33479
12316971501353788406.png
  • sapkafej
    #15606
    ezt tudom, de ez akkor se így működik
  • jazzy
    #15605
    A fahéj valóban jó egyébként sok pozitív hatása van ha érdekel olvass utána.
  • TVelvet
    #15604
    Én ezt nem igazán értem, ha valaki szálkásít, akkor zsír éget ?

    (nemigazán értek hozzá, sose szálkásítottam, rám mindig valahogy száraz izom jött fel, alapból ilyen vékony alkatú is vagyok )
  • sapkafej
    #15603
    ez még csak a szokásos! egyik barátom tömegel, az jól is megy neki, de közben mindig mondogatja h mennyi fahéjat rakott a turmixba, mert az égeti a zsírt
  • MEdievil
    #15602
    " úgy hogy ne fajuljon szálkásításba (sok sok ismétlésszám)."

    Tipikus tévhit.. a szálkásítás az étrendtől (diéta) függ az edzés akkor is ugyan az marad.
  • TVelvet
    #15601
    Na igen, én is szoktatom magam a újra a supersethez, mert hiába tudok sokat emelni/tolni, nagyon fárasztó, és akkor még örülhetsz ha nincs heveny hányingered :)

    De valamiféle tanácsot elfogadnék, hogyan tudnám növelni az erőnlétet jól, úgy hogy ne fajuljon szálkásításba (sok sok ismétlésszám).

    Most úgy csinálom jelenleg, hogy 4 gyakorlatból az elsőt supersettben csinálom. (tehát pihenés nélkül )
    És akkor következő edzésen, 2. és így tovább
  • plck
    #15600
    ahham, köszönöm szépen, akkor folytatom tovább ezt:D:D:
  • Retsu
    #15599
    Nincs azzal gond, legalábbis az esetek nagyrészében nyugodtan lehet így edzeni a kart, ahogy mások is írták, a csúcsösszehúzodás-nyújtás kombot jol meg lehet így oldani. Ha bírod erőnlétileg, szuperszetteket is csinálhatsz, és úgy a fentiek mellett még pluszban időt is sporolhatsz.
  • TVelvet
    #15598
    Igazából szoktak tric-bico supersettet csinálni, ez baromi jól telepumpálja vérrel a kart, ráadásul míg az egyiket csinálod, a másikat konkrétan nyújtod valamilyenféleképpen.

    Szerintem a legjobb :)
  • Panzermeyer
    #15597
    Miért lenne baj? Én is így edzem. Egy bicepsz gyakorlatot követ egy tricepsz gyakorlat, tehát váltogatom. Amíg az egyiket pumpálod, a másikat nyújtod.
  • jazzy
    #15596
    Én is azt csinálom nincs vele baj.
  • plck
    #15595
    Srácok lenne egy olyan kérdésem, hogy az úgy téll. nem jó ha egynap bicepszre meg tricepszre is edzek?:S
  • jazzy
    #15594
    Nem, amúgymeg tökmindegy, guggolhat 500 kilóval is, a testépítés testformálás nem a kilótól függ.

    A testet formáljuk, nem erőemelősködünk.
  • Lazarus
    #15593
  • Jamirofan89
    #15592
    savior üzenete:

    "...mert 80 kilosan 180at guggolt es 140et nyomott fekve, mindezt fel ev egyutt edzes utan, minimalis penzbol."

    Rossz a szemem vagy tényleg fél év van oda írva?Lehetséges ez?????
  • jazzy
    #15591
    Pedig nem én panaszoltam be :(
  • csuszi
    #15590
    én mondtam, hogyha nem oltatjuk be veszettség ellen, akkor karanténba kerül...:(
  • SeanJRRussel
    #15589
    Már megint mi van itt....
  • savior
    #15588
    igazad van. hulyesegeket beszelek. felejtsetek el mindent amit irtam.
  • Roger6
    #15587
    Én meg erre nem írok semmit, csak egy apró dolog: a negatív szakasz jó.
  • savior
    #15586
    erre most pozitivat irtam volna, de annyira lekezelo vagy, hogy inkabb nem irok semmit.
  • Roger6
    #15585
    Tényleg ez lesz az utolsó hsz-em hozzád, mert még a végén én leszek a bunkó, hogy szóval tartalak. 1 év és 1 hónapja edzem. Tavaly 66 kg voltam, most 79 kg, szálkás (értsd = majdnem nulla zsír), 178 cm magas. Tavaly 40-be alig tudtam belenyomni, múlt héten 90-nél fejeztem be a szériát. Rakd össze magadban a képet, ha tudod. Persze tudom, szar az edzésem, a tiedét kéne követnem. Na most már tényleg viszonhallásra, majd a többiek elszórakoztatnak.
  • csuszi
    #15584
    :D:D
    legalább a képes beégése benn maradt:)
    kb úgy érzem magam, mintha matek topic lenne, hajtogatná hogy mánpedig ti balfaszok a 2+2 az nem 4, bebizonyítod, nem is reagál rá, ugrik át a PitagoraSz tételre, és ez így megy egyfolytában. egy igazi ámokfutó, semmi értelmeset nem lehet vele kezdeni, azon kívül, hogy felbaszod a troll agyát, aztán égeti magát.
  • savior
    #15583
    mondhatnam azt is, hogy menj el egy edzohoz es majd o mutat neked jo edzesi modszereket. hogy miert nem teszem? hat azert mert ok is szivesebben verik at a kuncsaftokat ahelyelyett, hogy a tenyleges tudast atadnak. pl tipikus eset: alap hulyesegeket csinaltat veled a teremben, kozben pedig rabeszel a sok kajara. azt veszed eszre, hogy nottel meg minden, a gond csak az, hogy a testtomegnovekedest a zsir okozta. na bumm, szart nem tanitott neked, de legalabb felhizlalt.
  • jazzy
    #15582
  • savior
    #15581
    1 kerdes: miota edzel es miota koveted a modszeredet. illetve milyen eredmenyt ertel el vele?
    amikor elkezdtem edzeni, akkor a kezenallva porges medicinlabdan gyakorlattol is nott a mellizmom. viszont amikor mar tenyleges fejlodesre lett volna szukseg, akkor elvereztek az olyan divatos gyakorlatok mint pl a ruddal fekvenyomas, vagy a lassu negativ szakasz.
  • savior
    #15580
    az ismertebb "tanacsadok" nem azert nepszeruek, mert marha sokat tudnak. azert nepszeruek, mert a sporton belul kialakulnak bizonyos tezisek, ok pedig huen kovetik ezeket. a valo eletben pl elterjedt, hogy a cigi rakot okoz, hogy a koverseg szivbetegseget, hogy a mobiltelefon agydaganatot... igy azok az emberek a nepszeruek es okosak, akik ezt allitjak. ugy nem nehez nepszerunek lenni, hogy mindig az aktualis "divatot" kovetjuk es azt mondjuk amit mindenki elfogad.
    en is tudnam azt mondani, hogy nyomj ki fekve 300at es jo mellizmod lesz. vagy hogy hasznalj hosszu negativ szakaszt, mert a fekvenyomo bajnokok is szarakodnak vele. es akkor maris kozkedvelt es nepszeru lennek, mert azt mondanam ami mindenki szeret. csakhogy nekem fontosabb az, hogy olyan dolgokat mondjak amik egyszeruek es hatekonyak ahelyett hogy divatos csilivilivel kabitanek masokat.
  • Roger6
    #15579
    Jó, hát most erre mit mondjak? Szerinted érdekel engem, hogy Coleman hogyan edz? Hát pont ezt magyaráztam eddig, hogy saját tapasztalatokról beszélek, nem pedig mások által jónak hitt módszerekről. Miért olyan nehéz elhinned, hogy nekem jó a negatív szakasz? És miért hiszed, hogy én profi testépítők edzéstervét akarom majd végezni? Hát a hol a túrós picsába érdekel engem ez? Én jó alakot akarok, nem kibebaszott testépítő lenni. Vili? Te teljesen már dologról beszélsz ember!
  • savior
    #15578
    valahogy a nehez es rosszul mukodo modszerek mindig is nepszerubbek voltak. sokan kovetik pl az ifbb pro testepitok edzesmodszereit. latjak, hogy coleman 300al nyom fekve, 1 tonnaval labtolozik, arnold 500al vadlizott, cutler 2*75 kiloval nyom vallbol, vagy azt, hogy a fekvenyomo bajnokok a negativ szakaszt eroltetik. es utana az emberek is ezt akarjak csinalni, merthogy ez mennyire jo. csak egy valamit nem lattok: ezek az emberek nem ezekkel a modszerekkel, ezekkel az edzesekkel jutottak el oda ahol vannak. a fekvenyomobajnok azert szarakodik a negativval, mert szeretne 300 kilorol feljutni 302.5kg-ra. a testepitobajnok nem azert pocsol azzal amivel, mert azzal lett profi, hanem azert mert szeretne feljutni 110kg versenysulyrol 112-re. sot, tovabbmegyek. sok profinal megfigyelheto, hogy mikozben mutogatja a kurva jo edzeset, akozben evrol evre ugyanazt a format kepes csak hozni (+- 2kg). nem tud vele fejlodni, de mindenki azt akarja utanozni.
    jo edzesmodszer kell? deritsd ki, hogy coleman mivel jutott fel 80kg-rol 100-ra, es ne azzal foglalkozz, hogy mivel tartotta meg a 120-at.
  • Roger6
    #15577
    Hát most nem nyalásképpen, de Csuszi tanácsait milliószor többre, és használhatóbbra értékelem, mint a tieidet. Mert lehet, hogy ő nem csak szavakkal dobálózik, hanem van némi tapasztalat is mögötte?

    Nadehogy megfordítsam az irományodat: "ha te mindent ilyen gecire jól tudsz, miért nem tolsz egy képet, hogy lássuk, ez igen, te aztán kened-vágod a témát." Tudod, dumálni én is tudok innen a munkahelyről, sőt azt is írhatom, hogy kinyomom a 140-et, ti meg nagy szart se tudtok. De ez nem lenne igaz, és én a valóságot írom. Ja, és nem a sok ökör neten talált olvasmány után írogatok, hanem saját tapasztalatból. Ennél tisztább bizonyíték nekem nem kell. Nekem bejött a lassú negatív szakasz (persze nem az általad 10 mp-re becsült idő, miközben egy kávét is bevágnék még két nyomás között), neked meg... Ja, te csak elméleti dolgokra alapozol, így miről is beszélünk? Viszonhallásra!
  • savior
    #15576
    nem igazan ertelek. ha szerinted minden hulyeseg, amit mas mond es csinal, akkor minek jarsz ide? mukodni sokfele dolog mukodhet. a trabanttal is ellehet indulni egy gyorsasagi versenyen, csak kicsit keson fog celba erni.
  • Roger6
    #15575
    Azért remélem nem haragszol, ha elsősorban úgy végzem a gyakorlatokat, ahogy nekem beváltak, ugye? Mert hétről hétre látom a fejlődést magamon, és addig nem fogok gyökeresen változtatni a gyakorlataimon, amíg nem stagnálok. Nem két percbe telt kikísérletezni, mit-hogyan kéne nyomnom, és az ismerőseimnek is bejöttek ezek a gyakorlatok. Halkan jegyzem meg, hogy pl. a tricepszet soha nem érzem fekvenyomás közben, mert nem akasztom ki a karom (mert hát ugye a fekvenyomás utolsó 10-15 cm-ében dolgozik a tricepsz). Szóval tartom a véleményem, és abszolút hülyeségnek tartom ezt az elméleted. Viszonhallásra!
  • savior
    #15574
    kar hogy nincs szerkesztes:
    szoval az izmot azzal birjuk fejlodesre, hogy egyfajta tipusu erohatassal megallas nelkul bombazzuk az izmot (pozitiv szakasz). ha ezt a "bombazast" masodpercekre felbeszakitod egy masfajta jellegu erohatassal (negativ szakasz), akkor a ket azonos jellegu erohatas kozott tul sok ido fog eltelni. gond meg az is, hogy egyszerre ketfele kulonbozo terhelessel nem lehet kello hatast elerni. ezzel igy sem a pozitiv sem a negativ szakaszban nem lesz megfelelo terheles.
    ha valaki mindenaron alkalmazni akarja, akkor celszeru a kettot kulon venni. vegezz el 4 sorozat fekvenyomast a pozitiv szakaszt celozva, utana pedig 2-t a negativra koncentralva. pl allits oda 1-2 embert, aki a suly kinyomasanal jo sokat segit, te pedig csak lefele tartsd meg a sulyt.
  • savior
    #15573
    "Fekvenyomás - egy egyszerű példa: a lényeg, hogy minél szabályosabban nyomjam, ez pedig bőven magában foglalja a hosszú negatív szakaszt = nem lesz gyorsabb a gyakorlat, mégis sokkal jobban fejlődsz. "
    szerintem a hosszu negativ szakaszt felejtsd el.
    a problema:
    mikozben kinyomod a sulyt, a nyomo mozdulattol a mellizmod terhelodik, a mellekizmok pedig kisebb terhelest kapnak.
    lassan visszaengeded a sulyt, mondjuk 5-10mp(?) alatt. nos ezesetben a mellizom joval kisebb es mas jellegu terhelest kap, a mellekizmok (alkar, vall, tricepsz) pedig sokat.
    a kovetkezo nyomasra a mellizmod mar boven kipihente magat az 5-10 mp alatt, de a tricepsz, vall faradtak. igy aztan par ismetlessel elered, hogy mar nem birsz tobbet nyomni, de a mellizmaid nem kaptak megfelelo terhelest.
    ha a pozitiv szakaszok kozott hosszu ido telik el, akkor a celzott izom sosem kapja meg a megfelelo terhelest, de legalabb a tobbi izmodat lestrapalod feleslegesen.
    tehat a lassu negativ szakasz pont az izomfejlesztes alapjat szunteti meg: rovid ido alatt sok ismetlest elvegezni (ez kb 2mp / ismetles).
  • csuszi
    #15572
    jézus. ezt mondta? azt hittem nincs lentebb a kövér ember egészséges és napi 6-8 óra aerob benyögésnél. kibaszott nagy tévedés volt:)
    na léptem, további jó szórakozást a mi kis kabalaállatunknak, arra vigyázzon a topic népe, hogy ki kell vinni pisilni délután, és hogy ne egyen sokat, az állatorvos megmondta hogy fogynia kell.
  • csuszi
    #15570
    "adtam neked egy kibaszott magas labdát, hogy beégess az egész topic előtt, rendesen bealáztál volna, én pedig előtted hajolgattam volna, sűrű bocsánatkérés közepette. ehhez kellett volna egy 1 perces művelet.

    ezt hívják fail-nek, miért is nem lepődöm meg?"

    "szót se érdemels max egy szájhúzást gagy röhögést egy igazi szánalom vagy."

    copy paste: ennyi energiát kapsz innentől tőlem. majd valaki más elszórakozik veled.
  • MEdievil
    #15569
    szegénykém gonosz csuszi megbántott. CC inkább próbálj lefogyni egy nagy ember módszerével: addig kell zabálni amíg nem okádsz tőle.. ki is mondta ezt a bölcsességet már nem is tudom, de mégis... te
    Inkább vedd fel szépen a fehér mellényt aminek olyan szép hosszú ujjai vannak még mielőtt megint valami hülyeséget hordasz össze itt.
  • savior
    #15568
    javaslom latogasd meg a http://www.magyarerosembersport.hu/ -t es add elo nekik, hogy mennyire egeszsegtelenek :)
  • csuszi
    #15567
    és te akkora balfasz vagy, senki nem bántja a kövéreket hogy szar emberek, egyik legjobb barátom 120kg 170centihez, de azt se írjuk, hogy egészséges, és előadtad, hogy teljesen normális. ezt is idézzem vagy emlékszel még rá te kretén?

    szót se érdemels max egy szájhúzást gagy röhögést egy igazi szánalom vagy.
  • csuszi
    #15566
    én benne vagyok az sg.tagok képtárban. toltam magamról képet, youtube videót ide. csuszi feltöltővel, és benne volt a videóban hogy csuszi a fekvenyomó.

    adtam neked egy kibaszott magas labdát, hogy beégess az egész topic előtt, rendesen bealáztál volna, én pedig előtted hajolgattam volna, sűrű bocsánatkérés közepette. ehhez kellett volna egy 1 perces művelet.

    ezt hívják fail-nek, miért is nem lepődöm meg?