33479
12316971501353788406.png
  • matthias92
    #14825
    asszem megvan a probléma... az előbb 39feles lázról lehúztam hálisten magamat 38,8ra.
    szntem tüdőgyuszim lesz. :S
  • Sequoyah
    #14824
    És szerencse...
    Hány nagy tehetségből (bármely sportágban) nem lett semmi, csakmert a megfelelő szponzorral nem találkoztak össze...
  • dronkZero
    #14823
    Abba azért egy ilyen döntés előtt nem árt belegondolni, hogy mit fogsz csinálni 35-40 évesen, lepukkant egészségi állapottal, mindenféle "civil" szakma vagy jártasság nélkül... Főleg, ha mégsem sikerül addigra "legjobbá" válni, és sok pénzt keresni a sporttal. (Mert nem elég az elhatározás és a szorgalom _A_ legjobbá váláshoz tehetség is kell, az meg vagy van, vagy nincs, és csak elég későn derül ki)
  • Sequoyah
    #14822
    Na ezért tartom faszságnak a százalékokkal való dobálózást.
    Ha nem eszel, csak edzel, nem fogsz 30%ban fejlődni. Ha nem edzel, csak eszel, nem fogsz 70%ban fejlődni.

    Erre szoktam mondani, hogy a kajálás 100%ban fontos, az edzés pedig 100%ban:)
  • King of Roads
    #14821
    hát én tudom, hogy ez a sport nekem már nem hobbi többé. az hogy megéri-e majd kiderül. Arnoldnak megérte...meg kel nézni honnan jött és most hol tart és nem csak a testépítésben
  • jazzy
    #14820
    ja utána gondolkodtam h 70-30at szoktak mondani nem 90-10et csak lusta voltam írni.
  • dronkZero
    #14819
    "mindent meg kell tenni a győzelemért mert ebben a sportban úgy lehetsz valaki ha te vagy a legjobb! amúgy elveszel a tömegben...."

    Azért nem árt különválasztani a hobbi sportot a profi sporttól.
    A profi sport nem csak testépítésben, hanem minden sportágban teljes életet és doppingot követel, különben "elveszel a tömegben".

    Kérdés, hogy megéri-e?
  • Roger6
    #14818
    Az 1/10-ed valóban hülyeség. DrugsBunny szerint 60-70%-ban a kajától függ a fejlődés, a maradék az edzés. Ez nem azt jelenti, hogy nem kell edzeni persze...
  • King of Roads
    #14817
    ez szerintem hülyeség. ha csak kajálsz és nem edzel nem izmosodsz, ha csak edzel és nem kajálsz nem izmosodsz. 50-50%
  • Sequoyah
    #14816
    Sok testépítő van, aki nagyon erős is, szóval van átfedés, de általában nem annyival erősebbek, mint amennyivel több izom van rajtuk.
    Viszont letesztelték (sőt saját bőrömön is tapasztaltam), hogy a testépítés során felszedett, szépen formálódó, de nem túl hatékony izmokból megfelelő edzés segítségével viszonylag gyorsan elő lehet hozni a valódi erőt.

    A valós erő másik, nehezebben megszerezhető része, hogy a testépítő rá van állva az izolációra, viszont a test sokkal erősebb, ha egy egészként működik, és egy egyszerűbb gyakorlatba is az egész test teljes izomzata besegít. Ezt meg kell tanulni...


    A kajáról pedig: minden sportban ahol számít a kitartás/erő nagyban meg lehet gyorsítani a fejlődést, ha a táplálkozást komolyan vesszük. Ez testépítésben hatványozottan igaz, de bármi is a cél, a szalonna nem fogja elősegíteni.
  • Roger6
    #14815
    Így van, egyik filmjében 240-el szériázott.
  • csuszi
    #14814
    elég ciki lenne szegénynekha 120-140-el szériázna:)
  • DAcafat
    #14813
    200 felett szokot szeriázni :) ha jól emlékszem a 280ba is nyom.
  • matthias92
    #14812
    szerintem úgy 120-140 körül szériázhat. bár lehet, hogy több :)

    kérdés:
    elképzelhető, hogy edzések után belázasodok? csakmert mindig kiütéses leszek, meg fáj utána mindenem. nemtudom milehet velem.
    esetleg próbáljam meg az edzést úgy megkönnyebbíteni, hogy 1-1 izomcsoportra bontom az edzést?
  • Orionk
    #14811
    Igen, esztétikai sport, de azért erősödnek is az emberek, ha rendesen csinálják. Pl. vörös zoli sem hiszem, hogy fekvenyomást 30 kg-val csinálja :)
    Azért csinálja többel, mert erősödött.

    Egyébként tényleg! mennyivel csinálhatja?


    Ez a hozzászólásom, csak megjegyzés volt, de egyetértek veled, az előbbi hozzászólásoddal :)
  • jazzy
    #14810
    Ez teljesen így van, és mivel tudjuk ugyebár mindketten, hogy a testépítés esztétikai, és nem erősport, ezért azt hiszem nem lényeg ki milyen erős.

    Ha ő kizárólag erősödni akar, és nem izmosodni, avagy nem zavarja a zsírosodás, edzzen és egyen kurvasokat.
  • Orionk
    #14809
    Azért kérdeztem, mert a hétköznapokban a munkásgyerekek, akik egész nap fizikai melót dolgoznak és szalonnát esznek, hogy erejük legyen, és ezt több éven át csinálják, ők szépen megerősödnek. Legalábbis a karjuk biztosan.

    Némelyikük egy formásabb testépítő gyereket is földhözvágna...
  • jazzy
    #14808
    Fog persze. A kaja arra kell, hogy normálisan, optimálisan fejlődj.
    Azt szokták mondani hogy a testépítésben 1/10 az edzés a maradék a kaja, szóval 1/10 résznyit fog erősödni szar kajával :)
  • Orionk
    #14807
    Égyik haverom terembe fog járni. Ő nem akar rendes kaját enni. Az eddig megszokott kaját, szalonnát, stb, fogja enni. Egyébként nincs rajta sok felesleg, csak erősödni akar.

    Attól, hogy nem csinálja rendesen a kaja részét, attól erősödni fog, nem?
  • King of Roads
    #14806
    Arnold az különb bárkitől. senki nem inspirált még annyi embert a badizásra mint ő és ez mond valamit. nem tudom ki olvasta az életéről szóló könyvet először csak elképedve néztem néhány húzásán de ha ezeket nem tette volna soha sem lett volna az aki. csak egy lett volna a sok testépítő közül. a kokszolás mindenki magánügye amúgy már 15 éves korától szúrták őt és tabikat is nyomott mellé. és ha megnézzük megérte. mindent meg kell tenni a győzelemért mert ebben a sportban úgy lehetsz valaki ha te vagy a legjobb! amúgy elveszel a tömegben....
  • DeerHunter01
    #14805
    szevasztok!
    otthoni edzéshez érdemes venni valami fehérjét/tömegnövelőt ?
  • Panzermeyer
    #14804
    Én láttam azt a videót is amiben elmondják hogyan készült a Pumping Iron. Az a helyzet, h Arnold apja nem a verseny előtt halt meg, ez csak egy olyan fogás volt, amivel azt akarták megmutatni, h mennyire elszántak ezek a fiúk. Ugyanígy nem igaz a kocsi ellopásos dolog is, erről azt nyilatkozta, h valószínűleg sírógörcsöt kapott volna, ha ellopják a kocsiját a ház elől. Továbbá azt is elárulta, h a bedurranás és az orgazmus érzetének azonossá tétele sem egyéb egy marketing fogásnál. Továbbá Ken Waller nem dugta el Mike Katz pólóját. Mike egyszerűen elveszítette, és nem találta meg, a többi részt utólag forgatták hozzá, hogy úgy tűnjön a győzelemért mindenre képes, még ilyen kis gonoszságra is. Amikor Lou és Arnold együtt pumpálnak a kis teremben a verseny előtt, akkor Arnold folyton piszkálja Lout. Az egyik kivágott jelenetben Lou Arnold kérdésére elárulja, h szerinte Arnold fog nyerni, ez 100%. Egyedül az apja nem vette ezt komolyan, ő tényleg elhitte, h Lou legyőzheti Arnoldot.
    Na ennyit ezekről a Pumping Ironos dolgokról. Ettől függetlenül nekem megvan ez a film és nagyon szeretem, olykor előveszem megnézni motivációnak.
  • Retsu
    #14803
    Én is kíváncsi vagyok hogy teljesít.Hallottam mi történt a nővérével, nem könnyű neki az biztos. Most lehet hogy ezért megköveztek, de Arnold hozzáállása nekem eddig se volt túl szimpatikus. Korábban azt hazudta, hogy mindig full naturál volt, később persze beismerte hogy nem... Nem a kokszolás ténye, ami dühítő számomra, tudjuk jól hogy az olyan szinten elkerülhetetlen volt, és mindig is az lesz. De hogy valaki ennyire ne vállalja fel, aki valójában, az azért elgondolkodtató. Ha az apjával rossz volt a viszonya, érthető a távolmaradás. Viszont ha jól megvoltak, akkor igenis önző volt, hogy nem adta meg neki a végtisztességet.
  • Jamirofan89
    #14802
    nem.azt hiszem Jazzynek sikerült hatnia rám és butaság a fogyás.
    de még szükség lesz szakember segítségére :/
  • Jamirofan89
    #14801
    akkor meg az volt a problémám,hogy nem tudtam hízni :D
    pubi után változott a helyzet
  • SeanJRRussel
    #14800
    Én is kíváncsok vagyok hogy mi lesz,de arra mégjobban h jövőre vissza jön e télleg Coleman vagy csak reklám volt.Jamiro-s válaszra a google odabasz

    Orionk-vin diesel van a lógomban igen,a túl minden címe filmjéből.

    Jamiro te meg a képen nagyon vékony,túlságosan is,semmi izom szinte.Te vagy anorexiás vagy,vagy nem tudom h mi van veled h annyira fogyni akarsz....
  • Jamirofan89
    #14799
    http://k epfeltoltes.hu/view/090915/Jim_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

    akkor még volt kitartásom
  • Jamirofan89
    #14798
    kereshetek képet,de nem fogom a jelenlegi külsőm megmutatni.egyedül csak azt amin 16 voltam
  • jazzy
    #14797
    Kíváncsi leszek Victor Martinez szereplésére a MrO-n.
    Egyáltalán azon is csodálkozok picit, hogy elindul, de hát ebből is látszik, hogy nekik ez az életük, mindent feladnak szinte a versenyzésért..

    Aki nem tudná pár hónappal ezelőtt Martinez nővérét munkahelyén meggyilkolták, a szellőzőben találtak rá pár nappal az eltűnése után..

    Ha esetleg láttátok a Pumping Iront abban Arnold mondta el, hogy pár héttel a verseny előtt halt meg az édesapja, de nem utazott haza a temetésre és ezért az édesanyja meg is haragudott rá nagyon. Mert verseny előtt mindent ki kell törölni az agyából és nem figyelhet semmire.

    Kai Greene hatalmas, láthattuk az Arnoldon szerintem biztos jó helyezést fog elérni.

    Jay is hatalmas ha idén jól sikerül a formája nagy csata lesz az első helyért..
    Szerény véleményem szerint idén nem sok esélye van a címre Dexternek.. de 2. helyre sem ha az előző 2 említettnek sikerül a formát időzíteni. Szerintem.

    Surranópályán megemlíteném, hogy Branch Warren fan vagyok, úgyhogy hajrá Branch! :D
  • Orionk
    #14796
    Oh, ezt még az előző hsz-be akartam, hogy ne szemeteljek, de elfelejtettem

    SeanJRRussel : A képeden az ki? Vin Diesel?

  • Orionk
    #14795
    Ezt az üzenetet Jamirofan89 képeire írtam.

    Nem találom a hozzászólást, ahol a képei vannak, én még nem láttam őket. Kivancsi vagyok rá.

    kösz
  • Orionk
    #14794
    Szia!

    Légyszives ird meg, hogy hanyadik hozzászólásban vannak a képeid, amelyekről most beszéltetek pár hozzászólás alatt.

    köszi
  • redbull0304
    #14793
    Köszönöm szépen a részletes választ! Gyümölcsöket mehetnek? Alma, banán stb...
  • jazzy
    #14792
    Azonnal válaszolunk!!

    Először is leszögezném, hogy fejezd be sürgősen a kiskegyed honlap olvasgatását mert nem tesz jót!

    Protein, fehérje -> aminosav. Energiát ad, beépül az izomba, építő funkciót lát el. Nem raktározódik, nem lesz belőle zsír.
    Mi következik ebből? Tömegnövelésre jó, mert épít, fogyásra jó, mert nem lesz belőle zsír és energizál.

    A fehérje alap.

    Gyümölcs. -> Fruktóz. Ami pedig cukor. Nem jó neked. Egyrészt azért mert nem tölti a glikogénraktárakat ( ha érdekel mi ez google elmondja ), másrészt mert igen, raktározódik a cukor. A hasadon is.
    Van olyan gyümölcs amiben kevés a cukor, eheted nyugodtan, diétára nem ideális. Ha ideális diétát akarsz mellőzd. Ha csak diétázgatsz nem kell maximális eredmény edd nyugodtan.

    Zöldség. A zöldség jó. Ha komplex fehérjekészítményt iszol hozzá akkor korrekt, ugyanis a zöldségekben bizonyos esszenciális aminosavak ( google ) nem találhatók meg. Avagy nagyon kis mértékben. Ezek többnyire (csak) húsokban találhatók meg.
    Ezért tehát ha komplex fehérjekészítményt szedsz (amiben minden amino benne van) nem fontos a hús. Elvileg. Ugyanakkor ajánlott szilárd tápanyagokból is bevinni, egyrészt mert húst enni jó, másrészt mert alapjában véve az ember mindenevő, erre van beállva a szervezet, stbstb. (Igen igen én nem hiszek a vegetáriánusokban, vegetáriánus látogatóink kérem ne kövezzenek meg már kitárgyaltuk).

    Utsóként (és bocsánat előre, most kicsit személyeskedni fogok), én ha látnám, hogy már kilátszik a bordád és diétázol szívem szerint úgy felképelnélek, hogy észhez térj kicsit :)
    Bár ezt már párszor elmondtuk itt neked és a képek alapján sincs szükséged fogyókúrára.
    Te neked ilyen hasizom fétised van?
    Igazából a te dolgod, kicsit azért belegondolnék a helyedben ha 15 ember mond valamit abban lehet igazság.

    Üdv
  • Milka
    #14791
    jaja,megvan igen:D köszi szépen

    meg még olyan kérdés,hogy itthon kondizom,gépen ,súlyokkal stb. és nem nagyon járok terembe,viszont össze szeretnék rakni valami ütős étrendet ami nem ilyen hogy napi 3kiló csirkemell pl.mert diák vagok és anyagilag azt meg még a protit is nem nagyon tudnám szponzorálni.van valami edző aki itt neten meg tuja mondani hogy mit ajánl?
  • Jamirofan89
    #14790
    miért nem lehet válaszolni arra a rohadt kérdésre???
    ne hogy leírd megint mit kell tennem! tudom én nagyon jól érted?
    mindennek eljön az ideje.csak egy kib****** kérdést tettem fel és megint fel kell hozni a dolgot -.-"

  • MEdievil
    #14789
    Hányszor írtuk le neked mit kellene csinálnod?
  • letsdoit
    #14788
    hello.ti hogy készítitek el a túrót?
  • sapkafej
    #14787
    egyé kevesebbet
    problem solved
  • Jamirofan89
    #14786
    ööööö srácok azt tudjuk,hogy rendes étkezéssel (és /már akinél/ kiegészítő szerekkel) lehet izmot építeni,de mi van akkor ha az illető tolja a protein turmixot, gyümölcsökön,zöldségeken+fehérjén él és mellette kardiozik???
    akkor elfogy vagy mi? csak mert olvastam neten(ismét),hogy sokan fogyásra használják a proteint nem tömegnöveléshez.érdekelne,mert a "makacs" zsírréteget szeretném eltűntetni.

    amúgy meg már látszanak a bordáim mint 16 éves koromban,csak most van rajtam izom is :O de bizony ám a kockákat még nem tudtam előcsalni meg a pofám se valami vékonyka. ..ezt értettem a makacs zsírréteg alatt.