33479
12316971501353788406.png
  • SeanJRRussel
    #16303
    Már 2,5 éve h heti 4X edzek.... és nekem bejött.
  • jazzy
    #16302
    Erre mondta bunny, hogy a szíved is a bal oldalon van, sohasem leszel szimmetrikus
  • FlyHigh
    #16301
    Köszönöm, holnap beszerzem a vm-et. Volna még egy dolog amiben kellene segítenetek. Könyök porc felett van egy kisebb izom, az a bal kezemen kicsit nagyobb mint a jobb kezemen, amúgy tricepszre egyforma a két karom. Hogyan tudnék csak arra kis izomra gyúrni úgy, hogy lehetőleg a többi rész kevésbé terheljem felette?
  • Panzermeyer
    #16300
    VM35 kezdő szinten elég lesz egy darabig, aztán lehet mondjuk egy plusz adag fehérjével megfejelni, vagy vmi komolyabb tömegnövelőt enni, mint a Jumbo.
  • slime001
    #16299
    Volumass 35, Jumbo Professional. De ezek nem szerek, hanem táplálékkiegészítők.
  • FlyHigh
    #16298
    Milyen tömegnövelő szert ajánlotok, ami így ár/érték arányban jó és hatásos? Heti 2-3 edzéshez kellene.
  • Tyler1
    #16297
    ja értem köszi a válaszokat :)
  • FlyHigh
    #16296
    Én csak három hónapja csinálom, de így is látom az eredményét. Lassan járj tovább élsz szerintem is jó taktika, úgy fejlődöm, hogy közben nem e körül forog az életem.
  • csuszi
    #16295
    nem mintha én többet edzenék. szerintem nem is kell túlzásba vinni, én a lassan járj tovább érsz elvet vallom. heti 2, max 3. inkább mint 1-24hónapig heti 4-5. persze ha valakinek van rá energiája, akarata, ideje akkor csinálja, csak ez nagyon ritka.
  • FlyHigh
    #16294
    Értem. Bár mondjuk én csak 3 naponta edzek, így nem megterhelő, van mellette mindenre időm. Edzés nélkül is alapból 36cm-es felkarom volt, ezt szeretném felnyomni negyvenig, csak ilyen apróbb terveim vannak.
  • csuszi
    #16293
    "mivel mindjárt itt a karácsony, ezért geci rendes leszek és segítek:"
    nem vagyunk távdoktorok, el kell menni orvoshoz ha nagyon fáj. ez van.
    és ami fáj, azt nem csináljuk a teremben.
    lehet szabálytalan gyakorlat, megerőltetés, gyulladás, stbstb.

    amikor fáj a vállam, előfárasztom a csöcsöm és úgy nyomok fekve, így kisebb súly is elég. tárogatással, kereszthúzással stb.
    tehát tárogatsz, és pihenő nélkül fogod a súlyt és fekvézel, így kb az eredeti súly 50-80%elég, csöcs válogatja, garantált durranás, izomláz ezerrel.
  • csuszi
    #16292
    mivel mindjárt itt a karácsony, ezért geci rendes leszek és segítek:
    napi min. 500g hús, csirke vagy pulyka vagy hal. ebben van kb. 110-125g fehérje. mellé még kell kb még egyszer ennyi. pl fehérje turmixból, túróból, tojásból, tömegnövelőből. de NEM TEJTERMÉKBŐL, a legtöbbnek szarok az arányai, pl tej sacc4g fehérje és uyganennyi ch, és még ráadásba egy kis zsír is. sajtok még amik szóba jöhetnek, főleg a soványak, zsírral vigyázni. joghurt, tejédesség, norbis baromságok, diétás!!! tejtermékek, mind szutykok.
    zöldség menjen, pl hüvelyesek, minden ami zöld, spenót, sóska, brokkoli, kelbimbó stb.
    rizs, durum, buresz módjával és csak főzve, hogy minőségi ch menjen, ami fedezi az energiaellátást, így az értékes fehérje beépülhet.
  • MEdievil
    #16291
    #16250 (link)
  • jackaltiger
    #16290
    sziasztok

    olyan problémám lenne hogy kb 1 éve járok rendszeresen kondi terembe és 2 napja edzés után elkezdett a vállam fekvenyomás után kicsit fájni. most már rendszeresen fáj és karemelésnél ropog de nem tudom miért... esetleg vki tudna segíteni?
  • FlyHigh
    #16289
    110 kiló vagyok, 192cm magas.
  • FlyHigh
    #16288
    Nemrég kezdtem el edzegetni, elég sok húst eszem, illetve rengeteg tejterméket fogyasztok, mindenféle gyümölcsöt eszem. Van még valami fontos étel ami segít az izom építésben?
  • Retsu
    #16287
    Az egykezes evezés másnéven.
  • DAcafat
    #16286
    Green Vitamins
    http://shop.builder.hu/termekek_reszletes.htm4?id=6613

    valaki próbálta már ? elég sok minden van benne és talán olcsóbb mint egy animal pak :)
  • Tyler1
    #16285
    fűrészelés????
  • SeanJRRussel
    #16284
    Evezés,fűrészelés,húzóckodás nagyon szűk fogással.
  • Retsu
    #16283
    Persze h lehet. Lényegében minden felsőhát-gyakorlat edzi, de főleg az evező mozdulatok.
  • Tyler1
    #16282
    ezt az izomcsoportot lehet súlyzóval edzeni?? ha igen milyen gyakorlattal?
  • sapkafej
    #16281
    hát ez az én formám:

    egy hete gondoltam tartok egy hét szünetet a vizsgák miatt, tegnap rázúztam egyet öcsémre és szétrepedt a kezem a csontos testén vagy vmi ilyesmi

    nincs gyúrás, vizsgaírás meg hihetetlen fájdalmak közepette
  • Mr Green
    #16280
    www.goodluck.eoldal.hu :D komoly:)
  • matthias92
    #16279
    egyelőre még csak olyan hogy derékszögig hajlik, persze volt már olyan is, hogy az egész kezem "lebénult" régebben... szerintem laza edzés lesz
  • Retsu
    #16278
    Mennyire komoly? Ha tudsz vele vmennyit edzeni, szerintem folytasd. Nem 1 frankó érzés, ha vmi közbejön és meg kell szakítani a kúrát, nekem tavasszal sajnos meg kellett, igaz más miatt. Szóval ha nem olyan durva, mérsékeltebben de edzz, ha igen akkor tényleg pihenő.
  • matthias92
    #16277
    megint begyulladt egy inszalag a kezemben. húzza össze az ujjamat és nemtudom nagyon használni. terhelést csökkentsem/pill pihentessem?
    mellesleg 2. hete kreatinkúrázok.
  • Sephirot T
    #16276
    Mar keso volt,ennyit el lehet nezni
    Valojaban a dolog valtozo,van akinek semmit nem hasznal a kura,van akinek minimalis a fejlodes es van aki oriasit fejlodik ugy hogy utana alig veszit a felszedett tomegbol.De persze itt is tobb faktor jatszik: kajalas,edzes,genetika stb.
  • csuszi
    #16275
    nem vagyok egy grammer nazi se kötekedő kis fasz, de vannak szabályok amiket jobb megtanulni.
    lesz egy sz.

    amúgy amit írtál korrekt, de azért van visszaesés dögivel, de valóban nem izom, hanem víz. a kreatin küra lényege, hogy a több víz, nagyobb tömeg, több erő, és ezáltal nagyobb fejlődés. és a kúrából ezt a többlet fejlődést profitálja az ember. DE!!!! csak a nagyon jó minőségű kreatinok érnek valamit, azok pedig geci drágák. pl. pump. ha még van...
  • Sephirot T
    #16274
    Nem az izmod bomlik le csak a sok viz tavozik beloled.Viszont ha kajalasod vegig rendben volt akkor minimalis lessz a visszaeses.
  • Rash87
    #16273
    Már volt 2 kreatin kúrám,s azt eddig tudtam,hogy a végén a visszatartott víztől megszabadul,ezért súlyban visszaesés lehet. De most hallottam,hogy megakadályozására érdemes szedni kreatin kúra után izomlebomlást gátló anyagokat( HMB,BCAA,CLA, OKG stb stb...)
    Erről ki mit tud? s melyiket érdemes?
  • csuszi
    #16272
    hagyma, oliva olaj pirít, csirke chilis fűszer, kérgesre süt, chilis babos cuccos hozzá, főtt rizs elkever, karaj kaja. fehérje sok és sokféle, szénhidrát szabályozható.
    étvágyat:)
    ma: szűzpecsenye lávakövön grillez, baconbe tekerve, fokhagymával tűzdelve, tört buresz. fain.
  • Panzermeyer
    #16271
    Néha igy is alig basszus... :)))
  • TVelvet
    #16270
    nemfogsz bírni megmaradni a szobádban annyi fingás után :D
  • Panzermeyer
    #16269
    Ez a chilis babos csirke felpiszkálta a fantáziámat... :)
  • oliwwer
    #16268
    értem, köszi :)
  • csuszi
    #16267
    2 a minimum, de az állatok 5-6ot tolnak.
    csak pár példa a kajára:
    csirke rizs
    csirke gombás ragu durummal
    szűzpecsenye sajttal spagetti
    baconbe tekert pulyka
    tonhal saláta
    chilis babos csirke
    mézes pulyka tört buresz

    sorolhatnám egy darabig baszod. nem nagy ész kell hozzá...
  • MEdievil
    #16266
    "változatos kaját" tipikus tévhit és a lentebb taglalt a hülyeség ragadós mintapéldánya:

    "Egyél változatosan miért csak csirke rizst eszel már megint.. bla bla bla"

    1. Az embernek arra van szüksége hogy MINDEN fontos tápanyagot bevigyen MNDEN nap. Akkor eszel egészségesen ha megvan a napi adag fehérje szénhidrát (telítetlen)zsír + zöldségek (rostok)+ vitaminok + ásványi anyagok

    2. Az nem változatos és legfőképp nem egészséges ha egyik nap palacsintát másik nap főzeléket harmadik nap zsíros kenyeret eszel.

    3. Nem csak csirke rizs létezik csak ezt hozzuk fel példának mert a legegyszerűbb elmagyarázni és talán van annyi sütnivaló hogy tovább lehet gondolni a lehetőségeket. Annyi féle jó hús van csirke, pulyka, kecske, marhahús egyes részei, halak és a többi végtelen elkészítési móddal anélkül hogy bármi rosszat adnál hozzá.

    4. Az 1,6 egy átlag embernek szinten tartáshoz elég ha több van az egyáltalán nem baj és ha el akarsz mozdulni a pehely súly kategóriából minimum 2gramm/kg kell. És ebbe csak a húsok tejtermékek, szóval az állati fehérjét számold a növényit nem is kell bekalkulálnod az még ezen felül mert az nagyon rosszul hasznosul.

    5. Bizonyos dolgokat meg kell szokni például én csak citrommal iszom a teát (mondjuk túlzásba ezt se viszem) pedig régen édesen szerettem most meg már egyáltalán nem is kívánom de csak egy példa mindennel így vagyok, nincs szükség édesítőszerekre, ízesitőkre aromákra és hasonló marhaságokra. Az agyad határozza meg az igényeidet ha tudod uralni akkor azt fogod kívánni ami jó is.
  • oliwwer
    #16265
    A testsúly növelése - tömegnövelés

    Egy testépítőnek, aki izomtömegét növelni szeretné, és heti 3-6 alkalommal csak súlyzós edzéseket végez, átlagosan napi 1,6 gramm fehérjére van szüksége ehhez testsúlykilogrammonként. /body.builder.hu
    /

    66 kiló vagyok.

    De nem hiányzik más kaja? mármint nem kíváncja a szervezeted a változatos kaját? én kb 3 napig bírtam így, hog rizst, halat, meg hasonlókat ettem.
  • csuszi
    #16264
    és még mindig rosszul számoltál, hacsak nem vagy 50kg:)
    marha nehéz a képlet, min. 2g/tskg.
    és nem jó amúgy, változatosan kell bevinni, ideális esetben:
    -hús
    -tejtermék (túró pl.)
    -hüvelyesek
    -köretekből: zab, durum, lenmag, rizs is megy egy adag.
    -toji

    pl. nálam:
    100-120g húsból
    60-70g túró
    20g lenmag
    20g rizs/durum/zab
    0-50g hüvelyes.