33479
12316971501353788406.png
  • SeanJRRussel
    #16784
    Én azt mondom,hogy nem nagy súllyal is lehet izmot növelni,perze idő után muszály emelni a súlyokon mert kell a nagyobb inger de a gyakorlat legyen lassabb és szabályos figyelés mind a negatív és pozítív szakaszra...Nagysúllyal himbilimbinek meg lendületből ráncigálásnak semmi értelme....
  • oliwwer
    #16783
    Szerintetek mi a fontosabb, a súly növelése, vagy az izom bedurranása? Mert elolvastam a Swarcenegger féle testépítős könyvet, és azt írja, hogy piramisban kell növelni a súlyt, és bukásik edzés. Bunny viszont azt írja az edző válaszol-ban hogy mivel ektomorph alkatú vagyok, és nehezen nő a mellem, csináljam kevesebb súllyal, 15-18 ismétlést fekve nyomásnál. Én személy szerint sokkal jobban szeretem kis súllyal, mert úgy nagyon bedurran, de nem tudom melyik hatékonyabb. Tippek, ötletek?
  • Tibi7
    #16782
    Sziasztok!
    Két kérdésem lenne. Az 1:kerestem boltokban lenmagot,de eddig nem találtam. Lehet csak én voltam vak, de aki szokott venni leírná h miféle üzletben keressem? Gondolok ilyenekre mint tesco, penny, stb...
    A 2. pedig az, hogy milyen fehérje kiegészítőt ajánlanátok edzés után közvetlen? Valami gyors felszívódású kellene persze, és legyen minél hatásosabb. Eddig bioteches fehérjét toltam, nem volt rossz véleményem szerint, de megfordult a fejemben, hogy kipróbálom ezt a power proteint. Vagy keressek mást? Vélemények?
    Köszi mindenkinek aki segít,további szép napot!
  • jazzy
    #16781
    Nyomasd nincs baja
  • redbull0304
    #16780
    Raktárba volt (állandó 25fokos száraz hely)... Nah akkor betolom ha az enyém elfogyott! :) Főnökömé volt csak ő nem használta! :D
  • jazzy
    #16779
    Ha viszonylag száraz, hűvös helyen tartottad nem, de elég ha száraz helyen, nem gáz ha mondjuk nyáron melegebb volt.
  • redbull0304
    #16778
    Egy éve felbontott fehérje vajon megromlott már? 2011-be jár le egyébként... Csak felbontás után nem tudom mennyivel jár le vajon... :S
  • Panzermeyer
    #16777
    Ajjjjjjj...
    Azt hiszem ezzel fogok álmodni! :)
  • csuszi
    #16776
    17 perc 20 sec.
    hús 40deka, zöldség fagyasztott 500g. olíva, fűszerek, hagyma. köret nekem semmi, nem diétán bármi. időt nem befolyásolja, mert mellette tud főni. a 17percből 10-et töltöttem a konyhában.
  • oliwwer
    #16775
    bazze ez tök jól néz ki :D megyek is a boltba mert kajálnom kell!
  • mjanika
    #16774
  • mjanika
    #16773
    Azé majd a receptjét leírhatnád. Csak, hogy tudjam, hány tyúkot kell hozzá lopni
  • plck
    #16772
    azthiszem éheslettem:S:S;)
  • csuszi
    #16771
    és kibaszott hamar kész van. mindjárt csinálok mára is, lestopperezem.
  • Roger6
    #16770
    Nagyon jól néz ki!
  • csuszi
    #16769
    jó sok protein, jó kevés ch és zsír:)
  • csuszi
    #16768
  • Roger6
    #16767
    Én smith gépen szoktam nyomni, és én is a magasabb ismétlésszámot favorizálom a váll gyakorlatoknál. Nekem mondjuk elég szar a vállam, ha akarnám sem tudnám böszme súlyokkal csinálni.
  • TVelvet
    #16766
    nálunk a terembe van direkt ilyen vállgép. azt használom.
    szerencsére nekem a vállam/hátam az olyan ami úgy nő mint a gomba, szóval sok ismétlés kevés súllyal. nem kell meg erőltetnem.
  • Roman
    #16765
    Sajnos nem vagyok olyan magas, épphogy megcsapom a 150-et alulról. (kacc) :)

    Egyébként nagy poén, de ezen kérdést köteles vagyok föltenni:

    vállnyomás, állva vagy ülve? Ki hogy szereti? Személyes történetemben így szerepel a tárgy:
    Bár imádok ülve nyomni, kb. 80 fokra állított padon, (ángliusban gondolkodóknak high-incline) s ezt is érzem a legjobban a vállaimra, de újonnan háttámlás pad híján állva végzem a gyakorlatot.

    Összehasonlítva előny az, hogy némi törzs-hasedzést is nyújt, meg a lábaidnak köszönhetően pityke rugózással képes lehetsz 1-2 extra ismétlést kipréselni, de mindenképp hátrány, hogy kevésbé tudsz a vállaiddal dolgozni, csuklya, hát jobban besegít. S nem is tudsz akkora súlyokat megmozgatni ilyen helyzetben.

    Sajnos. Másik kedvencem volt a smithgépes nyomás nyakmögül, amit életemben csak 1-szer csináltam, mert az idő 99%ában nem látok smithkeretet :)

    VÉlemény? Gondolom a legtöbben leülnek, nem?
  • plck
    #16764
    okés, erre eddig is ügyeltem:)

    köszi
  • SeanJRRussel
    #16763
    jól beszész tezsvír
  • Panzermeyer
    #16762
    Már miért lenne gáz? Lehet enni a kettőt együtt. Azt vedd figyelembe, hogy a whey protein nem táplálék helyettesítő, hanem táplálék kiegészítő. Vagyis, edzésnapon az edzés után kötelező jelleggel kell fogyasztani, pihenőnapon is fogyaszthatsz tejsavó fehérjét, de ha lehet, akkor napi fehérjeszükségleted húsból / tojásfehérjéből / sovány túróból oldd meg, aztán ha ezen felül fogyasztasz még wpc-t vagy wpi-t, akkor az plusz hab a tortán.
  • plck
    #16761
    nekem meg egy oylan kérdésem lenne hogy a whey proteint hogy kell szedni, gondolom nem csak edzésnapokon és ha mellé kreatin az gáz?:S
  • SeanJRRussel
    #16760
    Áhh nem olyan messzire,Debrecen vagy Miskolc....

    Amúgy bazzeg a kreatinről most beszéltünk kb 1 hete nem hiszem el h ilyen nehéz visszalapozni pár oldalt....
  • Roger6
    #16759
    Tudom, hogy rohadt régen volt róla szó, úgyhogy tessék.
  • Panzermeyer
    #16758
    Miért, netán csak 160-65 centi vagy, hogy 70 kilós akarsz lenni? :P
  • Roman
    #16757
    óhh én nem szoktam ám kreatívkodni, mert visszacsap a dolog és ingyen bojlerre váltható be minden melléduma nélkül.

    Nagyon mókás lesz nekem is ha sikerül orvosira bejutnom, mert a kajától elálmosodok, meg a gondolkodásom is lelassul. Murisan fogok kinézni 70 kilósan, de hát van egy álmom :D
  • Tyler1
    #16756
    kretaint hogy dobjátok magatoknak? fehérjével együtt vagy külön esetleg szénhidráttal(pl. szőlőcukor)?
  • TVelvet
    #16755
    az a baj, sok ismerősöm bölcsész, és így már be stakujáztam öket picit, mert eléggé éhenhalos.
  • oliwwer
    #16754
    na azért ne bántsd:D
    Amúgy hova készülsz? esetleg te is szeged? mert akkor ütközünk majd.
  • SeanJRRussel
    #16753
    Én is BTK-ra megyek és anglisztikára úgyhogy nyugi....
  • oliwwer
    #16752
    Miért?:D egy tolmács elég jól keres :P
  • TVelvet
    #16751
    bölcsészet? éhen akarsz halni?:P
  • csuszi
    #16750
    holnap lefotózom a kaját. ma geci király ötletem volt, mert túl gyorsan fogyok, hagyma pirít (olíva), hús fűszerezve bele, aztán thai zöldség mix fagyasztott (eddig a szokásos), de amikor már kész lenne szokásosan, még +ba tejszín összekutyulva joghurtos kapros fűszerrel, és az egészet összerottyantani. iszonyat finom volt. mióta nem eszem semmi köretet, már rendesen felfordul a gyomrom a ch kajáktól pl hamburger, pékárú, rizs stb. csak a főtt buresz menne még le (biztos közel áll a kisebb ch-ás zöldségekhez mint a kenyér:):)), érdekes a szervezet, hogy leáll a szokásairól secc pecc.

    másik:
    pszichológia.
  • oliwwer
    #16749
    Én most készülök egyetemre, Szeged Bölcsésztudományi kar, anglisztika - ha minden összejön. Ha nem, akkor idegennyelvű kommunikátor, okj-s képzés. Kicsit tartok tőle, nem igazán vagyok képben, hogy működik az egyetemista élet, plusz az anyagiakkal is gondok lesznek azt hiszem.

    Tényleg jó téma, kíváncsi vagyok én is, ki mit ügyködik a kondi mellett.
  • dragon11
    #16748
    Engem érdekel és sok sikert kívánok a mester melletti tanuláshoz.:)
  • sapkafej
    #16747
    én is most megyek gyakorlatra étterembe. hff/bkf
  • jazzy
    #16746
    Csuszi itt az ideje betartani az ígéretet én már nagyon várom!

    kicsit off:

    Nos, hétfőtől megkezdem éttermi gyakorlatomat, ugyanis én egyrészt mixer vagyok, másrészt Vendéglátás-Turizmus szakon tolom az igát.
    Szakács mellett leszek, több országos és külföldi díja is van, például itt egy receptje, egy 1. kategóriás szolnoki étterem főszakácsa.

    Úgyhogy megpróbálok tőle ellesni pár fogást, jó kis konyhai ötletet, kajákat, ízléses tálalás fortélyait és igyekszek majd itthon elkészíteni pár különleges "testépítős", tömegelős vagy épp diétás kaját és ezeket le fogom fényképezgetni.

    Mivel eleinte biztos nem leszek annyira jó ez csak május fele várható, addig ne hajtsátok be rajtam, de majd igyekszek ötleteket adni ha valamit ellesek :)

    Ezt a témát azért hoztam fel, mert kíváncsi lennék ti mit tanultok, mivel foglalkoztok, esetleg ha váltani akartok mire, mi érdekel titeket, hogy egy kicsit többet tudjunk meg egymásról a nagy válaszolgatás eszmecserélgetés közepette.

    Úgyhogy ha valakit érdekel a dolog hajrá, várom a wall of texteket!
  • Retsu
    #16745
    Műltkor én is leküldtem fél kiló hecket, a változatosság kedvéért. Asszem gyakrabban fogok halat enni, valahogy a csirke-pulyka már uncsi ha hónapokon át csak az van lényegében.