33479
12316971501353788406.png
  • jazzy
    #14425
    Mondjuk az olivaolajtól is infarktust kapok nem szeretem :)
  • jazzy
    #14424
    én 1/2 arányban főzöm.
  • kisagica
    #14423
    A csirkemell...: Megveszed, kinyitod a zacskót :) ( kibontod ) :)
    a csirkemellet általában párban adják, ezért te szépen ketté vágod... Fogsz egy éles kést, és elkezded felkockázni, vagy felcsíkozni a csirkemellet. Ha csíkozod, akkor a csík mindegy milyen hosszú, de vastagságra kb 1 cm legyen... Finomabb is, és könnyebben átsül...
    Nah amikor kihenteskedted magad, akkor a tálba, amibe pakoltad a falatokat, befűszerezed... Mert ugye fűszerezni ne félj, legyen íze annak amit megeszel... Megcsinálod, és beteszed egy 10 percre a hűtőbe... Majd a meleg olivaolajban megsütöd... Itt sincs semmi furfangosság... Látni fogod, ahogy a hús szépen fehéredik kifele!!! Bizony!!!! kifehéredik...
    Lassan megsütöd...

    Majd ha ez kész van akkor vagy külön tálkában tárolod a kaját, vagy összeöntheted a rízzsel!!!!!

    Ennyi lenne!!!!!!!

    Jah és melegen ne tedd a hűtőbe mert megromlik :D

  • kisagica
    #14422
    rizs ( hagyományos ) : megveszed, a zacskó csücskét levágod.. Eddig megvan? Nah elmondom az arányokat! 1/ 1.5, azaz 1 pohár (2 dl ) rizshez kell 1.5 ( másfél ) pohár ( 2dl ) víz... Fontos .: a rizset át kell mosni folyó víz alatt

    Elkészítés .: olívaolajt rá teszed a villany/gáz tűzhelyre, vársz míg melegszik, forrósodik... ha nem tod mikor meleg , akkor fogsz 2 szem rizst és beleszóród... Beleöntöd a mennyiséget.... Elkezded dinsztelni... azaz kicsit megpirítod, de nem nagyon... Látni fogod, ahogy átlátszóvá változik... Nah ha igaz, akkor jól haladsz... Amikor megdinsztelted, akkor felöntöd vízzel, követve a megadott 1/1.5 arányt... Kavargatod... Szépen kavargatod, és látni fogod, hogy a rizs dagad, és a víz szépen lassan elfő róla... Eddig ok?
    Ha borsóval akarod enni, akkor nem főzöd el a vizet a rízsről, hanem szépen beleteszed elzárás előtt 5 perccel!!!!! De előtte mosd át a borsót folyó vízzel... Amikor látod hogy a borsó puha, szépen elzárod..
    És ennyi!
  • Jamirofan89
    #14421
    köszi szépen! :) most már csak edzenem kell kitartóan
  • Roger6
    #14420
    Én Biotechet használtam, nekem működött.

    " MERT NEM és kész" - ilyen hozzáállással nem is fogsz fejlődni, ne a fehérjétől várj csodát. Nem tudod megcsinálni a rizst???!!! Há dögöljek meg, a kutyám megcsinálja baszki, ne röhögtess már. Csirke: amikor nincs ismerős, aki megsütné nekem bemegyek egy Match nevű szép nagy bóóótba, oszt ott van pl. grillezett csirke, kilója (combról van szó) 1.100 Ft. Drágább nyilván, mintha nyersen vennéd, de alternatív megoldásnak tökéletesen megfelel. Mellé rizs kurva drága sajnos, 4 zacskó (ha nem kilósat veszel) 300 Ft körül van. Nyja, kész rablás...
  • Jamirofan89
    #14419
    250g-nyi hús az adag,ami a negyed az általad említettnek.ezért is lenne jó a fehérje por
    hűű már párszor leírtam az alkatom meg kép is volt :D
    na szóval 176cm 63,5 kg "skinny fat"
  • SeanJRRussel
    #14418
    tudni kéne h milyen a etstalkatod meg hány kg vagy hány centi.A rizsa szénhidrát,abba nincs fehérje.A csirkemellnek meg 20% fehérje csak.
    De ha naponta 1 kg húst eszel persze h szépen fejlődsz...
  • Jamirofan89
    #14417
    Igazából nem is azzal van a gond,hanem az elkészítéssel.Drága Édesanyám nem fog mindennap csak az én kedvemért grillezett húst meg rízst készíteni.A fejemet teszem rá,hogy most azt mondjátok -de miért nem te csinálod meg?- MERT NEM és kész.nem tudom.ilyen egyszerű.
    visszatérve a dologra: mit ajánlotok.biotech az jó?
    Meg amit Sean írt azzal kapcs. hús+rízsben van annyi fehérje amivel "szépen fejlődhetek"?csak kíváncsiságból
  • MEdievil
    #14416
    Ki kell ábrándítsalak a fehérjekészítmények drágábbak mintha húst ennél. A többit meg elmondták alant.
  • Roger6
    #14415
    "Túl költséges". Csuszit idézem: "napi 400-500 Ft". #14356

    Szóval ha ez sok, te mégis mennyit akarsz költeni kajára?
  • SeanJRRussel
    #14414
    Ahoz h nőjjé rendesen kell a megfelelő fehérje mennyiség a szervezetednek,izmaidnak....
    Ez olyan 1,5-3g/kg mennyiség kell hogy meginduljál rendesen szépen fejlőj.Az nem baj ha nincs ennyi de akkor sokkal lasabban fogsz nőni,erősödni.Arra vigyázz h a szükségesnél kevesebb fehérjét ne vigyél be mert akkor égeted az izmaidat a terembe és lefognak bomlani.

    A por meg arra jó,hogy ne kelljen folyton húst zabálnod,ezzel kíméled a gyomrod,folyékonyan betudod vinni a tápanyagot.
    De,ezek a kiegészítők nem helyettesítik a vegyes étrendet így nem lehet csak is kizárólag a porokból bevinni a tápanyagot.A napi szükséglet nagyrészét természetes forrásból kell bejuttatni.
  • Jamirofan89
    #14413
    na srácok! elhatároztam magam és az otthoni gyúrásnak nem sok értelmét látom (ahogy ti is).ezért végre elmentem a konditerembe és vettem bérletet.már csak egy dologban kéne felvilágosítanotok.
    igen igen az izomépítéshez fehérje kell,de nem ehetek mindennap grillezett húst rízzsel.sőt úgy olvastam,hogy napi többszöri alkalommal is kéne!ez túl költséges...
    szóval hogy is van ez a fehérje poros dolog?
  • kisagica
    #14412
    hát igen, egyenletes tekerés :) Ami nem sűrűn megy. :D majd megcsináltatom a cangám, hogy rá tudjak ülni :D
    Egy küllő ki van törve, és nem tudok ráülni, mert hallatszik hogy kattog! :)

    Én nem tudom hogy jó e vagy sem, de 88,5 -ről lementem 87re. Majd meglátjuk mi lesz! :)
  • Roman
    #14411
    A betonon futás a kedvencem :) Nyár elején, mikor elkezdtem diétázni, ilyen 30 méteres sprinteket végeztem betonon, 1 hét múlva úgy fájt a csípőm-seggem, hogy nem bírtam járni. Bringa tökéletes, a futásra születni kell. Én sose tudtam futni, mindig fájt tőle a csípőm-derekam, alsóhátam beállt, szóval nekem felejtős. :)
  • SeanJRRussel
    #14410
    Bicikliből mehet az 1-1,5 óra nyugodtan és próbálj mindig tekerni ne nagyon gurulgass hogy felgyorsul gurulsz majd megint gyorsítassz megint gurulsz,de gondolom ezt te is tudod.
  • kisagica
    #14409
    úgy szoktam! Jól beöltözöm, és izzadok... Van még ilyen has sziprító, izzasztóm, ilyen gumis, és rohadtul izzad a hasam benne! :)

    Akkor ma este futás off, és cangára váltok át!!!
  • SeanJRRussel
    #14408
    Jah ami még eszembe jutott,h futásnál próbálj beöltözni amennyire csak tudsz,póló,melegítő felső...minnél jobban izzadj.
  • SeanJRRussel
    #14407
    Sztem tuti a beton az oka,meg h az ízületeid nem bírják a testsúlyodat,nagyon terheled őket.Pihentesd meg próbálj ne betonon futni.A biciklizés is nagyon jó,esetleg váltogathatnád,hogy egyik nap bringa,másik nap futás.

    Nekem hétfőn végre megküldték a jogsit és tegnap faterral el is mentem egy 50km-es körre.
    Most meg nem soká jön megyünk jóval messzebb kb 200-250 lesz a mai.Ő intézi a dolgát én meg fuvarozom.
  • matthias92
    #14406
    nekem a térdem meg a sípcsontom közti rész szokott fájni, olyan mintha víz lenne benne. szntem a régebbi bicós korszakom miatt van.
    am roman, hogy állsz a jogsival? nekem megvoltak az első városi óráim, nagyon élvezem őket :):)
  • jazzy
    #14405
    Igazán nincs mit majd szólj hogy bejött-e
  • sapkafej
    #14404
    sztem ne fuss ilyen óra-másfél órákat. fuss 15-20-30 percet de úgy, hogy összeszarod magad!
  • kisagica
    #14403
    Igen sajnos aszfalton futok... Pihentetem pár napig, amig el nem múlik, de utána ismét megyek ki... Nem minden nap futok másfél órát... Csak amikor a kutyám is viszem magammal!!! Pincsi és vele lassabban kell futni! Vagyis inkább kocogni!!! :)

    Most zuhanyoztam le, és betekerem fáslival!!! Mind a kettő fáj nagyon... Lehet még nincs hozzá szokva, hogy fusson... Nah meg pláne.. 88 kilót cipelnie.... De a combomon érzem hogy valamennyire izmosodik :) Meg a vádlim is. Jó a vádlim sosem volt egy puha teremtmény... És ez örökletes, hogy nekem vastag a vádlim... 42 cm körben!!!! Nekem ez sok! :)
    Combom 62 cm...
  • Panzermeyer
    #14402
    Az nem lehet, h túlterhelted a lábad? Nem kellene minden nap másfél órákat futni. Aszfalton sem ajánlatos, az is tönkreteszi a lábat, de az inkább hosszútávon érezteti majd a hatását. Szerintem itt vmi sérülés lesz. Ilyenkor sajnos pihentetni kell, míg rendbe nem jön. Addig válts biciklizésre, ha az megy, és tekerj a legkisebb fokozaton, feltéve, ha mindenképpen szeretnél vmi sportolgatni a gyógyulási idő alatt.
  • Lazarus
    #14401
    vagy az ízületek még nem alkalmazkodtak a folyamatos megterheléshez, nekem is fájt a csuklóm súlyzózásnál pár hétig aztán elmúlt magától.
  • Panzermeyer
    #14400
    Hm, ez a hason fekve tárogatás döntött padon tetszik, legközelebb megpróbálom. Kösz a tippet.
  • Soldiers
    #14399
    rosszul futni hogy lehet? sztem ott a lábadban lesz a hiba
  • kisagica
    #14398
    Kérlek szépen 88 kg vagyok!!!
  • kisagica
    #14397
    Sziasztok!!!!!

    Van egy gondom!!!!!
    Ugye, minden este kijárok futni... Ma csak fél órát bírtam, mert iszonyúan fáj a sípcsontom.. vagyis oda nyilal be valami!!!! Annyira fáj, hogy sírhatnékom van!!!! Nagyon nehéz közlekedni!!!!! Valaki megtudja mondani miért???
    Talán nem jól futok? Vagy mi lehet a gond??? Tegnap este is fájt, de ma... Ma már ordítanék, ha nem néznének hülyének az utcán!!!!! Ma estére és holnap délelőtt fáslizom!!!! Rohadtul fáj.... :(:(:(:(

    Majd egy választ kaphatok? :)

    ♥ ♥ ♥
  • SeanJRRussel
    #14396
    Teljesen egyetértek,nálam is ez a helyzet
  • jazzy
    #14395
    Szélesfogású lehúzás vagy húzódzkodás, amit írtál, esetleg én szoktam ilyen gyakorlatot csinálni, hogy megdöntöm a padot, hasra ráfekszek és "tárogatok", nem tudom mennyire világos ez vagy van-e neve, én nekem hasznos.
    Esetleg Áthúzás. Ezt is szeretem.
  • King of Roads
    #14394
    attól függ milyen szempontból nézzük. tömegeléskor feljöhet zsír, de diétakor nem mehet le izom... egyébként diétáról nem sokat tudok még sose csináltam..ha szerencsém lesz jövő ilyenkorra már benne leszek
  • Roman
    #14393
    Én érdekes mód diétánál nem számolok kalóriát, mert akkor csak étvágy után eszek meg kardiózok azt csáó. De, tömegnöveléshez nekem kell.. elég lassan jön a tömeg, cserébe könnyen zsírosodok-hízok. Ezért próbálok egy olyan pontot találni, amitől nő a súlyom, de túlzottan malacodni se kezdek.

    Nehezebb tömegelni, mint diétázni.. szerintem..
  • King of Roads
    #14392
    kalóriát csak egyszer számoltam azota probálom magam ahoz tartani és akkor nem lesz gond. szerintem fasság mindennap minden 2 órában mérlegen mérni a kaját 1. előbb-utóbb idegbajhoz vezet 2. rengeteg dologtol függ h mennyi kalória kell. ha tesin 12 percig futtatnak már nem 2500 kalória kell + az edzés... nekem vmi csodagenetikám lehet mert nem tul minőségi kajától is fejlődök. bár egyszer volt egy csirke-rizses hetem mikor minden nap meg tudtam venni a csirkét hát a 3. napon már hánynom kellett volna. az se normális h mindennap ugyanazt enni. halba is van fehérje vannak badisok akik meg nem is esznek csirkét..

    nah jól kitértem csak most ez is kijött belőlem
  • Panzermeyer
    #14391
    A hát oldalsó részére milyen gyakorlatokat lehet csinálni? Észrevettem, h a középső rész (a gerinc mentén) az rettentő jól fejlett, de oldalt nincs semmi. Jól koncentrált egykaros evezés pl?
  • sapkafej
    #14390
    "kalóriákat nem számolgatok, sztem az már egy kicsit geekség, érzi azt az ember hogy mennyit kell ennie, és működik is."

    bár tisztában vagyok vele, hogy ha majd elérek egy holtpontot, szükség lesz rá
  • sapkafej
    #14389
    ne vitatkozzatok a hülyékkel, úgyis rájönnek majd meguktól.

    másfél éve 87 kg-ról fogytam le 73-ra mert dagadék voltam, teljesen megszállott lettem, napi másfél órákat futottam, alig ettem, így kb 2 hónap alatt fogytam le ennyit. jó nagy fasz voltam... vékony lettem mint állat, de egy gyenge szar is.

    másfél hónapja váltottam, gyúrok, kardiózok, rendesen eszek (napi 4-5-6x), és látom a változást a hasamon. nemevéssel ezt senki nem fogja elérni. helyreteszem azt, amit rosszul csináltam régen. és egyáltalán nem megerőltető, csak csinálom.

    kalóriákat nem számolgatok, sztem az már egy kicsit geekség, érzi azt az ember hogy mennyit kell ennie, és működik is.

    de megértem azokat is akik nem akarják így csinálni, akin van 30-40 kiló felesleg, annak nem fogja senki beadni hogy a nemevés szarság, olyan mélyen bele vannak ivódva az emberekbe az ilyen dolgok hogy "átalakítom a zsírt izommá", "hatutánnemeszek", "folyadéknap" stb.
  • SeanJRRussel
    #14388
    Roman,abban nem értek veld egyet h egy nő ne karozzon.Igen is,karozzon,válazzon,bicepsz,tricepsz,hát minden,mert pl az edző aki a termet vezeti nálunk,mindig beleír mindent a tervbe és egész zsépen formásodnak a nők,nem izmosodnak túl,egész jó formájuk lett.
    Persze nem 10kg val kell bicepszeni hanem 2-3kg hiszen a cél az h megleygenek mozgatva az izmok és formásak leygenek.
    Ismétlés az sztem 10-15 ig bátran mehet mivel nem a "testépítés" a cél mint nálunk.
    És az edzés előtti 20 illetve 15 perc a végén kardió kell.Majd utána a futás ha még bírja.
  • SeanJRRussel
    #14387
    Látom jöt hsz bőven,de lusta vagyok meg edzés után van szal nem olvasom el őket.
    Ágica én a helyedben lejárnék terembe,elliptikus gép 20 perc + súlyzós edzés+10 perc bringa a végére és úgy a futás.Magában h lejársz este futni sztem édes kevés.
    Teremre mindenkép szükséged lesz és próbálj húsokat enni,ha nincs zsé mind1 h milyen csak ne legyen zsíros,és próbálj szárnyast venni.
    Rengeteg zöldség,kenyér,rizs,krumpli,tészta elfelejteni vagy nagyon keveset enni belőle.
    Nem toom h hány kg vagy de ha a szénhidrát beviteledet leszorítanád 0,5g/kg és a fehérjét 1g/kg akkor igen szép eredményt érnél el rövid idő alatt.Esetleg mellé még vmi keményebb zsírégető,márha ha nincs baj a szíveddel, és ennyi.

    UI:0,5g/kg úgy kell értelmezni h 0,5g szénhidrát 1 kilónként számolva.Ha mondjuk vagy 60kg akko az 30g szénhidrát egy napra.
    A zsír se legyen több 1g/kg nál.
  • kisagica
    #14386
    én is...