33479
12316971501353788406.png
  • Roman
    #16744
    Franc, imádom. Kár, hogy víz, akár előre csomagolt jégkockát is vehetnék. Ma marhultam egy kicsit, kedvenc húsom, amíg van fogpiszkáló kéznél.
  • oliwwer
    #16743
    Tesco, január 29-31-ig.

  • plck
    #16742
    :D:D
  • csuszi
    #16741
    kell a csajozós forma:)
  • 16gaborm
    #16740
    Elfelejtettem írni hogy most kezdek majd gyúrni 185 cm és 90 Kg vagyok!!
    Bármilyen véleményt javaslatot elfogadok!!
    Köszönöm!
  • 16gaborm
    #16739
    WHEY PROTEIN ( tejsavó fehérje) ilyen készítményről mi a véleményetek?
    Edzés után kell fogyasztani 100 g-ot!!
  • Retsu
    #16738
    Az tényleg nem rossz. Nekem 1előre be kell érnem 38,5es karokkal. Amúgy hogyhogy diétázol, versenyre készülsz vagy csak gondoltad leadsz 1 kis zsírt?
  • csuszi
    #16737
    kar nap, diéta alatt, spajszer durranva 44.5. annyira nem rossz, de lesz ez kevesebb is:) olyan cirka 42 remélem megmarad.
  • TVelvet
    #16736
    óó az gyrosba alap cucc :)
  • Panzermeyer
    #16735
    Én is így vagyok néha ezzel, de most találtam egy jó ellenszert. Házi savanyított macskapöcse paprika. Jól csúszik, étvágyam is van, a kapszaicin jó az izületre, és mintha a tesztoszeront is piszkálná egy picit (ennek is utánaolvastam, de semmit nem találtam róla). Az egyetlen hátránya, hogy olykor kétszer csíp :D
  • TVelvet
    #16734
    Na én most lecseréltem a rizst, sült krumplira, felkellet emelnem a rizs mennyiséget is már, és nem bírom már...
    Így viszont csinálok baromi sok zöldségből, csirkéből gyrost. így simán megeszem a napi 1,1-1,2 kiló húst. :)

    nem rizs, de hát ez van. képtelen vagyok már 5. hónap után rendesen megenni.
  • jazzy
    #16733
    6 fő? Az nem rossz, én a 2 személyes tállal egészen jól lakok:)

    Nekem nem jó a wok mert villanytűzhelyen esélytelen benne bármit is normálisan megcsinálni :(
  • csuszi
    #16732
    bazd alapból a barátaim bélpoklosnak hívnak, csak egy példa ami minden városban szabvány:
    don pepe családi pizza sima liba.
    vagy étterem fogadásból 6fő kaja. és nem kamuzok, nem szokásom:)
    de most vettem egy wokot, olyan faszán lehet benne zöldséget pirítani, valamelyik nap eskü lefényképezem. így lávaköves grillcsirke versus wok zöldség. és elég jól elvagyok:) ch 4-16 zöldsége válogatja per 100g, sacc 400g-ét tolok. erőm nem csökkent egyelőre.
  • jazzy
    #16731
    Én legalább edzésnapokon azért betolnék olyan 200at, nem tudom elképzelni, hogy ilyen 50el hogy bírsz ki mondjuk egy lábazást, de ha nem kívánod és bírod nem hiszem, hogy bármi élettani hatása lenne a dolognak rövid távon.

    Még sosem próbáltam, olyan nincs, hogy nincs étvágy nálam:)
  • csuszi
    #16730
    kivételesen kérdezek.

    számít ha a ch-át nagyon leviszem (egyszerűen most bírom), olyan cirka 50-80-ra? negatív hatások élettanilag.
    napok óta csak zöldséget tolok köretnek, és lenmagot. semmi bajom vele, a rizs ott áll a konyhában, hozzá se nyúlok, nem kívánom, nem vagyok éhes, a súlyvesztést továbbra is heti 1kg alatt tartom extra fehérjével és minőségi zsírral.
  • Viktorr
    #16729
    Köszi az infókat!!!:)

    Ja-ja a natúrszelet gyorsan és könnyen megvan.Nem valami olcsó a csirkemell,de inkább erre költök mint hétvégén drága piákra.

    Aztán remélem április környékére feljön plusz 5 kilo:)
  • Retsu
    #16728
    Ahogy mondják, szinte mind1 melyiket választod, közben váltogasd ha tudod, akkor talán nem lesz annyira 1hangú a kajálás(sokan erre panaszkodnak, pedig ha valaki úgy áll hozzá, akkor eléggé változatosan is meg lehet oldani).
  • Roger6
    #16727
    Szerintem neked most az a fontos, hogy egyél rendesen, megfelelő mennyiségben fehérjét, és szénhidrátot, ily módon szinte mindegy, hogy az említett metódusok közül melyiket fogod választani. Ahogy neked tetszik. Pár receptet találsz itt csirkével kapcsolatban, majd böngészd át. Látom te akarsz is valamit tenni az ügy érdekében, nem csak a szádat jártatod. Sok sikert, remélem finom lesz az a csirke!
  • Viktorr
    #16726
    Natúr szeletként sütöm ki a csirkemellett úgy jó vagy panírozzam be?
  • Roger6
    #16725
    Én sem vagyok kötekedő, de nem értem, hogy pl. egy 6x kg-os embernek minek beszélünk egyáltalán a diétáról? Teljesen felesleges. Csak őt akartam védeni, én értem az arányokat. Valószínű azért másképpen értelmezi a szavakat, mint az itt fórumozók többsége, aki tudja, hogy mennyi kaját kell megennie nap-mint-nap.

    "és ha esetleg a delikvens még olvassa a fórumot" - hát ha így nyitott, hogy ő már mindent kipróbált, de nem tud hízni, ezért akar porokat fogyasztani, nekem ebből az jött le, hogy nem olvassa a fórumot. De remélem hamarosan visszatekint pár oldalt, és mindent átolvas alaposan, mert sok infó gyűlt itt össze eme fórum hasábjain. Én is tőletek tanultam szinte mindent a kajálásról. Erről jut eszembe, megvan a 80. kilóm! Ma edzés után 80,1 kg volt a mérlegen! Végre!
  • plck
    #16724
    :D

    Na akkor az úgy jó ha pácolt heringfilét eszek?
  • csuszi
    #16723
    kitaláltam hogy személyreszabott, csak eddig nem vettem észre:)
  • plck
    #16722
    téllegXDXD
  • oliwwer
    #16721
    Mert a gugli reklám mindig úgy teszi be a reklámokat hogy a topik olvasói számára reklámozzon. ki van ez találva:)
  • csuszi
    #16720
    vicces, fenn a reklám táplálékkieg-es, de ahogy kimegyek a fórumból már nem az. de ha visszajövök, 10-ből 10-szer tápkieges. mikre nem figyelnek a reklámozók:)

    nem, nem kell ad-block, leszarom:)
  • csuszi
    #16719
    "több szénhidrát, kevesebb fehérje" = több ch mint fehérje, diétánál fordul az arány. én így értelmezem, biztos mert nem vagyok kötekedő:)

    és ha esetleg a delikvens még olvassa a fórumot, véleményem szerint a fehérje fix testsúlyra szabott (a zsír is), csak a ch mászkál attól függően mit akar az ember, és ennek következtében az arányok módosulnak.
    én mindig ugyanannyi fehérjét tolok, tök 8 épp diéta vagy tömeg. de arányaiban diétánál 50-60%, tömegelésnél jóval kisebb.
  • Roger6
    #16718
    "Nem kell kiemelni szavakat a környezetükből,és akkor megérted." - köszi mester, végre megértettem. Most, hogy rávilágítottál égi bölcsességeddel a kulcsszavak nem kiemelésére, máris megértettem, mi a kevés. Köszönöm. És remélem azt is megérteted velem egyszer, hogy miért gondolom jelenleg faszságnak, hogy egy 62 kg-os tömeget növelni akaró embernek azt mondja valaki: kevés fehérje tömegeléskor. Várom megvilágosodásom összetett kezekkel, remegő ajkakkal én mesterem!
  • Freeeee
    #16717
    Nem kell kiemelni szavakat a környezetükből,és akkor megérted.
  • Roger6
    #16716
    "kevesebb fehérje" - nem kötekedés, de nekem a kevesebb fehérje kifejezés tömegelésnél elég hülyén hangzik. Fél kiló csirkemell naponta az a kevés fehérje? Hm...
  • Freeeee
    #16715
    Ajánlatos eme cikk elolvasása. de
  • Freeeee
    #16714
    Tömegnöveléshez több szénhidrát, kevesebb fehérje. Szálkásításhoz kevesebb szénhidrát ,több fehérje.
  • Roger6
    #16713
    Az egyik növényi fehérje, a másik állati. Teljesen más a kettő, más biológiai index-szel rendelkeznek (teában is több a koffein, mint a kávéban, csak hát nem olyan hatásos)
  • plck
    #16712
    Meg azt olvastam hogy a tökmagban,banánban elég sok a fehérje.valaki valamit tud erről?:O
  • plck
    #16711
    Mondjuk lehet kapni ilyen befőttes pácolt heringfilét,tudjátok ami lébe van..Szóval ez megfelel a "hal"nak?
  • jazzy
    #16710
    De milyen jó is, hogy nem vetted észre, mert a halat bizony kihagytam.
  • Roger6
    #16709
    Hopp, megelőztél!
  • Roger6
    #16708
    Egy valamit hadd mondjak a témához: a felvágottak nem számítanak húsnak. Tehát párizsi, tavaszi rolád, téliszalámi - ezeket felejtsd el. Csirke- és marhahús, hal, ezek a jók, értékesek. Így tudsz bevinni tápanyagot a szervezetedbe, amit fel is tud használni. A felvágott az tele van minden "ipari" mocsokkal... Fujjj!

    Plusz fehérjét turmixként bevihetsz a szervezetbe táplálékkiegészítő formájában, de a legfontosabb, hogy a napi szükséges fehérjemennyiség nagy részét szilárd táplálékként fogyaszd el, mert csak így lesz értelme. Vagánykodni biztos lehet a haverok előtt, hogy te aztán tolod a fehérjeport, csak hát ugye ha nem látszik...

    Rizs helyett pedig kiváló alternatíva a durum-tészta, illetve a krumpli is.
  • Viktorr
    #16707
    Kezdem kapizsgálni,a lényeg a sok fehérje és szénhidrát bevitelén van !?

    Köszönöm szépen az információt
  • jazzy
    #16706
    Nem kell minden nap rizst enned. Amit Roger írt az teljesen helyes, ugyanakkor ez az "etalon", ha így csinálod optimális lesz a fejlődésed ebben biztos lehetsz.

    Ugyanakkor ha nem vagy ennyire elszánt, vagy egyelőre nem érdekel ennyire a dolog, akkor természetesen nem fontos minden nap rizst enni, csak kreatívnak kell lenni.

    Zöldségek (hadd ne soroljam fel őket, 500 féle köretet lehet csinálni különböző zöldségekből), ebbe beleértendő a krumpli is.
    Pl Chilis bab (hús+zöldség, és a bab egy fasza zöldség).

    Húst viszont érdemes úgy válogatni, hogy inkább csirke / marha legyen, lehetőleg ne disznó, mert a disznó a magyar ember hülyesége. Viszonylag kis fehérjetartalmú a másik kettőhöz képest és rohadt zsíros illetve koleszterin is sok van benne. Túl sok.

    Vagy ehetsz tésztát is, de abból lehetőleg ne túl gyakran ( csak a ne együnk egyoldalúan címszavú szülők, emberek, temiafaszérteszelmindennapcsirkétrizzsel haverok stb ellen ), de lehetőleg teljes kiőrlésűt ... elolvasod mi van rajta van manapság tésztából is 500 fajta, vagy valami durum cuccot stb.

    Mivel hízni akarsz simán kajázhatsz "desszertnek" túrót, sovány túrót, natúr joghurttal összekeverve, vagy valami ízesített joghurttal akár, lefekvés előtt király.

    Szóval csak kreatívnak kell lenni, gyümölcsből is a jók, olvasgass fehérje / szénhidrát / zsír összetételekről és ha találsz valami jót beépítheted, nem egy agyműtét ez.
  • Viktorr
    #16705
    Általában minden nap eszek húst,csak nem mindig csirkét rizzsel,na mindegy.

    Megpróbálok minden nap rizst hússal enni,edzések után ekkor sem kell semmi por vagy szénhidrát ami feltölt energiával?:)