33479
12316971501353788406.png
  • jazzy
    #15726
    azért beletelt egy kis ( sok ) időbe mire rájöttem mi a faszom az a bemcsi
  • csuszi
    #15725
    puszcsi:)
  • csuszi
    #15724
    na akkor menjünk le dedóba a kedvedért:
    azért melegíted be, mert máshová hat, mert ha ugyanoda hatna, akkor minek csinálnánk? vagy te odamégy bicepszezni kétkezes súlyzóval, aztán bemelegítés nélkül scott padozol? mert ha igen csak gratulálni tudok. elhiszem hogy a te lepkefing súlyaidnál még nehéz lesérülni, de ha én bemelegítés nélkül nekiállnék ferdézni 100kilóval leszakadna a hátam, nyakam, vállam. de tőlem úgy edzel ahogy akarsz.
    idő:
    dedó kiscsoport - de ha még ennél is hülyébb vagy, akkor majd kedden lejegyzeteljem neked?:
    lemegyek a terembe, csinálok egy pár vállkörzést, tolok pár fekvőtámaszt, nyomok 60-al 30at, 90el 15-20at, 110-el 8-10et.
    ez kb 12perc.
    végső gyakorlatból 6 db, darabja 1 perces, közte pihenő 2perc, stopperrel mérem, ez nem vicc. ez 18 perc. ez 30perc.
    ferde dettó. megfelel? eszem faszom megáll...

    ja és pihenőidő, kiváncsi lennék arra a kibaszott intenzív edzésedre amikor neked elég 45 mp pihenő, én akkor térek magamhoz karikákat látás után, de biztos én nem edzek elég intenzíven, de geci láma vagyok.

    de tényleg nem sok sport van, ahol minden fasz azt hiszi 2 hónap edzés után, hogy mindent tud, és a sok gyökér aki nem pár hónapja edz, az mind kretén, majd ő vágja mi a tuti. de van egy tippem, hogy miért nem vált be az edzésed amikor egy testrész egy edzés szerint edzettél. mert úgy edzettél mint egy plázacica, aki azért jár terembe, mert sikk. de nem téma, rajtad kívül csak a 99+ edz így.
  • TVelvet
    #15723
    supersett az amikor pihenés nélkül, vagy baromi minimális pihenéssel (5-6 másodperc) csinálod a gyakorlatokat.
    sett, amikor egy izomcsoportra hány edzést csinálsz
    az aerobot nemvágom pontosan, body.builder.hu-n fenn van :)
  • plck
    #15722
    Srácok, tisztázzunk vmitMi az a supersett illetve a sett?
    Meg pl. mi az az aerob edzés?
  • MEdievil
    #15721
    Ma edzettem lábat.. ha te gugolás után tudsz bármit is csinálni a levegő után kapkodáson kívül akkor rosszul csinálsz valamit.. ja persze majd még fekvenyomni.
    Bemelegítés fontosságát a kezdők nagyon nem értik de pár év múlva marha kellemetlen lesz az hogy az összes ízületedet tönkretetted pedig abban a hitben voltál hogy már elég az.

    csuszi én öllek meg a "bemcsi"-ért!
  • Redvin
    #15720
    nekem megfelel, csak furcsalom. Szerinted 6 kör fekvenyomas után, még nem melegedett be a mellizmom? De most tényleg? Ezt te sem gondolhatod komolyan...
    2 perc pihenoido? Ennyi piheno idovel, pont az edzes intenzitasat veszited el, de mind1. Számoljunk két perc pihenoidovel. Tehát 6 set fekvenyomas, 5 set ferde fekvenyomas, osszesen 11 set. Egy set 45 mp(max) utána 120 mp pihenő. Ezt barhogy számolom, kb fel óra. Legyen akkor 10 perc bemelegites ,akkor is max 40 perc. (mivan, te a 2 perc piheno idoben, nem tudod kicserelni a sulyokat, hogy ezt is kulon szamolod??)
    Még mindig van 20 szabad percem, ami ido alatt, tudnek barmi mast edzeni. Mondjuk elmehetnek guggolni párat. Jah, de azt nem szabad, mert ha egyszerre guggolok és fekvenyomok, akkor nem fogok fejlodni, ugye?

  • csuszi
    #15719
    ja még a lábról annyit, hogy mindennél időigényesebb. inkább reagál több ismétlésre, mint kevésre, igaz ez nem személyes tapasztalat, lévén egy gnóm vagyok barátaim/edzőtársaim szerint, nekem nem kell:) igaz sokat bringázok, évi 3-4000km, lehet emiatt. mégse, előtte is ilyen volt:)
  • csuszi
    #15718
    te kis genya:):):)
  • csuszi
    #15717
    minek bazdmeg azért hogy ne sérülj le.
    most komolyan számoljam neked össze?
    a bemcsi több idő, mivel többet nyomsz. pihenőidő 2 perc, ha te kevesebb idő alat kipihened magad, akkor szarul nyomod, én az életemért könyörgök 1:45nél még, pedig gyanítom jobban bírom mint te. de az is igaz, hogy az utolsó úgy megy ki, hogy még egy mm és rámzuhan. ez akkor durván bemcsi nélkül 20 perc, azzal 27 perc. ez duplán 54 perc súlypakolás nélkül. megfelel? beszarok...
  • TVelvet
    #15716
    egyik ismerősöm mondta (5 éve edz rendszeresen)

    "zabálj, menny le a terembe basszál szét(optimális súllyal) 2-3 izomcsoportot, zabálj, aludj."
    ennyi :D
    nem kell nasa technika
  • jazzy
    #15715
    Azért szeretem neked átadni mert én nem szeretek visszaírni ha már csak lebaszni tudnám de benned bízhatok :D
  • Redvin
    #15714
    Minek 3 kör bemelegites? foleg a ferdenel, amikor ugyanarra az izomra megy? még nem melegedett be 6 kör fekvenyomastol? Hát nem tom, ha egyperces pihenokkel szamolunk, a gyakorlatot megcsinaljuk 45mp alatt (max), akkor az (ha jol szamolom) maximum 20 perc (es akkor még nem is volt tul intenziv a gyakorlat), mondjuk adjunk még 5 perc bemelegitést, akkor is max 25 perc alatt kesz vagyok ezzel! Szoval van maradt még 35 percem, edzeni vmi masra. Vagy hány percet kell pihenni, hogy ez egy ora legyen?

  • csuszi
    #15713
    ja, csak másokat ne hülyíts.
  • csuszi
    #15712
    2szett... hát hogyne. én ma 1 órát toltam fekve, igaz megbolondítottam egy kis szuperszettel. de egy kezdőnek:
    bemcsi, bemcsi, bemcsi, 6 kör. ferde bemcsi, bemcsi, bemcsi, 4-5 kör.
    köv edzés fordítva. ez 1 óra ha pörögsz. és hogy hányszor egy héten, az attól függ milyen szinten van amikor beköszön életében először a terembe, milyen a lába, felsőteste. úgyis jobb az egyik, az egyszer, másik kétszer egy héten.

    és columbo heti egyszer tolt minden testrészt. és nem 90%ra hajtott;) csupán felhívta a figyelmet, hogy a kezdők birkák milyen faszok, hogy pl tárogatnak csöcsre. ugyan minek? mit húz szét? a mellizom helyét? izolált bicepszgyakorlat. meg tököm tudja milyen hátgép, és mindenféle fűszerezése az edzésnek. mi a fasznak? nem vagyok hittérítő, csináld a teljes testes edzésed, a teremben minden 100 kezdőből 99 baromságot csinál, nem árulok el nagy titkot, ha véleményem szerint a 99-ben vagy.:) ne vedd sértésnek, hajrá hajrá csináld ahogy érzed.
  • Redvin
    #15711
    jah, azt hittem hogy azert az az egesz napos mell edzes, egy picit intenzivebb, mint az hogy lemegyek es 45 percen at fekve nyomok, es 15 percen át ferden nyomok. Mert ugye az edzes legfontosabb osszetejove az intenzitas. Csak nem tudom, hogy lehet 45 percen keresztul intenziven fekve nyomni :)
    Vagy csak csinalok 2 settet es 10 perc alatt vege az edzesnek? Nem értem...
    Valoszinuleg Colombu sem, heti 1x nyomott volna fekve, es heti 1x guggolt volna, ahhoz hogy elejre a szintjének a 90%-at. Vagy szerinted igen?
  • csuszi
    #15710
    :D:D:D:D olyan jó volt látni, hogy végre nem nekem kell egy "nagytudásúval" vitáznom...

    most elég sokan meg fognak kövezni engem, de drága Redvin:
    egy kezdőnek véleményem szerint, és barátaimat így edzem, fekvenyomáson (plusz egy kis ferdenyomás)és guggoláson kívül nincs semmire szüksége cirka fél évig - nem akarom kiverni a biztosítékot, ezért nem írok 1-et:) - najó írok, 1 évig!. ha nagyon maximalisták vagyunk, akkor berakunk mellé egy kis felhúzást vagy húzódzkodást. megszerzi az erőt, a kedvet, az alapot, aztán mehet egy kis plusz edzés bevitele, majd ha itt tartasz, bár úgyse igényled, leírom a többit. addig no energy rá.
    egy idézet sokadszor franco columbo-tól:
    "mr olympia szintemet csupán fekvenyomással és guggolással 90%ban elértem volna" - de persze itt mindenki columbo szintje felé akar menni:)
    természetesen a csöcsöt nem keverjük a lábbal redvin. és sokadszor, most nekem kell másokat védeni, bejössz, edzel puhapöcs ideje és osztod a régi motorosokat. úgy látszik ez egy ilyen topic, a foci lenne még hasonló:) mindenki pelé/maradona/puskás szintjén mozogna 2 hét foci után.

    savior az az edzés baszod nc kategória, de persze az lett volna meglepő, ha értelmes az edzésed.
  • Gyúrógép
    #15709
    "foloslegesen basztam el az idomet a kondiba..."
    Nem lehetne mar vegre leirni annak a szajbavert helyisegnek a nevet normalisan ahol elvegezzuk az eddzeseinket ? Pld, : Konditerem...vagy Gym vagy akarmi...de NE kondi ... vicc
    Mi ez itt dedo vagy ovodasok gyulekezete ? Rohej ami itt tortenik manapsag...
    Teljes testes eddzes...
    Mi is az pontosan ? Nekem ez azt jelenti hogy bemegyek a Konditerem-be es addig tepem a vasakat amig vegig nem eddzem az egesz testemet , vagy legalabb a nagyobb izomcsoportokat , mivel mint tudjuk eddzes kozben nem csak agonista hanem antagonista izom is dolgoznak.Es , szerintem , egy kezdonek sokkal inkabb a nagy izomcsoportokra kellene koncentralni amig nincs meg a megfelelo izomtomeg meg ha annak nagy resze zsir is.Viszont ha minden eddzesnapon vegig eddzem az egesz testet hosszu idon keresztul akkor nagy a veszelye annak hogy a test nem tud regeneralodni.Es tul eddzem magam , foleg ha a taplalkozas nem megfelelo , ergo KEVES a tapanyag.Itt most jo minosegu Ch-ra es fokent hus alapu protein bevitelre , nemi szemettel vegyitve , gondolok.
    Vagy rosszul ertelmezem a dolgot ?
  • jazzy
    #15708
    Nem.

    Csuszi átadom
  • Redvin
    #15707
    "ne terjeszd a baromságaidat" :) Ha jól láttam, az elozo hosszaszolasodban, meg te is egyetertettel abban, hogy a teljes testes edzes, jobb egy kezdonek! Akkor milyen baromsagokat terjesztek? (bar igaz, hogy elotte meg, le mániákusoztal. Kicsit gyorsan valtozik a velemenyed, de mind1) Csak megkertelek, hogy ugyan reszletezd mar azt az edzest, amit masoknak ajanlgatsz, mert kivancsi vagyok, a te allaspontodra. Szoval még1x megkérlek szépen, le irnad azt az egesz napos melledzest!?
  • Jamirofan89
    #15706
    ebben igazad van :D kicsit meghatott a kis gyarapodás.hosszú ideje nem történt változás.nyugi pakolom még magamra annyit hogy csak na ;) erősnek kell lennem :/
  • dronkZero
    #15705
    Hát egy öblösebb szarás is megvan 1 kiló. Szerintem 3 kiló alatt nem beszélhetünk testsúlyváltozásról, az csak ingadozás...
  • Jamirofan89
    #15704
    ráadásul a dohányzásról is kénytelen leszek leszokni.írattam is fel altatót.lehet,hogy jobb étvágyam lesz,de a rízs akkor is monoton marad.
  • Jamirofan89
    #15703
    végülis így is sikerült 1 kilót magamra pakolnom a tegnapi után :OOO
    megpróbálom a rágós dolgot hátha...
  • jazzy
    #15702
    Nem fogok a falnak beszélni rohadtul meguntam. Csináld amit akarsz de ne terjeszd a baromságaidat itt ha a másik 10 fórumozónak gyökeresen mások a tapasztalatai nem mi vagyunk a különcök fogd már fel.
  • dronkZero
    #15701
    Eh, basszameg, akkor ezért vagyok szanaszéjjel szakadva... :P Nagy nem voltam sohasem, de vállban elöl-hátul tele vagyok "terhescsíkkal"... Mert ugye, mint kezdő, teljes testes témát csináltam mindig is. (Most is azt tenném, ha súlyzós edzéseim lennének, nemtom mi kéne ahhoz, hogy ne tekintsem magam kezdőnek... :P)
  • Redvin
    #15700
    Oke, a láb edzés helyett, akkor ird le legyszi, hogy abban az edzesben amit ajanlottal, az egesz napos mell edzes, az nalad hogy nezne ki? Anelkul hogy az edzes veszitene az intenzitasabol, és ne edze tul a mellizmat!
  • TVelvet
    #15699
    mondom hogy rágozz, az isten verje meg :D

    ha nem hiszed el, próbáld ki, telezabálod magad csirkével, tömj magadba 2 rágót, és megfogod látni az eredményt
  • MEdievil
    #15698
    Egy fél éve (de lehet lassan már egy éve) elmondtam amíg kibúvókat keresel és nincs meg az akaraterő nem fogsz semmit elérni.

    Ez táplálékkiegészítő edzés utánra van pl. nem pedig hogy kiválts étkezéseket vele.

    Tiszta kajából meg lehet enni a megfelelő mennyiséget PONT
    Én meg tudok enni 97 kilósan akkor neked XX kilóval könnyebben XX%-al kevesebbet szintén meg tudsz. El kell kezdeni fokozatosan növelni az adagokat ha szükséges nem hat hanem 7 étkezéssel megoldani és kész. Kikísérletezed ahogy neked a legjobb és nem lesz gond csak akarni kell.
  • sapkafej
    #15697
    az a baj, hogy te mindig a rövidebb utat keresed. érted, na. ilyen kérdéseket teszel fel itt havak óta.
    pedig már ezer éve meg lettek válaszolva
  • McCartman
    #15696
    ezekkel az
    'amugy a lentebb leirt edzestervemet arnold hasznalta. es tudtommal nincs seholsem publikalva.'
    meg
    'van egy tavoli ismerosom, aki eleg nagy belatassal bir a testepitesbe (is). rajta keresztul tudom a modszeret.'
    nekem nagyon ugy tunik , hogy savior direkt provokál titeket várva , hogy kikelve magából valaki leugassa.
  • Jamirofan89
    #15695
    és ha Jumbo-ból tolnék egy adagot estefelé az helyettesíteni tudná a 2 étkezést? vagy 70%-nyi szénhidrát tartalmú.

    "Egy adag mérete: 220 g | 5 adagolókanál "
    "Szénhidrát 150 g 50% "

    <persze nyilvánvaló,hogy igen csak biztosra szeretnék menni és fontos hogy megerősítse valaki>

    Ez a 8,8 kilós kiszerelés,ami aztán nem occsó mulatság a hús mellett
  • Roger6
    #15694
    Úristen, mi a fasz van itt... Egyre több unintelligens barom találja meg ezt a topicot.
  • savior
    #15693
    van egy tavoli ismerosom, aki eleg nagy belatassal bir a testepitesbe (is). rajta keresztul tudom a modszeret.
  • savior
    #15692
    amugy a lentebb leirt edzestervemet arnold hasznalta. es tudtommal nincs seholsem publikalva.
  • Downfaller
    #15691
    sziasztok

    problémám lenni, nem is kondi hanem inkább fogyás:
    sikerült elég sokat leadnom az elmult években, a felsőtestemmel meg is vagyok elégedve, de deréktól lefelé még elég sok a felesleg. szerintetek hogy lehetne onnan leadni a zsírt? mit kéne mozognom? olyan módok érdekelnének, amiket meg tudok itthon is csinálni, előre is köszi a segítséget. nem erősödnie kéne a combomnak, hanem kisebbedni :D
  • savior
    #15690
    a sulykitartasnal nem art figyelni a rendszeres levegovetelre. a hosszu levegovisszatartas napokig vagy akar hetekig tarto migrenszeru fejfajast okozhat.
  • jazzy
    #15689
    Namost egyrészt kiemelted a test egyik legnagyobb izmát, amit természetesen nem úgy edzünk mint "láb". Ezzel illene tisztában lenni.

    Másrészt pedig ő osztott edzésterven van, leírta az övét, én javaslatot adtam, hogy tehetné jobbá az ő már meglévő osztott edzéstervét.

    Ha azt kérdezte volna, hogy 2 hónapja edzek, ajánljatok valamit, nem ezt ajánlottam volna. Tetszik érteni?
  • TVelvet
    #15688
    adott helyzet ??:D
  • Redvin
    #15687

    "Azt persze nem értelmezed, hogy MI IS TELJES TESTEST AJÁNLUNK A KEZDŐKNEK" - Ha jol lattam, te ajanlottad, ezt az edzest, nem is olyan regen, egy valszeg kezdonek:

    Láb 1 full külön edzés, a mell és hátat sem raknám egybe..

    pl:

    - Láb
    - Hát, váll
    - Bicepsz, tricepsz
    - Mell

    Szerintem, ez nem egy teljes testes edzes, attol fuggetlenul, hogy te is azt tartod a jobbnak a kezdetben...

    "Ki a fene csinál 1 izomra 4-5 gyakorlatot 4-5 settet, 5-10 ismétléssel?"
    Akkor azért megkerdeznem, hogy a fent emlitett bontasban, annal az edzesnel amikor csak láb van, akkor mégis hány gyakorlatot csinaljon szegeny srac a labara, az 1 ora alatt, amig lent van a teremben, ugy, hogy az edzes intenziv maradjon, de ne csinaljon 200 ismetlest a combjara? Vagy amikor csak labazas van, akkor 20 perces az edzes, mert hogy csinal 2 gyakorlatot?