33479
12316971501353788406.png
  • McCartman
    #15766
    '..másrészt elmenne a kedvem is az élettől ha napi fél kg csirkét megennék hosszútávon minden egyes nap.'
    pedig eleg sokan vagyunk itt sztem akiknek lecsuszik a fel kilo csirke naponta..:D
    én még egyelőre birom , nem tudom a többiek hogy vannak ezzel..
  • Redvin
    #15765
    csuszi: egy cikk neked (es persze mindenki másnak.) Nem akarom ujrainditani az elozo vitat, csak megmutatni, hogy nem a vakvilagba beszelek. Persze tudom, hogy titeket ez sem gyoz meg (es nem is akarok meggyozni senkit), de azért erdemes elolvasni :)
    A cikk
  • TVelvet
    #15764
    lenne egy kérdésem, egy kisebb gerincferdüléssel (jobb oldalra) milyen gyakorlatokat lehetne csinálni? amik szép lassan visszahoznák a rendes irányba? A hátam meg a vállam a mi legjobban nő, viszont már heti 1 hát gyakorlatot csinálok ( és még mindig nő bzmeg.. ) pedig már nem igen lenne jó, így azon gondolkoztam, mi lenne ha laza derék, hát gyakorlatokat csinálnék amik rendbe hozzák, és nem megerőltető, na igen de melyek ezek?
  • Redvin
    #15763
    Nem biztos, van amit tényleg malátával szineznek barnára, és amugy sima fehér kenyér, de azért kilehet szűrni a valódi barna kenyeret!
  • MEdievil
    #15762
    Nem akarlak kiábrándítani de a barna kenyér sem jobb.. Teljes kiőrlésű kell hogy legyen amit boltban veszel sima barna kenyér vagy rozs kenyér név alatt az ugyan olyan szemét mint a sima.
  • Retsu
    #15761
    Hát a sima kiflit meg hasonlokat hanyagolni kellene, legalább annyit tegyél meg olyankor hogypl. barna kenyeret tolsz helyette. Én úgy szoktam, egészségesebb is, lassabban is szívodik fel belőle a szénhidrát. De jelenleg ez sajnos természetes, hogy nem bírjuk olyan frankon állni a cehhet, velem is előfordul. De én úgy állok hozzá, hogy a nehézségek végső soron arra ösztönöznek hogy új, érdekes, és persze hatékony megoldásokat találjak, és hát abbol kell gazdálkodnunk amink van.
  • Retsu
    #15760
    Itt speciel azokra az erőemelőkre gondoltam, akik az erőedzésekkel párhuzamosan, már kezdettől fogva végeznek testépítő jellegű edzést is. De valo igaz, hogy ilyenből nem sok van, eléggé bonyolult összeegyeztetni úgy, hogy mind2 jol menjen. Kathi Bélával kapcsolatban meg: Nem a legjobb JELENLEG, de miért is? Sérulés miatt sajnos a karrierje megrekedt.
  • redbull0304
    #15759
    Nagyon olcsón vettem 10e/3kg (egy hónapra elég ha 100g tolok belőle)... Másrészt nincs módom minden nap főzőcskézni, másrészt elmenne a kedvem is az élettől ha napi fél kg csirkét megennék hosszútávon minden egyes nap.
  • MEdievil
    #15758
    Ezzel az a baj hogy korábban ki lett itt számolva hogy a hús olcsóbbra jön ki mintha tejsavó proteinből vinnéd be. Azt hiszem pont csuszi számolta ki de majd valaki előkeresi.
  • redbull0304
    #15757
    Kb napi ezrest kajázok el, 10tojás 300Ft, normális sajt 300-400Ft, konzerves hal 300Ft, túró 300Ft, csirkemell 1500Ft... Az a baj, hogy általában hónap közepénél elfogy a pénzem, és akkor kezdődik, hogy nincs már sajt, nincs már tojás stb, hanem marad a kifli meg a zacskós leves... Ezért egészíteném ki a kajámat fehérjével, mivel ha hónap végére kevesebből is tudok enni legalább meg lesz az a fehérje mennyiség ami kell a fejlődéshez.
  • Gyúrógép
    #15756
    Es a napi 3 kaja melle mennenek a turmixok pluszban ? De miert draga a kaja , szerintem rizs csirke kijonne napi 1000-esbol.Zabpehely , tonhal konzerv , turo is megfizethetoek.Vagy te pontosan mire gondolsz hogy draga ?
    Oszinten... mas ennek a tobbszoroset kolti szeszre meg cigire es meg szarul is nez ki :DD
  • redbull0304
    #15755
    3x szoktam enni egy nap, este én is nyomom a glutamint. Kajával tényleg csak az a gondom, hogy drága, így nem mindig tudok belőle megfelelő mennyiséget bevinni. Persze a 4l lazán megvan! :)
  • redbull0304
    #15754
    Persze mellette nem eszek semmit... A fényből táplálkozom...
    Napi 180-200g fehérjét szeretnék bevinni, a 100g tejsavóból jön 80g... Mégis mi az anyámból vinném be a többi 120g-ot ha nem szilárd táplálékból?! Szinte minden nap eszek tojást, halat, túrót, sajtokat, csirkehúst... Edzés alatt kb 1.5l, napközbe meg 2-3l vizet.
  • Gyúrógép
    #15753
    Hat ha semmikeppen nem tudod megoldani maskeppen akkor jobb mint a semmi.De ha en a helyedben lennek megprobalnam leszoritani a turmixokat napi 3-ra es lenne mellette 3 szilard etkezesem , ami lehetne hus+rizs ill. az utolso pedig turo+glutamin.En igy csinalom...
    Meg azert bemegy az a napi 4-5 liter viz is.Es neked ?
  • Roger6
    #15752
    Ne legyél már hülye, hogy napi 100g fehérjét akarsz porból bevinni? Mellette meg nem eszel semmit? Vagy mi? Elárulom neked, ez az igazi ablakon kidobott pénz, amikor ilyen mennyiséget akarsz bevinni porból. Kíváncsi lennénk, hány %-a szívódik fel a szervezetben, de elsírnád magad szerintem ha megtudnád. Egy arpó kérdés: ha már a kajád nincs rendben, mennyi folyadékot fogyasztasz naponta?
  • MEdievil
    #15751
    Azt a hülyék miatt kell ráírni.. nyilván ugyan akkora mennyiségre van szüksége egy 50 kilós embernek mint egy 100 kilósnak.

    Ettől függetlenül azért szilárd kajából kellene bevinni a fehérje nagy részét. Hasmenés azért esélyes ha túl kevés a szilárd kaja de azért nem kell félni ez nem gyógyszer nem igazán lehet "túladagolni".
  • redbull0304
    #15750
    Sziasztok!
    Ma vettem tejsavó fehérjét. 100g-ba van majdnem 80g fehérje. Napi adagolás 1-3 adag (20g). Azt írja, hogy az ajánlott mennyiséget ne lépjük át, viszont én napi 100g-ot azaz napi 5adagot szeretnék bevinni. (20éves vagyok és 85kg, másfél éve edzek) Nah most az a kérdésem, hogy lehet-e káros következménye a túlzott bevitelnek (hasmenés, zsírosodás stb.), vagy ez még nem számít túlzott bevitelnek?

    Tudom, hogy a kajára kéne inkább koncentrálnom, kisebb-nagyobb sikerrel sikerül is bevinni belőle a napi ajánlott fehérje adagot. Viszont nem mindig van rá pénzem mivel magamnak fizetek a kajámat, és időm sincs napi 5-6x enni mivel napi 12órát dolgozom.

    Előre is köszi a segítséget, kérem csak az válaszoljon akinek van tapasztalata etéren.
  • savior
    #15749
    az eroemelokbol lett testepitok annyira nem mervadok. egyreszt a 3 alapgyakorlat mindegyikeben 250+ kg-ot teljesitenek. masreszt meg altalaban 5-10 ev erosport utan lesznek testepitok. pl ott van kathi bela. kb 10 ev eroemeles utan lett testepito. 300+ kg fekvenyomas, 400+ kg guggolas. europa egyik legjobbja. ennek ellenere megsem magyarorszag legjobb testepitoje. amikor versenyezni akart rengeteget dolgozott azert, hogy a lemaradt testreszeit felhozza a megfelelo szintre.
    szoval lehet ezzel probalkozni, de egyreszt irrealisan nagy sulyokkal kellene dolgozni, masreszt pedig ez meg eleg keves a testepito alkathoz.
  • csuszi
    #15748
    ne haragudjatok, belegondoltam...
    savior =/= franco columbo-val, ahogy eleinte sejtettük, ő nála jobb...
  • Retsu
    #15747
    Akik nem végeznek mellette edzést ezekre, az tényleg nem túl okos döntés részukről. De hál'Istennek már sokan kombinálják a testépítéssel az edzést, persze nem teljesen úgy tolják, de vannak benne bodys elemek. Nekik nem kell aggodni az izomegyensúly miatt.
  • sapkafej
    #15746
    simán! egy kis zsír gecigyorsan tud látható változásokat okozni
  • Retsu
    #15745
    *ezek a gyakorlatok
  • Retsu
    #15744
    Pedig éppenhogy ezek tok, amik megteremtik a későbbi igazán kidolgozott test alapját. Más kérdés, hogy az edzéssel foglalkozok nagyrésze nem képes ezeket egymásután véghrehajtani, de nem is kell. Azt azért túlzásnak tartom, hogy olimpiai szint 90 százalékát csak ezekkel el lehet érni. Legalábbis az átlagos földi halando számára sajnos nem elég. Columbu, bár minden tiszteletet megérdemel, azért ne feledjuk hogy 1 genetikai csoda+még abban a korban is tolták az anyagot. Szoval nem akarom kisebbíteni az érdemeiket, de végul ők maguk is elismerték a fentebb írtakat. De a sport csúcsán már ez KELL! A kezdőknek tényleg az alapgyakorlatok a legjobbak. Ja, a felhúzással kapcsolatban:sokan fikázzák, meg félnek hogy nagy a sérlésveszély... annyit mondanék, hogy nekem régebben közepesen súlyos gerincferdulésem volt 4 évig. Rehabilitácio utánelkezdtem az edzéseket, jelan pillanatban 110el szériázok, és nem volt problémám! Ha az ember odafigyel a végrehajtásra, semmivel sem veszélyesebb ez, mint pl. a bicepsz állva.
  • MEdievil
    #15743
    Most miért, hát szerinted nem nőhet 10 centit a karja 4 havonta? XD
  • Redvin
    #15742
    nem értetlen vagyok, csak nem ertek veled egyet. De téma részemrol lezárva.
  • plck
    #15741
    dee csak azt már nemvolt kedvem leírni, meg tulajdonképpen az érdekel, hogy ez a ez így jó izomtömegnöveléshez?
  • savior
    #15740
    a tobbi izomra nem is edzel?
  • plck
    #15739
    Ja és még annyi hogy a tömegnövelőt is 1-2 órával edzés előtt kell elfogyasztani?
  • plck
    #15738
    Hali!Azt szeretném kérdeni hogy ez így jó ez?:)

    bicepsz:-állva [1×12, 1×10, 3×8]
    -scott gépen [1×10, 3×8]
    -kézi súllyal [3×10]
    tmell:-Fekvenyomás [1×15, 1×12, 1×10, 3×8]
    -Összenyomás mellre, ingás géppel [1×12, 1×10, 2×8]
  • csuszi
    #15737
    :D:D:D tiszta frayer. te beteg vagy baszod:)
  • savior
    #15736
    ez olyan dolog, hogy rajtam pl van jopar szemolcs, pigmentfolt az vagy 100+, borrepedes, szaraz a borom, meg egyebek. namost ehhez kepest marha jol erzem magam a boromben. ezzel szemben ismertem olyat, aki depresszios lett azert, amiert 1 db barna potty lett rajta.
    van akin lesz 1 szaros borrepedes es egybol leall a sporttal. ehhez kepest rajtam van vagy 100, megsem zavar.
  • Roger6
    #15735
    "vigasztaljon az, hogy nekem " - biztos vagyok benne, hogy már jobban is érzi magát. Ha neked van, akkor semmi gond, minden rendben.
  • savior
    #15734
    az eroemeloknek 4 jellegzetessege van: nem eleg tomor a hatuk, a combjuk es a vadlijuk nem eleg kidolgozott, lapos a mellizmuk, gyenge az oldalso valluk.
    namost ehhez kepest 3 olyan gyakorlatot csinalnak, ami mell/hat/lab gyakorlat. egyertelmu, hogy akkor valami nincs ezzel rendben.
  • savior
    #15733
    a kart leszamitva meg en is nagyobb vagyok ennel. pedig hidd el en 100ad annyit nem koltottem erre a sportra mint o.
  • savior
    #15732
    vigasztaljon az, hogy nekem a combom felso resze, a derekam, a karom belso resze total tele van borrepedessel. most pl nott a karom 4 honap alatt vagy 10 centit. ugy nez ki a sok piros csiktol, mintha egesi serult lennek.
  • csuszi
    #15731
  • savior
    #15730
    en a felhuzas-guggolas-fekvenyomas edzest nem javasolnam egy kezdonek abszolut. a problema az, hogy ez nem testepito edzes, hanem eroemelo. szoval ha egy kezdo ebbe kezd bele, akkor el is megy a testepites felol az eroemelesbe. namost ez 2 okbol rossz: 1, ha bejon neki ez az edzes, akkor nem akar majd testepito gyakorlatokkal foglalkozni. 2, ha nem jon be neki az ez, akkor pedig abbahagyja meg mielott belekostolt volna a testepitesbe.
    egy kezdonek ugyanugy kellene edzenie mint egy haladonak. ugyanazokkal a gyakorlatokkal, sorozat es ismetlesszammal. annyi hogy a suly es az intenzitas kicsirol indul es folyamatosan fokozodik.
  • petyapontp
    #15729
    Hali!
    Az emberi test egyszerre hány gramm fehérjét képes feldolgozni?
    vagy a fehérje fogyasztásról tudna valaki egy [linket] cikket küldeni?
    köszi
  • csuszi
    #15728
    de hogy valaki ilyen értetlen legyen mint red az kemény... edzővideót nem kell vajon felvennem sarokban ezredmásodperces stopperrel?
  • csuszi
    #15727
    bemelegítés 11 betű. bemcsi 6. spórolni kell a mai válságban az idővel energiával pénzzel:)