33479
12316971501353788406.png
  • Sequoyah
    #16664
    Sőt az is lehet, hogy konkrét esetben nem is akadályozza. De attól még egy gátló tényező.
    Ugyanúgy amikor a cigire azt mondja, 'dehát nagyapám is cigizett és 100 évig élt...' MIndenre van példa, de én nem konckáztatnám meg, hogy pont én leszek az ilyen példa:)
  • qpeqp
    #16663
    Hali!
    Nemrég kezdtem el ezt a sportot és most tanácstalan vagyok egy kicsit.
    Eddig (1-1,5 hónapig) ugye csak szoktattam magam a mozgáshoz, de most nem tudom hogy mi jön :D
    Jöhetnek a kezdő tömegnövelő edzéstervek vagy még a Kezdő osztott edzést csináljam ahogy az levan írva a bb.hu-n az alapismereteknél?
  • csumkox007
    #16662
    és szerintetek helyethesíthető edzés után a maltodextrinnel?(mármint a zabpehely liszt)
  • csumkox007
    #16661
    Sziasztok azt szeretném kérdezni hogy a zabpehely liszt az ugyanugy fogyasztható mint a zabpehely és ugyanugy hasznosúl is?Válaszokat előre is köszi.
  • Viktorr
    #16660
    És ez a maltrodextin? néztem a bodybuilder oldalán ilyet is fölösleges?
  • Roger6
    #16659
    Nem, ha szénhidrátot akarsz, egyél sok rizst. Olcsó, és 120 g-ban van kb. 70-75 g szénhidrát. Hidd el, porokból felesleges szénhidrátot bevinni.
  • Viktorr
    #16658
    Sziasztok!

    Plusz súlyt szeretnék felszedni,úgy hallottam,hogy sok szénhidrátot kell enni.Porok közül tudnátok valami jót ajánlani?
  • Roger6
    #16657
    Miért édekel? Úgysem akarsz kokszolni, nem? Akkormeg?

    Amatőr/hobby szinten annyira hihetetlenül felesleges pénzkidobás, és veszélyes tényező, hogy teljesen felesleges. Profi szinten sokan használják, hiszen nem érsz el nélküle komolyabb eredményeket, de a profikat ne keverjük össze a teremben lévő suttyókkal, akik ezzel nyomulnak: "te! ja te-e! ottan! Kő deka? Vagy napocska? Meee van occsóóér!" Azt halkan tenném hozzá, hogy a profiknak teljesen rendben van a kajálásuk, tehát megvan a napi fehérje/szénhidrát bevitel szilárd kajából, és ezen felül akarnak még valamit elérni, a hobby szinten kokszolók meg pizzán élnek, mert azt hiszi, majd attól lesznek nagyok, hogy benyomják a cuccot. Sok faszakalap. És a legjobb! Múlt héten találkoztam egy sráccal, egy éve nem láttam, 22 éves. Úgy nézett ki, mint a teleszart búvárruha, pedig egy éve kőkemény izmok voltak rajta. Kérdezem, hogy mi van vele? Abbahagyta az edzést meg ilyenek. Mondom én meg most kezdtem el egy kreatin kúrát. Erre - jaja, ő is csinál egy kúrát, de valami sustan...nemtommilyen kúrát csinál most, havi 50 rongy, de két hónap alatt 15 kg TISZTA izom. Na itt fordítottam hátat, és elkezdtem röhögve fekvenyomni... A sok lúzer.

    "mellesleg a kokszos izom ugye leereszt, de a tisztán felszedett az hogy viselkedik öregkorra? " - minden izom leereszt, ha nem dolgozol vele, nem is kell megvárnod az öregkort.
  • Jojobaba
    #16656
    Erre tudna valaki normálisan válaszolni? Engem is érdekelne.
  • Kornél67
    #16655
    Kicsit átfogalmaznám: Ha súlyzos edzéseket csinálok
  • Kornél67
    #16654
    Sziasztok!
    Az lenne a kérdésem ,hogy ha elkezdek izmokat növelni az tényleg leállítja/gátolja a növekedést, erről már megkérdeztem pár embert de a vélemények nagyon vegyesek.
  • MEdievil
    #16653
    Na csak egy kérdés... ha már minden áron neki akarsz kezdeni valaminek akkor miért nem a helyes táplálkozás ami csak hasznodra válhat később és most is?! Nemrég tettél itt valami megjegyzést hogy a kajára nem is nagyon figyelnél.. szerintem eleget hangsúlyoztuk mennyire fontos. Amúgy meg fel kellene fogni hogy egy gyerek szervezete még közel sem azonos egy huszonéves férfiével. Ahelyett hogy a többséget megelőznéd és tudást szednél össze szerintem te már hamarabb el akarod követni az összes tipikus kezdő hibáját.
  • csuszi
    #16652
    lehet lesz 190. amúgy meg lenne 2m.
    te meg leszel 180. lennél 190. vagy leszel 177.
    stb. csak hogy Sequoyah magyarázatát levigyem dedóba, reméljük így már vili.
    de tőlem menjél "gyúrni" oszt gyarapítod az izmos de kicsi tábort. nem mintha nem lenne elég. a kosárlabdától meg cula nagy legény lennél, oszt utána tolhatnád a vasat. vagy vízilabdától, nekünk meg lehet lenne egy új benedek tibink, feltéve ha többet használnád az agyad mint itt.
  • Sequoyah
    #16651
    Kettlebell
  • Sequoyah
    #16650
    Úgy szeretem amikor képtelenek az emberek az önálló gondolkodásra:)
    Van egy kis különbség aközött, hogy valami akadályozza a növekedést, vagy hogy valami megállítja a növekedést.
    Próbáld továbbgondolni magadtól ezt;)
  • dragon11
    #16649
    Én elhiszem neked amit mondasz, csak egy osztálytársam 1évvel idősebb nálam és kondizik 2éve.. (13éves kora óta) és 182magas és még nő. Nem állt meg a növésben, s azért látni rajta, hogy tolja.

    Ez hogy van amúgy?
  • csuszi
    #16648
    ez egy kibaszott nagy tévhit, hogy csak akkor veszélyeztetjük a növekedést ha gerincet terhelő gyakorlatot végzünk. teszem azt a tornászok se világbajnok magasak. ha a csontozatra izmot pakolunk, akkor gátoljuk a növekedésben.
    de ha nekem nem hisztek/hiszel akkor egy bunny idézet nagyjából. két vizilabdás srác kérdezte bunnyt, hogy szeretnének kis izmot felszedni, 16-17 évesek voltak, és félnek hogy megáll a növekedésük, mit javasol. elhiheted/hihetitek, hogy neki az az érdeke ha minden fasz edeni járna és venné a scitec-et. a válasza az volt, hogy húzzatok az uszodába és addig ne edzőtermezzetek amíg el nem éritek a kívánatos magasságot, vagy a kort amikor már úgyse növekedtek tovább.

    de ez már párszor el lett ugatva, de csak zabszem van a seggedben, nem férsz a bőrödbe? menjél oszt eddzél, majd 10 év múlva meg sápítozol.

    ha minden áron egészséges izomzatot szeretnél a KORODHOZ megfelelőt, menjél úszni, kosárlabdázni, focizni, futni. vagy ne érts a szóból ezredjére se és menj oszt guggolj, nyomj fekve. 5 év múlva találkozunk.
  • TVelvet
    #16647
    gondolkozz logikusan, szerinted milyen gyakorlatok lehetnek ilyenek, amik terhelik a gerincet?
  • Panzermeyer
    #16646
    Hát nem úgy volt, hogy otthon edzel? Össze-vissza beszélsz te gyerek.
  • dragon11
    #16645
    (Komolyan veszem a kondizást, tehát jövőhéttől rendszeresen fogok járni terembe)

    milyen gyakorlatokat ne végezzek, amelyek a gerincemre hatással vannak?(Nem szeretnék 174cm maradni.)

    köszönöm.
  • Tyler1
    #16644
    ott már körbenézegettem, mert azt hittem vmi átverés van a dologban, de ott is többen írták h egész hatásos dolog.

    csak gondoltam hátha itt is szedi vki vagy próbálta és van tapasztalata :)
  • Panzermeyer
    #16643
    Ha csak a reklámot nézem, meg a leírásokat, akkor egy nagyon hatásos dolognak tűnik. De azt hiszem már 2 forrásból is olvastam a neten, h "lófasz s esti fény".

    De azért próbáld ki. A hatásos adagolást megtalálod a shop builder tápkieg enciklopédiájában a HMB címszónál.
  • Freeeee
    #16642
    Egyetértek csuszival,és még annyit tennék hozzá, hogy számomra a legtökéletesebb test amit valaha létrehoztak:) A bicepsze pedig az univerzum legszebbje. Olyan ikon, mint Bruce Lee, Ali vagy Elvis és még páran ,akik előremozdították ezt a sárgolyót.
  • Tyler1
    #16641
    HMB-ről van valakinek vmi tapasztalata vagy tud vmi véleményt mondani róla????
  • csuszi
    #16640
    ez aztán a riposzt. szénné cáfoltad a hsz.-t.

    bye-bye
  • matthias92
    #16639
    mit ajánlotok erő-állóképesség javításra?
  • poruljartal
    #16638
    bravo
  • TVelvet
    #16637
    imádom az ilyen embereket, akik csak így sebtiből meg mondják a tutit.

    él testépítő sportolóknak K e L l koxolni, nem lehet, hanem muszáj nekik, máskülönben sosem lennének ÉL sportolok ha nem tennének meg MINDEN-t e cél érdekében.
  • SeanJRRussel
    #16636
    Nézdd meg a Raw Iront is és akor majd más lesz a véleményed,amúgy meg....

    Teljesen igazad van Csuszi
  • csuszi
    #16635
    szerintem a termek 80%miatta nyílt, a tömegsportszerű kondizás, a testépítés miatta tart ahol. a fejlett országok lakosságára igen ösztönzőleg hatott. de ez nem nagy szám igaz-e.
  • csuszi
    #16634
    lehetett és lehet is büszke te faszkalap.
    beléd (és belém is, meg a népesség 99.9999999%-ba) önthetnék marokszám a kokszot sehol nemlennénk hozzá képest.
    megjönnek az okosok, akik gecire értenek hozz, fúj koksz, fúj dopping, fúj élsport. de az le se esett ahogy nézted a filmet, hogy milyen szinten, mennyit, és milyen lemondással edzett.

    azóta csak milliomos üzletember lett, filmsztár, kormányzó.
    olyan szinten volt hatással az emberiségre, ahogy nem sokan. 10-ed annyi akaraterővel és elszántsággal rendelkeznék amennyi neki van, és már kurva boldog lennék. de te innen a gányból jól beugattál neki. ügyes vagy.
  • Roger6
    #16633
    Minden profi testépítő kokszol (vagyis a legtöbb), csak azt érts meg, hogy ők értenek is a kokszhoz, és nem a hasukra csapva nyomják be az adagot. Ettől függetlenül elítélem.
  • poruljartal
    #16632
    a svarcenegger ugye jól emlékszem, hogy kokszolt ezerrel?!
    most láttam a filmjét ezt a pumping iront és nagyon büszke volt magára

    mellesleg a kokszos izom ugye leereszt, de a tisztán felszedett az hogy viselkedik öregkorra? erről bővebben tudtok mondani?
  • csuszi
    #16631
    :):)
  • Roger6
    #16630
    Igen Csuszi, én is a marhahúsban hiszek, mint természetes kreatinforrás, majd akkor, ha meg tudom enni a napi csirkemell mennyiségemet az egyéb kajával, és mellette belémfér még ez is... Addig marad a monohidrát.
  • csuszi
    #16629
    most vettem 2kg fehér pecsenyét (marhahús), meg a szokásos csirkeadagom.

    tegnapelőtt volt a fókuszban tóth dani és még 2 versenyző, fél füllel hallottam hogy napi 1.5kg a másik srác napi 1 kg csirkemellet tol. nem bírok 600g felé menni. embertelen:)
  • jazzy
    #16628
    Én sütve jobban szeretem csuszibácsi
  • csuszi
    #16627
    én ebben hiszek:)

  • oliwwer
    #16626
    Persze, tudom, csak ezzel akartam szemléltetni hogy nem a teknikával, vagy a kivitelezéssel van a gond. De akkor minden rendben.
  • jazzy
    #16625