33479
12316971501353788406.png
  • sapkafej
    #15243
    mondtál most egy-két nemhülyeséget is, de a testépítéshez milyen tehetség kell? bárki meg tudja tanulni helyesen a gyakorlatokat. ahogy csuszi mondta, "nem kell túlmisztifikálni"
  • savior
    #15242
    ismertem egy sracot, aki a biciklis sportra volt rakattanva. egyszer hozott egy ujsagot, ami ezzel foglalkozott. voltak benne a sporthoz kapcsolodo termekek is. also kozep kategorias pedal 45k forint, lanc 20k forint, kormany 35k forint. kozep kategorias bicikli 300k forint, profi verseny bicikli 1,5m forint... amikor ezt vegigneztem, akkor ertettem meg, hogy egy nagy penzkidobas az egesz. attol hogy valaki megvesz egy 1,5m forintos versenybiciklit meg nem lesz versenyzo. nem ettol lesz ertekelheto az amit eler. egy hobbi sportolonak egyszeruen hulyeseg ezekre penzt adnia. de ez nem csak a biciklis sportokkal van igy, hanem az osszessel. kiadhat valaki sokszazezer vagy millio forintot egy sportra, de semmivel sem lesz elorebb, mint nelkuluk.
    akinek jo a genetiakaja a testepiteshez az szar kajalassal is sokkal jobban fog kinezni masoknal. akinek pedig ez nem adatott meg, annak tok felesleges nagy penzt es sok energiat aldoznia ra, mert ezekkel ugysem fogja tudni kompenzalni a dolgot.
  • savior
    #15241
    amig rabeszeltek masokat a hulyesegre, addig nekem is itt a helyem.
  • SeanJRRussel
    #15240
  • csuszi
    #15239
    megjött a kedvenc kabalaállatom:)
  • Panzermeyer
    #15238
    "minel lelkesebben vagsz bele valamibe, minel tobbet teszel meg valamiert, minel tobbet koltol valamire, annal nagyobb lesz a vegen a kudarc" - Ilyen hozzáállással nemhogy a testépítésbe, de semmibe se érdemes belevágni az életben. Egyébként a testépítés nem olcsó hobbi. De melyik az? Mindegyikre áldozni kell, egyikre többet, a másikra kevesebbet. Van a testépítésnél költségesebb hobbi is.
    Mi kell ebben a sportban a fejlődéshez? Jó minőségű táplálék! Ez sokba kerül. Akinek erre nem telik, vagy úgy gondolja nem éri meg, az nem is fog belevágni. Ha pedig elkezdte, és beleun, akkor abbahagyja, majd keres magának más szabadidős tevékenységet.
    De most komolyan, nem tudnál magadnak másik helyet keresni a flameléshez? Megértettük, hogy te nem azt képviseled amit mi. Te is jó lenne, ha felfognád ezt végre. Az elszántságod ostobasággal párosul. Itt nem lesz konszenzus a végén.
  • savior
    #15237
    a motivacio teren nincs rosszabb, mint amikor a tehetsegtelenseg motivacioval parosul. ilyenkor szokott az lenni, hogy az alkalmatlan emberek elkezdik magukat teljesen feleslegesen halalra gyotorni es hiu abrandokat kergetni. rossz latni, amikor a nem alkalmas emberek eveken keresztul lejarnak kemeny edzeseket vegezni, mikozben semmi eredmenyt nem tudnak felmutatni.
    az en 2 csoportom:
    1. a tehetsegtelen ember. o az, aki soha nem fog tudni jo eredmenyeket felmutatni. nem ajanlom neki, hogy motivalt legyen, mert csak a bajt hozza sajat magara. tonkreteszi majd sajat magat a semmiert. ugy vegezze a sportot, hogy az szamara pusztan csak a szorakozast jelentse, es ne a teljesitmennyel foglalkozzon. szerezzen az edzesen baratokat, beszelgessenek a sport kozben jokat, es sose hajszolja magat.
    2. a tehetseges ember. neki jo ha van motivacioja, de felo hogy o is beleesik abba a hibaba, hogy mindent alarendel a semminek. akinek van tehetsege egy sporthoz, az tegyen meg sokat az eredmenyekert, de ne mindent. huzza meg a hatarvonalakat, es azokat ne lepje tul (anyagiak, intenzitas, idoraforditas, alarendeltseg). ezen kivul en ova intenek mindenkit a versenyzesrol valo almodozastol is. vannak 70+ kilos testepito versenyzok is. ennyit barmelyik edzeni jaro feltud mutatni. ha neked mar megvan a 70+ kilos versenysuly (ez 80-85 kg normal tomeg), akkor fizikailag alkalmas vagy versenyzonek. ha megsem vagy versenyzo, akkor hiaba szedel magadra +10-20 kg izmot, akkor sem leszel az.


    tok jo latni, hogy az embereknek olyanokat javasoltok, mint napi 1kg csirkemell es feherje/tomegnovelo, egyebek. mit is javasoltok neki? hat azt, hogy havonta koltson el 50k-100k forintot a testepitesre. ti normalisak vagytok?

    egy valamit ne felejtsen el senki: minel lelkesebben vagsz bele valamibe, minel tobbet teszel meg valamiert, minel tobbet koltol valamire, annal nagyobb lesz a vegen a kudarc.
  • SeanJRRussel
    #15236
    A kaján sok múlik,ezt valaki vagy elfogadja vagy nem.És az arányokat olvastam is és egy versenyző ismerősöm is azt mondta, nah de mind1...
    Szarból nem lehet várat építeni.Kajából se mind1 h mekit eszel mindig avgy minőségi kaját....
  • csuszi
    #15235
    neked nem.
    minél kezdőbb valaki, annál inkább billen a mérleg az edzés irányába, minél profibb és korlátokat feszegető, annál kajásabb a történet. nem kell túlmisztifikálni.
  • dragon11
    #15234
    A kaja annyit számít?
  • Aquir
    #15233
    az érzékeltetést értem én, csak logikailag az arány, hogy mennyit végzel belőlük, változatlan marad (az összhatékonyság nincs beleírva):)
  • Sequoyah
    #15232
    Azért mondok 100-100-at, mert ha az egyiket elhanyagolod, nem a felére esik vissza a hatékonyságod, hanem töredékére.
  • Aquir
    #15231
    igen mondtam hogy ez mindenképpen jó karbantartás, mindezen túl még így is rakok magamra izmot, csak egy lassabb folyamatként
  • Aquir
    #15230
    az ugyanannyi arány mint az 50%-50% !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Retsu
    #15229
    Hát kb. De én tényleg kétkedve olvastam anno is hogy a kaja többet számít. Tény hogy fontos, de edzés nélkul magába tolhat az ember napi 1 kilo csirkét, meg hozzá kiegeket, nem fog fejlődni. Szal szerintem ha nem is teljesen 100-100, az edzés fontossága mindenképpen megkozelíti a kajálásét.
  • Sequoyah
    #15228
    Mindenki rosszul tudja, a pontos arány az 100%-100%:D
  • Sequoyah
    #15227
    Persze, van amikor valakinek nem fér bele tényleg, de akkor ne csodálkozzon, de akkor ne sírjon hogy nem fejlődik, legyen tisztában, hogy kevés odafigyeléssel kissebb eredmény lesz.
    Ez most nem neked szól, mert nem is olvastam vissza miket írtál, de rengetegen sírnak itt, hogy jajj ez, jajj az, miért nem fejlődnek...
  • DAcafat
    #15226
    Itt a tudsz válogatni: http://body.builder.hu/edzesek_index.htm4
    Most ha minden reggel megcsinálsz 100 fekvőt semmi bajod nem lesz tőle. A bajok akkor jönnek ha nem eszel rendesen nincs meg a megfelelő vitamin bevitel és alukálni is kell hogy fejlődjön az ember.
  • DAcafat
    #15225
    Nem kell nagy összeget költeni gépekre 1 kezes súlyzók legyenek,fekpad.
    Szomszédal nem rég raktunk össze egy faxa kis termet a "pincénkbe" a gépek legtöbbje házimaszek de az ilyen tecsos szaroktól sokkal jobb :)
  • poruljartal
    #15224
    ahoy, vállizomra, azaz tricepszre mivel érdemes gyúrni? súlyzóim vannak, de nem járok kondizni

    na meg az érdekelne, hogy megárthat e, ha túl gyakran fekvőzik az ember? úgy értem izomgyengeség még nincs, mellizom szépen növekedik.. de nem szeretném, ha valami károsodás lenne vagy mi

    oszlassátok el a kételyeimet :)
  • Aquir
    #15223
    az pontosan "25 g körül" =) na bunyó
  • SeanJRRussel
    #15222
    ~ ez a jel azt jelenti h naggyából annyi,megközelítőleg,nem pedig azt hogy pontosan.Amúgy meg 24 nem 25.
  • jazzy
    #15221
    Az én voltam de akkor lehet mégsem emlékeztem rosszul :P
  • redbull0304
    #15220
    100g csirkemellbe több van mint 20g, inkább olyan 25g körül...
  • Roger6
    #15219
    Még mindig 70-30% az arány, múltkor is rosszul mondtad.
  • SeanJRRussel
    #15218
    Az ideális fehérje 2g testkilóként.Mondjuk egy 100kg-s embernél ez 200g fehérje per nap.Ez csirke mellből 1kg (100g cs mellben van ~20g protein).
    Felesleges kis vagy nagy súlyokkal ezdeni.Olyanokkal edzélmamivel megtudod csinálni az adott szériát,sorozatot.
    A fejlődés az 90% kaja és csak 10% edzés...
  • Lazarus
    #15217
    nekem is csak egy fekvenyomó padom, egy hát-evező-mell gép egybeépítve, egy guggoló állványom 2 db egykezes súlyzóm meg egy kétkezesem egy valag tárcsával. Elég mindenre, egyedül lábemelést nem tudok csinálni. De terembe járni jobb, ha van kivel
  • 16gaborm
    #15216
    Bocsi szarul linkeltem......


  • 16gaborm
    #15215
    Hali
    Szerintetek ezzel a géppel ellehetnek kezdeni egy kis zsírégetést majd alakformálást?


    Nem várok csodát tőle,csak sajna profi (Atlas) gépekre nincs pénzem!Persze nem csak ezzel az 1 géppel akarok úgymond "gyúrni"!Haspad,Húzózkodó,Gugguló álvány,Scott pad...ez a gép mellé...!
  • Tibi7
    #15214
    Kb 75%-a annak ami kellene. Tegnap nem bírtam egyszerűen lenyelni a kaját.
  • plck
    #15213
    igaz ez?
  • plck
    #15212
    Na... nekem még lenne egy olyan kérdésem hogy hallottam olyat hogy az ilyen tömegnővelő, stb... cuccok közül a biotech usa a legallja?:D
  • plck
    #15211
    Akkor ezt megbeszéltük Rodzser
  • csuszi
    #15210
    mennyi a nem megfelelő?
  • Tibi7
    #15209
    Helló. Kérdésem az, h ha egy nap nem tudok megfelelő mennyiségű fehérjét bevinni, de az edzésen megpróbálok mégis nagy súlyokkal dolgozni, lehetségées h visszább fogok esni? Mert hogy az izmok nem jutnak elég fehérjéhez a fejlődésre és a regenerálódásra? Vagy rosszul gondolom? És ha már úgysem sikerült elegendő fehérjét bevinni, de edzeni szeretnék, akkor ha kisebb súlyokat használok az lehet megoldás? Vagy akkor inkább hagyjam?
  • Roger6
    #15208
    Teljesen félreértettél. Én a nagydarab nagyképű ökörfajzatokon röhögök, akiknek az a lényeg, hogy minél nagyobb súllyal "dolgozzanak", miközben a valódi munkavégzésük úgy 30%, éppen a szabálytalanságból kifolyólag. A kezdőkön soha nem röhögtem, így 11 hónap után is kezdő vagyok!
  • plck
    #15207
    Hát Roger ez a lúzereken röhögés cucc nemjönbe, én most kezdtem, amit lehet próbálok szabályosan csinálni, d szerintem te se úgy kezdted hogy mindent szabályosan tudtál csinálni szóval...
  • Roger6
    #15206
    Arra, hogy karban tartsd a tested, és mozogj kicsit, teljesen jó a két alkalom, de ezt azért jó szándékkal sem nevezhetjük testépítésnek. A kettőt mindenképpen tartsd meg, az jó dolog így. Aztán majd ha lesz időd, továbblépsz.
  • Aquir
    #15205
    én nem kezdek el vitatkozni.

    Nem szoktam magamra főzni, és ezt nem mostanában fogom megtanulni,
    és ha nyáron hozzá is konyítok alapokat, akkor sem fogok tudni mindennap magamra főzni. Itt nem csak naphosszat ( nem ritkán 12h ) kell néha ülve tölteni a padokban, még készülni is kell rá, ó igen négyórás laborok , hétvégi 3napos kurzusok pl., a diplomamunkámról nem is beszélve. Hát még amit szeretnék.. Ja hogy lehet nekem még sincs olyan sok időm? ;)

    Be lehet látni hogy emellett, mikor másra kell koncentrálnom számottevően, nem tudok annyit enni naphosszat mint egyesek, nem lenne bölcs dolog ezt a hetente két alkalmat tartósan meghaladni
    Ti is tudjátok, hogy a testépítés egy életforma, amit a maximális szintjén nem tudok összeegyeztetni a jelenlegi dolgaimmal. Ehhez képest a 2 alkalom nem kevés, én akarom a mozgást meg karban tartani a testem, a gépeknél én sem vagyok kíméletes, és ez elég ahhoz, hogy jól érezzem magam a bőrömben.
    Aztán hamarosan vége az egyetemnek, ki tudja mi lesz utána :p
  • Roger6
    #15204
    Én csak annyit mondok, hogy ha akarnál, biztosan lenne időd edzeni. A kaja a húzósabb, ahogy említed. Mindenesetre én ha nem tudok rendesen kajálni (pl. minden hónap utolsó pár napja fizu előtt ), akkor is elmegyek edzeni, nem bírnám ki otthon a seggemen ülve. Ilyenkor általában kisebb súlyokkal dolgozom, és csak a jókedvű edzés a lényeg (ilyenkor van időm nézegetni a sok lúzert és kiröhögni őket, akik halál szabálytalanul dolgoznak, aztán a 15 kilós tárcsát is úgy dobják a földre, mintha valami kibaszott cementes zsák lenne ).