33479
12316971501353788406.png
  • MEdievil
    #13744
    Na és az még egy dolog hogy hülye mint a föld mert aki hülye haljon meg nekem mindegy mennyire teszi tönkre magát. DE! Amikor ő jön oda hozzád és meg akar téríteni a hülyeséggel vagy neki áll még feljebb az tényleg bicskanyitogató. Én nem megyek oda senkihez és nem kezdem el győzködni ha nem kéri akkor ezeknek miért létszükséglet hogy beszóljon és mindent jobban tudjon?
  • Roman
    #13743
    Tyler, kb. 1 hétig ha méred, utána már szemre fogod tudni, hogy ennyi csirke mondjuk 500 gramm pluszmínusz 10%. A rizsnél érdemes a proteines kanállal szarakodni, 1 kanál 60 gramm, szóval ott se kell sokat méricskélni, bár néha a kanál 50-re, néha 70-re jön ki, de szerintem ez annyira nem szignifikáns.

    Akiknek érdemes mérni a kaját, azok, akik "nem tudnak fogyni/hízni". Ált. az ilyen emberek alul/túlbecsülik a tápanyagbevitelüket. Ha minden halad, akkor hülyeség pár grammokon parázni.

    Szerintem. Úgyis lesz 1-2 hét után annyi rutinod, hogy tudd. Nem? Most az a kortizol, ami pár gramm miatti stresszből keletkezik sokkal hátrányosabb a fejlődésre, mintha mondjuk 5 gramm kreatin helyett 2-őt teszel az edzés utáni turmixba. Azt hiszem.
  • Tyler1
    #13742
    íme egy logikus válasz! amúgy nem pénzkidobás mer legalább ettél egy faszát :D
  • jazzy
    #13741
    A dolognak egyébként egész egyszerű magyarázata van.
    Ha ránézésre tudsz 500gt kimérni, ügyes vagy. Ha 490 lesz teljesen mindegy. De ha esetleg fáradt vagy és csak 400at sütsz, akkor nem tettél meg mindent az optimális fejlődés érdekében. Ami 1 nap nem baj, de ha 100gvel kevesebbet eszel hetekig akkor az már számíthat.

    Ha 650et sikerül, és képtelen felhasználni a szervezeted az meg pénzkidobás.
  • sz4bolcs
    #13740
    Amúgy több helyen dekában mérik a kaja adagot vendéklátó helyeken, ami szerintem jó ötlet, de nekem kicsit idegen.
  • sz4bolcs
    #13739
    Nekem sem tud ráállni az agyam, hogy grammban mérjem a kaját. Amikor itt írják, hogy ennyi és ennyi g-t esznek ebből vagy abból, akkor kétfelé áll a fülem.
  • Roman
    #13738
    :) én tavalyról emlékszem, hogy a boltban mondta az eladó, hogy sok anyuka azért visz a kisfiának tömegnövelőt, mert a fiú hízni szeretne, s soványka.

    Aztán issza a cukrot tonnaszám, majd jön a diabétesz, aztán anyuka hampog, hogy a "kokszporoktól lett", elmondja minden barátnőjének, így azok a gyerekek, akik egyébként normálisan étrendkiegészítésre használnák a tápkieget, már nem juthatnak hozzá, mert anyuka amint meglátja otthon, kiönti a wc-be, mert "peti is inzulinos lett tőle, a fújtatótól".

    Szomorúan mondom, hogy ez.. igaz.. :D
  • jazzy
    #13737
    Ebben sajnos totál igazad van. Ez totál butaság amit művelnek.
    És nem kérdeznek, meg vannak róla győződve, kész tények elé állítanak, hogy le fogsz ereszteni. Leereszteni? Kiszarom az izmomat? Vagy.. Bőrön át felszívódik? Érdekes. De TÉNY!
  • Frayer
    #13736
    Én olyat is láttam, hogy valaki fehérjét, meg egyéb bodys tápkieget eszik, és szidja ezeket, hogy szart nem érnek. Mellette mint kiderült nem csinál semmit. Nem sportol semmit.

    Ez nem vicces. Az emberek tényleg azt hiszik, hogy az izmot fel lehet "pumpálni". Tényleg azt hiszik, hogy vannak izomnövesztő bogyók, amiből beveszel egyet és megnő a karod.

    Azt hiszik, hogy a kemény munkával megszerzett izom tömeged, ha abba hagyod a tápkiegészítőket, összemész "leeresztesz". Eltűnik az izmod.

    Túl sok mesefilmet néztek biztos.
    Ezekről a dolgokról az emberek meg vannak "győződve", mindent jobban tudnak, te vagy a hülye aki sportol, te tudod rosszul.


    Én azt hiszem kellő joggal nézem le a kívülálló embereket testépítés témakörben.
    Mert egyszerűen nincs rá jobb szó, segghülyék, javíthatatlanul segghülyék, és így is fognak meghalni.
  • Roger6
    #13735
    Semmire nem mész csak fehérjével, ha nincs meg a megfelelő mennyiségű bevitel szilárd ételből.
    Más. Múlt héten egyik szórakozóhelyen azt kérdezték tőlem, hogy csak fehérjétől lehet-e nőni, edzés nélkül. Azt hittem szivat, de nem, komolyan kérdezte... Úristen!
  • slime001
    #13734
    Fehérjeporokkal nem fogod tudni pótolni a fehérjebeviteled. Amúgy Anabolic Whey vagy 100% Whey protein professional.
  • csiter
    #13733
    finom is a csirke mell de sajna nem sokat vagyok otthon igy főzőcskézni nem tudom étterembe meg inkább nem szeretnék járni csak csirkemellért...
    úgy hogy fehérje porok között gondolkozok.
  • csuszi
    #13732
    szerinted g-ra nézem? :)
    és levágok 1centit a mellből, mert több?
    hogy kellett volna írnom? hogy kb.500g? vagy ~500g? vagy 450-550g?
    de amúgy ami veszélyes, pl rizs, vagy tészta abból napi 100 a cél, de azt is leszarom ha 90 vagy 110. de ott nincs nagyobb eltérés. bár a te kedvedért matekozok egyet, százalékra ugyanannyi a tévedés.

    amúgy aki komolyabban diétázik, annak kötelező egy konyhai mérleg ami azért nem téved dekákat.
  • Tyler1
    #13731
    és ezt frankón grammra kiméritek h rizs 50g pulyka 400g túró 15g?? XD
    mivan ha most 510-et ettél volna meg, kudarcba fullad több év kemény munkája???

    nem flegmából irtam csak ez számomra érthetetlen :)
  • csuszi
    #13730
    és pulyka:) most toltam le 500g-ét;)
  • sz4bolcs
    #13729
    Előre látom a válaszokat: Csirkemell.
  • csiter
    #13728
    Sziasztok!!

    Azt szeretném kérdezni hogy kinek milyen fehérje vált be?
    Ár érték arányban is melyik lenne a legcélszerűbb termék?
    Amennyibe szabad ilyet kérdezni itt.
    Előre is köszönöm a célra vezető megoldásokat.
  • Frayer
    #13727
    sovány túrós shake, vagy kazein turmix
  • SeanJRRussel
    #13726
    semennyire ha nem zsíros de minek neked lefekvés előtt gépsonka??
    Ha fehérje kell vmi lassan szívódót igyál lefekvés előtt ne gépsonkát egyéé:D
  • Jamirofan89
    #13725
    diéta alatt mennyire jelent gondot,ha lefekvés előtt 1 vagy 2 szelet gépsonkát betolok?
  • OPM
    #13724
    jéézusom
  • SeanJRRussel
    #13723
    Talán tolóckodással.
  • slime001
    #13722
    Diéta
  • poruljartal
    #13721
    szervusztok!
    pár éve itthon nyomom már a fekvőket, és a súlyzóval is nyomulok már, szóval volt egy nagyobb izom gyarapodásom mióta elkezdtem.
    A kérdésem az lenne, hogy ha szeretnék szálkásítani, azt milyen módon lehet? Lehet fura a kérdés, de én szeretnék inkább jason stathanos (szállító) izmokat mint a svarcié... vagy valami kigyúrt tömb emberé.
    A válaszokat előre is kösz, és ha lehet otthoni megvalósításra gondolok :)
  • DeerHunter01
    #13720
    Hali.
    Van egy problémám.
    A mellkasom kicsit be van esve,nem vészes annyira de ki szeretném küszöbölni.
    A kérdésem az lenne hogy ezt valami edzés gyakorlattal meg lehetne e oldani ?
  • sz4bolcs
    #13719
    Miért baromság, ha valaki izomfób? :D
  • Panzermeyer
    #13718
    Bolond :D
  • Frayer
    #13717
    Arnold is reszketve ment be hajdanán a terembe, csak derékból szeretett volna fogyni egy kicsit, de nagyon félt hogy túl izmos lesz. Ezért csak ritkán ment edzeni, és lazára vette az egészet.

    De sajnos bekövetkezett az amitől úgy félt. Izmos lett.
    Gondolta magában, hogy ha már így alakult, akkor legyen belőle egy kis haszna, így megnyerte peres úton a terem tulajától a terminátor főszerepét, megnyerte a Mr Olimpia címet, majd végül kártyán sikerült megnyernie a kormányzó címét is.

  • MEdievil
    #13716
    "Sokan félnek hogy túl izmosak lesznek"
    Én lassan tényleg megfojtom aki ilyennel jön. Bárcsak így menne... csak sokaknak elég érdekes dolgok vannak a fejében és a tudatlanság nagyon mély kút.
  • Retsu
    #13715
    Szerintem kombináld a súlyzózást aerobbal, csak nyerhetsz vele, mondhatni kiegészítik egymás hatását. Sokan félnek hogy túl izmosak lesznek, de ne aggódj, ez a veszély nem fenyeget szinte senkit:) Ha a térded nem bírja, nem kell erőltetni a futást! Ha a bringát váltogatod a taposóval, az is ugyanúgy megteszi.
  • sandor8206
    #13714
    Kajára figyelj oda, mozgás és ennyi, nem nagy dolog.
  • kisagica
    #13713
    Sziasztok!
    Érdeklődni szeretnék, hogy hogyan kezdjem el a sportot? Szeretnék leadni több mint 15 kilót, de nem ilyen sztárdiétákkal, hanem normális sporttal. Nem tehetem meg, hogy kondi terembe járjak, de van biciklim, taposóm, fekpadom, futok is ha kell, bár még a térdem nem bírja.
    Adataim: 170 cm magas, és 85 kg.
    Olvastam a http://body.builder.hu/bbcomment_post.htm4?id=47 - oldalon az étrendet, meg mindent...
    Hallottam még a Hydroxycut Max nevű zsírégetőről. Szeretném tényleg elkezdeni...

    Valaki tud segíteni???
    Valami tanács?

    Előre is köszönöm!

    agica
  • Retsu
    #13712
    Ha vki kezdő-középhaladó, akkor mindenképpen. A gyakorlatok nagyon jól, részletesen le vannak írva, edzéstervek adhatnak támpontot. Mondjuk személy szerint kicsit soknak tartom azt a mennyiséget, dehát van akinek beválik. A táplálkozási résznél szintén jól megvannak alap dolgok, kicsivel talán több is.
  • Jobson
    #13711
    Az Arnoldos könyvet érdemes olvasgatni? Mert megszereztem pdf-ben.
  • Frayer
    #13710
    Templomban többet tudnak mondani erről.
  • Roman
    #13709
    én imádok kardiózni. De ez napfüggő. Néha felteszem magamnak, miért csinálom, akkor abbahagyom (pl. tegnap elmentem bicajozni, de elfogyott a KEDV, hazajöttem 10 perc után)

    Télen én se szoktam, egyrészt hideg okádék idő van, másrészt minek? Nyáron viszont imádok, jó idő, szép utak, lehet nézelődni, élvezni.

    Azért mert alacsony a pulzusom-vérnyomásom.. viszont ha pörgetem a biciklit, akkor nincs ilyen gond. ^^
  • sz4bolcs
    #13708
    Mi az a hiit?
  • sandor8206
    #13707
    A fogyás lényege a megfelelő kajálás (sztem), semmin nem változtattam ugyanúgy edzek, csak body, ugyanaz az életvitelem! De a kajára + tápkiegre odafigyeltem maximálisan. 8 hét alatt - 8 kiló, izom maradt.
  • SeanJRRussel
    #13706
    Épp reggel álltam rá a mérlegre és 2 kilót fogytam,úgy h nem diétáztam
    Amúgy ez sztem a melegtől van me a kajálásom kb uygan az de a terembe rohadt meelg van és izzadok mint kurva a templompa, meg átálltam a 12-15 ös ismétlésekre
  • pittyu
    #13705


    gyümölcsöt bringa előtt is eheted (alma, eper, sárgadinnye,citrom esetleg :D, stb) v után közvetlen(barack pl)