33479
12316971501353788406.png
  • Roger6
    #16624
    Na most megnéztem újra a kreatinról a videót, mert itt mondtátok többen, hogy vizesít, meg úgyis lemegy a felszedett tömeg... Hát nem. Illetve igen. Vizesít, de ez segít az izomfejlődésben, és a felszedett tömeg kis része megy majd le csak a kúra végén.

    Idézek pár fontos mondatot, ami SZERINTEM a lényeg a kreatinnal kapcsolatban:

    "A sejten belül nagyon fontos energiahordozó"

    "A kreatin megváltoztatja a sejtfal ozmotikus tulajdonságát = a többi tápanyag is gyorsabban, és könnyebben be tud jutni az izomsejtbe"

    "A vizet bejuttatja az izomsejtbe, ami nem keverendő össze a vizesedéssel. Ha az izomsejtbe kerül a víz, nagyobb lesz a sejt = nagyobb lesz az ereje, nagyobb lesz a teljesítménye."

    "Hogy kell szedni a kreatint kúrában? Ez egy nagyon bonyolult dolog, rá van írva. 15 testsúlykilogrammonként kell 5 gramm kreatin töltésnél (kúráról beszélünk ugyebár), ha 60 kg-os vagy 20 g, ha 90 kg akkor 30 g."

    "Szintentartás napi 5-10 g kreatint igényel."

    "Az 5-7 napos feltöltési ciklusban lehet dextrózt használni, 30-50 g, de utána nem ajánlatos."

    "A töltést meg tudod úgy is oldani, hogy a kreatint szénhidrátos kajával viszed be (tömegeléskor minden kajád szénhidrátos)"

    "Töltési időszakon kívül mindig ugyanúgy, szénhidrátos kajával kell bevinni a kreatint."

    "Annál jobban szívódik fel, minél több részre osztod az adott napi mennyiséget."

    Nem kell túlmisztifikálni a dolgot, meg agyoncukrozni itt magatokat, meg különféle kémiai folyamatokat leírni (ugye Frayer?!), tiszta egyszerű. Benyomod, szénhidrátos kaja rá, oszt kész. Utána meg igyá' mindazállat, és rendeseb egyél is. És persze, miután a kúra véget ért, nyilván a víz távozik a sejtből (egy része), de a lényeg, hogy az adott kúra alatt (kb. 8 hét) a megnövekedett sejt több tápanyagot enged be magába, és többet is tud dolgozni az edzés alatt, ami egyenlő a gyorsabb fejlődéssel.

    Na ennyi voltam, irány meló.
  • DeerHunter01
    #16623
    nekem nem szokott nagyon izomlázam lenni.
    múltkor amikor 2 hetet kihagytam akkor volt izomlázam 2 napig de most semmi.
    edzés után fáradt vagyok meg minden de nincs az a nagy izomláz érzés másnap, sőt szinte semmi.
  • Roger6
    #16622
    "Másnap viszont szokott lenni izomláz, úgyhogy hatásos" - nekem meg csak az első hónapban volt, azóta csak ha kihagyok pár napot, akkor van izomlázam. De ha nincs, az nem azt jelenti, hogy nem fejlődtél, ugye tudod?
  • plck
    #16621
    Hát nemtom szerintem természetes hogy edzés után 1órával már nem vagy bedurranva:DD
  • dragon11
    #16620
    Értem. Fehérjéből csak természetes eredetű úton eszek, hát mikor mennyit.. csak jó lesz ez.:)
    köszi.
  • oliwwer
    #16619
    Miért van az, hogy amikor itthon kondiztam edzés után mindig be voltam durranva, és még más nap is, és most hogy terembe járok, edzés közben be is durranok mint állat, elfáradok, aztán letusolok, felülök a buszra, és már nem érzem hogy adná. Másnap viszont szokott lenni izomláz, úgyhogy hatásos, csak utána nem vagyok bedurranva, és ezt hiányolom. Ötlet?
  • sapkafej
    #16618
    csinálja ha akarja! majd ha 2 hét múlva is csinálja, akkor lebasszátok
  • jazzy
    #16617
    Érdekes, hogy megtettük többször, de őt érdekli és csinálni akarja, nem fogom átformálni az életét.
  • franc0
    #16616
    Érdekes, hogy eddig senkiben sem merült fel, hogy egy 14 évesnek ne gyúrási tanácsokat adjon (persze valóban léteznek gyakorlatok miket végezhet), hanem elzavarja focizni, kosarazni vagy úszni a haverokkal.
  • Panzermeyer
    #16615
    Ezeket amiket írtam, anno én is csináltam itthon a te korodban, semmi bajom se volt tőlük. De azért az alaptápkiegeket nyomhatod: multivitamin, ca-mg, c-vitamin, esetleg izületvédő sem ártana, jobb megelőzni a bajt, semmint utólag kezelgetni. Ha még fehérjére és másra is jut, az annál jobb. Bemelegítésre és nyújtásra is fordíts kellő figyelmet, illetve ne akard túlhajszolni magad.
  • dragon11
    #16614
    Itthon képtelen vagyok normálisan edzeni? Az megoldható, nem vonja el semmi a figyelmem. Meggondolom.. más azt mondta, h el tudom érni azt, amit akarok itthoni edzéssel.:) nem tudom mi az igaz akkor.:S

    köszönöm azért!
  • TVelvet
    #16613
    vegyél s-es polot :)

    lényegre térve, nincs olyan hogy kikondizod magad :D edzel, testet építesz, azért feszül a póló rajtad majd, mert testet építesz.

    majd fél-egy év körül amikor edzel rendesen, eszel rendesen akkor majd látszani fog.

    a kezed nem fog vastagodni, max a karod, és hányszor mondjuk el, nem elszel kidobó alkat, mert ahoz 5-6+ sok évig kell rendszeresen edzeni, koxolni, nyomni minden szart hogy olyan legyél. ne aggódj, 14 évesen nem leszel kidobó alkat. :D otthoni edzéssel nem igen fog látszani hogy "kondizol". én itthon képtelen voltam edzeni normálisan, más elvonta a figyelmem mindig, amikor bemész a terembe ott vagy, kész ott edzeni fogsz, nem zenéthallgatni/filmetnézni, stb.

    14 évesen elég elkezdeni alapból fekve nyomás rúddal, aztán csak kis súlyokkal, és gerincet nem terhelő gyakorlatokat. és ezt mind terembe.
  • dragon11
    #16612
    Látom nem érted.. nem "testet építenék" hanem csak "kikondiznám" magam, hogy feszüljön a pólóm és annyi lássanak, hogy azért kondizik.. (vastagodjon a kezem értelemszerűen, stb)

    Nem kidobóalkat akarok lenni.. hányszor mondjam el.
    Panzermeyer: Akkor jó.:) látom Te érted..:P akkor tuti nem lesz gond abból?
  • DeerHunter01
    #16611
    pm ment
  • jazzy
    #16610
    Milyen szemműtéted volt?
    Ez a lézeres retinaműtét, szemüveg miatt?
  • DeerHunter01
    #16609
    amúgy énis 14 vagyok de az durva kifejezés lenne hogy "gyúrok".
    itthon szoktam fekpadon fekvenyomni meg mellette kézisúlyzókkal meg kétkezessel bicepszezni,kb 1 éve de volt 2-3 hónapi kihagyásom szemmütét miatt és idáig nem nagyon vettem volna észre hogy fájna a karom vagy más testrészem, igaz annyira nem szoktam nagyon edzeni :)
  • Panzermeyer
    #16608
    Jóhogy megreped... a bőr növekedése nem tudja követni az izomszövetét. Fekvőtámasszal, húzódzkodással, stb-vel és kézisúlyokkal otthon is meg tudja csinálni, amit ő elképzelt, attól meg semmi baja nem lesz.
  • plck
    #16607
    bárcsak már megrepednék:D:D:D:
  • Rash87
    #16606
    Ezt kb. minden 2. hónapban elmondják neki, csak hát vhogy nem bírja felfogni.(már sry)
  • redbull0304
    #16605
    Az ízületeid tönkremehetnek, megreped a bőröd, hát és derékfájás... Még fejlődő a szervezeted, így tönkreteheted ha túlságosan megterheled. Te tudod megéri-e ez neked, mérlegelj!
  • dragon11
    #16604
    Tudom.. mondtátok többször, ezért mondtam ennyiszer, hogy nem venném "komolyan" az egész fehérjézést/edzést nem vinném túlzásba.

    Szabályos gyakorlatokat megoldanám természetesen, de akkor is kockázatos.:s

    Hát nem tudom.:( jó lenne.. nem vinném túlzásba, szabályosan csinálnám a gyakorlatokat.. akkor is nagyon veszélyes lenne?:S

    Decathlonban mennyibe kerül?
  • Avrack
    #16603
    Sziasztok!

    Létszi segítsetek, valakinek már volt itt olyan problémája hogy túl sok hasizom erősítő gyakorlatot végzett és ennek hatására reflux betegséget kapott?(nem tudom, hogy pontosan minek a hatására de az a lényeg, hogy túl sok gyomorsav termelődik és ugye ez elég kellemetlen érzést okoz)

    Ha igen akkor létszi mondja el, hogy mi történt vele sikerült e felépülnie és ha sikerült akkor miket tett érte milyen gyógyszereket szedett stb...

    Nekem egy olyan edzés után jelent meg a probléma amikor jóval több hasizomerősítő gyakorlatot végeztem annál mint amit általában szoktam szóval feltételezem ez okozta a problémát. Már 3 hete tart és szedek rá savlekötőt, de semmi javulás.

    Orvoshoz csak végszükség esetén akarok menni mert ugye alapból 2 hónap mire kapok időpontot, meg egy gyomorvizsgálatnál lenyomnak valamit a torkodon ami további problémákat is okozhat (ismerősömnek mióta volt egy ilyen vizsgálata fáj a gyomra)

    Szóval létszi ha valakinek volt már hasonló gondja az segítsen, mert elképesztően zavaró már és az egy dolog hogy edzeni nem tudok miatta de a mindennapokban is eléggé frusztráló
  • DeerHunter01
    #16602
    Decathlonba vegyél.
  • redbull0304
    #16601
    14évesen ne kezdj el edzeni... (Szerintem) Tönkreteheted magadat 20éves korodra, és 30évesen már mindened fog fájni... Főleg, hogy otthon valószínű nem szabályosan csinálnád a gyakorlatokat. Inkább valami olyan sportot válasz ami erősít, izmosít! Tényleg jó szándékból mondom! :)
  • Retsu
    #16600
    Bizony nem túl olcsó a tablettás kiszerelés ha azt vesszük. Kreatinnal kapcsolatban előfordul hogy másnak más hatásos, de gyártók között annyira nagy eltérések nincsenek attól, hogy a reklámok ezt sulykolják az emberekbe. Most nem akarok konkrét neveket mondani, de tényleg elég "érdekes", hogy mennyire agyonsztárolnak pár céget, aztán a mögöttes tartalom semmivel sem jobb.
  • Rash87
    #16599
    Múltkor jártam Hervis-be(Sever túloldalán van:D),s ott voltak egykezes súlyzók+egyéb dolgok :)
  • Sickness
    #16598
    Kurvára nem értek hozzá csak olvasgatok de:
    http://body.builder.hu/bbcomment_post.htm4?id=45
    És:
    http://body.builder.hu/video_lejatszas.htm4?id=1299
  • Roger6
    #16597
    Ha jól emlékszem rád, már PONTOSAN mindent elmondtunk neked mindennel kapcsolatban (kaja, edzés). Legalább azokra emlékeznél kicsit. Olvass vissza.
  • sapkafej
    #16596
    vegyél xs-es pólót!
  • dragon11
    #16595
    Nem mutatkozom be, hogy hány éves vagyok, már itt mindenki ismer.:P
    itthonra milyen edzést ajánlotok? Hol tudnék venni Miskolcon 2db egykezes súlyzót bővíthető tárcsákkal?+tárcsákat is vennék.. de ha lehet, nem a legdrágábbat.:-)

    Itthon edzenék, mert jópáran lebeszéltek ugye a korom miatt, hogy terembe lejárjak, meg túl komolyan vegyem.(14vagyok)

    Ezért úgy szeretném az egész testépítést, hogy itthon.. és kajával.. hát ami van, abból zabálok +tej, tojás, sajt, túró.. napi hány gramm kéne, h fejlődjek? (174cm, 64kg vagyok)

    Ismétlem, nem szeretném nagyon "komolyan" venni, mert még kicsi vagyok hozzá(anyagilag sem bírnám), viszont jó kinézet kéne, meg hogy a póló feszüljön rajtam.=) tehát ilyen keretek közt kérném a segítségeteket még az itthoni edzéstervemben is..=)

    Köszönöm!!:)
  • plck
    #16594
    Erre nemtudom mit írjak
  • Panzermeyer
    #16593
    Olcsó? Max a doboz amit megveszel kerül kevesebbe. De, ha megnézed, hogy azon a pénzen mennyi szintiszta kreatin jön ki, akkor látni fogod, hogy nemhogy olcsó, hanem pont drága. De persze lehet azért a ph-X-et nyomod, mert diszkomfort érzést okoz a sima monohidrát a gyomrodban.
  • plck
    #16592
    Én creatin ph-X et szedek jó olcsó dehát ezvan:S
    Azt írták róla hogy nem szükséges feltöltési szakasz.
    (tudom hogy ne m tőlem kérdezted):D
  • matthias92
    #16591
    megjött a vérképem, magas a kreatinin (kúrán vagyok), a húgysav, meg a GOT szintem. egyből rálett fogva a jumbora.
  • Tyler1
    #16590
    tolsz mellé vmi kiegészítőt vagy csak a kaja??
  • SeanJRRussel
    #16589
    Nem,annyi h pénteken kezdem mindig így a hétvégén nem edzek és úgymond töltök de sztem felesleges.....

    Edzés előtt és után is tolhatnád min2 jó de edzlés után is fontos.
  • Rash87
    #16588
    Lehet hülye kérdés,van vmi eltérés,hogyha mondjuk edzés előtt v. edzés után szedjük? csak kíváncsiság.
  • Sephirot T
    #16587
    feltolto szakaszt nem szoktal csinalni?
  • plck
    #16586
    Szuper.Wolf tőrődök vele csak tegnap kezdtem el, gondoltam azért nem 2napos szóval van egy kicsike időm megtudakolni:D
  • SeanJRRussel
    #16585
    Nálam egy kúra az 50 nap~1,5 hónap ami azt jelenti h veszel 500g creatint napi 10g és így megvan az 50 nap ennyi.reggel éhgyomorra meg edzés előtt fél órával.