33479
12316971501353788406.png
  • csuszi
    #16183
    őszintén csak annak segítek több energiával, idővel, akin látom hogy nem a 99%hoz tartozik, és 2-6 hónap múlva kifingik. barátaimnak is azt mondom, eddz fél évet magadtól, utána segítek, addig nem.
    amúgy ott a body.builder.hu edző válaszol, alapismeretek, minden le van írva. ott vannak a blogok, ott tippek is vannak. pl a rostra: lenmag őrölve. csak 25ször annyi van benne mint az almában. és ráadásnak az esszenciális zsírforrásnak is tökéletes. és nincs benne sok ch. amúgy jók a gyümölcsök, hogyne:)
  • oliwwer
    #16182
    Egyébként ha megnézitek a testépítés topic a 17. a mai legaktívabbak közt. :)
  • oliwwer
    #16181
    Jólvanna :D most mért.. azért be kell valld, hogy az eddigi hozzászólásaimat eléggé helyesen írtam, nyelvtanilag.. megtaláltad kb az egyetlen hibát /és most légyszi ne görgőzz le, hogy keress újabbat:D/

    csuszi: rendben, köszönöm. Köszi mindenkinek. Rajta leszek a dolgon, ha van növekedés majd írok. bár gondolom nemnagyon tartotok rá igényt. :D
  • csuszi
    #16180
    most mé?:)
    hetvenennel.:)

    oli: ahhoz lusta vagyok ne haragudj hogy pontos legyek, ráadásul le is pereg a többségről, tapasztalat. sok hús, sok folyadék (víz bolero), sok túró - bolero, sok zab és lenmag. rizs, durum.
  • sapkafej
    #16179
    sztem csináld, olvass vissza fél éve múlva és kurva nagyot fogsz röhögni magadon. egyrészt azért, mert senki nem hiszi el az elején h fontos a kaja, másrészt leírtad azt, hogy "70ennel", így. :P
  • oliwwer
    #16178
    Leírnád, hogy Te hogy étkezel? egy átlagos napodat.
  • csuszi
    #16177
    anélkül hogy bárkit megbántanék, a táplálkozás terén olyan begyepesedett nézetek vannak hogy az csuda:)
    gyümölcsöt egyél sokat, vitamin mennyiségek, és társai. igaz, egészségesebbek a gyümölcsök a mekinél és a sok szintetikus élelmiszernél, de korántsem ideálisak. én inkább édesség gyanánt használom főleg a banánt, inkább eszem gyümölcsöt ha már végképp gombóc artúr korszakban vagyok, mint csokit. másra nem jó.
    c-vitaminból fogyasztok 4-5g-ét per nap. ez gyümölccsel hol megoldható? vagy a multi x mennyisége vajon hány zöldséges kifosztásával érhető el?:) rostok: 1-2%per 100g, átlagban. naponta kell 35g lehet számolni.
  • csuszi
    #16176
    te dolgod. vitamint nem ad eleget, rostot sem. egészséges mert 100 évvel ezelőtt az volt?
    tele van cukorral. és még mivel?
    rendes leszek, az egyik legvitamindúsabb gyümölcsöt linkelem, narancs:
    narancs
    fehérje nulla, zsír nulla, ch sok. vitamin lófasz. akkor minek is?
  • oliwwer
    #16175
    A gyümölcsöt semmiképp nem szeretném hanyagolni, 1 mert nagyon szeretem, 2 mert egészséges. Kíváncsi leszek, hogy mennyit ér a kaja, mármint mennyire hoz látszatra.. de biztos, jön fel mjd valami, mivel már kb 5 hónapja nem fejlődök, és 1 éve 70ennel szériázok.. és ez nagyon idegesít, hogy semmit nem megyek fel fekvenyomásban. Erősödni is kéne már.. nem csak formásodni.
  • csuszi
    #16174
    szarul számoltam.
    narancs/banán olyan 1.5kg per nap ha azzal vinnénk be a rostot,
    alma 3kg. persze még így is gáz mind anyagilag, mind ch ügyileg, de azért legyünk pontosak:)
    magyarán azért a gyümölcs felejtős rost ügyileg. bár én mindenhogy felejtősnek tartom. se elég vitamin, se elég rost, ellenben sok cukor.
    egye aki akarja;)
  • csuszi
    #16173
    narancs 4kg per nap
    alma 8kg:)
    banán 4 kg.

    kb ennyi rost van a gyümölcsökben...
  • TVelvet
    #16172
    mindkettő, általában (legalábbis nálam) az a tendencia hogy 1x erősödöm, másszor növök.
    Igen gyümölcsöt. Igazából azért jó a rost, mert a proteintől nemfog annyira szétrohadni a beled. Meg hát ha már gyümi, akkor vitamin is jön vele.

    Én azt mondom 1 kiló csirkemell leosztva 1 napra rizzsel, ha van zabpehely azt a köztes időkben eszegeted. Meg olyan 1000mg c-vitamint/nap.
    Ez nem olyan hardcore. Ha nem megy rágózz, attól lesz több gyomorsavad, és akkor hamarabb leszel "éhes".

    Most gondolj bele, példa: építesz egy házat sárból(szar kajálás, kevés jó anyag), meg egyet téglából(optimális, protein-fehérje-szénhidrát-vitamin). Hiába tudsz geci jól házat építeni, ha sárból csinálod.
  • csuszi
    #16171
    :) ja. ha megiszol kb 100litert per nap. de lehet az is kevés:D
  • oliwwer
    #16170
    Rostot elég ha gyümölcsrostot viszek be? mondjuk naranccsal, vagy mandarinnal?
  • oliwwer
    #16169
    Hát, akkor az marad, hogy leállok az édességgel, és hasonló zsíros kajákkal ,és nyomatom a fehérjét, amennyire tudom kb 5-6 étkezésben. 65kg-hoz 130-195g fehérjhét kell bevinnem egy nap? remélem így kell kiszámolni. Edzés után nyomok majd szőlőcukrot, hogy "feltöltsem a glükőz raktárakat", nem mintha lenne fogalmam róla, hogy ez mit jelent. Este kevés kaját nyomok, délben többet, akkor rizst és csirkét, vagy halat leginkább, most este is rizst ettem, aztán meglátjuk mit mutat, bár ezt a kaja-70% edzés -30% dolgot nem igazán tudom elhinni. Mennyi változást fogok érezni teljesítmény, vagy növekedés terén?
  • TVelvet
    #16168
    Én meg azt mondom, mindenki próbálja ki maga, hogy mi, mire jó. Egyél szőlőcukrot meghalni nem fogsz tőle, és te tudod hogy hat-e, vagy nem.

    Valakinek ez jön be, valakinek az. Képtelenség egy sémát beállítani erre, hogy mi mikor jó. Túl sok a változó.
  • Roger6
    #16167
    Ja, és te pont Lauter Viktor szintjén vagy, gondolom...Azért ne keverd össze magad ezekkel a profi versenyzőkkel, akiknek ez a hivatásuk, az életük. Kicsit jobban tudják, mi kell a szervezetüknek, és Bunny pont ezért nem erőlteti, mert a legtöbben fogalmuk sincs arról, hogy mire hogyan reagál a szervezetük. De részemről a téma lezárva, fogyassz annyi szőlőcukrot, amennyit akarsz.
  • Redvin
    #16166
    LAUTER VIKTOR
    junior világbajnok testépítő:


    "Tévedés azt állítani, hogy valamelyik étkezés lenne a legfontosabb, másik pedig kevésbé az. Minden étkezés nagyon fontos.
    Edzés előtt főleg komplex szénhidrátokat kell enni, illetve közvetlen edzés előtt a legegyszerűbb energiaforrást, a szőlőcukrot. Ha edzés előtt négy-öt órával komplex szénhidrátokat fogyasztasz, akkor a legmagasabb energiaszinthez jutsz, ha egy-másfél órával edzés előtt gyümölcscukrot viszel be, akkor szintén energizált leszel. A gyümölcscukor alatt gyümölcsök fogyasztását értem. Ha edzés előtt pedig szőlőcukrot választasz és a vízbevitelre is ügyelsz, akkor energizált maradsz.
    A fentiekből egyértelmű, hogy edzés előtt az energizálás a legfontosabb. Az, hogy komplex, vagy nem komplex szénhidrátot viszel be, azt pedig az határozza meg, hogy mennyivel vagyunk az edzés előtt. Minél komplexebb a szénhidrát annál előbb vigyük be az edzéshez képest. Az egyszerűket viszont közvetlenül edzés előtt ehetjük. "
  • Roger6
    #16165
    Tudom, hogy nem érdekel senkit, de végre megérkezett a sütőm, és holnap jön a gázos csákó beszerelni, úgyhogy új dimenziók nyílnak meg a testépítés terén. Remélem az eredmény is magért fog beszélni.
  • MEdievil
    #16164
    Abban a kontextusban amiről szó volt elég nehéz másnak érteni mint a súlyzós edzés. Diéta alatt nyilván fel sem merül a cukrozás.
  • Boromello
    #16163
    nekem az edzés nem csak izomépítést jelent... dehát kinek mi
  • Retsu
    #16162
    Ez nyilván attól is függ, hogy kinek hogy dolozza fel a szervezete. Valóban nem jó, ha hirtelen felmegy a vércukor, aztán leesik. De lehet, hogy adott esetben vki nem tud edzés előtt 1,5-2 órával kajálni, olyankor mindenképpen jobb mintha totál éhgyomorra fogna neki az edzésnek. Az ingadozás egyébként könnyen elkerülhető, ha inkább maltodextrint használunk. Igaz szokták mondani hogy nem mindenkinek bírja a gyomra, de 1. nem kell túlzásba vinni, mint ahogy mást sem, 2. nem muszáj egyszerre bedobni az egészet.
  • Roger6
    #16161
    Egy kicsit off, HC body building gangsta módra:
    Link
  • MEdievil
    #16160
    Edzés közben nem a zsírt égeted arra az aerob való. Egyszerre nem lehet izmot építeni és zsírt bontani.
  • Boromello
    #16159
    nem tudom mi a célod, de ha szőlőcukrot eszel edzés közben / előtt azt fogod elégetni és nem a zsírt :D
  • MEdievil
    #16158
    "n az edzés alatt folyamatosan iszok egy szolocukor tartalmu italt, igy folyamatosan magasan tartva az inzulin szintemet,"

    Ezzel az a baj hogy nem tudod folyamatosan egy szinten tartani akkor is ingadozik! Attól még hogy te folyamatosan viszed be például 10 percenként az még nem folyamatos lesz hanem egy hullámos vonal.

    "Igy a szervezetemnek, nem a saját raktáraiból kell lebontani, majd abbol energiat nyerni,"

    A raktárak azért vannak hogy ott tárolódjon amíg szükség nem lesz rá. Ezért kell edzés után visszatölteni, és ezért kell egy óra körüli edzéseket tartani nem 2-3 óráig a teremben baszni a rezet.

    "ami szvsz sokkal tobb energiaba kerul, mint a cukor megemesztese)"

    Igen de ezt csak gondolod pedig az igazság nem ez. De a fő probléma nem is az energiavesztés hanem az állandóság.

    "Az emesztes pedig, sokkal-sokkal kevesebb energiaba kerul, mint amennyit a szolocukorbol nyer a szervezet."

    Azzal nincs is probléma viszont az emésztéssel azért olyan élettani folyamatok is járnak amiket például nem edzés alatta kellene időzíteni. Arról nem is beszélve hogy könnyen ki lehet dobni a tacsot ha nagy megterhelés ér például guggolás közben (és itt most igazi edzésre gondolok nem tessék lássék fajtára mert abban tényleg nem fenyeget ilyen)

    Viszont ami a lényeg negatívumokat én tudok felhozni viszont nem látom azt a pozitív részt amiért még is jó ötlet lenne. Azt mondtad hogy megvannak az előnyei de még is mik azok?
    -Tegyük fel hogy a testnek megvan a megfelelő mennyiségű szénhidrát mennyisége akkor a több nem feltétlen jobb pláne amikor ingadozást okoz
    -A placebó hatás biztos hogy működik amiben hiszel hogy működni fog az tényleg de ez nem a szőlőcukornak köszönhető.

  • Roger6
    #16157
    "Ne egyél szőlőcukrot edzés előtt és közben, mert bár gyorsan emeli a vércukor szintet, de a hatása gyorsan el is múlik, és utána az eredeti szint alá esik vissza a vércukor szinted. A szőlőcukor egyetlen időzítési helye közvetlenül edzés után, tejsavó fehérjével, a glikogén raktárak újratöltése érdekében." (Drugs Bunny) - miért hiszi mindenki azt, hogy majd szőlőcukorral megemeli az inzulin szintjét, és ott is tudja tartani? Ne haragudj, de ez jóval bonyolultabb, mint ahogy te képzeled. De tőlem akkor iszol ilyen okos itókát, amikor akarsz. Szerintem értelmetlen dolog, és ezt sokan bizonyították. Na mindegy, én meg rászokok Savior után szabadon a tejjjára, nyóc kockacukorral edzés közben, mer' az a jó-e!
  • Redvin
    #16156
    Nyilvan az egyertelmu, hogy ez semmikepp nem valtja ki a normalis étkezést, de szerintem a szolocukornak is megvannak az elonyei, a helyes taplalkozas melett. Én az edzés alatt folyamatosan iszok egy szolocukor tartalmu italt, igy folyamatosan magasan tartva az inzulin szintemet, ezzel elkerulve az ingadozast. Igy a szervezetemnek, nem a saját raktáraiból kell lebontani, majd abbol energiat nyerni, (ami szvsz sokkal tobb energiaba kerul, mint a cukor megemesztese), hanem a megemesztett cukorbol nyeri.
    Az emesztes pedig, sokkal-sokkal kevesebb energiaba kerul, mint amennyit a szolocukorbol nyer a szervezet.
  • Roger6
    #16155
    Teljesen egyetértek veled!
  • MEdievil
    #16154
    Mert a szervezetnek megvannak a maga szénhidrát raktárai és az edzés alatt elfogyasztott cukor csak nagyon rövid időre növeli meg a vércukorszintet viszont utána vissza is esik valamint az emésztés is von el energiát. Az amúgy is megnövekedett vércukorszintnek pedig nem igazán tesz jót az ingadozás ami egyenes út a cukorbetegséghez például. Normális étkezés mellett biztos vagyok benne hogy nincs szükség rá és inkább placebóként működik. Ha annyira akarja csinálja, DE NE ezzel akarja kiváltani a normális étkezést mert itt most ezt tervezte.
  • Redvin
    #16153
    Reggelire valami nagyobb mennyisegut egyel mint a joghurt zabpehely szvsz. Mondjuk talán a legjobb a tojás, de barmi jo amiben sok feherje van. Es inkabb reggelire kajálj be jól, mintsem estére! Főleg akkor ha tudod, hogy 2-ig nem fogsz normalis kajahoz jutni! Suliban is kell a zoldseg gyumolcs melle valami feherje, itt mondjuk jo lenne egy feherje turmix + gyumolcs,zoldseg. Este megint valami hus+szenhidrat kene, de a tejes bananos turmix az nem az.
  • Redvin
    #16152
    Miert ne leheten szulocukrot enni edzes alatt? Az izotonias italokban (powerade, gatorade) is szolocukor van, ami a szervezet altal leggyorsabban felszivodo szenhidrat, azaz instant energia! Ami igencsak jól jön egy kemény edzés közben, es igy az izmaidnak mindig lesz honnan energiat nyerni.
  • MEdievil
    #16151

    Szőlőcukrot edzés alatt? Nem. Edzés előtt 1 órával normális szénhidrátos kaja (pl csirkerizs) utána fehérjeturmix+ zabpehely (akár darálva) de ha mindenáron cukrot akarsz tömni akkor itt edzés után mehet (de akkor is szerintem amíg meg lehet oldani zabpehely-rizs akármiből addig miért cukrozna valaki mondjuk nekem amúgy is nagy félelmem a cukorbetegség) majd rá fél órával amikor hazaérsz mehet egy normális főtt kaja.
    Tejet felejtsd el! Estére inkább zsírszegény túró (tömegelés alatt esetleg egy kevés gyümölcs ízesítésnek belefér de módjával)
  • TVelvet
    #16150
    protein-fehérje-szénhidrát-vitamin-rostok. ezek kellenek :)
  • oliwwer
    #16149
    Tehát, összegezve. Mondjuk reggel kezdek egy joghurt+zabpehely kombóval, édességet hanyagolom, suliban valami zöldséget, gyümölcsöt, (főtt kaja esélytelen) 2 fele tudok nyomni egy rizs+csirke történetet, 4től kondi, alatta szőlőcukor (1 csomag?), este megint valami hús- fehérjeforrás, esetleg valami tejes, banános turmixot betudok nyomni, és alvás.

    Vélemény?
  • Redvin
    #16148
    Minel jobban. Cukrot az edzes elott, alatt és utánt leszámitva, nem nagyon kéne fogyasztani (akkor is inkabb csak szolocukrot). Gyors kaját meg igazábol sosem kéne. Minel jobban torekszel, és odafigyelsz a helyes kajálásra, annal latvanyosabb eredmenyre szamithatsz.
  • oliwwer
    #16147
    Táplálék kiegészítőt semmiképp nem szeretnék. Akkor lehet valamennyire ráállok erre a rendszerre, meglátjuk mit ér. Édességek és gyors kaja terén mennyire kell visszafogni magam?
  • MEdievil
    #16146
    Én nem vennék vaterán kaját.

    'oliwwer' akkor nagy változásokra nem is számíthatsz, amúgy dobozban lehet csirkerizst is vinni magaddal és 3 perc alatt bekanalazni például szünetben. Zsírszegény sajtok kiegészítőnek jók de azért teljes étkezéseket nem váltasz ki vele ráadásul mint mondtad drága.
  • Redvin
    #16145
    rágcsálni valóval meg sajtal nem fogod megoldani a kajalast. Egy-egy étkezést belehet vinni táplálékkiegeszitobol, de mint a neve is mutatja, az csak kiegeszito. A suliba is ellehet vinni a kajat, venni kell par szép tupperware dobozt, es minden nap viszel magadnak vmi fott kaját.
  • oliwwer
    #16144
    Az edzés megvan, de a kajára nem figyeltem egyáltalán. Amikor elkezdtem edzeni, úgy gondoltam h nem akarok semmit "szedni" vagy változtatni az evésen, de most így.. már kevés, mert nem fejlődök. Hát, ezt a kajálást esélyetlen hogy meg tudjam oldani, mivel suliba járok, és kb 6-7 fele érek haza = főtt étel. Valami kis rágcsálni való kellene, amit akárhol megvehetek.. sajtra gondoltam, de az meg drága, ahhoz hogy minden nap annyit vigyek kajának.