33479
12316971501353788406.png
  • Roger6
    #16223
    Mondjuk a 100 ismétlés fekvenyomásnál... az odabasz. De ugye teszel a rúdra súlyokat is?!
  • Looooser
    #16222
    hát úszóguminak nem mondanám akkor sem, csak vastagabb bőrnek, mert nem rojtozódik :)
  • Looooser
    #16221
    köszi, ezt csinálni fogom :)
  • sapkafej
    #16220
    ááá kánaán ez a hozzászólás!

    nem a szerektől lesz brutál izmod. egy év edzés után mondjuk nem kell szégyenkezned, utána majd jöhet a többi. méghogy "szerek"

    ill. van itt egy klasszikus "a felüléstől nem lett kockás a hasam, nem értem miért" :DD

    100 ismétlést csinálsz fekvenyomásnál?


    nyugi, nem köcsögölök, a többiek majd elmagyarázzák ezeket normálisan
  • Redvin
    #16219
    "köldöktől lefelé szeretnék javítani a hasam kinézetén" - Csinalj lábelemeseket, fekve, állva, térdfelhuzást, es ehhez hasonlokat.

    Mellre meg csinalj mindent, a mell az egyik legnagyobb izom, mindenhonnan megkell dolgoztatni.
  • MEdievil
    #16218
    Igen ha a hasizom fölső része látszik csak a hasprések után akkor (mint minden átlagembernek) az úszógumi fedi el az alsó részeket. Diéta után meglepődnél az eredményeken, máshogy meg úgy sem változtatsz a has alsó részén.
  • Looooser
    #16217

    1. alapismeretekkel kellene tisztában lenni a karbantartom magam elég érdekesen hangzik ha részegységekről van szó ez mint mondtam azért nem így működik - valamennyi ismeretem van, régen verseny szerűen sportoltam, de azóta megkopott a tudásom, így csak nagyon alapokat használva fejlesztem a teherbíró képességem, és formálom a testem, bár ez vajmi kevés tudom

    2. Elég bicskanyitogató az ilyen "U.I.: a kondi bérlet, és a táplálék kiegek. meg egyéb szereket ne javasoljátok, nekem nem kellenek ezekből köszi még egyszer" még is szerinted mik azok a tápkiegek meg egyéb szerek?! - ilyenekre gondoltam--> >>>Link<<< én ilyeneket nem akarok használni, mert nem brutál izmokat akarok, csak azt, hogy mondjuk ha le veszem a felsőmet ne kelljen nagyon szégyenkeznem

    Ha visszaolvasnál itt végig az egészséges táplálkozást nyomatjuk és hangsúlyozzuk mennyire is fontosak mindenki számára. - elismerem, nem olvastam vissza.

    3. Gondolom te az úszógumit akarod eltüntetni: Ahoz pedig diéta kell. Nem olyan idióta féle amit a médiában hallasz hanem amit itt már ezerszer kitárgyaltunk. Aztán ha szeretnél izmot is a hasadra akkor ahoz kell a hasprés a felülést felejtsd el az nem ér semmit. -incs úszógumim, bár valamennyire hajlamos lehetek rá, mert fater, meg nagyfater is megereszkedtek pocakban, de ilyennel nincs problémám (még). igazából kockásítani szeretném a hasam, amit sima felüléssel - haspréssel eltudok érni, de az is csak a hasizom köldök feletti részére megy nekem, és én mint korábban már írtam köldöktől lefelé szeretnék javítani a hasam kinézetén.

    4. Mellre ott a fekvenyomás tárogatás stb - fekve nyomás, na de melyik segíti leginkább elő a mellizom pumpálódását/erősödését:
    -az egyszerű vállszéles tartás: csak karra megy ahogy érzem egy 100-as sorozat után
    -kissé szélesebb tartás: igazából még nem éreztem hatását azonkívül hogy lefáradok
    -széles tartás: őszintén 30-40 darab után a vállam bele fárad
    -a kezek fejtől előrébb,a kézfejek egymástól tenyérnyi vagy annál kisebb távolságban,- nos ez érdekes mert ilyenkor nem tudom magam leengedni teljesen és úgy nem érzem hogy bármilyen hatásfokkal is bírna a gyakorlat.

    5. Amivel az egészet kellene kezdened némi alapismeret összeszedése : #16142 ezen az oldalon linkeltem pont - köszönöm át tanulmányozom
  • jazzy
    #16216
    "egye aki akarja;)" én csak erre reagáltam, hogy én akarom :P
  • MEdievil
    #16215
    Nem tényleg nem vagyok az. Szükséges a folyadék edzés alatt az alap szóval nem értem ezt a "az edzés elejétől a végéig 110%-on tudok edzeni, és nem lép fel erő veszteség a dehidratáció hatásaként" részt hisz ezt én is mondom de ebben pl. nulla utalás van a szénhidrátokra. Nos rendben csak én fel kívántam hívni a figyelmet attól még eddig elkerült lassan a 10-25% kicsit túl sok kockázat és csak akkor veszed észre amikor már késő. Nekem a testépítés legfontosabb része az egészséges életmód.
  • Redvin
    #16214
    Hogy megéri-e az ektomorfoknak? Ugy latom te nem vagy az a kurva nehezen izmot felszedo alkat, kulonben nem kerdeznel ilyet :) Oke, megertem hogy felsz a cukorbetegsegtol, mivel mar a csaladodban is volt, de az en csaladomban semmilyen cukorbetegseg nem volt, és nem is hiszem, hogy ettol azt kapnék, ugyhogy teljes batorsaggal iszom. És miert számit? Vegyuk azt a részt amit te emeltel ki: "az edzes elejetol a vegeig 110%-on tudok edzeni, és nem lép fel erő veszteség a dehitratáció hatásaként"

    Ha valamilyen oknál fogva, fellepne ez az ero veszteseg (dehitratacio, vagy a raktarak kiurulese miatt), akkor az edzes vege fele vegezendo gyakorlatoknal, nem tudom az izmokat annyira stimulalni, hogy uj izomnovekedest erjek el. Mivel veszitettem az erombol, nem tudok tobbet teljesiteni az elozo heti edzesnel -> nincs elég stimulacio, hogy uj izmok novekedjenek. Szóval igen, szerintem számit, és megéri. De persze mindenki dontse el maga :)
  • MEdievil
    #16213
    Nos amit bemásoltál az szép de mindössze ennyi:

    "Továbbá ezek az amino savak, és a glukoz, segit elnyomni a cortisolt, és noveli az immun rendszer hatékonyságát. Mivel az edzés alatt is iszok egyet, az edzes elejetol a vegeig 110%-on tudok edzeni, és nem lép fel erő veszteség a dehitratáció hatásaként."

    Az a rész amiről vitatkozunk és ide tartozik. És itt a dehidratációt említi ami természetesen fontos de nem is erről beszélünk. A cikk szerint is a lényeg az edzés előtti tápanyagbevitelen van és megjegyzi hogy edzés alatt is megiszik egyet ami kérdés hogy mennyire számít.

    De oké tegyük fel az ektomorfoknak számit egy picit megéri?
  • Roger6
    #16212
    Öregfaternak is, csak ő 160 kg, és nem kicsit elhízott. Szóval a kérdésed innentől értelmét vesztette.
  • gyepesjoint
    #16211
    61-es a bicepszem,az jó?
  • Redvin
    #16210
    Biologiai magyarázat: Egy kemény edzés alatt van a testunknek a legnagyobb energia igénye. Es az edzés alatt, az a legjobb, ha az energia a megemesztett taplalekbol jon, nem pedig testunk raktaraibol, mert ha mondjuk edzes felenel feleljuk testunk energia raktarait, akkor szerinted honnan fog energiat nyerni a tovabbi edzeshez? Elkezdi az izmokat lebontani energiává, aminek kovetkeztében, nem hogy noni nem fogunk, de még izom veszteség is felléphet, és gyengébben teljesitunk. Mivel ezt nem akarjuk, ezért kell a megfelelő tápanyagokat biztositani, edzés elott és alatt.

    Nézzuk meg az anabolic-os es a catabolic-us hatásokat egy kemény edzés alatt:
    A jók, Anabolic:
    - Megnovekedett vérnyomás, pulzus
    - Megnovekedett tesztoszteron, novekedesi hormon, és IGF-1 hormon

    A rosszak, Catabolic:
    - Az energia raktárak felélése
    - Izom veszteség
    - Megnovekedett Cortisol szint, és csokkent insulin szint
    - Megnovekedett metabolic hatás (6-8x nagyobb, mint piheneskor)
    - Dehidratáció (akár 20% erő veszteség is lehet)

    Minden edzés elott megvan a lehetosegunk, hogy noveljuk a jó hatásokat, és csökkentjuk a rosszakat, azzal hogy megiszunk edzes elott egy fehérje/egyszerű szénhidrát tartalmú italt. Ez megnöveli az izmokba juto vér mennyiségét. Ezen felul, fontos amino savak, es glukoz jut el az izmokhoz, a véráramon keresztül, ami megelozi az esetleges izomveszteséget, es a raktárak felélését.

    Továbbá ezek az amino savak, és a glukoz, segit elnyomni a cortisolt, és noveli az immun rendszer hatékonyságát. Mivel az edzés alatt is iszok egyet, az edzes elejetol a vegeig 110%-on tudok edzeni, és nem lép fel erő veszteség a dehitratáció hatásaként.

    Röviden ennyi. Amugy ezt nem a kisujjambol szoptam, hanem Dr John Berardi ajánlja, aki a vilag egyik legjobb táplálkozás szakértőjeként van számon tartva. (Persze van aki enelkul is simán tud noni, ez inkabb az ektomorfoknak ajanlott, akiknek minden kis trukkot be kell vetni, hogy nagy izomtomeget szedjenek fel)
  • MEdievil
    #16209
    Én tudtam hogy vannak profik akik szintén edzés alatt cukroznak vannak viszont és talán többen is akik meg nem. Attól még ez nem érv mert még mindig nem látom azt a biológiai magyarázatot ami szerint megérné.
    Én anno kipróbáltam amikor kevésbé nélkülöztem a cukrokat mint most és nos semmit nem jelent az égvilágon. Én azt vallom ha nem muszáj ne baszogassuk a vércukorszintet mert nem éri meg. Nagyapám cukorbeteg volt ráadásul rengeteg mindent tőle örököltem így nem rizikózom meg (Nem örökölt hanem idős korában jött elő pedig soha nem volt kövér csak hát a fehérkenyér, cukrok és az a sok szemét amit most kaja néven kapsz megtette a hatását.) Most már lassan minden 10. ember cukorbeteg és ha ez így halad 50 éven belül akár minden 4.! ember az lehet.
  • csuszi
    #16208
    férfi 80-100kg: 35/nap.

    jazzy senki nem mondta hogy nem pálya a gyümölcs, geci finom, én is szeretem majdnem mindet. csak ne higgyük, hogy rostforrsának jó, hogy vitaminforrásnak jó, és hogy gecire egészséges. nem káros, de nem is kell a szervezetnek. elavult régi felfogás. sajnos jelen korban mindenből sokkal több kell a szervezetnek, mint amit a régi elvek biztosítanak, legyen az bármilyen része a táplálkozásnak. szénné terheli a környezetünk és az életmódunk a szervezetünk, nem elég a régi módik betartása. ettől még finom. de csak "tűrhető édesség".
  • Roger6
    #16207
    Mondtam, téma lezárva, annyi szőlőcukrot eszel, amennyit akarsz. Ha ettől jobban megy az edzés, akkor fogyaszd.
  • Redvin
    #16206
    Nyilvan edzetsegben nem vagyok egy szinten Lauter Viktorral, de a taplalkozasban nincsenek "szintek". Vagy szerinted azert mert ő tobbet nyom fekve, vagy tobb izma van, azért az ő szervezete mashogy bontja le a szolocukrot?
  • MEdievil
    #16205
    Na jó akkor kezdjük:

    1. alapismeretekkel kellene tisztában lenni a karbantartom magam elég érdekesen hangzik ha részegységekről van szó ez mint mondtam azért nem így működik

    2. Elég bicskanyitogató az ilyen "U.I.: a kondi bérlet, és a táplálék kiegek. meg egyéb szereket ne javasoljátok, nekem nem kellenek ezekből köszi még egyszer" még is szerinted mik azok a tápkiegek meg egyéb szerek?!

    Ha visszaolvasnál itt végig az egészséges táplálkozást nyomatjuk és hangsúlyozzuk mennyire is fontosak mindenki számára.

    3. Gondolom te az úszógumit akarod eltüntetni: Ahoz pedig diéta kell. Nem olyan idióta féle amit a médiában hallasz hanem amit itt már ezerszer kitárgyaltunk. Aztán ha szeretnél izmot is a hasadra akkor ahoz kell a hasprés a felülést felejtsd el az nem ér semmit.

    4. Mellre ott a fekvenyomás tárogatás stb

    5. Amivel az egészet kellene kezdened némi alapismeret összeszedése : #16142 ezen az oldalon linkeltem pont
  • fodorpetii
    #16204
    hello, szeretnék venni súlyokat és rudat gyúráshoz, ti mit ajánlotok? milyen rudat? és ha tudtok valamilyen boltot akkor azt is osztjátok meg velem..köszi előre is
  • Tibi7
    #16203
    És akkor rostból hány g/tskg az ajánlott mennyiség?
  • Looooser
    #16202
    röviden, igen arra keresek :):)
    a súlyzó meg van. :)
  • jazzy
    #16201
    Szóval "köldök vonala alatti hasra" gyakorlatot keresel?

    Mellizomra van egy raklap gyakorlat, de azokhoz kell súlyzó.
  • Looooser
    #16200
    akkor fogalmazok másképp a testem többi részét karban tartom, de erre a két pontra nem tudok semmilyen gyakorlatot
  • MEdievil
    #16199
    Ez nem így működik.
  • Smicy2
    #16198
    Vki jár innen Tatabányára a Pulzusba?
  • Looooser
    #16197
    sziasztok!
    nem vagyok testépítő, csak egy kicsit rendbe szeretném hozni a testem, pontosabban annak is két pontját, a hasizmom alsó részét (értsd köldöktől lefele) és a mell izmomat szeretném kicsinyt megnövelni, mik az ezekre a pontokra leginkább hatásos gyakorlatok? a válaszokat előre is köszönöm

    U.I.: a kondi bérlet, és a táplálék kiegek. meg egyéb szereket ne javasoljátok, nekem nem kellenek ezekből köszi még egyszer
  • jazzy
    #16196
    A gyümölcsöt én is megeszem. Miért? Mert szeretem :)

    Magasról szarok rá, hogy nem minőségi tápanyag de ennyi nekem bőven belefér. Mondjuk a narancsot, almát, körtét, értelemszerűen banánt nem..
    De szerintem a zabpelyhet, a túrót is feldobja egy kis gyümölcs.

    Szóval igazából erről én nem beszélném le az embereket, a gyümölcs finom, ésszel kell belőle enni, de kétlem hogy 3 kilót akar enni naponta.
  • Smicy2
    #16195
    volt most kb. fél éves kihagyásom, de hétvégén újra visszamegyek
  • TVelvet
    #16194
    lenmag olyan megint, amitől szétrohad a fejem :D

    Roger nézd meg mire válaszoltam.
  • Roger6
    #16193
    Idézlek: "már morog a gyomrom a sok proteintől. az meg hogy mennyi "kell" tök alkattól függ. A semminél legyen több, kész." - mondcsak, te ezt hogyan értelmeznéd?
  • csuszi
    #16192
    egyik legfontosabb cucc. nem véletlen mondják a brokkolit. csak ugye abból kell egy rakat mire annyi rostot vittél be, mint 100g lenmaggal.
    rost, segíti az emésztést, eszed a proteint és nem hasznosul. szar az emésztésed, szar az anyagcseréd, nincs elegendő esszenciális zsírod, és pluszba wiki és látod mennyi rengeteg más hasznos tulajdonsága van.
    zsiradékok szinte csak lenmagolajjal megoldhatóak, és megint kilyukadtunk a lenmagnál.
    csak próbáld ki a lenmagot és rájössz eddig más szinten voltál:)
  • TVelvet
    #16191
    olvasni meg nem tudsz logikusan látom. :)

    Mivel én ezt a rostra írtam.
  • sapkafej
    #16190
    nyugi, csak sokszor látok ilyet, és mostmár vkinek be kellett szólni miatta :P
  • Roger6
    #16189
    " A semminél legyen több, kész." - hát te hülye vagy. Bocsánat ezért, de tényleg hülye vagy. Vagy nem értetted meg a testépítés lényegét. A semminél több... Majd osztom én is a teremben ezt az igét. Azt ugye érted, hogy fehérje nélkül nincs izomfejlődés?
  • TVelvet
    #16188
    vitamint meg beviszi a multi-x-ből meg a társaiból. :)
  • TVelvet
    #16187
    most őszintén, én kurvára nem számolom ki mennyit viszek be, vigyek be valamennyit mivel egy hét után, már morog a gyomrom a sok proteintől.

    az meg hogy mennyi "kell" tök alkattól függ. A semminél legyen több, kész.

    Profi testépítők majd kiszámolgatják maguknak, amatőr szinten nehogy már, számolgassunk mindent. szerintem baromira felesleges. legyen elég anyag, az építő anyag, és kész. többi már csak kiegészítés. nyilván ha valaki szálkásít, diétázik, az betartja, de aki tömeget növel, ha megvan az elegendő FONTOS anyag, a többi már tökmindegy. (hangsúlyozom amatőr szinten.)
  • oliwwer
    #16186
    Persze, gondolom vannak benne hibák, pihenni nagyon ritkán szoktam, most volt egy egyhónapos kihagyás. Lehet ez a baj. A kivitelezésben nem igazán tud senki segíteni, csak én magam, azzal amit neten olvasok, mert nem konditeremben edzzek, hanem otthon. Hétfőn és pénteken nyomok fekve, úgyhogy szerintem nem azzal van a gond.. nem tudom.
  • csuszi
    #16185
    2 év után akármilyen nyeszledék vagy többel illene nyomni. és ha kibaszott szarul kajálsz akkor is. én is leszartam amíg fiatal voltam és gyors anyagcseréjű, mégis erősödtem mint az állat.
    rossz edzés lesz ott a bibi. pihenőidő, kivitelezés, túl sok kiegészítő gyakorlat, kevés fekvenyomás, valami nagyon szar ott.
  • oliwwer
    #16184
    2 éve edzem rendszeresen, nem nagyon terveztem mostanában abbahagyni :)
    Ráállok a témára, köszi a tippeket.