33479
12316971501353788406.png
  • Tyler1
    #13984
    oldalsó hasizom erősítésre mi a gyakorlat??
  • Tyler1
    #13983
    thx a válaszokat :)
  • Lazarus
    #13982
    Hasizom alsó része, lábemeléssel. Állítólag megfelelő genetikai adottságok kellenek ahhoz hogy "olyan alakú legyen" (?) mint a képen. :S
  • MEdievil
    #13981
    Hasizom + Oldalsó hasizmok.. alkati kérdés is nem biztos hogy neked így fog kinézni.. annyit tehetsz szerintem hogy az oldalsó izmokat is erősíted.
  • Tyler1
    #13980
    kérdésem: ezen a képen a comb felső részétől induló vonalat(nem tom a pontos nevét) milyen gyakorlattal lehet kihozni???
  • Panzermeyer
    #13979
    A szalmonellához még annyit, h a szalmonella 60 fokon pár perc alatt elpusztul. Én a tojást keményre szoktam főzni és a sárgáját nem eszem meg, csak a fehérjét fejtem le. A fehérje kicsapódása 42 fokon történik. Ha (lágy)rántottázol, tükörtojásozol, lehet nem mindenhol éri el kellőképp ideig a minimum 60 fokot a tojás, ezért kaphatod el a betegséget. Továbbá a nyers tojásfehérje emészthetetlen, ezért kapja el a cifrafosás azokat akik úgy fogyasztják.
  • mjanika
    #13978
    Szia! Mert a kalcium a csontnak jó elsősorban, míg ami ropog az az ÍZÜLET.
    Próbálj meg valami glükozamin tartalmú cuccot szedni, pl. Joint Care. De elég lassan épül be, nekem kellett kb. másfél hónap amíg kezdtem érezni, hogy szedem. Bár még most is kattog egy-két helyen, de sokkal halkabban, meg nem ropog.
  • matthias92
    #13977
    napi 2-3 gramm kalciummal miért ropogok? főleg könyök, térd... csuklót már megszoktam, de így hogy kattognak a hajlatok, elég nehéz a gyakorlatokat elvégezni:S
  • Jamirofan89
    #13976
    hehehülye kérdésre hülye válasz inkább visszaalszom mer korán van
  • Lazarus
    #13975
    63 és fél nap
  • Jamirofan89
    #13974
    mennyi idő(gyúrás) munkája,hogy 10% testzsír alá lehessen menni?
  • DjCooll
    #13973
    Sziasztok srácok!
    Nekem egy olyan kérdésem lenne hogy nem-e tudtok nekem abban segíteni hogy mit csináljak a csuklómmal.Mert tavaly januárban eltört a könyököm,március végén szedték le a gipszet,és utána június közepe felé kezdtem el ismét aktívan edzeni.Aztán egy két hétre rá elkezdett fájni a a bal alkarom bal széle.De ilyen már többször volt hogy edzés közben kicsit fájt.De aztán már a másik oldala az alkaromnak a hüvelykujjamtól kezdet fájni és egyszerre a kettő.Akkor ott rögtön abba is hagytam de még mindig fáj.Tanácstalan vagyok hogy mit tehetnék ennek ellenér,mert már nagyon hiányzik az edzés!Remélem tudtok segíteni köszi előre is!
  • Roman
    #13972
    Mi olyan krva bonyolult ezen? Ha nincs elég kalória, az izom nem nő (pl. nálam :D kövérgyerek múltam miatt félek minden súlynövekedéstől, ezért a fejlődés lassú)

    Ha megfelelő a kalória, kb. ugyanannyi zsír és izom jön majd. Ha meg túl sok, akkor több zsír jön, mint izom.. Láttál már strongman versenyzőket? Annál keményebb sportot, nehezebb edzéseket szerintem nem sokan csinálnak. A leggyilkosabb az izmokra, keringésre, tüdőre, vagyis romszálkásnak kéne lennie minden erősembernek. mégsem azok..

    Mert ENNIÜK kell, hogy olyan erősek legyenek. Más kérdés, hogy ált. ha lediétáznak, látod,hogy mekkora állatok voltak, csak ugyebár a zsír az ápol s eltakar.

    :D nekem lehet cseresznyém volt a biosszal meg kémiával, mer elég sokat beszéltünk tápkiegekről, kokszról, de ez lehet azért, mert én is ott ültem az osztályban.. ki tudja.. btw, melyikből lenne könnyebb emeltezni? én kémián gondolkodok mer oda segganyag nem kell annyi, csak józanész meg számolni tudás. Míg a bioszhoz elég sokat kőne söggelni. Ha valakinek van tapasztalata, megoszthatná.. csak jövőre mán érettségizek aztán krvára nem tudom, vagy orvosi, vagy gyógyszerészi.. csak nem tudom eldönteni..

    addig is, edzetek keményen :D
  • Tyler1
    #13971
    szénhidrátból nem 10g körül??????
  • Jamirofan89
    #13970

    A Creatine előnyös hatásai
    ■Gyors, fantasztikus izomtömegnövekedés (akár 3-6 kg is lehet az első hónapban), mely az erős sejttérfogat növelő hatás eredménye,
    ■Látványos erőszint növekedés,
    ■Izomtelítettség-érzés,
    ■Rövidebb regenerálódási idő.

    de srácok! manapság már a 15-16 éves srácok is 40-es karral mászkálnak és efölött meg már divat a hatalmas kar.miért írom,hogy divat?mert sok olyan ember ismerek,aki belevágott a gyúrásba aztán meg is lettek az óriási izmok (mell,kar,hát) viszont pocakuk is nőtt! már egyszer kérdeztem ezt a kreatinos dolgot,de hát ha olyan komolyan edzenek és szedik ezeket a kiegészítőket miért szednek fel felesleget?
    tényleg csak ezt az egyet nem vágom...
  • jazzy
    #13969
    Simán összefér bár napi rendszerességgel kicsit sok lesz komoly edzés mellett de ha bírod és szereted hát csináld.
  • Tibi7
    #13968
    Hát ebben a "mi az egészséges" témában teljesen igazad van. Sajnos... Azt még elfelejtettem, h napi rendszerességgel focizom, ami már kardionak számít az én esetemben. Ez sokat számíthat abban h nem fejlődöm valami gyorsan? Szóval érdemes lenne döntenem a kettő között, és leállni a focival ahhoz h gyorsabban fejlődjenek az izmaim? Vagy összefér-e a kettő?
  • jazzy
    #13967
    Nos fehérjeforrások Szárnyasok, hal, marha, sovány túró, tojás nagyjából, zöldségek.. fehérjéből 2g / testsúlykilogrammra van szükséged szénhidrátból nagyjából 5g-re. Tápanyagtáblázatokban megtalálod miben mennyi fehérje van. Mindent nyersen kell mérni. Nem főve, nem sülve.

    Tápkieg. Hát igen, vannak emberek, akik szerint meghalsz, leég a májad, összemegy a pöcsöd stb. Ezeknek az embereknek fogalmuk sincs mi van benne, csak mindenki olyan okos.

    Egyébként nincsenek benne káros anyagok, ezek mind természetes anyagok amik egyébként is megtalálhatóak a testedben, csak tudod az emberek általában max 2 év biológiát tanulnak és azt sem tudják pl, hogy mi a fene is az a fehérje, szénhidrát, melyek a jó zsírok, mi a fene az a kreatin stb.

    Ehhez a nem túl egészségeshez még annyit fűznék hozzá, tudom tudom, sokan aggódnak emiatt, hogy úristen fehér por mi lesz, de gondolj csak bele, a mai világban mi az ami nem " nem egészséges "?
    Minden nap dohányosok füstjét szívod már lassan akárhol vagy, autók, gyárak.. már 12 éves kortól az a buli, hogy szarrá isszák magukat, és akkor a porok az egészségtelenek? Nem, az az egészségtelen, hogy a 14 éves csajt kiszolgálják vodkával és a fejlődő májának az bizony kurva egészséges.
  • Tibi7
    #13966
    Rendben van. Kicsit eltúloztam a dolgot. Akkor még abban segítsetek h mégis mik a jó fehérjeforrások. Mert oké h a csirke az király, de sajna nálam ez a rizs meg csirke nem akar valami sokat segíteni. Vagy nem tudtok valami oldalt, vagy linket, ahol pontosan ki tudnám számolni h miből mennyit kell ennem? Valamint a tápkiegekkel kapcsolatban. Ezzel kapcsolatban is vannak kételyek, vannak akik ellenzik, és vannak akik szerint teljesen rendben vannak. Sokat gondolkozom érdemes lenne-e kipróbálni, viszont jelenleg nem szánnék rá nagy pénzt, szal az olcsóbb, 30%-osakat gondoltam h kipróbáljam. De ezekről is sokan mondják,h nem jó, mert sok olyan dolog van benne ami segíti a fehérje beépülését, és ezek nem valami egészségesek. Na most hogy is van ez? Meg vannak ismerőseim akik szednek tápkieget, bár pontosan nem tudom milyet,jól is néznek ki, viszont azok a súlyok amikkel "el bírnak bánni", hát enyhén szólva csalódást keltettek bennem, szóval nem sokat bírnak a kinézetükhöz képest. Ez miért van?
  • jazzy
    #13965
    A tojás jó. Egyed. Főleg a fehérje jó.

    A tojás nyersen szalmonellát terjesztHET. NE egyed nyersen a tojást, aki azt mondja egyed az egy idióta barom. NEM érdemes kockáztatni, ha elkapod a szalmonellát beszopod.
    Lehet 60 évig nyers tojáson élsz és nem leszel szalmonellás, lehet 2 hét után igen. A szalmonella pedig nem vicc, olvass utána. Minimum fél éves edzést teszel vele tönkre, ha mákod van. Ha nem akkor az egész tested. Szóval én a helyedben eszerint mérlegelnék.
  • Tyler1
    #13964
    hát ne a Rocky filmeket vedd alapul, h nyersen a fasza! talán a testépítős weboldalak 98%-án tuti írnak erről a tojás kérdésről, mert ez a legnagyobb tévhit ebben a témában. itt olyan srácok segítetek neked, akik már mind tudják azt amit te most még nem értesz. hallgass rájuk :)
  • Tibi7
    #13963
    Na most ezzel a tojással ne izéljetek. Vegyük az alaphelyzetet h fogalmam sincs a gyúrásról, és a helyes táplálkozásról. Valaki azt mondja, egyed nyersen mert....valaki azt mondja egyed elkészítve mert... valaki meg azt h ne is edd mert... most akkor én mint tök hülye h a faszomba döntsem el h kinek van igaza? És akárhány helyre megyek érdeklődni, mindenütt mást mondanak, és meg is tudják magyarázni a saját igazukat. És az a baj h a gyúrás módszereiről, technikákról is megoszlanak a vélemények. Csak azt akarom mondani h nem könnyű kiigazodni, és rájönni h mi is a helyes.
  • matthias92
    #13962
    de simán magamra vettem szal nekemis szól:D
  • matthias92
    #13961
    jabocs nem figyeltem. sebaj. azért ok:D
  • MEdievil
    #13960
    Nem is neked írta (vagy netán most lebuktál az alreggel? )

  • matthias92
    #13959
    ennek hála -8 kilógramm, kb. 8 hónap megfeszített "munka", de legalább a picinyem megmaradt ott amit láttatok:))
  • matthias92
    #13958
    túl komolyan vesztek mindent. viccből mondtam, persze tömegelek, csak most voltegy sikeres kis nemakart diétám, tüdőgyulladásnak, illetve izületi gyulladásnak szokták becézni
  • MEdievil
    #13957
    Képzeld én 22 éves koromig folyamatosan ettem tojást ugyan úgy (nem nyersen) és csak akkor kaptam el. Nem törvényszerű de egyszer épp elég és már is megvan a baj. És a szalmonella nem valami apró kis megfázás nekem kb fél évnyi edzést vágott tönkre.


    "olyan töltelékszavak mind a bazdmeg és hasonló nem tudom miért szükségesek."
    Nem tudom hol olvastad és eddig szerintem senki nem sértegetett hanem egy igen komoly dologra próbáltuk felhívni a figyelmed! Láthatólag nem sok sikerrel ezek után még neked áll feljebb?



  • Gyúrógép
    #13956
    Ki mondta ezt a f@szsagot hogy sutve nem jo a tojas ??!! Megis hogyan mashogy kene enni ? jeezus anyam borogass
    Lattal mar Ronnie Coleman DVD-t ahol Ronnie minden reggel 12-15 tojas feherjet zuz grizzel ? 8-szor Mr. O. tudott lenni gondolom hulye ehhez sporthoz... :DD
  • Tyler1
    #13955
    Ilonka néni nem mossa meg, csak letörölgeti, mert tudja h a mosás során, a héj védőrétege gyengül és igy könnyebben kerül a belsejébe baktérium. Tojást lemosni csak felhasználás elött szoktak :) az ipari vegyszeresmosószar, ezt meggátolja, de mivel vegykezelt, ezért az még rosszabb.

    #13949: akkor egyél nyersen tojást, sőt nyald ki a tyúkok valagát, ha leszarod azt aki egyátalán méltatott válaszolni neked.
  • Tibi7
    #13954
    Ezt a pofáját szöveget meg felejtsétek el....
  • Tibi7
    #13953
    Nem az a baj, h segítettek, csak nekem fura ez a nagy félelem, holott a környezetemben rengeteg ember eszik kül turmixokat, amiben tojás is van, és eddig senkinek semmi baja nem volt tőle. Másrészt meg zavar h minden fórumon h hülyeséget mondd valaki, akkor rögtön mindenki leosztja, és olyan töltelékszavak mind a bazdmeg és hasonló nem tudom miért szükségesek. Ezek kifejezik azt, h "hülyének nézek bazdmeg". És ez bánt. Normálisan is lehet olyan választ adni ami kielgítő, és közben nem sértő.
  • Roger6
    #13952
    Tanácsot kérsz, amikor adnak, akkor meg azt mondod nem érdekel. Nálad valami nagyon nem stimmel, ugye azt tudod?
  • csuszi
    #13951
    ilonka néni nem mossa meg a tojást, és az ipari fertőtlenítés jelen esetben jót jelent... az utaztatás már nem. kb egál véleményem szerint. de tökmindegy, hadd egye nyersen (teljesen feleslegesen), mi meg befogjuk a pofánkat.
  • csuszi
    #13950
    pofád neked van, nem azoknak, akik segítenek neked.
  • Tibi7
    #13949
    Ha egy ember nyitja ki a pofáját akkor is felfogom. De akkor sem érdekel.
  • Tyler1
    #13948
    hidd el h kurva sok különbség van Ilonka néni frissen gyüjtött tojása, és az iparilag fertőtlenített többszáz kliométert megtett(nem 5* körülmények között) tojás között! A szalmonella akkor kezdett nagy méreteket ölteni mikor megkezdték a tojás ipari feldolgozását.
    De persze h nem szabad nyersen tolni, tök mind1 honnan származik, csak egy fertőtlenített, de 40 fokban a Tescohoz szállított tojásnak 80% esélye van h a salmonella fertőzés megindul a héj belsejében, mintha a tyúk alól kiveszed reggel és berakod a hűtőbe.
  • MEdievil
    #13947
    A tyúkok 97% hordozza a szalmonella baktériumot.. Nem igazán számít honnan van. Ez nem igazán játék de csak azért veszed félvállról mert még nem kaptad el.
  • Roger6
    #13946
    Jó, ha nem tartasz a tojástól, akkor egyed nyersen. Itt többen is szóltunk ellene, majd emlékezz ránk a kórházból...
  • csuszi
    #13945
    ahhoz a szalmonellának semmi köze, hogy ipari vagy falusi bazdmeg. az egy baktérium amit beszopsz mint a szél ha nem hőkezeled a tojást. és ugyan miért is tűnne el a tojásból ha hőkezeled a fehérje? mit csinál? elillan?