33479
12316971501353788406.png
  • jazzy
    #14145
    biztos hogy nem jól csinálod ha ettől a 4 gyakorlattól nem kerekedik a vállad.
  • Kinga19
    #14144
    igen
    mondjuk lehet h egykezes súlyzókkal túl sokkal próbálkozom most 10-10 kilóval csinálom de nem nagyon birom próbáljam kevesebbel mondjuk 8-8 al?
  • Roger6
    #14143
    Hát ha ezek közül egyik sem segít, valamit nem jól csinálsz. Nem kötekedésből mondom. Biztosan helyesen csinálod a gyakorlatokat?
  • Kinga19
    #14142
    mondjatok már vmi jó gyakorlatot h kerekedjen a vállam
    próbáltam már nyak mögül nyomni arnold nyomást egykezes sújzóval oldal/előre emelést de semmi segítsetek pls...
  • dragon11
    #14141
    gratula.:)
  • King of Roads
    #14140
    annál nagyobb motiváció nincs mikor megdicsérnek
  • matthias92
    #14139
    nah, ma kaptam egy jó nagy adag motivációt:
    találkoztam egy helyi taggal, aki régebben tesitanár volt. meglett dícsérve az alkatom, az alakom, és a kockás hasam .
  • dragon11
    #14138
    Nem figyeltem. Elnézést..:D ott volt a "mostanig" szó.:)
  • matthias92
    #14137
    áhh,dehogy.már újrakezdtem, híztam másfél kilót. >.<
  • dragon11
    #14136
    Nem akarod újrakezdeni a kondizást?:-D
  • matthias92
    #14135
    nekem,ami fény korom idején jó volt,azaz
    a-b-c-a
    b-c-a-b
    c-a-b-c
    a-b-c-a...és igy tovább volt
    aztán terveztem azt hogy a negyedik napot lecserélem úszásra,~egyórára, és az első edzésen hátat edzek,hogy minél több nap teljen el azúszás meg a hátedzés között(azúszás megmozgatja az egész fölsőtestet, kiváltképp a hátat)
    csak...elmaradt...felhagytam a kondival mostanig, mindeféle gondok miatt(egészségügyi,etc.)
  • dragon11
    #14134
    Igazából Én most leszek 17-én 14éves, így is 1.5órás edzéstervem van, de 1nap alatt letudok mindent..:-D igaz, hogy itthoni 1db súlyzó 6kg+saját testsúly:)
  • zola8787
    #14133
    Én is 1 napon csinálom a mell-hát (közbe tricepsz) edzést. köv. napokon a váll,bicepsz (közbe has) edzéseket. Nekem így jön be :)
  • King of Roads
    #14132
    igazából mindenkinek más válik be, kísérletezni kell. nekem a mellem a leggyengébb az összes közül, mégis azóta fejlődik amióta csak egyszer edzem a héten és kevesebbet csinálok rá. jah + háttal edzem szuperszettbe. sokan mondják nem jó a mell-hát de nekem ez nagyon is bevált és amíg élek a kettőt együtt fogom edzeni.
  • Roman
    #14131
    Sean, franc se tudja. Én most vállat edzek egy héten kétszer, hogy legyen. Szerintem minden izmot 5 naponta meg lehet edzeni, az kb. úgy nézne ki, ahogy panzernek is van a programja kb.

    Én személy szerint az ötnaponta edzettel fejlődtem a legtöbbet, lehet, vissza kéne térni rá. Most heti 1, kiv. a vállam.
  • Panzermeyer
    #14130
    Én most azt csinálom, h heti csak 1 testrészt edzek 2x egy héten. Ami úgy néz ki, h heti 3 nap alatt letudom a testrészeket, a negyedik napon megismétlem az első napi edzésbontást csak 90%-ban más gyakorlatokkal. Aztán a következő héten az első edzés a ciklus soronkövetkező testrészével kezdődik, és az ismétlődik meg a hét utolsó edzésnapján. 3 hét alatt csinálok meg egy ilyen ciklust. Elég jó, tetszik :)
    A legjobban a válledzést imádom, szétgyötröm, mint az állat. Szerencsére még nem sérült le a vállam sosem, nincs rotátorköpeny probléma.
  • SeanJRRussel
    #14129
    Kérdés felelekbe volt eg yoylan h lehet e egy izomcsoportot kétszer edzeni a héten?-A válasz ha csak kezdő vagy me haladónak elég 1X.
    Én nem tom de 2 éve edzek és nekem kell a 2X mellezek bicepsz... a héten me amúgy olyan plöttyettnek érzem magam meg nem tom.Eddig elég jól fejlődtem.Lehet h akko csak 1X kéne edzeni egy izmot?
  • Fawkes
    #14128
    Testépítés kezdőknek és haladóknak!
  • 16Avery
    #14127
    Nem akarok versenyezni, csak felszedni pár kilót(tisztán, semmi koksz). Jégkorongozni akarok és ahhoz nem ártana legalább 70 kilóra felmenni, mégha csak hobbi szinten is játszanék. Félreértetted, amit írtam: pont nem érdekel hogyan akar doppingolni a srác. Csak a kérdésemre nem válaszolva félrebeszélt. Nem vagyok türelmetlen, ha 1 év alatt feljönne 2kg izom 3 kg zsír már annak is örülnék. 65 kg vagyok kb ezen akarok változtatni.
  • matthias92
    #14126
    egyet biztosra mondhatok: ha nem versenyezni akarsz, és kokszhoz nyúlsz, te nem lehetsz más csak afféle terror-poronty, aki emberélet(ek)et akar elvenni.
  • matthias92
    #14125
    enzimpótlóm van, az csak elég :)
    más: tegnap tuti odabasztam kicsit a régnem edzett szervezetemnek, gyerekek olyan izomlázam van mellben, hogy aligbirok mozogni. étvágyam nem javult, túledzettem magam(?). mostanság sajnos csak alkalmi akciókra futja, de majd ha meglesz a jogsim szept közepétől, belecsapok a közepébe! :)
  • 16Avery
    #14124
    Persze, sok múlik a géneken, de az akaraterőn szerintem több. Azért kértem a ti segítségeteket, mert a kondiban van pár srác aki arcoskodik hogy ő mióta gyúr és osztja az észt, amikor célirányosan kérdezek tőlük akkor pedig hirtelen megáll a tudomány.(amit King of Roads pár perc alatt megválaszolt arra az egyik tudott 1 tippet adni) Kajáról is kérdeztem pár embert, egyik rázendített hogy ő mennyit költ havonta csak fehérjékre, és hülye vagyok ha nem szedek kiegészítőt (úgy hogy 1 hónapja gyúrtam csak a vasat). Másik srác meg elkezdett a doppingról beszélni, és hogy ősszel megint várja hogy folytathassa. Mindenki mást mond.
    Azért pedig elnézést hogy mindent tőletek kérdezek, próbálok utánajárni minnél több dolognak, de nincs sok időm. Szeptemberben mehetek vissza az egyetemre és szeretném a leghatékonyabban eltölteni az időt az edzőteremben. (Nem várok csodákat, csak szeretnék felréntani pár kiló izmot és zsírt, hogy ne úgy nézzek ki mint egy gyík.)
  • Roman
    #14123
    Mi e a Monsztr Miksz? :)

    Izé, én is elolvasok minden cikket, de ösztönösen edzek. :D Meg van szabva, hogy pl. "hétfő hát, szerda váll-tric, csütörtök láb, szombat mell-bic" aztán minden testrészre csinálok 3-4 gyakorlatot, ebből 2 mindig állandó, vmi alapgyaksi.. a többit meg úgy variálom ahogy kedvem van.. ^^

    Matthias tuti, hogy ismerlek, elég szerencsétlen béltraktusod van, az hótziher... Szeggyé' enzimkomplexet.
  • matthias92
    #14122
    azjó, én tavaly júniusban 47, most 52. szó se essék, voltam 57-58-59 is tél végén, tavasz elején.
  • SeanJRRussel
    #14121
    Jah aki esetleg rendelne vagy komolyabban érdekli
    az orosz csoda túrmix
  • King of Roads
    #14120
    + néhány tapasztalat. nem nagyképű vagyok, de azt hiszem elmondhatom magamról, hogy tudom mit csinálok mikor edzek, tudom mire van szükségem, amit nagyon sokan nem mondhatnak el magukról. sok emberrel ellentétben tudom, hogy hova akarok tartani és azért mert genetikailag nem vagyok a legjobb ez nem fog megakadályozni semmiben mert tudom hogy több van bennem mint ami látszik. és bocs h mindig 2 hszt írok de ha badiról van szó be nem áll a szám
  • SeanJRRussel
    #14119
    Nah srácok mit találtam nektek

    Russian Research Confirms Staggering Increases in Muscle Size and Strength...


    Discover for Yourself the Explosive Muscle-Building Power of This New Russian Bodybuilding Breakthrough...Now, in less than 30 days, you can naturally gain an average of 20.2 pounds of solid muscle mass without gaining a single ounce of bodyfat.

    It's true. Research from Russia's Smolenk State Medical institute now shows you can gain an average of 20.2 LBS of lean muscle mass within just 30 days without putting on additional bodyfat.

    The secret behind these shocking muscle-growth results is a new Russian bodybuilding formula called "Mонстр Mикс" (in English, this translates to "Monster Mix").


    In fact, tests show that within only 10 days, 78 highly trained Russian athletes experienced a shocking 6-7% increase in lean muscle tissue with a concurrent 10% reduction in bodyfat.


    "Mонстр Mикс" (Monster Mix) is so powerful, one biochemist from the University of Missouri recently called it "The world's most powerful natural muscle builder."

    Thanks to this amazing new clinically proven post-workout supplement...



    Ezek az oroszok mindig tudják hogy mi kell a népnek.De azé egy hónap alatt 9kg izmot felpakolni.Kíváncsi vok hányan dőlnek be neki.
  • King of Roads
    #14118
    senkivel nem vitatkozok, csupán elmondtam az én szemszögemből is a dolgokat. és senkit nem akarok rávenni arra, hogy az a jó ahogy én látom a dolgokat.nekem így jött ki minden. szerintem bárkinek el lehet mondani bármit akárhány éveel tapasztaltabb nálam. egyébként másfél éve edzek és 4 könyv + ezer oldalas enciklopédia van mögöttem amit 2szer is elolvastam, úgyhogy 1-2 dolgot énis tudok.
  • SeanJRRussel
    #14117
    Nagyon nem vitatkoznék Frayerrel,a másik meg az,hogy ha saját kútfőböl csinálsz dolgokat az elején annak nincs sok értelme.Nem ismerlek, én két éve edzek és most írtam magamnak a második edzésprogramomat úgy, hogy olvasok utána mint az állat.
    Nagy álltalánosságba akik elkezdenek edzeni,azoknak akkora arca lesz és azzal is elkezd vitatkozni aki több éve csinálja már és igen sok tapasztalat van a háta mögött.
    A másik meg, van az a mondás,hogy szarból nem lehet várat építeni.A bodyban is ugyan így van.A lényeg az apróbb részletekben vesz el.Ha mindig csak a főbb gyakorlatokat csinálod akkor sose lesz szép formás izmod.Ha nem próbálod különfélébb gyakorlatokkal bombázni az adott izmot,vagy izomcsoportot akkor túl sok mindent nem fogsz elérni.

    Szóval az építő jellegű kritikát mindig hallgassuk meg és az okosabbal ne harcoljunk.
  • King of Roads
    #14116
    a "tudományost" úgy értem, hogy van aki csak edzeget elolvas minden cikket mindent igyexik betartani amit olvas. én viszont szarok minden cikkre és magamra hallgatok és hidd el, azóta fejlődök amióta ezt teszem.
  • King of Roads
    #14115
    hát igen így is fel lehet fogni. van aki "tudományosabban" fogja fel, tehát vagyok amilyen vagyok szar a genetikám max nagyobb leszek kicsit de sose leszek nagyszám, én viszont hiszek magamban és abban is, hogy ez hozzájárul ahoz amit eddig elértem, illetve amit elfogok.
  • Roman
    #14114
    Ha felső mellet akarsz, felejtsd el a nyakmögül nyomásokat, nyomj mellről, enyhén (75-80fok) hátradőlve vállnapon. Melledzésen meg 30 fok rúddal, 45 fok egykezessel (nekem ez a szög jött be érzetre) meg mittomén, a többit (pec-dec, tárogatás, csigás tárogatás, etc) úgy kb. egybe veszem, mint "harmadlagos poén a durrantásra" :)

    Ezért nem tudtam soha egy edzéstervhez sem tartani magam, egyrészt a limitált felszerelés s zsúffolt terem miatt nem mindig lehet ragaszkodni a papírhoz, másrészt ált. az alapgyakorlatokon kívüli izolációs témát annyira gyakran cserélem, mint más alsógatyát.. izé, nincs rá okom, így szeretem, így poén.
  • Frayer
    #14113
    Akármennyire erőlködsz, a legtöbb amit elérhetsz, hogy összeszarod magad.

    Az erőlködéstől, nem fog megváltozni a fejed alakja, sem a vádlid alakja, se nem a melledben futó izomrostok alakja.
    Nőni megnőhetnek, de ugyan úgy marad a forma, csak nagyobb, tagoltabb, definiáltabb lesz. A mell, az meg pont, hogy nagyon genetika függő.

    Vannak olyan 140 kilós állatok akiknek egyszerűen nincsen mellük. Akár hogyan erőlködnek.
  • 16Avery
    #14112
    Huh, ez gyors volt! Köszönöm, holnap lesz is alkalmam kipróbálni. Táp.kiegészítők közül melyiket ajánlanád, ami nagyon hatásos tömegnövelésre. 21 vagyok és 65 kg a 173 centimhez, hízásra semmiféle hajlam. Olyan kellene amiben nincsenek hormonok(rendszeres véradó vagyok kb 2 éve). Amit most kipróbáltam BioTech-es cucc( http://shop.builder.hu/termekek_reszletes.htm4?id=2374&PHPSESSID=9fb78e5993cf03dc4eb8b0b8661d453f ) jó és használ is (2 hónap alatt sikerült 3 kilót felszednem), de az íze nem jön be a vaníliásnak. Mellette Béres Actival Energia vitamintablettát szedek még.
  • King of Roads
    #14111
    hát ha "isten sem fogja kicentírozni" a hozzállása akkor valóban nem. az egész hozzáállás és akarat kérdése. minden. akármilyen a genetikád. ott van Larry Scott. mindenszempontbol szar volt a genetikája (keskeny vállak, széles csípő) mégis olyan testet épített ami 2 Mr Olympia címet eredményezett neki... és a hozzáállásról meg akaratról tabasztalatból beszélek, mert nekemsincs csodagenetikám, mégis úgy érzem, h ahol most tartok az akaratomnak köszönhető.
  • Frayer
    #14110
    Belső mell és kulcscsont felett vannak völgyek. Milyen gyakorlatokat csináljak, hogy ezek eltűnjenek.

    A kulccsont felett mindenkinek vannak völgyei.
    A melled alakjának meg genetikai oka van. Azt már az isten sem fogja kicentírozni neked.
  • King of Roads
    #14109
    balső részét tárogatással javíthatnád úgy, hogy mikor összeérnek a súlyzók akkor jol megfeszíted a melled. sztem 2 hónap edzés után hagyd a peck-decket és használj szabadsúlyt. erre a területre megy még a szűknyomás de nem az ami tricepszre megy, hanem mikor leereszted a rudat a karjaid távolodjanak el a testedtől és kinyomáskor pedig össze és megint megfeszíted. a felső részére pedig különböző szögekre állított padon tárogass meg nyomj fekve, esetleg egykezest is használhatsz. és persze a tolódzkodás.
  • 16Avery
    #14108
    Látom vannak, akik értenek a témához, ezért a segítségeteket szeretném kérni. Belső mell és kulcscsont felett vannak völgyek. Milyen gyakorlatokat csináljak, hogy ezek eltűnjenek. Vagy csak legyek türelmes és idővel megoldódik magától. 2 hónapja kezdtem az edzéseket újra, 2 év leállás után , fejlődök is szépen, ezeket a területeket leszámítva. Eddig végzett gyakorlatok:
    1. váll+hát: nyak mögül nyomás ülve, oldalemelés állva, kábeles oldalemelés, nyakhoz húzás hátgépen, kábeles evezés, csigás letolás nyújtott karral
    2. mell+has: fekvenyomás egyenes padon, nyomás chest-press gépen, tárogatás peck-deck gépen, áthúzás hajlított karral, tolódzkodás, felülés római-padon, hasprésgép
    3. kar+láb: bicepsz egyenes rúddal, egykezes súlyzóval, Scott-pad, kalapács-bicepsz, koncentrált, csigás letolás, tricepsznyújtás fekve
    Mindenféle segítséget előre is köszönök!
  • King of Roads
    #14107
    nálam a túledzést 1hetes pihi megoldotta...szeptemberbe iratkoztam be először a konditerembe és azóta edzettem, csoda, h csak most éreztem, bár tény ami tény nagyon fanatikus vagyok. és pont azt éreztem, hogy inkább mentálisan égtem ki, mint testileg. a terhelést bírtam volna, de olyan hozzáállással felesleges lett volna mert még rosszabb lett volna. olyan túledzett voltam h már nem is durrantam!!!!! akárhogy pumpáltam alig vmi. 9 nap pihi, elfelejtettem az egész badit arra a hétre, h mind testileg, mind szellemileg felfrissüljek. sikerült..
    próbálok rövid ideig edzeni. mell-hát szuperszettbe 1 óra alatt megvan, más fekvenyomások közt tart 3-5 perc szünetet...
  • King of Roads
    #14106
    én 55 kg voltam tavaly májusban, most 78,5 vagyok mondjuk legyek 70-72kg szálkásan...de utána gondoltam h azért ezis lelassul...