33479
12316971501353788406.png
  • plck
    #17386
    1problémám van még!
    Képtelen vagyok izomlázat kreálni a bicepszembe.Mellembe minden melledzés után hatalmas...Tricepszbe nem nagy de pici van és hátamba is durva.
  • plck
    #17385
    Értem köszi.
  • Roger6
    #17384
    Minden kaja fontos.
  • dragon11
    #17383
    Sztem az edzés előtti kajának is elég nagy szerepe van, de az utána kajálás még fontosabb.:)
  • plck
    #17382
    Mekérdezném hogy az edzés előtti vagy edzés utáni kajálásnak van nagyobb szerepe?Vagy fifti-fifti?:D
  • Roman
    #17381
    Sokat kő hátazni meg oldalemelni, hogy legyen vállad is. Nekem sikeresen ment a saját kiszélesítésem, a zsírvesztés gondoskodott arról, hogy a derekam kisebb legyen, bár a csípőm sajna széles. De mivel hasra abszolute nem edzek, így az is eléggé elsorvadt, tovább keskenyítve a derekam, s én ennek nagyon örülök. Guggolás közben már kevésbé, :D
  • oliwwer
    #17380
    Ez nem így megy, hogy egy izomra edzel, és akkor jó lesz. Milyen dolog az már, hogy mondjuk a hátad akkora mint ház, de amúgy fogpiszkáló vagy. Kezdjél el kondizni rendesen, minden izomcsoportot. Én azt mondanám, hogy szélesíts a hátadon. Ezt a húzódzkodás gyakorlattal tudod a leginkább elérni, meg a fűrészeléssel. De olyat ne csinálj, hogy csak egy izomra, esetleg úgy, hogy kialakítasz egy pl. hát központú edzéstervet.
    Meg amúgy sem menne ez az egy izmos ötlet, mert a húzódzkodáshoz is nem csak egy izmodat használod, ezért ahhoz hogy fejlődj a többi izmot is erősíteni kell hozzá.
  • tenkenorman
    #17379
    csak viccelek:D hypohonder vagyok
  • jazzy
    #17378
    Micsoda?
  • tenkenorman
    #17377
    meg olyan néha a könyököm mintha áram futkározna benne, amikor már nagyon erőlködök.
  • tenkenorman
    #17376
    nekem annyi
  • jazzy
    #17375
    Az nekem is van és nekem is csak a bal kezemen, nincs azzal semmi gond, bár nekem ha túlerőltetem fáj, épp ezért érzem hol a határ
  • Rash87
    #17374
    Ilyen nekem is van,bár nem műtötték,ilyen kis kitüremkedés,mikor edzek,mintha egy kis porc lenne :) Vagy ha befeszítem a karomat,akkor is érezni. De csak a bal karomnál,szóval én se tudom,miaz:)
  • tenkenorman
    #17373
  • Kornél67
    #17372
    Kicsit megprobálok pontosítani. Szóval a csipő csontom elég széles, körülbelül akkora mint a vállövem, és a közte lévő rész (bordák, csipő)úgy néz ki mintha be lenne "esve" Milyen gyakorlatokkal tudnám ezt helyrehozni ?
  • jazzy
    #17371
    na ezt rajzold le nekem paintbe
  • plck
    #17370
    Aj tenke:D
  • tenkenorman
    #17369
    nah van még egy problémám. az alkaromon, az izület környékén felül, ha kondizok lesz egy bukkanás:D ha lenne mindkettőn tuti izom lenne, de csak a bal karomon van. műtötték is párszor, össze vissza törtem, nem lepne meg ha felemás lenne.
    mi lehet? mert nem olyan kemény és 8-10 perc alatt eltűnik
  • center86
    #17368
    hello. valaki meg tudná mondani hogy capriovus féle tojáslé fehérjéből mennyibe kerül 1 doboz?
  • Eagle16
    #17367
    Legfőképp az egész testedre, hogy arányos legyél.
    A mellkast főleg az áthúzás nevű gyakorlattal lehet tágítani, de nem tudom pontosan mire is gondolsz.
  • Kornél67
    #17366
    Sziasztok!
    Az lenne a kérdésem ,hogy nekem elég széles csípőm van, így úgy nézek ki mintha beestek volna a bordáim.Meik testrészemre kéne edzenem és hogyan ,hogy ez megváltozzon ?
  • Roman
    #17365
    Csuszi, én is fagyasztgatok, vettem még vetőmagban kelbimbót, brokkolit. Nagyiéknál ott a nagy kert, az öreg sokat unatkozik, kertészkedni szeret. A fagyasztószekrénye tele van múlt nyári brokkolival meg karfiollal, amit magának termelt. Plusz a zacskós bolti fagyasztottak is jók.

    A túrót én mondjuk édesség gyanánt fogyasztom, nem olyan nagy ügy.

    Nálunk a gáz nem téma, a víz annál inkább. Nagyon hiúk vagyunk ha tisztaságról, friss illatról van szó, mindenki 2-szer zuhanyzik legalább, meg egyéb dolgokra is rengeteg víz megy el. A gáz azért nem téma, mert én speciel 18-19 fokon érzem a legjobban magam, s télen is két nyitott ablak mellett alszom.

    Környezetvédő annyira nem vagyok, de érdeklődnék a mennél gazdagságosabb energiaforrások után. Valahogy a zöld energia s zöld technológiák olyan science-fictionösen hatnak, s ez kicsit elvarázsol, előhozza a gyermeki énemet. Pl. Most nagyon várom már az új Auris hibridet, mert egyrészt nagyon Toyota-párti vagyok, másrészt néha aranyszínű aurissal a garázsomban álmodok hibridhajtással.

    Hívjatok fasznak: D
  • SeanJRRussel
    #17364
    Tiszta hippi életmód
  • csuszi
    #17363
    lenmag rulez és többet nincs probléma ott ahová a király is gyalog jár. ;)
    és tökéletes zsírforrás.
    ch ban tökéletesen egyetértek, csak én nem bénázok zöldségesnél, mindig azt veszem a boltban ami akciós, fagyasztott, bele a vízbe oszt csókolom.
    zablepény tetszik, kipróbálom. én a zabot a kaukázusi cuccal tolom, és kurvára szeretem én is, még magában is őrölve. tetszik az a homok állag, nemtom miért. tiramisus fehérje, zab darálva, lenmag darálva + kaukázusi nagyon fájintos. lassan lejövök a sovány túróról, megmondom őszintén semmiben nem bízok, amit készen veszek a boltban. mindent nyersen kell, különben baszhatod, ott kúrnak át ahol tudnak.
    nyers hús, nyers zöldség, saját készítésű kefír, c vitamin aszkorbinsav nem kapszula, mindent magamnak csinálok. még a házam passzívvá történő átalakítását is meglépem nyáron, 20 rugós gázzal elmehetnek a faszba áprilisban, még a gázórát is leszereltetem, minden napenergia, és szarok a világra. pár év alatt visszajön az ára, utána nyereség, plusz az ingatlan értékét is meglöki.
  • plck
    #17362
  • Roman
    #17361
    No, a jó öreg rizs. 75-80%-os szénhidráttartalom, nulla rost, alig telít, száraz és zsírmentes.

    Van egy előnye: még a hülye is el tudja készíteni.

    Szerencsére én olyan mókás anyagcserével vagyok megáldva, hogy minél több szénhidrátot eszek, annál tunyább, lassabb, álmosabb vagyok, így tök jól elzümmögök edzés utáni zabommal, napközbeni zöldségeimmel, meg a reggeli zablepénnyel.

    Utóbbiban az a prosztó, hogy mivel úgyis este készítem el a kaját, így csak 4-5 tojás feltör (sárgájával együtt, bullshit nro. n az, hogy nem szabad a sárgáját megenni) belemer 2 kanál zab, víz, fahéj, késhegynyi só, édesítő. Összeráz. Reggel kómásan felkel, beleteszek 1 kicsike szódabikarbónát vagy sütőport, beleöntöm serpenyőbe, elmegyek szarni.

    Szarás után megfordítom (kb. egy kerek felfújt pizzatésztához hasonlít) zuhanyzok, kiveszem, megeszem. Jó, mert olyan íze van, mint a frissen sült kenyér vagy tésztaféléknek, sőt, hovatovább, darált lenmaggal, meg egyéb nyalánkságokkal iszonyat fincsi. És meleg.

    Bevallom, a pázsitfüvektől úgy félek, hogy rettegek, kerülök minden fajtát (rizs, kukorica, búza, rozs, árpa, pfejj) de a zabról nem tudok lemondani. Sajnos elég addiktív a zab, úgy vettem észre, hogy van valami kis extra a természetes ízében ami vonz. Amúgy a kolomper se rossz, de utóbbi szvsz a legfinomabb csak úgy, héjában főzve sós vízben, és hidegen.

    Esetleg még edzés után szénhidráttöltésnek nem rossz a banán, nomeg, ami angolul "berry"-re végződik, az mind jöhet. Gyümölcsök közül amit ki nem állhatok, az a dinnye, alma, körte, az összes barack (kiv. nektarin, az finya!), kivi. Érdekes módon a dinnyével rokon fajokat nem emésztem, tökfajták, uborka, minden dinnye akkorára felfújja a beleimet, hogy a Hindenburg Luftschiff eltörpülni látszik. Az almák szintúgy, de azok még meg is fingatnak! :D

    Na jól elkanyarodtam a témától, de nem baj. Diétára a legjobb szénhidrátforrás szerintem mindenféle zöldség. Diétázni nekem úgy vált be, hogy napközben csak zöldség, edzés alatt meg szőlőcukor, utána semmi szénhidrát. Így megőrzöm erőm, izmom, és a kaksi se akad meg. De ez lehet az én kifacsart hülye testem átka.
  • csuszi
    #17360
    beidegződések. mindenben rosszabb a rizs. nem mintha én krumplival diétáznék, de rizzsel még úgyse. én a fagyasztott zöldség mix-ekre esküszöm, de ha mindenáron ch-át akarnék emelni, az durum vagy burgonya lenne, rizs tuti nem a fasza 75ch val, és 70-80-as gi index-el, nulla közeli rosttartalommal.
  • slime001
    #17359
    Egy szóval nem mondtam, hogy a zöldség gyorsítja az anyagcserét. Nem tudom honnan vetted:)

    #17357 - Nem hallottam még olyat, hogy bárki is krumplival diétázna rizs helyett. Szóval szerintem ez esetben igaza lehet annak a dietetikusnak, bár elég meredek dolgokat tudnak mondani.
  • csuszi
    #17358
    nem gk, gi (glikémiás)
  • csuszi
    #17357
    ah a dietetikusok a nagy királyok, a rizs gk indexe az egekben, a krumplinak asszem 40. az egyikből ehetsz egy nap 100-at, addig a másikból 500-at. miért is jobb a rizs?
  • tenkenorman
    #17356
    aha. nekem a dietetikus mondta hogy inkább rizs mint krumpli. nemtom miért mondta (de tényleg :))
  • csuszi
    #17355
    a 19 az nem tele van ch val kategória, kár ragozni. még a 40 sem számít annak, egy ch dúsabb fagyasztott zöldség mixben is van annyi.
    a gk index megint más kérdés, amiben a burgonya az egyik legjobb, csak azt nem értem hogy jön az ide?:)

    "de ha nincs meg a helye akkor bizony cukorrá, zsírrá alakul. de ez már megint más"
    ez baszod mindenre igaz, a húsra is!!! amiben egy kumma ch sincs. ez energiabalansz kérdése, ha egész nap húst eszel, de többet mint ami az energiaigényed, akkor hízol. és ha egész nap csokit eszel, de kevesebbet mint az energiaigényed, akkor fogysz. csak éppen nem mindegy miből fogysz, milyen nehézségek árán, és milyen egészségi hatások mellett.
  • tenkenorman
    #17354
    de más a felszívódása. úgy mint pl a kenyér gyorsabban szívódik fel mint pl a pirítós, ami fokozatosabban.ez inkább a cukorbetegek részéről fontos, de ha nincs meg a helye akkor bizony cukorrá, zsírrá alakul. de ez már megint más.
  • csuszi
    #17353
    19g az neked tele van?:) a rizsben van 75. na az a tele van.
    pl diétában nyugodtan letolhat az ember napi 40-50dkg bureszt, és annak azért van térfogata.
  • tenkenorman
    #17352
    kiv. krumpli. televan szénhidráttal.
  • SeanJRRussel
    #17351
    Mellesleg kevés sőt szinte semmi kalóriatartalma nincs és laktat azért eszik még...
  • SeanJRRussel
    #17350
    A zöldséget sztem a vitamin illetve a rost miat eszik nem pedig azért mert gyorsítja az anyagcserét.Mindenkinek szüksége van a vitaminokra és nem a mesterséges vitaminpakkokat kell tonnaszám nyomni hanem gyümölcs és zöldség mennyiség is legyen meg,a rost meg nagyon fontos...
  • tenkenorman
    #17349
    Nah. a zöldség un. székletfogó bár ezt sztem csak köznyelvben mondják így. akár a széntabletta. híg székletnél érdemes zöldséget. krumpli, brokkoli, stb fogja a székletet.
    a sónak meg semmi köze nincs az emésztéshez. hányásnál hasmenésnél az eltávozott sókat pótolni kell.
  • slime001
    #17348
    Ha nagyon lassítaná az anyagcserét a zöldség, szerintem nem ennék diétába. Mondjuk gondolom nem mind1 milyen zöldségről van szó.
  • SeanJRRussel
    #17347
    A zöldség lassítja sztem az anyagcserét mivel rost és a jó emésztéshez illetve a beleknek szüksége van a rostokra...
    Hasmenésre a zöldséget nem tom de a só tuti megfogja,akár eszel egy csomag sós ropit vagy csak magába kajálsz egy kis sót az helyre rak,ez saját tapasztalat :D De bene tegye vki vízbe mert tuti összehánnya magát...