33479
12316971501353788406.png
  • cargame
    #14865
    Az edzes mennyire befolyasolja a latast? Marmint az edzestol, a megeroltetestol nem romlik a szemunk ?
  • King of Roads
    #14864
    vádlizással :,D álló, ülő, szamár...
  • cargame
    #14863
    Egy kerdes : Mikent lehet a vadlit szepen megformalni ?
    Elore is kosz.
  • k O T T A
    #14862
    köcsög mro netes közvetítés:(
  • SeanJRRussel
    #14861
    Szója fehérje egy kalap szar nem tudom mért próbálkozik mindenki azzal.olcsónak olcsó csak semmire nem jó.
    Szőlőcukor is teljesen felesleges,csak az inzulin szintedet növelgeted vele ami max akkor jó ha creatinozol de edzés előtt/közbe abszolút nem.
  • Lazarus
    #14860


    Szőlőcukrot csak közvetlenül edzés után egyél/igyál. Szója nem tudom mire kell, vegetáriánus vagy? Csokival én is próbálkoztam, csak arra jó hogy megnőjön a hasad.
  • plck
    #14859
    Na hali, mivel tudom h fonstos a tápl. ezért megvetettem anyámmal a szőlőcukor port meg a szóját
    És az szerintetek jó ha kalórai bevitelhez csokit IS használok?!
  • slime001
    #14858
    Énis rengeteg embert látok a terembe, aki viszonylag nagy súlyokkal dolgozik, de csak rángatja. Sokkal többet érsz egy kis súllyal ha koncentráltan hajtod végig a gyakorlatot.
  • SeanJRRussel
    #14857


    "A súly túl gyors mozgatása, rángatása nem okoz olyan feszültséget az izomnak, amely növekedésre serkentené, hanem az izületek feszültségét növeli meg szükségtelenül. Ne felejtsd el, hogy a testépítő számára a cél nem a súly felemelése. A súlyzózás a testépítők számára az izom feszítésének egy módja. Egy testépítő a gyakorlataival az izmait vagy izomcsoportjait célozza meg, semmiképpen ne próbáld a súlyokat rángatni, lökdösni. Különbség van a súly felemelése és az izom edzése között, bár alapvető hasonlóság, hogy megfelelő formát, technikát kell használni. Például ha az alsó hátad megfeszül bicepsz hajlítás közben, akkor nagyobb odafigyeléssel kell végeznek a bicepszezést, nem pedig megpróbálni még nagyobb súlyokkal lengetni a derekad."

    10 ből 9 ember szarul végzi a gyakorlatok 80%-át sajnos...Ha nincsenek meg a megfelelő alapok a mozgás elsajátítása terén akko vége a dolognak.

  • slime001
    #14856
    Szerintem először olvasd el ezt. http://body.builder.hu/faq.htm4
  • SeanJRRussel
    #14855
    Olvass vissza pár oldalt,megtalálod ami kell.
  • plck
    #14854
    Hi all!Most kezdtem , mindenben elkel a segítség, először is
    -Mit egyek?[lehetőleg ne túl drága is majdnem mindenhol beszerezhető legyen]
    -Milyen gyakran csináljam a gyakorlatokat?Kb. hány órán keresztül?
    -Tudtommal a szénhidrátot edzés után, a fehérját meg edzés után kell a szerveztbe juttatni, jól tudom?És mondjuk a fehérje mennyiségét tojásban kérném ha lehet.
    -Ja és a kajára viszatérve, előbb olvastam itt hogy:rizs, csirke.És csak ezt egyem?
    Na, most csak enni lenne!Ugyis lessz még kérdésem
    Na bye all.
  • SeanJRRussel
    #14853
    Foci+body nem fér össze,az meg hogy akarsz e edzeni ne mi döntsök már el.ez rajtad el h mihez van kedved és mihez nincs.De vagy foci vagy Body...
  • kakasdaparhant
    #14852
    Hellosztok
    Tanácsokat kérnék hogy ell kezdjek e gyúrni??
    -kb. 165 cm magas vagyok
    -55 kg
    -és rendszeresen focizok ( bár ez nem tom h számít e valamit)
    Szerintetek elkezdjek gyúrni vagy még várjak vele?
  • Retsu
    #14851
    A régi jo "nyújtott lábbal lel, előrehajol bokát megfog" nyújtás pl. elég j, illetve ennek 1 fejlettebb variácioja mikor az 1ik lábad behajlítod, talpadat nekitámasztva a másik comb belsejéhez. Ez elég jol megnyújtja a hátat, lábat. Aztán még csinálhatsz egyenes rúgásokat, de azzal csak ovatosan mert ha rossz technika alakul ki, nehéz kijavítani még segítséggel is!
  • roberto
    #14850
    Sziasztok!
    Segitséget szeretnék kérni hogy hogyan tudnám a lábizmaimat kellően kinyujtani egy magas lendítéshez vagy rúgáshoz?
    aztán ha ugy alakul elkezdenék valami küzdősportot!
    Köszönöm a segítségeteket!
  • Retsu
    #14849
    Persze h egyénfuggő. Én csak azt a minimális időszakot határoztam meg, ami alatt szerintem nincs értelme. Én is már bő 1 éve tömegelek, közben kissebb kihagyások vannak.
  • Roger6
    #14848
    2 hónap? OMG, én 10 hónapja tömegelek, amióta elkezdtem konditerembe járni, de 85 kilóig meg sem állok, majd utána szálkásítok. Ha minden jól megy, talán február, bár nem, inkább áprilisra meglesz a 85 kg. De akkor sem fogok 2 havonta szálkásítani, valahogy nagyobb intervallumot hagynék a tömegelésre (bár ez egyénfüggő nyilván).
  • Retsu
    #14847
    *5-6 kilo izmot
  • Retsu
    #14846
    Én azt vallom, ameddig nem szedett fel vki legalább kilo izmot, ne is gondoljon a szálkásításra, feltéve persze hogy nem túlsúlyos az illető. De egyébként 2 honapnál rövidebb ciklusnak nincs sok értelme szvsz.
  • dronkZero
    #14845
    Milyen sűrűn lehet és érdemes váltogatni a tömegeléses és a szálkásításos időszakokat? Illetve mi a legrövidebb ciklushossz szerintetek?

    3-4 hét..?
  • DAcafat
    #14844
    Ezt a cuccot meg lehet oldani 2 egyekezes súlyzóval is.
    Viszont amit itthonra vennék egy Kettlebell de 20 ezer forintot sajnálok ki adni egy vas darabért :)
  • Tibi7
    #14843
    Értem. Megpróbálom Köszi
  • Lazarus
    #14842
    a negatív szakaszt csináld minél lassabban, ne ejtsd vissza a súlyt. Miután teljesen felemelted a súlyt tartsd úgy 1 másodpercig és feszíts rá a bicepszre. Pozitív bukásig csináld a gyakorlatot, tehát addig amíg az emelést már képtelen vagy szabályosan elvégezni. Aztán lehet még próbálkozni vetkőző sorozatokkal, elkezded akkora súllyal amivel meg tudsz csinálni 8-10 szabályos ismétlést, utána azonnal átváltasz kisebb súlyra (kb 80%) azzal is csinálsz 8-10 ismétlést és újra kisebb súlyra váltasz úgy hogy a váltások között ne teljesen el hosszabb idő mint 4-5 másodperc.

    Erős ingert kell adni az izomnak a növekedéshez, nekem a vállam nem akart nőni de ezzel a módszerrel sikerült beindítani :)
  • Tibi7
    #14841
    Sziasztok. Problémám a következő. Járok konditerembe, mondhatni már haladó vagyok, legalábbis a használt súlyokból megítélve itt tartok. Eszem a rizst csirkével, és minden testrészemen látom h fejlődget, viszont a karom nem akar nőni. Gondoltam megpróbálom mos már azt h az edzés elején edzem a karom, hátha az a baj h edzés végén már túl fáradt vagyok. Szerintetek mi lehet a baj? Milyen gyakorlatokat ajánlotok? Vagy hány sorozatot és gyakorlatot érdemes csinálni pl bicepszre?
  • Sequoyah
    #14840
    Előszöris ne hagyd ki a lábat, csak ne azon legyen a hangsúly:)
  • dragon11
    #14839
    Tudtok vlmi helyet, ahol tudok venni 2db egykezes súlyzót, ami bővíthető tárcsákkal úgy 15kg-ig? Esetleg olcsón..XD

    thx.:D
  • lord nihilus
    #14838
    Nos, vizsgaidőszakban meg a nyáron nem sok értékelhetőt csináltam testépítés címszó alatt...holnaptól kiváltom újra a havi bérletet és nekivágok.
    Kérdésem lenne azért, szóval deréktól lefelé minden rendben (nagy és erős "segg", comb és vádli), a felsőtestem van (még mindig) lemaradva. Láb dolgokat még sokáig kihagyom az edzésből.
    Szerintetek ennek tudatában milyen lebontásban végezzem az edzéseket? vagy ha van valami tanács szívesen fogadom, előre is nagyon köszi
  • SeanJRRussel
    #14837
  • Jamirofan89
    #14836
    kösziiiiiiiii!
  • sandor8206
    #14835
    gondoltam, hogy esznek kaját
    Amúgy felsoroltál pár mr. olimpiát, hát ha nekik se lenne benne pénz ebben akkor senkinek, de valószínű nem keresik halálra magukat
    + magyarba meg még rosszabb a helyzet, itt semmi lóvé nincs benne
  • sandor8206
    #14834
    igen ez az, bár én az eredetit olvastam egyik haverom mutatta, abba talán a nevek is benne voltak.
  • Aquir
    #14833
    Gooooooogle még így is első találat
  • Jamirofan89
    #14832
    http://www.youtube.com/watch?v=IVTlphq6EBY&feature=channel_page

    valaki meg tudná mondani,hogy mik azok az "izék" amibe Scooby kapaszkodik 7:14-nél? és lehet e kapni olyat Mo-n?
  • slime001
    #14831
    Azt hiszem ezt a cikket olvasta. http://body.builder.hu/bbcomment_post.htm4?id=77
  • SeanJRRussel
    #14830
    Nem akarok veled vitatkozni,de h nincs benne pénz meg h nem eszik fehérjét ez akkkora hülyeség!!!
    Ott van pl Coleman,Cutler vagy Dexter,Esznek mint a hülye húst hússal,Colemannek külön dobozkája van amiben benne vannak a vitaminok/ásványi anyagok.Meg van a könyve és benne van az étrendje is amit kajál verseny illetve off-seasonben és 623g fehérjét visz be naponta!!!!!
    Nem hinném h kúrválkodnak mert nem abból telik mindegyiknek nagy házra több autóra....Szponzorok állnak mögöttük sőt szerintem megvan mindenkinek a saját munkája mint Colemanek az h nyugdíjas rendőr,Cutler asszem ingatlanban utazik,Dextert meg nem tudom
    Ez egy nagy faszság amit leírtál,lehet h egy idióta mondta akinek nem jött össze semmi vagy nem tudom de ez így nem kóser.Azt meg mindneki tudja,hogy zsíroskenyéren nem lehet 130kg versenysúlyra hízni....

    Én itt be is fejeztem.
  • sandor8206
    #14829
    Arnoldot ne vedd számításba, talán ő az egyedüli aki elért valamit a testépítésen kívül + talán Ferrigno valamit. És ez a régi szép hőskorban volt, amikor még nem bas*ták annyira szét magukat cuccokkal.
    +Arnold már azelőtt megcsinálta szerencséjét mielőtt színész lett a befektetései révén, már abból milliomos volt, nem hülye gyerek.
    + olvasgass pár cikket el, keressél rá dolgokra
    most nem tudom a nevét hirtelen, de valamelyik profi csávó leközölt egy interjút, pár dologról beszélt a profi testépítéssel kapcsolatban, ilyen Mr. Olympia szinten, tehát a legmagasabb körökről.
    Na szóval 1-2 érdekesség ami így kapásból eszembe jut
    -a lényeg ami sztem senkinek nem meglepő, hogy szét vannak cuccolva, de olyan szinten, hogy pl: az illető ha jól emlékszem 60 ezer $ költ rá évente + gyereke már nem lehet stb.
    -mondhatnánk, hogy jók sok pénz, biztos akkor van miből. Na igen pl: az egyik megemlített illető. hogy meg legyen a cuccra a pénz, aki persze hetero, de kell a lóvé-melegprostitúcióra kényszerül
    +az ilyen apróságok, hogy amivel minket etetnek,
    kérdés: " napi hány gramm fehérjét szedel?" (ami alap egy testépítőnek)
    válasz: "semennyit, még vitamint se, csak a cucc"

    Szóval az illető, csak kurvának nevezte magukat, akiket szépen kihasznál a szakma, mert a tömeg a lényeg és hogy szörnyek legyenek a színpadon.
    Csak el kell menni, egy testépítő versenyre akár nézőként, annál szegényesebb nincsen. Ebben a sportban szinte semmi pénz nincs.
  • DeerHunter01
    #14828
    hello.
    BioTech fehérjéről tudtok mondani valamit?
    egy ismerősöm szerint szar,de gondoltam megkérdezlek titeket is.
  • King of Roads
    #14827
    miért vennél ha jársz terembe? járogass majd megszokod és jobb lesz odamenni mintha otthon nyomnád..SZVSZ
  • McKenny
    #14826
    helo helo:)
    tegnap voltam először kondi terembe szval nulla tapasztalat:)
    valszeg lehet fogok itt kérdezgetni néha dolgokról.
    Van vkinek eladó fekvenyomó padja(súlyokkal,rúddal)? max 40k,csak akkor érdkel ha nógrád megyében van.Hol lehet venni jó áron?