33479
12316971501353788406.png
  • savior
    #15686
    az a sulykitartas, amikor egy adott helyzetben megtartom a sulyt ameddig birom. ez olyan 0,5-3 perc
  • TVelvet
    #15685
    te vmi nagy állat lehetsz 10 percet supersettezel (ergó pihenés nélkül) ráadásul tömeget növelsz, optimális súllyal, és rendesen rúddal nem is nyomsz fekve.

    hátnál mi az a súly kitartás ?


    csak egy újabb gyöngyszem :D
  • Retsu
    #15684
    Akkor azt már nem evezésnek hívják, hanem vmiféle vállvonogatás döntött törzzsel. A teljes test vs. osztott témához annyit mondanék, hogy LEHETSÉGES hogy vkinek kezdetben jo a teljes, főleg akiknek eleve kiválo az álloképességuk. De akiknek nem, azoknál az utolso pár izom+gyakorlat intenzitása már-már a zéro határát súrolja. Mivel én bevallom, a 2. csoportba tartozom, osztott volt az 1. tervem is, eléggé jo eredményeket értem el vele.
  • TVelvet
    #15683
    egész testes edzés szerintem egy kezdőnek totál felesleges, révén sem az izület, sem az izom nincs hozzászokva ehhez. a profik azért végzik (de ők is osztva versenyre), délelőtt a kisebb izomcsoportokat aztán délután a nagyobbat a rendes kajálás után.

    Ráadásul ha egész testre dolgozol, úgy elfáradsz, hogy semmi mást nem fogsz az nap csinálni, az tuti, plusz 1 óra alatt nem csinálod meg. :)
  • TVelvet
    #15682
    rágozz, attól több gyomorsavad lesz, ergó gyorsabban kiürül a gyomrodból (nem a bélből!), és éhes leszel.
  • savior
    #15681
    majd ha ismert leszek csinalok rola edzesvideot.
    amugy marha egyszeru: elorehajolsz, megfogod a sulyt es a hatizmod segitsegevel felemeled. kozben a karod nyujtva, a felsotested nem mozdul.
  • SeanJRRussel
    #15680
    Erre már írni nem tudok mit.HA neked ez tetszik akkor csináld ezt.De mondjuk azt nem nagyon értem h hogyan evezel karhajlítás nélkül de mind1.Sok sikert hozzá.
  • sapkafej
    #15679
    nem, és ne is várd h vki ilyeneket fo mondani, azt mondtam hogy tanulj meg enni
    én se egyből ettem ki az egész hűtőt
  • sapkafej
    #15678
    ki a faszt érdekli
  • Jamirofan89
    #15677
    Azt mondod,ha egyenlőre "csak" ennyit ennék akkor is fejlődnék valamennyire?
    Mert nyáron annyi volt,hogy betoltam edzés előtte a húst+rízst oszt vártam a csodát.Ahhoz képest 3x annyit ettem pl a mai nap...
  • savior
    #15676
    az en edzesem kb igy nez ki:
    hat:
    - evezes egykezessel 4*25 (ez 100-100 ismetles oldalankent)
    - evezes ketkezzel, karbehajlitas nelkul 4*25 + 5-10-15-25 karbehajlitassal (ez 155)
    - evezes egykezzel 2*25 (50-50 oldalankent)
    - sulykitartas
    kb 450 ismetles, 30 perc

    mell:
    - 10 perc fekvenyomas egykezessel + tarogatas szuperszett megallas nelkul
    - 2*25 athuzas
    - kb 4*10 30 fokos fekvenyomas
    - sulykitartas
    ez olyan 25 perc, 2-300 ismetles

    vall:
    - 10 perc vallbol nyomas valtott karral (5 ismetles egyik kezzel, aztan atadom a sulyt es 5 a masikkal)
    - 2*25 dontott torzsu oldalemeles valtott karral
    - 1*25 eloreemeles valtott karral
    - 1*25 oldalemeles valtott karral
    - sulykitartas
    az emeleseknel nem megy egyszerre a 25, ezert a gyakorlat kozben kb 5 mp-re leteszem neha a sulyt es folytatom
    30 perc, 2-300 ismetles

    bicepsz:
    - 10 perc valtott karu bicepsz arnold modra (a tenyerem nem a testem fele nez, hanem hatrafele es onnan forgatom be. itt is kb 5 ismetles egyik karral, aztan 5 masikkal piheno nelkul)
    - koncentralt bicepsz az also holtponton valtott karral kb 2*25 (eloszor csinalok par teljes ismetlest, aztan csak felig hajlitom be a karom, a vegere meg epphogy mozgatom)
    - bicepsz a felso holtponton kb 2*15 (a karomat a combomra fektetem es onnan emelem a sulyt. aztan visszaengedem a combomra)
    - kalapacsbicepsz valtott karral kb 2*10
    - sulykitartas
    ez olyan 25 perc es talan 200 ismetles?

    tricepsz:
    - 10 perc tricepsznyujtas fej felett valtott karral (5 egyik karral, aztan atadom a sulyt. megallas nelkul ezt is)
    - 2*15 fekve tricepsz valtott karral
    - kb 2*25 hatso tolodszkodas
    - 2*25 falfekvotamasz tricepszre koncentralva
    - sulykitartas
    25 perc, kb 200 ismetles?

    comb:
    - 10 perc labujhegyes guggolas suly nelkul (kb 15 guggolas es utana 30-60 mp szunet. a lenyeg az, hogy a sarkam nem a talajon van, hanem labujjhegyen allok. melyen guggolok, raulok a sarkamra)
    - 10 perc rendes guggolas suly nelkul (kb 15 guggolas aztan 30-60 mp szunet)
    - 10 perc szobabicikli

    vadli:
    - 30 perc allo vadli suly nelkul (kb 15-25 ismetles, aztan 1 perc szunet. kozben valtogatom a labfej allasat, a lab behajlitasanak szoget, a testem dolesszoget)

    combbal es tricepsszel nem art vigyazni, mert ha nagyon intenziven csinaljatok, akkor 1-2 oraval edzes utan teljesen kimegy belole az ero es akar ossze is eshettek. a vadli edzestol meg olyan izomlaz van, hogy alig birok jarni.
  • sapkafej
    #15675
    egyél kevesebbet, majd egyre többet (sztem)

    a többi csak rinyálás, ha nem akarod feladni, akkor ne tedd, ha csinálni akarod akkó csináld vaze, ha meg nem megy akkó ne pazarékold az idődet. én így látom
  • Jamirofan89
    #15674
    picsába :@ nem bírom legyűrni azt a sok rízst ááááá
    reggel betoltam 80g-nyi zabpehelyt tejjel és fehérjével összekeverve,suliban sonkáskifli majd amint hazaértem egyből hús+rízs rá 2 órával hús+rízs aztán du 6-kor ismét hús+rízs.Kihagytam 2 étkezést,de ma már többet nem is eszem semmit így is hányingerem van... csak én vagyok ennyire finnyás?:/ mégis mit csináljak ha nem megy le?
    nem akarom feladni
  • jazzy
    #15673
    Menjél el innen annyira unalmas vagy már.
  • savior
    #15672
    en hatra pl 450 ismetlest csinalok egy edzesen. a tobbi izmot nem tudom, de szerintem azok is ilyen par szazas nagysagrenduek.
  • jazzy
    #15671
    És a tricepszedet mér nyújtod le azzal, hogy kinyújtod a karod?
  • savior
    #15670
    "Miért lenne baj? Én is így edzem. Egy bicepsz gyakorlatot követ egy tricepsz gyakorlat, tehát váltogatom. Amíg az egyiket pumpálod, a másikat nyújtod."
    azt ugye tudod, hogy a borrepedesek akkor keletkeznek, amikor a terfogat sokat no? es mikor no a legtobbet a kar terfogata? akkor, amikor egyszerre edzed a bicepszed es a tricepszed. telepumpalodik a karod verrel es meg rendszeresen meg is feszited. a legidealisabb a borrepedesek keletkezesehez.
    amugy meg bicepszezes kozben is lenyujtod a bicepszet, mert teljesen kinyujtod a karod. meg tricepszezes kozben is lenyujtod a tricepszet, mert ott is teljesen kinyujtod. szoval amelyik gyakorlat edzi az izmot, az egyben le is nyujtja (mondjuk nemtom ezt a nyujtas dolgot miert tartjatok fontosnak, de ez a ti dolgotok).
  • jazzy
    #15669
    Na összegezzük.

    Bejössz, február óta edzel, hatalmas tapasztalataid vannak, a profikról és az ő edzésükről meg aztán nyilván.

    Leosztod az embereket akik osztottal edzenek, hogy ez csak a 10%nak jön be ( talán felmérést készítettél? ), mi itt MINDANNYIAN abba a 10%ba tartozunk ( milyen fura, nem? ).
    Azt persze nem értelmezed, hogy MI IS TELJES TESTEST AJÁNLUNK A KEZDŐKNEK, mert azt minek elolvasni amit írtunk már ezelőtt, az a fontos hogy mit mond az a szaros cikk amiben MINDEN IGAZ!

    Nyilvánvalóan biológiailag is be tudod bizonyítani amit leírsz, emellett hangsúlyoznám, ne az első évet bizonyítsd be, mert ( leírom neked mégegyszer ) az első évre mi is teljes testest ajánlunk!!

    A profik nem vagy "nyertek a genetikai lottón, vagy szteroidoznak". Ők nyertek ÉS szteroidoznak. Ez nyílt titok.

    Ki a fene csinál 1 izomra 4-5 gyakorlatot 4-5 settet, 5-10 ismétléssel?
    Ha ilyen fene drasztikusan számolod akkor ebben már benne van a bemelegítés is. Mondjuk ha bicepszezel 16 kilóval akkor bemelegítesz 2 sorozatban mondjuk 6 kilóval. Hú ez aztán baromira széttépi az izmot.

    Nyugodj bele, a kezdő nem fog rinocérosz módjára kidőlni, ha fáradt abbahagyja. Nem fogod azt látni egy kezdőtől mint egy Vörös Zolitól, hogy ordít de még kinyom 3at.

    Utsóként pedig igazából ne annak örülj, hogy nekünk működik, annak örülj, hogy magadnak működik, de ne beszéld le a többieket az osztottról mert ( és leírom mégegyszer ), az első 1 évben mi is teljes testest ajánlunk neki, megtapasztalja, aztán IGEN IS VÁLTSON át osztottra, tapasztalja meg azt is. Ha ilyen KÜLÖNC mint amilyenek mi vagyunk ( naná hogy nem mi vagyunk, hanem te ), akkor visszaállhat teljes testesre éntőlem egész életére.

    peace
  • Sephirot T
    #15668
    "Amugy meg inkabb en mondom, hogy nem kell mindent szent irasnak venni. Attol mert a "profik is igy csinaljak", attol meg nem kell elhinni, hogy csak az a jó!"
    OK
    Akkor szarjuk le a profikat,loszart se ernek,elvegre ok biztos csak azert profik mert sokat fizettek vagy nemtom te ezt hogy gondoltad.De legalabb 9 honap utan ne probalnal mar kioktatni olyanokat akik mar tobb eve edzenek.
  • plck
    #15667
    "három hintés":ASDA:SD:AS:D
  • sapkafej
    #15666
    ne számolgass, próbáld ki hogy ízlik

    bár én három hintést szoktam egészen pontosan
  • Redvin
    #15665
    Ki a fene mondta hogy 8x kell lemenni edzeni? Honnan veszel ilyen baromsagokat? Ha elolvasnad amit irok, akkor latnad, hogy nem irtam ilyet! Nyilvan valo, hogy teljes testes edzessel, max heti 3x az idealis, ugyanis minden edzes utan kell egy piheno nap, amig regeneralodik a szervezet. (foleg az elejen, amikor nincs hozza szokva a szervezeted)

    Hú de okos vagy, hogy tudod, hogy, én hogy edzek. Hat elhiheted, hogy tudom, hogy mit csinalok, tudom hogy az edzés max 1 óra, es hogy intezivnek kell lenni, es hidd el, hogy az én edzéseim intenzivek is (nem ugy mint a legtobb embere, akit latok, hogy lemegy, es -ahogy irtad- vegig dumaljak az egeszet)
    És igen, sok kaloriat éget el a teljes testes edzes! Epp ez a lenyege! Tudod, minel intenzivebb az edzes, annal tobb kaloria eg el. (persze azért nem annyi mint egy aerob edzesnel). Ezért kell edzes elott és után szőlőcukros folyadekot inni (instant energia), hogy legyen energiad edzeni, és az izmaid onnan nyerjek az energiat!

    Kiég minden izmod? LOL! Ha valamitol kieg az izmod, az az, hogy 4-5 kulonbozo gyakorlatot csinalsz ra, 4-5 settel, 5-10 ismetlessel! Szamold mar ossze, hogy az mennyi ismetles! Szegeny izmod meghal, mire teljesiti azt a 200 ismetlest amit csinalsz neki az osztott edzessel! Attól ég ki az izmod, nem attól, hogy mindenre csinalsz egy-egy gyakorlatot! Ennyi ismétlés egy rinoceroszt is kidontene, nem hogy egy atlag kezdot.

    "profik is osztott edzést csinálnak" - LOL. Igen, sokan azt gondoljak, hogy ha ugy akarsz kenizni mint egy bodybuilder, ugy kell edzened mint egy bodybuilder. Csak hogy ez nem igaz. A profik lehet hogy igy edzenek, csak hogy ok azert birjak ezt, mert vagy nyertek a genetiaki lotton (haha), vagy steroidoznak! Nezzetek meg a Bigger, Faster, Stronger cimu filmet, a bodybuilderek 99%-a steroidozik! Ha az ember nem szed steroidokat, akkor azok az edzesek amit ok csinalnak, nem fognak mukodni!

    Nem mondtam, hogy hulyek vagytok, ha nektek mukodik akkor orulok! De a tobbseg az osztott edzessel, csak szenvedni fog, es nem sok eredmenyt elerni!

    Amugy meg inkabb en mondom, hogy nem kell mindent szent irasnak venni. Attol mert a "profik is igy csinaljak", attol meg nem kell elhinni, hogy csak az a jó!
  • Dzsí Pí
    #15664
    Amúgy mennyi fahéjjat ajánlasz a 30 g mellé?
  • Dzsí Pí
    #15663
    Persze vágom. csak a szkájtekről tértem át erre, és ott mint kacsa a nokedlit, úgy nyeltem be a cuccost:)
  • sapkafej
    #15662
    fahéj
    egyébként ezt el kell viselni, sztem mindegyik fosízű. de nem az íze miatt kell
  • Dzsí Pí
    #15661
    ÜDv all!
    Ma toltam el az első adag Cytogen Pro-360 fehérje adagomat(ananász-vanília) és -bár nem vok finnyás- de ritka ratyi íze volt, alig birtam lenyomni a torkomon. Vki tudna vmi ötletet adni h mivel tudnám ízesíteni?
    Gondoltam a kakaóra, illetve h pl vmi kefírbe belekeverem, csak nemtóm h az alacsony ph-s kefir mennyire roncsolja a fehérje állagát. PLS help!
    Köszönöm előre is.
  • SeanJRRussel
    #15660
    Már nem azért,de ez a teljes testet edzek egy héten 8X dolog szvsz egy baromság.Azzal elkúrsz legalább 2 óra hosszát.Az edzésnek 1 óra körülinek kell lennie és intenzívnek 30mp-40mp pihikkel a sorozatok között (ha pl felhúzol akkor ugye 1-2 perc néha több).Nem beszélgetni a haverokkal stb,persze h nem fejlődsz.
    A másik meg,annyi kalóriát égetsz hja rendesen edzed a teljes testet,hogy kiég minden izmod mert ahoz igen kéne ám kajálni h jó legyen...

    De lehet h mi vagyunk itt a hülyék,mint általában mindig,de azért nem vennék mindent szentírásnak.Különben a profik is osztott edzést csinálnak de mind1.A kezdő meg pláne ne csináljon teljes testest mert hozzá kell szokatni a szervezetet először és nem megküldeni.
    Mikor én elkezdtem edzeni,1,5 hónap alatt 8kg-t híztam az osztott tervel és csak fehérjét nyomtam és ettem amit csak tudtam.
  • Redvin
    #15659
    február óta
  • jazzy
    #15658
    Mióta is csinálod? Lusta vagyok visszaolvasni :p
  • Redvin
    #15657
    Helyesen csinaltam a gyakorlatokat, legalabbis pont ugy csinaltam, ahogy az adott edzestervben le volt irva. (amit nyilvan az internetrol toltottem le, es nyilvan osztott edzes volt, mert az volt a "meno". Mindenki azt csinalta, gondoltam nekem is jo lesz.) Viszont azzal, fel ev alatt fejlodtem annyit, mint most 1-1,5 honap alatt. Ha ezt nezem, akkor ez 3x gyorsabb fejlodes. Es utána olvasgatva, rajottem, hogy miert is nem mukodott az osztott edzes.
    De en is rad hagyom, mert mindenki maga tudja mi a jo neki :)
    En csak a sracnak probaltam tanacsot adni, mert nem biztos, hogy neki az osztott edzes megfelelo.
  • Roger6
    #15656
    Olyan nincs, hogy 3-szor jobban fejlődsz egy edzésváltás után, kivéve, ha szarul csináltad az addigi gyakorlatokat. Elhiszem, hogy kell váltani időnként az edzésben gyakorlatokat, esetleg az edzés idejét, módját, és kicsit megugrik a fejlődésed, de azért a 3-szorok fejlődés kibebaszott nagy túlzás. De rád hagyom, mert mindenki maga tudja, mi a jó neki.
  • Lazarus
    #15655
    Mert csak az a jó ami neki működik, hagyjad rá szvsz
  • Redvin
    #15654
    Nem rontottam el semmit, kiveve az edzest amit kovettem. Nekem az nem mukodott. (mint ahogy az emberek 80-90%-nak sem) De még mindig nem latom a magyarazatot miert jobb az osztott edzes!
  • Roger6
    #15653
    "amivel kb 3x lasabban fejlodtem." - valamit csúnyán elrontottál barátom...
  • Redvin
    #15652
    Onnan, hogy edzek egy ideje, csak sajnos eleg sokaig foloslegesen basztam el az idomet a kondiba, az osztott edzes miatt, amivel kb 3x lasabban fejlodtem.
  • Redvin
    #15651
    Nos, akkor valoszinuleg te abba a 10-20%-ba tartozol akinek az osztott edzes jott be, de ez nem azt jelenti, hogy mindenkinek ez a jobb!
    Mint en is irtam mar korabban, regebben en is osztott edzessel edzettem, de 1 honap utan nem fejlodtem tovabb. Viszont most a teljes testes edzessel, az elso 1 honap alatt tobett fejlodtem, mint a masikkal fel ev alatt.

    De szivesen vennem, ha megmagyarznatok, hogy szerintetek miert jobb az osztott edzes, azon kivul hogy azert mert nektek ez jott be? Tudtok rá vmi biologia vagy fizikologiai magyaraztot is adni?
  • Roger6
    #15650
    " Vagy az is lehet, hogy ki sem probaltatok a teljes testes edzest (huzamosabb ideig), csak vakon kovetettek a tobbieket (mert most ez az osztott edzes a "menő")" - na figyi pubi. Lapozz vissza kicsit a Savior professzorral történt beszélgetésem színhelyére (2-3 oldallal visszább), aztán utána beszélhetünk. Ja, és nem akartam lekezelő lenni, előre elnézést, ha így vélnéd a dolgot.

    "Csak azt nem értem, hogy akkor honnan tudod, hogy te melyikre reagalsz jobban?" - aha. Ha elolvastad a fentebb említett dolgot, asszem erre nem kell válaszolnom. Én magamon tapasztaltam ki, mi a legjobb nekem, az előző 10 hónapom erről szólt (picsába, most elárultam azt, amiért vissza kellett volna olvasnod).
  • MEdievil
    #15649
    "(mert most ez az osztott edzes a "menő")"
    bárcsak csendben maradtál volna...
  • jazzy
    #15648
    Kérdés, hogy neked honnan van ez a nagy tapasztalatod?
  • Redvin
    #15647
    Igen igazad van, valoban csak egy ideig jobb a teljes testes edzes. Mondjuk, ugy az elso 1-1,5 evben, amig fel nem szedte azt a szukseges izommennyiseget, amit utana mar csak javitgatni szeretne az ember. Utana valoban lehet, hogy jobb egy osztott edzes. Csak nem hiszem, hogy a srac, aki kerdezte, mar itt tartana.

    Masreszt meg, igen lehet, hogy te es a barataid a maradek 10%-ba tartoztok. Vagy az is lehet, hogy ki sem probaltatok a teljes testes edzest (huzamosabb ideig), csak vakon kovetettek a tobbieket (mert most ez az osztott edzes a "menő"). Csak azt nem értem, hogy akkor honnan tudod, hogy te melyikre reagalsz jobban?

    Persze az osztott edzessel is lehet fejlodni, csak az emberek 90%-nal, ez 3x lasabb lesz, mint teljes testes edzessel.