33479
12316971501353788406.png
  • Kinga19
    #14065
    és tejsavó nélkül semmit sem ér a szója fehérje?

    am jövőhéten veszek crea bombot és a mellé gondoltam ezt a szóját+ a rendes kaja rizs zab tej csirkemell hal
    szted?
  • Panzermeyer
    #14064
    Úgy érti, hogy tejsavófehérje. A sajtgyártás során keletkező és felesleges savó részből nyerik ki a fehérjét különféle eljárásokkal. Tudni kell azonban, hogy tejsavófehérje csupán a tejsavó 1%-át képezi, vagyis azért, hogy tejsavóhoz juss rengeteg litert kellene meginnod belőle, komoly munka lenne. Ugyanúgy csak simán tejjel próbálkozni is teljesen felesleges.

    A tejsavó egy nagyon jó fehérjeforrás, aminek pozitív tulajdonságai, hogy gyorsan szívódik fel, és megfelelő arányban tartalmazza a hasznos fehérjéket, magas biológiai értéke van. Ezen tulajdonságai miatt fogyasztják a testépítők edzés után, vagy a napi fehérjebevitelüket kiegészítve. Több fajtája van: koncentrátum, koncentrátum és izolátum keverék, illetve izolátum. A koncetrátum "lassabban" szívódik fel, míg az izolátum a koncentrátumhoz képest gyorsabban. Az is különbség még, hogy a koncetrátumok alacsonyabb fehérje tartalommal rendelkeznek, mint az izolátumok.
  • Kinga19
    #14063
    és miaz a tejsavó?

    a tejben van?
  • Frayer
    #14062
    jó dolog, a tejsavó mellett.
    Teli van argininnel, és glutaminnal.

    Az meg hülyeség, hogy szálkásítás alatt ösztrogenikus hatása van, és vizesít. Ez egyszerűen nem igaz. Pont hogy pörgeti az anyagcserét.
    Ezt a testépítő urban legendet a gyárosok találták ki, mert a szója olcsó és jó, minőségi fehérje takarmány, a tejsavó meg drágább, és zsírosabb, igaz nagyobb a bio értéke, és azon a gyártók és értékesítő üzletek nagyobb profitot csinálnak.

    Tehát szerintem üzleti érdek miatt alakult ki ez a hülye pletyka a szójáról.
    Nagyon is jó a szója, tejsavó mellett. Bármikor.
  • Kinga19
    #14061
    szója fehérjéről mi véleményetek?
  • Roman
    #14060
    :) Egyébként 40-50 év felett a növi-tesztó kombó kifejezetten "ifjúságszérumnak" számít, aki a fiatalságát szeretné meghosszabbítani, annak megéri..

    De ejtsük a témát. Sean, jó ötletet adtál. A vállam s a kulccsontom közti lyukat bizony isten betömöm. Nehéz ferdepados munkával. Meg láttam pár Rühl videót, ahol kb. 70 fokos padon nyomott. Szerintetek ez megfelelő lehet arra, hogy a váll elülső részét s a mell legfelső rostjait megdolgozzam s betömjem a lyukat? :)

    http://images.tmuscle.com/forum_images/mytphotos/fullSize/66b60-aug5_287lbs.jpg kb. ennek a csávónak. a válla s melle szépen egyben van, a felső melle elég lenyűgöző. Lehet vissza kéne állnom a dologra. :D
  • SeanJRRussel
    #14059
    Azé szeretnék én 63 évesen úgy kinézni majd mint ő.Igaz nyomja a "zsíros kenyeret" befelé de hát nah.
  • SeanJRRussel
    #14058
  • Tyler1
    #14057
    jó mondjuk a Pitt soha nem volt egy vézna csávó, olyan testre nem nehéz újból visszaszedni az izmokat, de igaz 40 felett már nem minden tejszínhab. mondjuk egy Stallone-ról eltudom képzelni, mer egy Rambo 4-es kinézethez kevés a sok flamó meg a jó edző. (mellesleg neki voltak ezzel gondjai még jó pár éve)
  • csuszi
    #14056
    szerintem brad is tolja. meg tom cruise is. mert 40 felett vannak. ott meg már csak a regenerálódás és az anyagcsere nem a régi. úgyhogy egy statham-ből kinézem hogy tiszta, mert fiatal és világ életében sportoló volt (bár amikor még profi sportoló volt, nem tenném tűzbe a kezem), de 40 felett már kell a cucc. ez van. ők se hülyék, pénzük van rá, orvosuk is, nem ördögtől való az, csak ésszel kell. de mielőtt lehurrognak a hozzáértők, szerintem az ide írók/olvasók 99% tök hülye hozzá, nincs nomrálisra pénze, se normális elosztója, és még felesleges is nekik. az az 1% meg úgyis tudja miről beszélek.
  • csuszi
    #14055
    ne keverjük a testsúlynövekedést az izomnövekedéssel édes lelkem. én winstrollal egy 20-ast szedtem fel 4hónap alatt. na akkor király vagyok? nem hinném, mert szálkásítás után (újabb 6 hónap) maradt kemény 2 nagyjából. és majd 1 évem ment rá.
    és van filmes spanom: szilikont raknak rájuk. meg kenceficéket. meg kokszolnak mint az állat. meg operatőr rulez. nem midnegy még egy tróger mobilfényképezőnél sem, hogy honnan fényképezel, milyen fénynél, akkor mit vártok egy iszonyat drága filmnél, cgi nél, még a szőrszálaikat is van aki külön bellítja. elég csak a csajokat néznetek a különböző magazinok címlapjain néznetek. pedig az csak ps. hun van onnan a bluebox? ne legyetek már naívak. de nem nekem kell hinni, hanem egy vörös zolinak, aki ismétlem a 3kg-ot tartja lehetségesnek. de a nemzetközi szinten is össsze teszik a kezüket, amikor mondják húúúú bazdmeg tavalyhoz képest nehezebb vagyok 4 kg-al!!!!!!
    na részemről víge, ha valaki ezek után se vágja a témát, akkor már megint falra hánytam a borsót még csak 51.szer.
  • Tyler1
    #14054
    jah a kokszra is kitértek, kb. 20-30 éve volt dival a Conan féle vadállat test amihez kokszoltak, de ma már elvétve nyomnak csak a színészek, azok is az ilyen The Rock félék. Szóval koksz nélkül is lehet izmosodni hálivúdban :) de tény h a szilikon, a smink és az operatőri munka igaz.
  • matthias92
    #14053
    akkor kokszoltam?nekem szept-jan vége+5kilo volt,juni-szept+6. össz-vissz 11kg,persze azota leadtam 7-at,majd visszajön,hisz'szept. ujrakezdem az edzést.
  • SeanJRRussel
    #14052
    Roman,Csuszi teljesen egyet értek.Rámennek a mell felső részére vállak+ csuklya és ennyi.Rögtön nagyobbnak tűnnek,kicsit eresítik őket jó kamera beáálítzás és bazzeg +10kg izom
  • csuszi
    #14051
    illúzió a 10kg még nekik is. én maradok a 3-nál maxnak megjelölve. az is nyílt titok, hogy a 300-nál szarrá trükközték magukat, hogy úgy nézzenek ki, ahogy.
  • csuszi
    #14050
    meg jó operatőr, egy kis szilikon a testre, kis trükközés és koksz. ennyit erről;)
  • Roman
    #14049
    Elég csak illúziót kelteni. Nagy vállak-csuklya, meg eres karok. Szóval szálkásság kell hozzá meg izomtömeg a megfelelő helyekre. aztán showtime. :D
  • Tyler1
    #14048
    Érdekelt h mondjuk egy Brad Pitt vagy egy Gerard Butler h tudott pár hónap alatt kigyúrt hadvezér lenni, igy utána olvastam kicsit. És tényleg lehetséges! Több amerikai és európai edzőt kérdeztek meg ezzel kapcsolatban, és azt mondták h fél év alatt is lehet 10 kiló izmot felszedni, megfelelő edzéssel és étkezéssel. A színészeknél a kulcs az, h szart se csinálnak egésznap, igy nem nehéz regenerálódniuk, vmint az sem akadály h 10 dietetikus válogassa össze nekik a megfelelő kaját. Szóval lehet +10 kiló fél év alatt is, ha kitartóan kemény vagy és tudod mitcsinálsz. :)
  • Roman
    #14047
    Bontottnál tényleg elhúzódik az idő :O egy hete álltam vissza a pihenőm után bontott programra (előtte alsó-felsőben voltam) s egy hátedzés pl. iszonyat. Felhúzásokra 40 perc elmegy néha. Aztán még evezzé', húzódzkodjá', meg minden.

    Váll-kar megen hosszú. Vagy nem tudom, de most ez így jött. Teljes testet vagy felet leedzek bzki semmi idő alatt, de bontva nagyon hosszú.

    Szerintem azé', mer ha mindig ugyanazt az izmot terhelem, a felgyülemlő fáradtság miatt hosszabb pihikre is szükségem lehet. Plusz, olyankor nem elég az 1 gyakorlat, mint más esetben.
  • csuszi
    #14046
    30perc egy bicepsz.
    egy csöcs 1:15. méretfüggő is.
  • SeanJRRussel
    #14045
    Sehogy,vagy szarul csinálják,vagy mindenre csak 1 gyakorlatot csinálnak de sztem akko se lehet 1 óra alatt végezni.
    1 óra 5-10 perc alatt csinálok meg 8 gyakorlatot.Lehet én vagyok lassú...
  • Roger6
    #14044
    "Ha pl fekvenyomsz csak az magába eltart vagy 10 percig" - na pont ezért nem értem, hogy egész testes edzéseket hogyan tudnak egy órába belesűríteni...
  • SeanJRRussel
    #14043
    Figyelj már ide,15 perc alatt mégis hogy akarod megedzeni az izmaidat????
    Egy edzésen legalább 2 izomcsoportot eddz meg az ember.És egy izomcsoportra nem egy gyakorlatot csinálsz.Ha pl fekvenyomsz csak az magába eltart vagy 10 percig és akkor még nem tárogattál vagy tolóckodtál stb.
    1 óra alatt se konnyű leedzeni mert ahhoz nagyon intenzívnek kell lenned.
    De ha 15 perc alatt megoldod akkor forradalmasítan fogod a testépítés egy új ágazatát...
  • Tyler1
    #14042
    igaz amig megfelelő a marketing, addig a hülyék mindent elhisznek.
  • Jamirofan89
    #14041
    miért nem jó a rövid ideig tartó edzés? miért nem jó,ha negyed óra alatt halálra edzed az izmaidat ahelyett,hogy 1 órán át szimplán megerőltesd? rövid idő alatt nem 'melegszik' be?
  • MEdievil
    #14040
    Én nem tudok semmi jóról.. Amúgy meg fröccs öntött műanyag vacakot legyártják kb 50 forintért és te megveheted akciósan 19.999-ért tuti üzlet. Amíg van hülye akinek el lehet adni még én is szívesen halálra keresném magam ilyenen.
  • Tyler1
    #14039
    de a dohányba legalább jó is van a sok rossz mellett :D de nem tudom elképzelni h egy ilyen cuccnak van vmi elönye is, ennél még a háttámaszos fos is jobb ötlet volt.
  • MEdievil
    #14038
    Dohány károsítja az egészséget még is hatalmas üzlet... szerinted hogy engedhetik? Amúgy meg ki lehet kapcsolni a tv-t. Én fél éve rá se néztem leszámítva a LM 24 órás versenyt meg egy kevés discovery-t.
  • Tyler1
    #14037
    árulja már el vki h az ilyen fos abtronic mi a faszt csinál az ember hasizmaival??? mert az oké h köze nincs egy deltamatyinak se hozzá a tv-ben, meg azt nem mondják el h diéta nélkül nincs hasizom, de ha meg semmit sem ér h a picsába engedhetik h eladják??
    (hozzáteszem nem gondolkozom ilyenbe mielött vki rámtámad, csak idegesít mikor látom a tv-ben)
  • Jamirofan89
    #14036
    az jó mert én is Scoobytól idéztem azt a sort,de úgy belelendültem,hogy elfelejtettem az lbs-t kilógrammra konvertálni:D
    sikerült kivívnom sokak haragját,remélem ez kellő erőt ad ahhoz,hogy bizonyítsak :)
  • jazzy
    #14035
    a válasz #14030 frayernek ment.
  • jazzy
    #14034
    Miért ilyen kurva nehéz megérteni, hogy ne koxoljunk ebben a topicban?

    Látod, hogy az emberek fele azt se tudja eldönteni, hogy diétáznia kell, vagy tömegelnie, ne tömd már a fejüket a kox témával. Még valamelyik elkezdi aztán csinál magának egy fasza kis betegséget..
  • Roman
    #14033
    Elnézést, s a pajzsmirigyhormon merre marad?
  • Roger6
    #14032
    10 kilót egy évben? Hát tömegre lehet, hogy fel tudsz szedni, de 10 kiló tiszta izmot biztos nem.
  • MEdievil
    #14031
    Lehet azért 10kg mert a májad nő ennyit ha ezt mind végigcsinálod.. (nyilván nem, vicc..)
    Viszont az nem hogy ez így még egy élsportolónak is hülyeség és életveszélyes! Még mielőtt itt valaki szerint csak annyiból áll a kox hogy szeded a szereket téves.. ezek mellett még keményebben kell edzeni.


    De sztem hanyagoljuk a témát én tuti semmi áron nem adom fel a naturál testépítést.
  • Frayer
    #14029
    Mi a faszom lett foxx-al?

    Mutattam neki egy helyet ahol biztonságosan lehet szerezni igazi koxokat, igaz drágán, azóta nem láttam.
    Talán elkapta a kox maffia????
    Valaki tud róla valamit?
  • MEdievil
    #14028
    Nem Lehet Könnyen Kitartás nélkül komoly eredményt elérni.


    NEM másoknak sem... és amíg ezt fel nem fogod kár bármit csinálnod mert tényleg nem fog menni. Jó kaja kell nem kreatin kúra miatt lesz valaki kockás hasú az akkor kell amikor elérsz egy szintet és kimozdít a holtpontról! A fehérjepor az KAJA... olyan mintha csirkemellet ennél csak így könnyebb bevinni ennyi nem muszáj és csak kiegészít ha azon élsz akkor szintén bukás. Adtam egy csomó linket külön leírva hogy figyelmesen olvasd el.. lefogadom hogy maximum belenéztél de hogy végig nem olvastad az 100.


    Amúgy meg ne haragudj de csuszinak teljesen igaza van.
  • Roman
    #14027
    Végre élet a topikban!

    Imádom az iwantsickpackabs, getbigquick, gethweeege meg hasonló nevű játékokat. Megmondjam mit ér a kibebaszott kreatinod, fehérjeporod meg egyebek? Semmit, amíg Te magad nem vagy ott a szeren. Volt egy időszak, amíg tömtem magamba minden kiegészítőt, de még nem tanultam meg intenzíven edzeni. Nem sokat fejlődtem.

    Most tömöm magamba a kaját, gyilkos edzéseim vannak amik után 1-2 óra délutáni alvás a minimum, s a kiegészítésem annyi, hogy edzés után 1 proteinturmix (búza-tejsavóprotein keverék) Ég és föld a különbség.

    Most jogsi, de jövőre ballagás, gyűjtöm a nyersanyagot, pénzt, s jövő nyáron majd megmutatom, hogy intenzív edzéssel kombinált okos kiegészítés többet hoz a konyhára, mint az esztelen faszkodás.

    És egy évben 3 kg gyarapodás az krva látványos, 10 év alatt az 30 kg. Ne számítson senki ettől sokkal gyorsabb növekedésre.

    Scooby, a híres akcentusú kopasz sapkás 50 éves otthonedző szerint, HA tökéletes a kajád, nem hagysz ki egész évben 1 edzést se, egy héten 5ször edzel kb. 1 órát, s minden éjjel alszol 8 órát legalább, s egy szálkásító időszakot se tartasz, akkor építhetsz jó genetikával 5 kg izmot. HEHEHE. Különbség a sportok időmértéke közt..

    F1ben ezredmásodpercekben mérjük az időt, a testépítésben meg... ÉVEKBEN. ^^
  • csuszi
    #14026
    voltam egy vörös szemináriumon, egy jamiro szerű srác megkérdezte, hogy lett ekkora állat (értelmes kérdés), azt mondta, hogy cirka 16 év gyúrás, évi 3 kg, az egy 50-es... kár hogy nem ismerte jarmot meg a többit, mert akkor a balfék megoldhatta volna 5 év alatt is. a balek... én meg a kurv anagy balek vagyok, mert 10 év helyett 1 év kellett volna...tiszta lúzer vagyok.
  • SeanJRRussel
    #14025
    Én is úgy tudtam h 3kg a plafon és akkor az már igen jó.Te jó isten 10kg izmot egy év alatt tisztán felszedi....mission impossible 4.
    De nem baj mi vagyunk itt a hülyék me semmit nem tudunk, aki meg ide betéved osztja az észt a "többéves tapasztalatával".