundítsak is egyet. De majd ha jön a forgalom, már nem. :D Akkor örülök, ha enni jut majd idő.

  • csuszi
    #13680
    attól még hogy tejből vana túró, attól még nem ugyanaz.
  • csuszi
    #13679
    csak neked:
    tejcsi
  • Roy Manson
    #13678
    Csak egy észrevétel
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    tej->aludttej->túró
  • Lazarus
    #13677
    CMS rendszerek használatával kapcsolatban nincs nagy tapasztalatom, de egyetértek, sok fölösleges munkától fog megkímélni.

    webdesign terv, egyelőre eddig jutottam. Bármi ötlet, javaslat? :)
  • csuszi
    #13676
    én csak hozzávalókat írok, azt hogy hogy csinálja teljesen mindegy. csak ne adjon hozzá mást. pl rántást a húshoz. vagy habarást a "főzelékhez", vagy tejfölt, vagy stb. olaj oliva, nem olcsó venusz meg floriol akármennyire is szívbarát:).
    hogy a zöldséget nyersen eszi, vagy főzi, vagy olivan pirítja, lényegtelen. hús ugyanez. túro bolero. én a lemont javaslom, illik hozzá;)
  • csuszi
    #13675
    nyersen (a kérdésedtől valaki ölni tudna, de én nem:)).
    amikor jól esik akkor toljad az edzést. de otthonitól ne várj olyat mint az edzőtermitől.
  • Palinko
    #13674
    jaja így rendben van, de sztem fontos kiemelni amit most útólag megtettél :)
  • Jamirofan89
    #13673
    Rízs nyersen 50g vagy készre főzve 50g?
    És amit írtál a #13664-ik postban közte mikor "tekerjek" és edzek itthon? Ha erre válaszolnál,akkor azt hiszem minden meglenne a sakktáblás célegyeneshez
  • csuszi
    #13672
    ja és főzöd vagy grillezem lávakövön. ha nincs olajon pirítod. néha felvágod csíkokra, néha egybe sütöd...hidd el lehet 60 napig is úgy kajálni hogy egyszer nem egyezik. csak a hozzávalók a fixek. nincs itt semmi unalom.
  • csuszi
    #13671
    kb 20 féle fűszerrel tolom a húst. csirke ha unom hal h aunom pulyka, néha marha. köretet variálom a lencse, rizs, brokkoli+kelbimbó, durum vagy penne tököm tudja tésztákkal.
    túró: van vagy 20 féle bolero vagy step
    ennyit az unásról.
  • csuszi
    #13670
    bolero vagy step
  • Palinko
    #13669
    3 napig? aztán halálra unod :D
    bb.hu amit mondtak, viszonylag szokatlan oldal, de többször nézd át mindég fogsz találni rajta újat :D esetleg ha a többiek szerint segítene neked megdobhatlak Arnold Schwarzenegger - A testépítés nagy enciklopédiája c. könyvvel de vigyázz fájni fog mivel 800+ oldal...
  • Jamirofan89
    #13668
    csuszi lehet ízesíteni a túrót?
  • Jamirofan89
    #13667
    végre CSUSZI! leírta valaki,hogy pontosan mit egyek egésznap! így lesz
  • csuszi
    #13666
    "az én diétámban egy kumma gyümölcs nem volt, igaz én csak egy huszast dobtam le, 5%-os erővesztéssel, és jó ha kétszer éheztem 5 hónap alatt. és visszaszedtem egy 5-öst, és erősebb vagyok mint előtte úgy 10%-al..." - lehet választani melyik a nyerő. ja és egyszer nem hasaztam, csak bringáztam napi 30percet nyugisan oszt csókolom. ez volt az utolsó kommentem:)
  • csuszi
    #13665
    "de nézd jazzy! mindenki mást mondd.itt,diétás oldalakon,bodybuilderes oldalakon... összezavart már.." - én ugyan elő nem keresem, de ha az enyémtől eltérő dolgot találsz a body-builder.hun akkor leszopom magam. a diétás oldalak meg no comment kategória.