33479
12316971501353788406.png
  • savior
    #15025
    ez kb olyan, mint hogy megallapitottak, hogy a szoke nok butabbak. csak egy valamit felejtettek el: nem azert butabbak, mert szoke a hajuk. azert butabbak, mert ez egyfajta tarsadalmi elvaras, eloitelet veluk szemben. magyarul: mivel mindenki hulyenek nezi oket, mivel mindenki hulyekent kezeli oket, ezert aszerint is tekintenek magukra, es aszerint kezdenek viselkedni. ez kihat az egesz eletukre mindaddig, amig meg nem tanuljak kezelni ezt a dolgot, es tul nem lepnek rajta.
    egy kover ember is undorito es eletkeptelen mindaddig, amig tul nem teszi magat a tarsadalomtol kapott dolgokon. ha ez megtortenik, akkor megszunik a stressz, a szervezete pedig felepiti es karbantartja onmagat.
  • csuszi
    #15024
    megkérdezhetem hány kg vagy?
    mert szerintem egy igen elhízott ember vagy, akit frusztrál a súlya, és meg akarja magyarázni hogy jó így neki.
    legyen. csak ne terjeszd a hülyeséget, mert véletlen még valamelyik kezdő aki először téved be ide, nem tudja mennyire kretén vagy, és beveszi. vagy neked, bejön ha másokat is magaddal rántasz?
  • csuszi
    #15023
    hogyne. az orvoslás az statisztikai elemzés. nem az, hogy látják milyen hatással van a szervezetre a megnövekedett súly. nem mr, nem ct, nem vérvizsgálat, nem ekg, nem vérnyomásmérés, nem anatómia, nem szövetminta, nem boncolás, csak statisztika...nem ezt a rengeteg vizsgálatot támasztja alá amúgy a helyes statisztika, hanem szimplán hülyék.

    szerintem menj innen, mert nagyon nem értesz ehhez. mondjuk máshoz sem.
  • savior
    #15022
    a tudomany feluletes. azt vizsgaljak, hogy hany koverbol mennyi szivbeteg, vagy hogy a koverek mennyivel kevesebb ideig elnek, de az nem jut eszukbe, hogy nem maga a koverseg az, ami ezt kivaltja, hanem az elet egyeb dolgai.
  • csuszi
    #15021
    van egy szint ami alatt nem érdemes vitatkozni, pláne nem olyannal, aki energiát sem érdemel.
    #15017
  • csuszi
    #15020
    "és az alacsony testsúly nem egyenlő az egészséggel erre még nem gondoltál?"
  • savior
    #15019
    a tudomanyra: "a fold lapos"
  • savior
    #15018
    sot, extrem vekony emberben is ismertem olyat, aki par havonta lebetegedett es szarul erezte magat. a kovereknel ez sokkal jellemzobb, mivel a tarsadalom felol es az onertekelesuk felol is sokkal nagyobb rajtuk a nyomas.
  • csuszi
    #15017
    szeretném ha vega lennél, ha nem ennél vitaminokat, és meghíznál 140kg-ra, ne sportolj, és stresszmentes halált kívánok...
  • csuszi
    #15016
    :) tudom tudom, a tudomány hazudik.
    és az alacsony testsúly nem egyenlő az egészséggel erre még nem gondoltál?
    logika az van...
  • savior
    #15015
    latom nagyon ugyesen vegigolvastad a konyveket, gratulalok.
    csak ugy erdekessegkeppen: az eletem azon szakaszaban, amikor a legtobbet betegeskedtem, csak 75-80 kilo voltam, minimalis zsirral.
  • csuszi
    #15014
    tévedésben vagy. csak az olyanokat rühellem mint te. segítsek az olvasásban? NEM AZÉRT RÜHELLEK AMIT IDE BEíRTÁL... hanem amit lépten nyomon látok tőled te kretén...

    skorbut? mond valamit?
    nem hiányolta senki:):):)te teljesen kész vagy ember...
  • csuszi
    #15013
    szerintem nem sok mindenkit "ismerek" aki ennyi baromságot képes összehordani:
    nem azért mert az ereik elzsírosodnak, nem azért mert a szívük nem bírja a megnövekedett testet ellátni rendesen vérrel, nem azért mert az összes szervet megterheli a nagyobb súly, nem azért mert felborul a hormonháztartás, nem azért mert EGÉSZSÉGTELEN kövérnek lenni, a stressz az oka. hát hogyne...
  • savior
    #15012
    egy kis onismeretet gyakorolhatnal. lathatoan agresszivan reagalsz azokra az emberekre, akik nem olyan szemleletet vallanak, mint amilyet te.
    elet meg volt a c-vitamin elott is. igazabol ez a vitamin/asvanyianyag mizeria is olyan, hogy amig nem tudtuk hogy letezik, addig nem is hianyolta senki.
  • csuszi
    #15011
    vagy ha még jobban megyek a logikád mentén, akkor a növények meg fotoszintetizálnak, nekik bevált, geci sokáig él egy mamutfenyő, te is legyél fényevő. atya isten hasonlítsd még magad egy másik élőlényhez, amelynek eltérő a felépítése, hajrá...

    "Időnként elmegyek az orvoshoz, és megvizsgáltatom vele magam, mert az orvos is élni akar. Aztán elmegyek a gyógyszertárba, és kiváltom az orvosságot, mert a patikus is élni akar. Aztán a gyógyszert a csatornába öntöm - mert én is élni akarok." Mark Twain

    tömjed magadba a modern életet, neked való
  • savior
    #15010
    ezt a kajalas dolgot erosen felremagyarazzak.
    pl mondjak, hogy a kovereknek magasabb a vernyomasuk, kevesebb ideig elnek, betegeskedobbek...
    persze hogy azok, csak az a nem mindegy, hogy miert.
    azert, mert jelenleg tarsadalmi elvaras, hogy egy kover az szarul erezze magat. o a tobbiek szamara csak egy dagadt, lusta szar, aki semmire nem valo. akarhova megy mindenhol a hurkait nezik, kirohogik, lenezik, beszolnak neki, viccet csinalnak belole. mivel szamtalan szempontbol lenezik oket, ezert rosszul is erzik magukat folyamatosan, es stresszesek lesznek. a stressz miatt pedig megno a vernyomas, a szervezet leepiti magat, konnyebben lesz beteg, csokken a varhato eletkora, hiszen nincs is kedve elni.
    ha egy nem kover ember betegszik meg, az is a legritkabb esetben koszonheto a taplalkozasnak. itt is a stressz az ami meghatarozo. egy olyan ember, aki stresszel az iskolaban vagy a munkahelyen, vagy valami mas eredetu negativ dolognak van kiteve, az mindig is hajlamosabb lesz megbetegedni es engedni a betegsegnek.
  • csuszi
    #15009
    véletlen se az orvostudomány miatt te észlény. és bunnyt leszarom, nem majmolom, nem olvasom. csak tanulok anatómiát, biológiát, és nem mellesleg faterom orvos. és veled ellentétben használom az eszem. de véletlen se arra válaszolj amit írtam, c-vitamin se kell? az állatoknak nem kell, akkor nekünk minek? ez a modern táplálkozás jó? azért van annyi elhízott ember? nem gyógyszerekkel és modern klinikákkal tartják vegetálni az embereket? ez neked egészséges? ami kialakult évezredek folyamán azt mi a nagy okos emberiség hirtelen megváltoztatjuk? linkeljek tudományos cikkeket? hogy mennyire káros a vega étrend? hogy gyermekkorban milyen pusztító? de én mondom, csak örülök ha az olyan agresszív kismalacok mint te vegák, hadd hulljon a férgese (és nem azért amit ide beröfögtél, hanem amit pl bujtor cikk alatt toltál, de sorolhatnék még pár ámokfutásod faszkalap) egyél füvet és dögölj meg
  • Retsu
    #15008
    Hozzáállás kérdése az egész. Ezt nem lehet így kijelenteni, Kínában már a középkorban, még joval a modern életmod előtt voltak szép számmal 90-100 éves emberek, sőt voltak akik bizonyos technikákkal még ezt is túlszárnyalták! Abban egyetértek hogy vmi sántít a "tömj magadba minél több kieget" elméletben, nyilván közrejátszik a profitszertés valamennyire. De akik komolyan űzik ezt a sportot, egyszerűen nincs más választás. Nagybátyám 11 évig tolta, versenyzői szinten, de rájött hogy bizonyos fok után nem lehetne másképp fejlődnie, cak ha MINDENT ennek rendelne alá! Ő inkább választotta a sebészi karrierjét, minthogy a bodyra tegyen fel mindent.
  • savior
    #15007
    egy osember kb 30-40 evet elt. az 1800as evekre ez felment olyan 50-60 evre. manapsag pedig 70-90 ev. szoval lehet fikazni a modern eletmodot es taplalkozast, de egy valami biztos: eddig ez mukodik a legjobban.
  • savior
    #15006
    szerintem az a bajotok, hogy most a bodybuilder.hu-n olvastatok valamit es azt szentirasnak veszitek. szoval minden amit bunny mond az helyes es mukodik, minden mas pedig szar es hazugsag.
    lathatoan sokan meg sem probaltok elgondolkozni a dolgokon vagy valami ujat kikiserletezni, hanem csak vakon kovetitek azt, amit a szatokba adtak.
  • Sephirot T
    #15005
    De minek kell 14 évesen edzeni?Ha testépitéssel erölteted magad ebben a korban az nagyban befolyásolja a még fejlődésben levő testedet.Lehet pont emiatt nem fogsz tovább növekedni.Szerintem még 2-3 évig félreteheted a testépitést addig csinálhatsz egyéb sportot is
  • dragon11
    #15004
    Hát, elég jó azért magasnak lenni..:-P vannak előnyei, de persze hátrányai is.
  • Retsu
    #15003
    hmmm. Nem értem miért aggodsz ennyire a magasság miatt. "190 minimum" hallod, hacsak nem az NBAba készlsz, teljesen felesleges olyan magasnak lenni... Nem minden sportban előny, testépítésben pl. kifejezetten nehezebb a magasoknak. De te tudod, csak el kell döntened hogy mik is a céljaid!
  • dragon11
    #15002
    Azt olvastam itt, hogy nem igazán lehet ezt befolyásolni, maximum 1-2%os javulás lehetne a növésben..

    Ha meg ilyen drága és nem is segít, akkor nem fogom megvenni. Russelnek valahol igaza van, mert mások is azt mondták, hogy vitamin+változatos étrend -elég sokat enni- és ennyi.. mert genetika függő 98%ban.:-s

    Köszi a választ!;-)

    Remélem 190 minimum meglesz.:(
  • SeanJRRussel
    #15001
    Ugye már 2 éve edzek és pl nekem a növésbe nem szólt bele mert a 2év alatt 3 centit nőttem és felhúzástól kezdve csinálom az összes nehéz gyakorlatot nem is kicsi súlyokkal.Lehet h nem is gátol a fejlődésben ha edzel vagy ha mégis,akkor minimálisan.
  • SeanJRRussel
    #15000
    Szerintem tök mind1, hogy menyit eszel meg mit csinálsz.Beléd van kódolva hogy mekkorára nősz és hogyan nézel ki....
    Van egy ismerősöm,sose volt nagy étvágyú és majdnem 2 méter magas.Még a másik majd meg bolondul a 170 centijével pedig változatosan is eszik és megfelelő menyiségben.
    Ha 14 évesen már 180cm vagy,a férfiak 21 éves korukig fejlődek,akkor lehetsz te 18-20 éves korodra 190cm ha olyan a genetikád.
  • csuszi
    #14999
    egy kretén, aki minden topicban tolja a baromságait és a gyűlölködést.
    de a többiek kedvéért:
    1. a ragadozók izmosabbak a növényevőknél. aki ezt nem látja az nem üti meg azt a szintet, hogy folytassuk a beszélgetést. víziló:)zsiráf:) aha...
    2. még ha igaza is lenne, ez evolúciós kérdés, kíváncsi lennék mi lenne, ha az oroszlán is lenne olyan "okos", mint az ember és ő innentől vega:) vagy bármelyik ragadozó. és ez vica versa, a ló se igen lenne el húson, könyörgöm ennyire nem lehetünk hülyék, az ember mindenevő, és e szerint kellene étkeznie, így fejlődtünk ki.
    pl a legtöbb állat nem eszik c-vitamint, mivel számukra nem kell, hisz nem is vitamin, előállítják. kedves retard barátunk gondolata mentén, akkor ha lesz szíves innentől ne egyen c-vitamint, találkozunk a temetésén...
    3. az esszenciális aminosavakkal mi lesz amit nem tud előállítani az ember?
    4. rengeteg pszichikai betegség kialakulásáért az ősembertől eltérő (60%állati fehérje) megborult "modern" étkezés a felelős.

    de én csak örülnék ha savior követné a maga baromságait, és remélem ráesik a súly a gigájára izom híján. bár valószínű, hússal se menne többre.
  • MEdievil
    #14998
    Ha megnézed a többi kommentjét akkor rájössz miért kapta.. és ő nem választ keresett csak ide jött baszakodni ahogy már csinálta azt millió topikban ha jól emlékszem itt is korábban.

    És azt nem tudom hogy ragadozó vagy mindenevő a troll de hogy etetni nem szabad mert nagyra nőnek az biztos
  • Lazarus
    #14997
    Valóban elgondolkodtató savior kérdése amit Panzermeyer szerintem meg is válaszolt a táplálékhasznosítási képességgel, a növényevők képesek olyan szénláncokból is sejtet építeni amit az emberi szervezet csak aminosavakból. Ami nekünk esszenciális azt ők valószínűleg elő tudják állítani szénhidrátból, elvégre csak egy halom szénhidrogén minden elfogyasztott táplálékunk, az ásványi anyagokat leszámítva
  • Panzermeyer
    #14996
    Ja és persze vitaminok, ásványi anyagok!
  • Panzermeyer
    #14995
    Azért ennyire nem kell leoltani, csak feltett 1 kérdést.
    Szerintem a megoldás kulcsa a fajonként termelt hormonmennyiségekben, egyedi genetikában, és a táplálékhasznosítási képességben van. Ez utóbbira példa, hogy amíg az ember az elfogyasztott táplálék 1%-át hasznosítja, addig egy sertésnél ugyanez 3,6%. Azért nem mindegy!
  • Panzermeyer
    #14994
    Az agyalapi mirigyben kiválasztott hormonok vannak hatással a növekedésre. Szerintem elősegítheted a hormonok termelődését, ha az arginin - ornitin - lizin aminosav kombinációt 2:1:1 arányban fogyasztod. Emellett persze alapvetően szükséges a megfelelő minőségű és elegendő táplálék, mert gondolj bele, hogy nőni akarna a tested, de nincs miből építeni, vagy van, de szarból nem lehet várat építeni.
  • dragon11
    #14993
    Lelkesen kísérem a topic életét egy ideje, igaz csak kérdezgetek néha.:D

    Nos, tudjátok h 14vagyok és hát most 1hónapja leálltam a pici edzésemmel, aztán most észrevettem magamon, hogy erősödök.:-D

    63kg körül vagyok, 180körül.. ha kondizom PICIT, tehát folytatom az edzéstervem.. befolyásolható a növés? Hogy pl 190 meglegyek min..

    köszi.
  • SeanJRRussel
    #14992
    Hülyegyerek,a topic neve BODYBUILDING & FITNESS és nem húsevők kontra növény evők,vagy hogy melyik a nagyobb és miért.
    Ki a f*szt érdekel ez??????
    Nah húzz a búsba innen....
  • MEdievil
    #14991
    Menj máshova trollkodni ha még alapvető ismereteid sincsenek.
    Ez nem fogyatékos kisegítő topik.. és ne offolj itt.
  • savior
    #14990
    pl a gorilla sem husevo. meg a capa sem eszik csak halat. de mondhatnam az elefantot, a vizilovat, a lovat, az okrot vagy mondjuk a zsirafot. mind hatalmas, izmos es eros allatok.
  • savior
    #14989
    es ha az izom fo epitoeleme a feherje, akkor az elefant, a zsiraf vagy mondjuk a vizilo hogy no meg akkorara? mibol epiti fel azt a testtomeget?
  • csuszi
    #14988
    nem egy topicban láttam zseniális megmozdulásaid, de ez visz mindent.
    bazdmeg egy szaros házimacska olyan izmos amilyen egy növényevő sincs...
  • MEdievil
    #14987
    Most tényleg ennyire... na jó játszunk ovodásat:

    Honnan veszed hogy a legizmosabbak a növényevők?
    Ha egy azonos méretű ragadozót hasonlítasz egy növényevőhöz a ragadozó lesz az erősebb/ izmosabb. Engedj össze egy tehenet egy medvével.. na vajon melyik lesz az erősebb? Vagy egy gazellát egy gepárdal stb stb..

    Az pedig miért nagyok a növényevők:
    1. így védekeznek a ragadozók ellen.. sima evoluciós verseny ami az ősidők óta így van.
    2. A túl nagy ragadozó fölösleges és nem fenntartható, hisz hiába van egy godzillád éhen hal miután mindent megevett.
  • savior
    #14986
    az hogy lehet, hogy a fold legnagyobb es legizmosabb allatai nem husevok? sot, olyan tul nagy es tul izmos husevo allat nem is letezik.