33479
12316971501353788406.png
  • dragon11
    #15524
    #15516, #15517-re választ pls..=)

    ty:D
  • Jamirofan89
    #15523
    az nem is rossz Csuszi,ha 40 kilóval kezdted
    még 30 kilóval is meg kellett kűzdenem haha :D
    viszont az a tolódzkodás vagy hogyhijják annál sikerült 64 kg-ot kinyomnom párszor.annál nagyobb súly nem volt a gépen.
    szerintem neked 164-el is simán menne.
  • csuszi
    #15522
    megesik:)
  • csuszi
    #15521
    úgy szeretek itt mindenkit:)
  • jazzy
    #15520
    kieg:

    Én a helyedben és a többiek helyében hallgatnék csuszira, vitázni lehet, hidd el nem fog megsértődni, de mögötte PICIT több idő van mint itt akármelyikünk mögött és nyilván nem azért néz ki így mert hülyeségeket csinál.
  • jazzy
    #15519
    Örülnél inkább neki, hogy tényleg kijavítja a sok baromságot amit összehordasz.
    Ezért vagyunk sokszor leugatva, próbáljuk elmagyarázni és kiverni a fejedből azt a sok faszságot amit a tvből és kiskegyedből beletuszkoltál és ezekután mi vagyunk az önelégült parasztok.

  • sapkafej
    #15518
    baszki! én egyébként az előbb rossz embernek pofáztam be. csuszi-savior vitára emlékeztem, azt hittem megint savior jött vissza pöcsködni, de rájöttem visszaolvasás uztán h nem
  • dragon11
    #15517
    UI: Gabobonapelyhet szoktam reggelizni tejjel meg szertem a tojást is.. kb ennyit tudok segíteni, amiben van fehérje.. hja, meg sajtok.:-s sajnos az étrendemen nem tudok változtatni..
  • dragon11
    #15516
    Hja, látom h 130at emelgeted szépen, ergó vágod a témát..:-D

    Tudom, hogy Frayer és a többiek már unják ezt, hogy én azt mondom, hogy 14évesen korai elkezdeni a testépítést, igazuk van szerinted? Meg mondjuk étrendemen nem tudnék változtatni.. havi 8ezrem meg fehérjére sajnos nincs. Ezek nélkül meg teljesen értelmetlen lenne, nem ? Mármint látványosan nem erősödnék.:'(

    Köszi télleg.:D

    Sry, többet nem hozom fel.:/
  • csuszi
    #15515
    nem erről volt szó:)
    de legyen tied az utolsó szó.
  • Redvin
    #15514
    Hát már megint. Ha valaki hamarabb eleri a celjat mint te, akkor az rogton igenytelen, vagy superman :) Sőt, ha valaki tobbet nyom fekve mint te, akkor az rogton szteroidozik... :) Sőt, itt csak te unhatsz meg barmit is.. Hat lol. Nem erzed, hogy ez nem egy normalis szemlelet mod? Miert hiszed azt, hogy te vagy a legjobb mindenben, es te tudsz mindent jobban?
  • csuszi
    #15513

    neked segítenék is.
  • csuszi
    #15512
    és unni ne kezdj, azt én tehetem veletek. kedves kezdő kollégák, energiát pazarlok rátok, úgy, hogy tudom, a 95% a kezdőknek, ezt nem érdemli meg, mert abbahagyja (ismerős?) pár hónap múlva vagy hülye hozzá.
  • dragon11
    #15511
    Jól tolod..

    To all: Szerintem hallgassatok rá.:-)
  • csuszi
    #15510
    szűk látókörű én?:)
    és egy dologba kötök bele. de semmi baj.
    és ha te egy év alatt eléred amit akarsz, akkor vagy
    superman vagy
    vagy igénytelen.

    nem módszerről vitatkoztam, arra rövid a topic, annyi féle módszer van, és annyi mindent tudnék írni róla. hanem a meglátásodról, hogy az erő jó visszajelzésre, hogy jól csinálod-e amit csinálsz vagy nem. mivel az erőfejlődés, utoljára írom le, jóval hamarabb leáll, mint a célod elérnéd.
  • Redvin
    #15509
    Most mar en is kezdem unni :)
    Az ember valszeg fel - egy ev alatt szeretne elerni egy olyan testet amiben jol erzi magát. Nyilvan utana is lekell jarni kondizni ahhoz, hogy szinten tartsa magat, de ahhoz mar nem kell edzesrol edzesre erosodni, ahogy azt irtam, hanem eleg megdolgozni az izmait. De az elejen (fel- egy ev), ahhoz hogy fejlodj, erosodnod is kell. Nem a stilusoddal van a baj, hanem ezzel az allando kotekedessel, ahogyan mindenbe belekotsz allandoan. Szerinted csak ugy lehet edzeni, es eredmenyt elerni ahogy te csinaltad, es mindenki aki máshogy csinalja az egy hulye balfasz? Azért irom ezt, mert nalam ez mukodott, es ha nalam ez mukodik, lehet hogy masnal is ez fog, nem? Nem csak egy jarhato ut van, kedves szuklatokoru baratom.
  • csuszi
    #15508
    nem tudtam hogy még a gyúrós topicba is nebánstvirágok járnak, kutya se ugatott le téged. igen kedvesen írtam neked.
    tényleg csak merő jóságból:):
    a 20 év arra vonatkozott, hogy sok éven át jársz gyúrni, nem azért mert 20 év múlva éred el a célod, hanem ez nem úgy működik, hogy lejössza terembe, eléred amit kaarsz aztán kivonulsz örökre. lényegetelen amúgy is hogy miért jársz terembe, de vagy életed végéig csinálod, vagy nulla maradsz. elbaszott energia és idő. és innentől kezdve vsiszatérve, ha ezer éven át jársz, az a kezdeti fél év nem oszt nem szoroz az egészét nézve, amire te céloztál erőfejlődésben. ennél ovisabban nem tudom leírni.
  • Redvin
    #15507
    Szerintem a profi testepitok azert edzenek 20 evig, hogy versenyeket nyerjenek, hogy a magazinoktol penzt kapjanak amiert szerepelnek benne stb stb. Ok a testukbol elnek, meg jo hogy 20 evig edzenenk. En itt az atlag emberrol beszelek, aki lemegy kondiba, mert fel akar szedni par kilo izmot. Valszeg azt nem 20 mulvara szeretne elerni.

    Es én nem azt mondtam, hogy igen 1.5 év utan elered a teljesito kepesseged hatarat? Hol latsz olyat, ahol nem ezt irtam?

    Én nem okositok semmit, leirtam azt amit en tudok, megprobaltam ervekkel alatamasztani, de ugy latszik, itt mindig annak van igaza aki regebb ota jar ide :) Mindesetre, engedessek mar meg hogy ha valaki tanacsot ker, akkor en is leirjam azt ami nekem mukodott. Nem kell feltetlenul elfogadni, vagy egyet erteni, eleg megturni, es nem leugatni. Koszonom....
  • csuszi
    #15506
    hadd ne oktassalak már ki 10 év gyúrás után.
    igazából kurvára nincs energiám minden kezdő hülyeségeit javítgatni.
    tőlem hajtogassátok a baromságotokat, eredményt lehet linkelni;)
    pl

    azóta + 7-8kg izom.
    okoskodó hülyegyerek mi? kapjál már a fejedhez. örülj hogy kijavítom a sok baromságot amit ez a kibaszott fórum összehoz.
  • Retsu
    #15505
    ha már szoba esett a világrekord: http://www.youtube.com/watch?v=5groVHlMkRE
  • Retsu
    #15504
    http://www.youtube.com/watch?v=7hXM95T0ApA Ez például. És ennél jobbak is vannak, mert bár szép ez az eredmény, de azért nem világredkord.
  • sapkafej
    #15503
    az okoskodó hülyegyereket helyét? itt te vagy az egyetlen ilyen :)
  • SeanJRRussel
    #15502
    Itt fejezzük be mert feleslegesen írogatunk.Ha nem érti nem érti.Majd megtapasztalja saját magán stb.

    Az én véleményem az,hogy az izom nagysága egyáltalán nincs összefuggésben az erővel.Nálam véknyabb gyerek úgy nyomogat 120kg ba fekve szabályosan h csak lesek én hiába vok nagyobb darab 100 nál halál.

    A testépítők szerinted miért edzenek 20 évig?????Nem azért h elérje azt a testet amit szeretne??????

    és 1-1,5 év alatt igen is eléred a teljesítő képességed határát,utána csak úgy fejlődsz ha különböző szerekhez nyúlsz!!!!!!!

    És itt megint az van hogy a tudatlan okosítja a többit!!!!Redvin,kitartást az edzéshez,érdd el az alakot amit szeretnél....sok sikert hozzá!!ezzel legyen a téma lezárva.
  • Sequoyah
    #15501
    Az izom elsősorban nem az ismétlések számát látja, hanem a feszülési időt.
  • csuszi
    #15500
    red nem érted amit írok, de már fáradt vagyok és semmi kedvem hozzá, hogy magyarázzak neked, remélem valaki átveszi a helyem:)
  • crashx
    #15499
    ha erőt akartok növelni pl fekvenyomásban, akkor nyugodtan lehet mindennap emelni, pl 5*2 kettőt, a szériák közt 4-5 perces szünetekkel(minimum).
    a súly akkora legyen hogy max kétszer tudjátok kinyomni. így növekedik az izomfeszítettség, erősödtök, viszont ez izmot alig növel.
  • Redvin
    #15498
    Erre tudsz mondani egy peldat? Egyebkent biztos vannak, de azert nem ez a jellemzo, de kivetelek mindig vannak. De szivesen megneznek valakit. Mondjuk egy youtube video?
  • Retsu
    #15497
    Igaz hogy az első év hozza a legtöbb eredményt általában ha a puszta számokat nézzuk. De az izomfejlesztés nem mindig megy folyamatosan, abszolút nem lineáris, tehát elképzelhető h vki rossz időszakon megy át stb., akkor a fejlődés lelassul, vagy akár leáll. Később attol még újra beindulhat.
  • Retsu
    #15496
    Nyilván van bizonyos mértékű összefuggés, de ez csak féligazság. Pontosabban mondva igazi izmot valoban nem lehet fejleszteni anélkul, hogy ne erősödne az illető. Viszont vannak erőemelők, akik saját testsúlyuk 4-5Xösét húzzák fel, és közben 70 kilosak, szal nem túl nagydarabok.
  • Redvin
    #15495
    Másrészt meg miért 20 evet nezunk? Ki az aki 20 evet gyurna azert, hogy elerje azt a testet amit szeretne? Szerintem senki nem orulne ha 40-evesen erne el azt az izomzatot amit elkepzelt maganak. Az atlag ember fel-egy ev alatt szeretne eredmenyt elerni, es ebbe az idoszakba tokeletesen illik az amit irtam.
  • Redvin
    #15494
    Mondjuk inkabb az elso 1.5 evben es kiegyeztunk. Bar teny, hogy fel ev utan valszeg tenyleg nagyon lelassul, de azert a testipetok es sulyemelok sem veletlenul keszulnek evekig.
  • Redvin
    #15493
    Na most nehogy mar azt akard nekem mondani, hogy az ember "par honap" alatt kepes elerni a teljeseto kepessege hatarat? Azt, hogy ez mennyi ido kovetkezik be, azt nem tudom, de nem hiszem a sulyemelok, vagy a testipetok, pár honap alatt elerik az erejuk maximumat es utana evekig ugyanazzal a sullyal edzenek? Nyilvan te sem "par honap" alatt erted el azt hogy a mostani testsulyod 150%-val tudsz fekve nyomni. Igen, ha azokat vesszuk, akik már 10-40-60 eve edzenek, azokra valoszinuleg nem igaz ez az allitas, de remelem erted, hogy en most NEM ROLUK beszelek. Oke?
  • csuszi
    #15492
    na még egyszerűbben:
    20év az átlag edzésintervallum.
    az első pár hónapban történik amit te írtál, a maradék 19 és fél évben nem. érthető?
  • csuszi
    #15491
    nekem sikerült, nincsen funkcionális analfabetizmusom, remélem neked se:
    "ha egy átlag gyúrós edz egész életében 10-40-60 évet, akkor a Te véleményedet tükröző rész egyenlő a nullával. az össz edzésének a 99%-án alakot formál nem erőt. mert az erőt alig lehet pár hónap múlva."
    tehát ha abból indulunk ki, hogy mindenkinek a hosszú távú edzés, és nem 1-2 hónap a célja (véletlen se vedd magadra:)), akkor a gyúrós társadalom jelentős része az időtartam 99%ba esik. így már sikerült értelmezni?:)
    vagy írjam körül még?
  • Redvin
    #15490
    Oke, MrKiHaEnNem. Ugy latom nehez a felfogasod, de a kedvedeert elmondom meg1x. Ne magadat vedd alapul, mert ha te mar elerted a maximalis teljesitokepesseged hatarat, akkor probalkozhatsz a kovetkezo 20 evben akarmivel is, nem fogsz tobbet nyomni. Es hogyha ez tenyleg igy van akkor minden elismeresem. De itt most nem azokrol beszelek akik már elertek, hanem azokrol, akik ezt meg nem ertek el. Remelem most már sikerult ertelmezni is amit irok, es nem csak elolvasni.
  • csuszi
    #15489
    padavan:)
    ha nyomsz testsúlyod 150%ba 5-öt, és ezután magadra pakolsz 10kg izmot, le merem fogadni hogy erősödsz ennyit: 150%ba6-ot. és ezt csupán 4 év alatt, évi 2.5 izomfelszedés mellett.
    nagyon neki akarsz rohanni a tényeknek, csak a lelkesedés tartson ki, a tudás jön majd lassan ne fossál:)
  • Redvin
    #15488
    Akkor hadd kerdezem, hogy akkor ok hogyan szoktak alakot formalni? Azt hittem itt az emberek tobsege izmot szertne fejleszteni, marpedig a legjobb tudomasom szerint az izmok mérete, igen eros osszefuggesben van az izmaid erejevel. Vagy te lattal mar valakit aki tobb száz kiloval nyomott fekve, amikor alig volt rajta izom? Az izmok ereje es mérete osszefuggesben van. Minel erosebbek az izmaid annal nagyobbak, és forditva. Ha erosodnek az izmaid, akkor noni fognak. Vagy máshogy gondolod?
  • csuszi
    #15487
    tépi a halál:) feldobja a napom.
    red:
    ha egy átlag gyúrós edz egész életében 10-40-60 évet, akkor a Te véleményedet tükröző rész egyenlő a nullával. az össz edzésének a 99%-án alakot formál nem erőt. mert az erőt alig lehet pár hónap múlva.
  • Redvin
    #15486
    Mar csak azert is vagom, mert mielott megint elkezdtem az edzest, azert hagytam abba, mert elment a kedvem attol hogy 2 honap utan semmit nem erosodtem, mivel az osztott edzes szamomra nem volt elonyos, és igy nem erosodtem, amibol kovetkezik, hogy nem is hiztam.
  • sapkafej
    #15485
    Redvin! Még itt az esély, hagyd abba a hozzászólásokat, amíg szét nem tépnek. Elég hosszú vita lesz ebből!

    Amúgy sztem nem mondasz hülyeséget, csak én most lusta vagyok ebbe bekapcsolódni.