33479
12316971501353788406.png
  • csuszi
    #14505
    :D:D:D te beteg vagy bazzeg. ha nem kokszolsz kihagyhatsz egy évet is, max 1 hónap alatt visszajön. ezt hívják izommemóriának. de max 6 hónap után látszik az összeesés... nem napok:):):)
    ez fasza volt...:)
  • csuszi
    #14504
    akkor egy vérlázítót mondok. életemben nem lábaztam:) és még így is aránytalanul nagy a felsőtestemhez. genetika vagy nemtom. de tényleg, egyszer nem guggoltam le, nem vádliztam, és mégis nagyobb mint kéne a felsőhöz képest...
    jöhet a flame:)
  • Roger6
    #14503
    "az szerintetek hogy lehet,hogy ma reggelre "eltűntek" az izmaim?" - hát ezen szét szakadtam! Kurva nagy szöveg! Nade visszatérve, én még nem hallottam olyanról, hogy valaki 3 nap alatt elveszítette volna a felszedett izomtömeget. Szerintem kelj fel holnap is (na nem ez a tanácsom), aztán nézd meg magad újra, mert ilyen nincs. Ja, meg egyél sok-sok csirkét, akkor nem lesz gond. Én pl. 3 havonta tartok 9-12 napot, semmi ilyen nem fordult még elő.
  • sadvagabond
    #14502
    az szerintetek hogy lehet,hogy ma reggelre "eltűntek" az izmaim?
    na nem voltam valami kidolgozott,de már látszottak az alapok,ma meg felkeltem,és mintha nem is csináltam volna semmit.olyan "egybe" lettem.
    nem az látszott,hogy egy nap telegyúrtam magam,bedurrantam és kipihentem.hanem a folyamatos edzés kezdett már látszani.főleg bicepsz-triceosz az,ami olyan fura lett.most nem is nagyon tudok ráfeszíteni,mert nem keményszik úgy.fura,van erre valami magyarázat,ez ez egy megszokott folyamat,vagy ilyen satnya a testem?
    pár napja nem gyúrtam,de ha emiatt van,akkor az elég gáz.mármint ha kidolgozom az izmaimat,de tartok 3 nap pihit,kezdhetem elölről?
    nem szedek semmit.
  • Roger6
    #14501
    Nabammeg, teremben nálunk is vannak, az emberek 80%-a azt sem tudja, hogyan kell ülő vádlit csinálni pl... Szánalmas spagettilábú az összes lúzer.

    Lábtolás 180 kg (ez maxra, szériában csak 160-ig megyek fel), guggolni meg csak 70-80-al szoktam, sajnos a bal térdem nem úgy funkcionál, ahogy kéne.
  • SeanJRRussel
    #14500
    Én majd csak szeptember közepétől kezdek el lábazni
  • Retsu
    #14499
    Az a jó, gondolj csak bele milyen hülyén néznek ki akiknek nagy karjuk de vékony lábuk van. Így arányos, mivel a láb a legerősebb vázizmunk. Amúgy mennyi súllyal tolod, főleg a guggolás, lábtolás eredményei érdekelnek!
  • Roman
    #14498
    btw, ehetsz egyszerrre jó sok fehérgyét is, csak IDŐ kell neki.. Állítólag egy marhasztéket akár 8 órán át is emésztesz, főleg, ha az 1 fontos fajtából való. :D
  • King of Roads
    #14497
    nah úgy látszik elért engem is a nagy comb "átka" van 4 teljesen normális átlagos farmergatyám ebből már csak egyet tudok fölvenni minden gond nélkül a többit majd kiszaggatja a combom ugy hozzámsimulnak. ahoz képest h nyár elején még gond nélkül belebújtam az összesbe nem rossz... [vagánykodik]
  • SeanJRRussel
    #14496
    Ezek a cumók nem csak a testépítésben vannak jelen,hanem az összes sportágban!!!!
    "(és azok sem csodaszerek ahogy sokan gondolják)"-
  • King of Roads
    #14495
    *na jól elbasztam a végét szal ha valaki olympia akart v akar lenni akár régen akár most akkor bizony nyomni kellett...de más versenyekhez is kell már...
  • King of Roads
    #14494
    a szteroidok mesterségesen növelik a tesztoszteron szintet és a tesztoszteron által jobb a fehérjebeépülés (+ csökkenti a zsírképződést). mindössze ennyit tesznek a szteroidok (és azok sem csodaszerek ahogy sokan gondolják)

    hát igen ma ha valah valaki olympiát akart nyerni muszáj volt kokszolnia de kb minden versenyhez kell vmi ami megdob.
  • dronkZero
    #14493
    Hm, az ilyen szteroidok nem lehet, hogy pont a fehérjék beépülését segítik, meg a felhasználását gyorsítják? (hülye vagyok hozzá, csak felmerült bennem)

    Elképzelhetőnek tartom, hogy normál esetben nem lehet 50g fehérjét feldolgozni, de..khm.."kis rásegítéssel" sima ügy.

    A profi sport amúgy sem a naturalista szemléletmódjáról híres...
  • SeanJRRussel
    #14492
    Hagyd rá.Majd rájön egyszer....
  • Roger6
    #14491
    Persze, elolvastad, de azért mégis idéznék, mert látom felfogni nem sikerült: "pár percig van energiád tőle aztán megint be kell venni egyet. Ez se nem normális, se nem egészséges játék!" De tőlem azt csinálsz, amit akarsz, kristálycukros vizet is ihatsz egész nap, ha azt akarsz...
  • SeanJRRussel
    #14490
    ehetsz tojást zöldséggel.Kész van 3 perc alatt és azé 6-8 tojás laktat meg tele van fehérjével.
  • Roman
    #14489
    Fejeskáposztát lereszeled, úgy 150-200 gramm is elég nagy volumenű dolog, egy kis só-ecet, esetleg olíva, ha van, meg dobálsz bele paradicsomot.

    Az a jó a káposztában, hogy kilaja 50-70 forint közt van, nem egy nagy tétel. Bár én könnyen beszélek, most nyáron tényleg semmi dolgom nem vó't.
  • Orionk
    #14488
    Ezekkel az a baj, hogy nekem nem nagyon van időm még főzőcskézni, csak napi 1 óra.

    Ez az 1 óra alatt el tudom készíteni a rizst, és a csirkemellet ugy, hogy el is mosogatok utánna.

    Paprikát pl. nem tudom csak ugy egymagában megenni. Uborkát megbirom magaában enni, de mostmár azt is külön kellene vásárolni, ami pénz :S.

    Karfiolt, brokkolit sosem készítettem még. Kelbimbót kóstoltam, az sajnos nem tetszett.

    De szóval azt látom, hogy te azt ajánlod, hogy zöldséget egyek, amikor már elfogyott a hús. Hát, akkor megpróálok zöldséget.
  • Roman
    #14487
    http://blog.builder.hu/blogs/index.php?blog=25 saját írásom ugyan, de én idén is gyümölcsöztem diéta alatt. Ha nem versenyszintű a dolog, mehet, de inkább a reggeli-délelőtti órákban.

    Egyébként karfiol-brokkoli-kelbimbó-spárga-paprika-uborka-káposzta-kínai kel et cetera. Ezeket korlátlan mennyiségben fogyaszthatod, jól kitöltenek.
  • Orionk
    #14486
    Meg az van, hogy általában 14-ig próbálok szénhidrátot enni, tehát adig megeszem az összes rizst. Ezután meg estig, 23 óráig nem tudok mit enni, csak a megmaradt húst, pár paradicsomot. Mit egyek estig?
    Mert éhes leszek még. Lefekvés előtt iszok egy whey prot. Eszek egy kis mogyorót, de mit egyek 16-tól 23-ig?, mert van, hogy 16 kor elfogy a fél kiló sült hús. Többet meg nem birok napi adagra szánni.

    Ehetek gyümölcsöt a diéta alatt?, szőlőt, almát, őszibarackot?, vagy nem ehetek, mert nagy a cukortartalmuk?. és diéta alatt nem lehet ugye cukrot.

    Éhezni meg nem szabad, mint ahogyan bunny tól tanultuk :)
  • SeanJRRussel
    #14485
    Sztem ok.
  • rmx rider
    #14484
    nekem is csak energiát adott a folyamatosan adagolt szénhidrát, nem esett le a vércukrom ami miatt kerülni kéne... csak az a baj h biologiát az életben nem tanult ogrek, nem kepesek felfogni amit mondok, csak leugatni..

    "szarnak kell a sok okostojasnak allandoan okoskodni...??" ez a sportág a szar okostojások miatt van ott ahol van..
  • Orionk
    #14483
    Hy!

    Örülök, hogy van ez a topic, eddig nem vettem észre. Egy kis segítségre lenne szükségem.
    Ismerem a testépítést kb. 90 százalékban, a jó öreg bunny éknak és az oldaluknak köszönhetően. Egy évvel ezelőtt a testépítőkmódszerével fogytam le 11 kg tiszta zsírból. Három hónapig folyamatosan csináltam a kemény diétát. Mint mondtam ez egy évvel ezelőtt volt, azóta egy-két kiló jött fel rám. De most megint akarnám folytatni a diétát, és apróbb kérdéseim vannak, ezért jöttem ide:

    Napi kajám:
    Fehérje:
    Napi fél kiló filézett csirkemellet eszek sütve. Ez mellé még napi két cytogen whey pro-t iszok, tehát két turmix, kb. ennyi a fehérje

    ch(szénhidrát): Napi 100g rizs=70 g ch
    Ez mellé még 1-2 db. paradicsom naponta, amiből ch megy, meg 1-2 db. krumpli csak főve.

    zsír: földimogyorót eszek egy keveset, mert a húst olajban sütöm. CSAK igy birom megenni, főve nekem rossz az ize.

    Mi a véleményetek?
  • Roman
    #14482
    Speciel én iszok dextrózt edzés alatt, 30 grammot. Utána nem. Ha 1 óra alatt lassan elkortyolgatom, semmi bajom, de ha egyszerrre verek be annyit, nagyon szarul leszek tőle.... Nem beszélve arról, hogy így nem esik le a vércukorszintem 1-1 keményebb széria után..

    Plusz az idei diétám nagyon jól sikerült, a szőlőcukros víz szürcsölése edzés alatt plusz utána protkóturmix megtette a hatását, nem gyengültem. Szerintem semmi gond nincs az edzés alatti szénhidrát fogyasztással.

    Ajánlom figyelmetekbe Németh Pistit még "sárgás" korából, a BBTV6-ban asszem. Ő is vagy isotecet, vagy vitargot szürcsölt edzés alatt.
  • SeanJRRussel
    #14481
    Megkerestem neki,kiírtam a lényegét,ezek után.......
    Én spec pihenő napokon nem iszok fehérjét,eszek ami van és ennyi.De ez ÉN vagyok
  • Gyúrógép
    #14480
    Qrva jo kis cikk elolvastam en is.Egy igazi idiota biztos leiras , bar itt is van egy-ketto agyatlan ahogy elnezem aki probalja feltalalni a spanyolviaszt.Nem jo neki am amit evtizedek alatt testepitok millioi kiserleteztek ki a sajat testukon.Es ami a lenyeg ezek a dolgok MUKODNEK , akkor meg mi a szarnak kell a sok okostojasnak allandoan okoskodni...??
  • rmx rider
    #14479
    nem látom, miért lenne egészségtelen?
  • Roger6
    #14478
    és azt elolvastad, hogy mennyire egészségtelen? Ja, az nem lényeg. Én nem tenném a helyedben.
  • rmx rider
    #14477
    rendben. en ugygondoltam h ha folyamatosan adagolok egy cukrot akkor a vercukorszintem nem esik le... mert gyakorlatilag ez ellen ír a cikk.. na mind1
  • Roger6
    #14476
    Te, széndhidráttal mi van? 50 g rizs? Mi vagy te, ovis? Neeeem, az igencsak kevés. Rizsből napi 3-400 g kell tömegnöveléskor (nekem).
  • Jamirofan89
    #14475
    a kaja elkészítése nem nagy ördöngősség az tény.viszont továbbra is fenn állnak kérdések.szemezgettem pár fehérje porral.utána néztem.azt írták,hogy a leghatásosabb az izolátum+koncentrátum tejsavós fehérjepor és a hátrányuk az,hogy drágábbak a többinél.teszem fel kipróbálnám abból a 100% Whey Protein-t ami 0,908 kg és 7 rugó az ár.ezzel meddig lehet kihúzni? 1 hónap? a másik a húsos dolog: ugye az a 250g csirke + az 50g rízs kevésnek bizonyul fehérje bevitelnél,ahogy Sean írta.ha azt kombinálnám a porral akkor minden oké lenne?meg lenne az optimális napi fehérje bevitel és ilyen egyszerű? de itt van még egy számomra fontos kérdés:
    a 'pihenő' napokon is ugyan annyi fehérje bevitel szükséges vagy több/kevesebb?
    a választ előre is köszönöm! (és a megértéseteket )
  • Roger6
    #14474
    Hát ha te így értelmezted, akkor ahogy gondolod, nekem mindegy...
  • SeanJRRussel
    #14473
    Arról írt a manus h edzés alatt nem kell mert nincs szükség az ingadozó vércukor szintre ecsém.

    "Dextróz vagy szőlőcukor tablettát NEM ajánlok edzés közben, mert ugyanaz a jelenség léphet fel mint amit fentebb tárgyaltunk. Edzés közben stabil vércukorszintre van szükségünk, nem fel-le ugrálóra!"

    "Edzés közben: edzés közben kis mennyiségű (10-20g) maltodextrin a tapasztalatok szerint jól működik egy sportitalban. Sportitalt készithetsz 1,5 liter víz, 1g só, 10-20g maltodextrin, citromlé, vagy a kedvenc receptem szerint 2 adag G bomb összekeverésével."

    "Edzés előtt: edzés előtt én nem javaslok se dextrózt, se vitargot a turmixba. Elméletileg gyorsan adna energiát az edzéshez, de mint fentebb vázoltam, az inzulin dolgozik: gyorsan le is esik a vércukorszint, amitől aztán éppenhogy nem fog menni az edzés mert könnyedén túlkompezálódhat a dolog és leesik a vércukor."

    Szövegértés...
  • rmx rider
    #14472
    de nem akarok erősködni, nektek valoszinuleg sokkal több tapasztalatotok/ háttértudásotok van mint nekem (bár én is rengeteg olvastam a témában). ne értsetek félre :)
  • rmx rider
    #14471
    igen elolvastam, igazából nem tudott újat mondani, inkább megerősített. Ha edzés előtt közvetlen és közben folyamatosan adagolom akkor az inzulin felmegy, (és nem is esik vissza a normál szint alá mert nem egyszerre viszem be) és még energiát is ad. Edzés után meg nyilván való a szerepe. nem diétázok.
  • Roger6
    #14470
    Azt a linket olvasd el tényleg, előbb nyálaztam én is végig.
  • rmx rider
    #14469
    ket okbol, eloszor is h magasan tartsam az inzulint, másrészt edzés után feltolteni a glikogén raktárakat

    hülyeség? :S
  • SeanJRRussel
    #14468
    Olvasd el!!!!!!!!

    Kérdésedre a válasz/magyarázat.
  • Roger6
    #14467
    Másik kérdésedre egy kérdés: minek fogyasztasz csak úgy önmagában dextrózt? Mit vársz tőle?
  • SeanJRRussel
    #14466
    Én nem tok válaszolni me nem szopogatok semmit edzés előtt meg után se.Nem is eszek edzés előtt 1 órával.Edzés után lenyomok egy adag fehérje turmixot majd rá 0,5-1 órára vacsi majd vacsi után 1-1,5 óra megint fehérje és kész.