33479
12316971501353788406.png
  • King of Roads
    #14665
    leendő Mr Olympia "van hogy megvan kettő is"<--
  • Panzermeyer
    #14664
    A napi 1 vagy 2 étkezésnél én is kikerekítettem a szemem.
    Én meg napi 7-8x táplálkozom.
  • MEdievil
    #14663
    Napi 1 étkezés megvan néha kettő is?!

    Nincs több kérdésem bíró úr! Majd ha napi 5-6x eszel rendesen akkor lehet beszélni szálkásításról vagy tömegelésről. Addig pedig mit akarsz?
  • csuszi
    #14662
    lehet írni fogok egy faq-ot. de még nem döntöttem el:) most inkább nincs hozzá kedvem:)
  • csuszi
    #14661
    majdnem 10-es. így csak 9.9:)

    a 0.1 az a hiit progi is jó illetve én annyira nem félnéka zsíroktól csak nem mindegy hogy disznózsír vagy lenmagolaj vagy oliva. mert ugye az utóbbi 2 tökély. én semmit nem számolok csak a ch-át és vigyázok hogy "jó" fehérje ch és zsír legyen.
    amúgy:
  • MadRidkA
    #14660
    Az érdekelne hogy egy kezdőnek érdemes-e nagyobb fehérjetartalmú tömegnövelőt használni?
  • SeanJRRussel
    #14659
    Először is:

    Szeretném ha ennek a topicnak a színvonala nem süllyedne mert azért vagyunk itt egy páran akik nem 2 napja írogatnak ide.Jó lenne kúltúrált hsz-eket írogatni, és ha valamivel nem egyezik a véleményed szépen leírod vagy tovább állsz.Speciel én csak 2 éve edzek,de mindig bővítem tudásom és próbálok mindíg mindenkinek segíteni a legjobb tudásom szerint.Vannak akik sokkal tapasztaltabbak és idősebbek nálam és igenis meghallgatom a véleményüket és nem okoskodok,pláne ha azt nem csak egy "marha" állítja hanem a fél brigád.jó lenne ha nem ugatnánk le egymást mert eddig ez nem volt itt divat!

    Másodszor:

    A szálkásítás/tömegelés az nem az edzéstől függ hanem az ÉTKEZÉSTŐL!
    Tömegelés:
    -az ember többet eszik

    -több szénhidrátot fogyaszt- 3-5g/tskg

    -a fehérjét sem felejti el-minimum 1,5g/tskg a max amennyit a pénztárca és a szervezet bír.

    -zsírokat is szabadabban fogyasztja-(személy szerint én 2g/tskg nál többet nem ajánlanék,de majd hozzászólnak ha nem értenek egyet)

    Szálkásítás:
    -Szénhidrátok visszafogása--0,5-1,5g/tskg
    -fehérje bevitelt növelni kell!! minimum 2-2,5g/tskg
    -zsírokat visszafogni-0,5g/tskg
    Ezeken kívül zöldségek fogyasztása amik gazdagok rostokban illetve vitaminokban.Nagy mennyiségben is alacsony a kalória értékük.Az edzést ki kell egészíteni kardió edzésekkel mint pl: futás,bicikli,úszás....
    140 fölé ne nagyon mennyen ilyenkor a pulzus,hogy a zsírégető fázisban maradjon a szervezet,140 fölött nem a zsír fog égni hanem az IZOM!

    Bármelyik fajta edzést választjuk azért jobb ha nem csak 1 vagy 2 szer eszünk a nap.2-3 óránként kéne,ez sok emebrnek nem megoldható,de azért legalább a 3 fő étkezés legyen meg.

    ennél jobban nem tudtam leírni,remélem érthető voltam.
  • sapkafej
    #14658
    nem tudok mit mondani

    majd a többiek!
  • sadvagabond
    #14657
    mondtam,napi 1 étkezés az megvan,van hogy kettő is,de általában dinnyézem,vagy bedobok 1-2 szelet csirkemellet,vagy sonkát.nem vagyok nagy kajás.ezt nem erőltetem,vagy ilyesmi.egyszer diétáztam,leadtam 14 kilót,aztán valahogy így maradtam,nem kívánom már a kaját.
    ráadásul olyan "szerencsés" helyzetben vagyok,hogy könnyen növök.családi átok.
  • sapkafej
    #14656
    de akkor eddig hogy töminöviztél? napi egy dinnyével?
  • csuszi
    #14655
    "nincs igazából miből lefaragni.át tudok állni rizsre,meg csirkére,de az több szénhidrát,mint amit eddig bevittem."

    az örök tévedés a kalóriaszámlálás.

    NEM az a lényeg mennyit eszel, hanem hogy MIT
  • sadvagabond
    #14654
    köszi.
    összeállítok ez alapján egy étrendet,meglátjuk,mi történik.
    bár ez a kalkulátor elég bátran használja a számokat :)

    más:ugrálókötelet használ valaki?azt mondják jó,csak nem tudom hogyan érdemes használni.futnék legszivesebben,de nem tudok,mert fulladok.
  • szucsy89
    #14653
    sziasztok!

    tudnátok nekem ajánlani budapesten a VII.ker. és környékén olcsóbb konditermet?
  • Roger6
    #14652
    De jól számoltál, ez így van. Ki akartam neked számolni egy kalkulátor segítségével a szénhidrát mennyiséged is, de valami 460 gramm jött ki, amit én soknak tartok egy diéta alatt (bár nem is vagyok 104 kg).
  • sadvagabond
    #14651
    magyarul,ha 104 kg vagyok,a 100g csirkemellben 24.7g fehérje van,nekem 800g-t kell megennem naponta? vagy nem jól számolom?vagy nem értem?
  • Roger6
    #14650
    tskg = testsúlykilogramm (de szép is így egybe XD ).
  • sadvagabond
    #14649
    stílusról-csak ugyanabban a formában folytattam,ahogy a választ kaptam.bocs.

    kaja-a dinnyét benéztem,akkor azt hanyagoljuk.
    ez mit jelent,mert tudom feldolgozni:
    2x tskg fehérjét csirkéből marhából halból túróból stb

    csuszi-már leírtam párszor a problémámat,nem eszem sokat,sajnos ez van,így lettem,nincs igazából miből lefaragni.át tudok állni rizsre,meg csirkére,de az több szénhidrát,mint amit eddig bevittem.
  • csuszi
    #14648
    na Én ezt a sok baromságot el nem olvasom de:

    szálkásításnál pont nem az edzésen kell változtatni, én mindig uyganúgy edzek, akár tömegelek, akár szálkásítok, csak a kaja a lényeg bazzeg
    és pont azt húzod ki, hm...
  • Rash87
    #14647
    Kösz.Régen a Jégzselé segített,bár ennyire nem húztam meg még...soha :\
    Szóval nagyon fasza,hogy emiatt ki kell hagyni jó pár napot,mert eddig nem akar múlni.
  • Roger6
    #14646
    Visszavettem, elnézést is kértem az előbb...
  • jazzy
    #14645
    Egyrészt a stílusból legyünk kedvesek visszavenni és ez Rogerre is vonatkozik.

    Másrészt a topicban még ezen az oldalon is párszor ki van vesézve, hogy a testformálás (és itt nem arról beszélek, hogy BENGA NAGY LEGYÉL) a KAJÁRÓL SZÓL!

    Edzeni mindenki tud. Utánaolvasol, ellesed másoktól, hogyan kell, agy izom kapcsolat majd kialakul, emelgeted a súlyokat, ebben nincs semmi mágia..

    KAJÁLNI nem tud mindneki. Van aki csinálja, nagy benga állat lesz, ahogy te fogalmaznál (bár még kicsit finomabban írtam), és van az, aki ezeket az embereket akik elérték nagy benga állatnak hívják, amihez csak gratulálni tudok, taps, és arról fogalmuk sincs, hogy mi fán terem a dolog.

    Nyugodj bele, sohasem leszek ilyen, mint a fönt látható úriember. Soha. Ha pedig nem fogadod el, hogy IGENIS a kaján múlik és NEM AZ EDZÉSEN akkor pedig fölösleges idejárnod, NEM FOGUNK MÁST MONDANI MERT ÍGY VAN.

    A dinnye pedig nem kaja, hanem víz. Egyél hatezerszer leírt csirkét rizzsel, 200g szénhidrát, 2x tskg fehérjét csirkéből marhából halból túróból stb, és zöldséget. Az edzéseden pedig ne változtass. Csuriról például tudjuk, hogy csak nagy izméslésszámmal edz, 12 alá nem is megy soha, mégsem szálkásít egész életében..
  • Roger6
    #14644
    Akkor először is, elnézést a modoromért, tényleg buta voltam.
    Másodszor: még mindig nem értesz a kajához. Dinnye = szénhidrát, és mikor eszed? Este, meló után, ennél nincs rosszabb...

    Dinnyéről kis elmélet:
    "Végül álljon itt csemegének egy igazi csemege. Mi a helyzet a dinnyével? A jó édes görögdinnye fogyasztása nem tilos. Szénhidrátja 11-13%. De... ki eszik 10 deka görögdinnyét? Egy szokásos dinnye gúlácska súlya akár 2 kg is lehet. Namármost rövid fejszámolás után kiderül, hogy 12x2000 = 24 000/100 = 240 g szénhidrát, azaz több, mint az egész napi penzum, ráadásul gyors szénhidrát és egy ültő helyben. Ez még mesének is borzasztó! Ezért két megoldás adódik. Vagy vállaljuk, hogy aktuális gyümölcsadagunkként levágunk egy 10 dekás szeletet a dinnyéből, kvázi szájízesítőnek, vagy fájó szívvel lemondunk a dinnye élvezéséről. Higgyék el, nem olyan nagy áldozat."
  • 16Avery
    #14643
    A kajálásokat ne csökkentsd le, mert azzal elsőként pont a megszerzett izmokat veszted el. http://body.builder.hu/edzestervek_csoport.htm4?id=4
    Kevesebb szénhidrát kell ebben igazad van, de fehérjéből be kell vinned mindenképpen amennyi szükséges. A felsorolt kajáktól maradj is távol, amennyire tudsz, de ezek nem annyira gazdagok amúgysem fehérjében. Étrendnél javaslom ezt az oldalt: http://shop.builder.hu/kaloria.htm4
  • sadvagabond
    #14642
    egyrészt baszd meg te,ha ilyen fasza vagy.
    a kajával nincs gond,az azt jelenti,hogy nem mocskolom magam minden szar szeméttel.értem ezalatt a kólát,a hamburgert,a kenyeret,meg a többi mocskot.
    van testem,nem kell nőnöm,van bennem 104 kiló a 181 centimhez.ennyi a kajaigényem,nem fogok zabálni.meg nem az a célom,hogy kigyúrt benga nagy fasz legyek,hanem,mint már írtam,esztétikus izmokat szeretnék.miheztartás végett,a bannerban szereplő úriember nekem már baszott nagy.
    akkor kedves barátom,mondd már meg nekem,hogy mifaszból vonjam ki a szénhidrátot,ha egyszer nem vittem be eddig sem?sem cukrot.
  • 16Avery
    #14641
    A sorozatok növelése baromság (Arnold Schwarzenegger: A testépítés nagy enciklopédiájában olvastam). Ami fontos, hogy tartsd meg a súlyzós edzéseket ahogy eddig is, csak ki kell egészíteni aerób edzéssel is (futás, bicikli, séta, ...), a lényeg hogy a pulzus ne menjen 140 fölé, mert akkor a szervezet már nem a zsírból akarja fedezni a szükséges energiát. És fokoztooan figyelj a túledzettségre is.
  • Roger6
    #14640
    Te bazmeg! Azt mondtad, kajával nincs gond! Fogalmad sincs a kajáról, Istenem! Legalább olvasnál vissza! Enni akkor is kurva sokat kell, a szénhidrátot fogd vissza... Áhh, minek pofázok? Úgysem fogod elolvasni, mint ahogy a többi oldalt sem. (vagy nem fogod fel, nem tudom)
  • sadvagabond
    #14639
    na ez baj,a kaját hová lőjem már be?így is alig eszem valamit.ilyenkor eszem egyszer,ha hazamegyek melóból,az sem komoly,amúgy csak dinnyét.
  • dronkZero
    #14638
    "mert az attól még tömegnövelés,nem lesz szálkásítás."

    Még mindig a kajától függ, hogy minek számít, tömegnövelésnek, vagy szálkásításnak, nem a gyakorlatoktól. Ha több kalóriát viszel be napi szinten, mint amennyit elhasználsz, akkor tömegnövelés, ha kevesebbet, akkor szálkásítás.

    Azért érdemes ugyanazokat a gyakorlatokat csinálnod, mert akkor legalább az egyenlet egyik fele, a kalória felhasználása marad ugyanannyi, és akkor csak a kaja mennyiségét kell jól belőnöd.
    Ha a gyakorlatok mennyiségén is változtatsz, akkor beleszaladhatsz olyanba, hogy kevesebbet eszel ugyan, de kevesebbet is használsz el, és úgy megint csak hízni fogsz.
  • sadvagabond
    #14637
    tömegnövelTEM.szálkásítani szeretnék.
    azt írták,hogy szálkásításnál csináljam azt,amit eddig( tehát amit tömegnövelésnél),csak többet.ami szerintem hülyeség,mert az attól még tömegnövelés,nem lesz szálkásítás.
    tehát el van döntve,szálkásítani szeretnék,zsírt égetni,eltűntetni a hájat,esztétikusabbá tenni az izmokat.
    ez elég egyértelmű,remélem.
  • 16Avery
    #14636
    A tömegnövelés arról szól, hogy edzés mellett is hízz. Tehát izom és zsír egyszerre jön. Ilyenkor szálkás izmokat ne nagyon várj, mert a zsír takarni fog (hogy mennyire, az a zsírpárnák méretétől függ). A másik fázis a szálkásítás, amikor eltünteted a zsírt és megmutatod mi is van alatta. Na ez a nehezebb, mert itt pontosan be kell lőni miből mennyit viszel be. Ha sok, tovább hízol; ha kevés, a szervezeted elkezdni saját izmaidat lebontani, csakhogy fehérjéhez jusson (ezt nem akarod ugye).
  • Roger6
    #14635
    De döntsd már el mit akarsz! Tömeget növelni, vagy szálkásítani? Két külön dologról beszélsz...
  • sadvagabond
    #14634
    "ha zsírt szeretnék égetni,mekkora súlyokkal dolgozzak?"

    "Ugyan úgy edzz mint eddig,maradjanak a nagy súlyok,próbálj 10-12 ismétlést csinálni és diétázz,mert anélkül nem fogsz fogyni!!!!!! "

    aztán valahol meg arról volt szó,hogy tömegnöveléses edzésnél nem fog szálkásodni az izom.bocs,most nem tudok visszakeresni,annyi időm nincs,dolgozom.
  • Roger6
    #14633
    Mondjad kérlek, melyik mond ellen melyiknek, és úgy talán tudunk segíteni.
  • sadvagabond
    #14632
    bakker,ha ellentmondóak az infók...
    átmehetünk fikázóba,felvehetjük az sg-stílust,de szerintem nem azért vagyunk itt.
  • Roger6
    #14631
    Látom, megértetted a lényeget abból, amit itt a többiek írogattak oldalakon keresztül... Nem akarsz mondjuk inkább sakkozni?
  • sadvagabond
    #14630
    azért mellékes,mert eleve "úgy eszem",nem mocskolom magam.
    de akkor oké,mit kell ennem?
    csirkemell,tojás,fehérje...
  • Sequoyah
    #14629
    Miaz h az étrend mellékes?:) Épp hogy az étrend számít, nem az hogy most milyen szériákkal edzel...
  • sadvagabond
    #14628
    most,hogy kicsit visszaolvasgattam,nem egészen tiszta valami.
    eddig tömegnöveltem.kb 3x8,3x12-es adagokat csináltam mindenből.
    ha szálkásítani szeretnék,akkor mit kell?ha növelem a számot,az attól még tömegnövelés,nem?
    (az étrend továbbra is mellékes,meg a szerek is)
    köszi!
  • matthias92
    #14627
    srácok, újrakezdtem a Töminövit (kurvanagy x'DDD), és nemtom hogy mien gyakszikat kéne hátra alkalmazni.
    ti miket szoktatok?
  • SeanJRRussel
    #14626
    Kenni+valakivel kimaszíroztatni a görcsöt és pihentetni