33479
12316971501353788406.png
  • Kinga19
    #14185
    sztem ez hülyeség megegenni a héját?
    meg akkor a héjában több a fehérje mint az egész tojásban?
  • csuszi
    #14184
    héja is. másiknak nem.
  • Panzermeyer
    #14183
    Gondolom valami külön tojásos termék lehet ez a szeletelt tojás, ne is foglalkozz vele.
  • Kinga19
    #14182
    van egy dolog amit nem értek
    a bodybuilder.hu-n van 1 kalória táblázatt és külön van a fött kemény tojás és a kemény tojás szeletelve értékelése mondjuk az utóbbinak nagyobb a súlya ez azt jelenti h 3 tojásban mérik nem nagyon értem:S
  • jazzy
    #14181
    Én egyszer már majdnem felemeltem a 20-as tárcsát :)
  • BADE
    #14180
    Ahogy írtad is az első mondatban,elég "hülye" kérdés:D
    Mindenki annyival tolja,hogy kellőképp megerőltesse magát,aztán tudjon szépen fokozatosan fejlődni.
    Marhára nem az a lényeg,hogy mennyit pakolsz fel a rúdra.De majd ebben a többiek megerősítenek.
  • EnxTheOne
    #14179
    siasztok! lenne egy h*lye kérdésem :D azt szeretném megkérdezni , hogy ki mennyi súlyal edz,
  • dronkZero
    #14178
    Na meg azt kiemeli, hogy a napi ajánlott beviteli érték kb duplája kell egy sportolónak.
  • dronkZero
    #14177
    Ezt olvasgattam épp, a táplálkozással foglalkozó rész elég jól megvan, csak egy-két oldal van kivágva. Itt olvastam, hogyaszondja:

    "A proteinhuszárok(protein-pushers) állításaival szemben nincs bizonyíték rá, hogy 1 gramm per font fölötti proteinbevitel hatalmasra növesztene, vagy bármi másra jó lenne azon felül, hogy leüríti a pénztárcádat."

    Én inkább neki hiszek, mint a konditermi szóbeszédnek... De mondjuk ártani biztos nem árt, legrosszabb esetben is csak felesleges.
  • csuszi
    #14176
    np:)
    2kell. de a "gyúrós vad/nagyállatok" 4-5-öt tolnak, és gondolom értenek hozzá:) mondjuk célfüggő, én nem akarok 100kg felé menni súlyban, ezért is nem tolok 2-nél többet.
  • dronkZero
    #14175
    Hoppá, benéztem, elnézést. Fontonként 1 gramm fölött nincs értelme, az kicsit több, mint 2g/tkg. Rohadt angolszász mértékegységek...
  • MEdievil
    #14174
    Azért erre ne vegyél mérget...


    de tess:

    "Az egyik tévhit, hogy az általánosan ajánlott napi fehérjebevitel elegendő. A táplálkozástudománnyal foglalkozó intézetek által meghatározott fehérjeszükséglet 0.8 g/kg. E szerint egy 90 kg testsúlyú embernek kb. 72 g fehérjét kell naponta elfogyasztani. Lehet, hogy ez elegendő egy ülő munkát végző személynek, de egy fizikailag igénybevett illetőnek egész biztos, hogy nagyon kevés. A fehérjék a test építőköveti. Regenerálják, építik az izomszövetet, a szervezet számos funkciójának nélkülözhetetlen elemei. Elégtelen fehérjebevitel esetén anyagcserénk lelassul, izmaink leépülnek, fizikai terhelhetőségünk, teljesítményünk csökken. Ezt mindenképpen el kell kerülnünk, kiváltképp a sportolóknak, ezért a szükséges fehérjebevitel megállapításánál vegyük figyelembe az egyéni aktivitási összetevőt. Nehéz fizikai munkát végzők és sportolók számára 1.3-2 g/kg ajánlott. Testépítőknél ennél több is lehet, mivel náluk különösen fontos, hogy ne csak az izomszövet regenerációja történjen meg, hanem új izomszövetek „szülessenek", amelyek látványosan hirdetik gazdájuk sikerét. "
  • dronkZero
    #14173
    1g/testsúlykilogramm fölött az égvilágon semmi értelme...
  • King of Roads
    #14172
    edzés után azért jó egy turmix. egyből felszívódik, nem kell semmit emésztgetni. aztán már kényelmesen hazamehetsz és azt sütsz-főzöl amit akarsz...
  • csuszi
    #14171
    hát én szerintem fél kila bőven elég. az 125g fehérje. mellé 100g lenmag, az még 20g. 500g túró és máris megvan a 200. és a köretekben is van cirka 20 ráadásnak. maximalisták még 4-10 tojás, még 20-40. ez több mint 2/testsúlykilogramm.
  • jazzy
    #14170
    Jahm ebben teljesen igazad van de a fene képes megenni napi 2 kiló csirkét, megsütögetni, melóhelyen suliban stb megmelegíteni ( hidegen annyira nem csúszik ), edzés után hazaszaladni, vagy még ott befalni?

    Sokkal egyszerűbb bevágni fél liter vizet azt szevasz, mobilabb, kényelmesebb, és szvsz gyorsabban felszívódik. Egyébként ideális esetben természetesen csak csirkét enni a legjobb, alszok 12 órát, eszel eszel, edzel, haza 5p, eszel alszol jó is lenne :)
  • csuszi
    #14169
    whesy pro = whey pro alá cytogen
  • csuszi
    #14168
    ja és még az következik, hogy ész nélkül toljátok a whesy prot, mer' az olcsóé van, és ráadásul relatíve drágább mint a scitec csúcsfehérjéje, a 100%wheypro.
  • csuszi
    #14167
    gondoltam számolgatok egy kicsit. kb egy éve nem fogyasztok kiegészítőket, csak c vitamint.
    100g csirkemellben van 25g fehérje. ez kerül az én hentesemnél 120ft-ba.
    33g fehérjeporban van 25g fehérje a scitectől. ez 142ft-ba kerül.
    a csirke olcsóbb és ráadásul jobb is. akkor is azt ajánlanák, ha drágább lenne.
    persze ilyenkor jöhettek az olcsó fehérjével, DE!!! nézzük meg azokat:
    whey pro, 30g-ban van 20g, tehát hiába olcsóbb, drágább fehérjére lebontva mint a scitec!!!! 150ft egy 25g-os adag (37.5g por).

    magyarán grammra lebontva a csirke a legolcsóbb, és ráadásul jobb is. érdekes, eddig azt hittem hogy legalább gazdaságosabb a fehérjepor. ha ezt az eszmefuttatást a yellowpages-re betolnám bunnynak vajon elküldene a rákba?:)

    ui.: 5kg-os és 3kg-os kiszerelést számoltam ráadásul, gazdaságos kiszerelést, nem voltam unfair.
  • Panzermeyer
    #14166
    Igen, próbáld meg hideg vízben megfőzni :)

    Főzve jobb, mert nem kerül bele felesleges zsír.
  • Kinga19
    #14165
    most végülis ha megfözzük vagy sütjük a tojást akk mi van? :S

    "sajnos azonban rá kell mutatnunk arra a tényre is, hogy a magas hőmérsékleten történő megfőzés denaturálja a tojásfehérjének egy bizonyos részét, ami által a test hasznos aminosavakat lesz képtelen felhasználni. A fehérje döntő hányadát felhasználja a szervezet, de nem mindet."
    bodybuilder.hu
    szóval most akk nyersen vagy sütve vagy főve(alacsony hőmérsékletne vagy hogy?
  • Panzermeyer
    #14164
    Szerintem ez az x év alatti tiltás egy hülyeség, ha megfelelő tápanyagokkal el vagy látva, akkor nem hiszem azt, hogy ha a hét 168 órájából edzel 6-8 órát, akkor elkezdesz megállni a növésben. Inkább a sérülésekkel kell vigyázni.
  • King of Roads
    #14163
    16 évesen kezdtem énis, az a poén ezekben hogy én még azt is túlnőttem azóta aki nálam jóval magasabb volt...
  • cargame
    #14162
    En pl. direkt megvartam mig 16 leszek, mert azt hajtogattak, hogy 16 felett szabad, erdemes elkezdeni. Erre 1 hete az orovos aszondja h nem szabad mert a csontok meg fejlodesbe vannak...wtf?? akkor most mivan?
    Ennyi telleg nem kell ezek szerint koran kezdeni.
  • King of Roads
    #14161
    ha akarja úgyis csinálja..aki ebbe beleszeret mi mást sportolhatna akárhány éves?
  • SeanJRRussel
    #14160
    Ne is haragudj,de 14 évesen mit akarsz még edzeni??
    Menj inkább sportolj mást,hidd el lésőbb megfogod bánni,főleg izületek terén.Én 18 vagyok,2 éve csinálom és pl a vállam már nem olyan mint régen.
    Hiába mondassz bármit is, a súlyokat felejtsd el ha kicsi ha nagy.Majd 3-4 év múlva.
  • dragon11
    #14159
    ott a pont.:D én 14 leszek 2nap múlva.. és 2hónapja alig erősödtem, de kitartó vagyok.:D mármint látványosan nem, de erősödöm.:D

    vékony alkat vagyok:\
  • BADE
    #14158
    az egyik tételem(állatorvosi) pont a kreatin-szintézis volt:D
  • MEdievil
    #14157
    Már elmondták de a te szinteden még nagyon nincs rá szükséged! Majd ha eléred a holtpontot akkor érdemes és az se az első ilyen jaj nem nőttem egy hetet eset...
  • matthias92
    #14156
    ráadásul a szervezeted is termeli.
  • King of Roads
    #14155
    uhh baszki kreatin van 1 rakás húsba persze nem rengeteg mennyiségben...a hústól impotens vagy? inkább olvasgass és utána gyúrj...
  • cargame
    #14154
    Ilyesmirol en is hallottam...
  • matthias92
    #14153
    bebaszna... vagy legalábbis én nem olvastam ilyet, nem mondtak ilyet, és nem észleltem ilyet.
  • Kinga19
    #14152
    a kreatin tényleg okozhat impotenciát?
  • cargame
    #14151
    Megnezte, be van gyulladva, allitolag megeroltetem ...:S
  • Tyler1
    #14150
    scitec mass-ról mi a vélemény, mint kezdő tömegnövelőről??
  • Lazarus
    #14149
    Mutasd meg dokinak, fórumon keresztül ezt nem lehet eldönteni
  • cargame
    #14148
    En asszem szetcsesztem a bal karom :S most kenegetem....sztetek pihentessem ? Igaz csak 2 honapja edzek de lehet, h tul nagyokkal kezdtem
    .
  • SeanJRRussel
    #14147
    Én érzem az izmot is meg az izületet is
  • matthias92
    #14146
    nem a súly a lényeg, hanem a szabályossága az edzésnek. most énsem nagy súlyokkal edzek, mint régebben (hát... őszintén azok sem voltak nagy súlyok :D :D), de mégis baromi jó, érzem a terhelés után az izmaimat, és nem az izületeimet...