33479
12316971501353788406.png
  • SeanJRRussel
    #17746
    Az ideális 8-12 között.Ha alább veszed sztem nincs értelme.Később majd erőnövelés cáljából majd maikor lesz rajatd izom tömeg akkor nem rossz a 6-8 ismétlés de sztem addig hülyeség.Mnimális lesz a fejlődésed.
  • Viktorr
    #17745
    Én eddig mindig 10 ismétlés számot csináltam illetve 9-8 amennyit bírtam a végére,most mondta egyik srác ,hogy 6 ot csináljak ismétlésenként,de ahoz meg nagyobb súly kell,mert 6nál még nem fáradok el...
    Na mindegy ,köszi az infót!
  • csuszi
    #17744
    eddzél
  • csuszi
    #17743
    "annyi súllyal amivel a végén már beszarik az ember ?"
    minden gyakorlatnál, minden súlynál, minden testrésznél, minden ismétlésszámnál így kell lennie.

    amúgy 4x5-4x8. szerintem a 6 ideális. de nem hinném, hogy jelentősebb eltérés lenne akár 20 év után egy embernél ha 4x5 vagy 4x10-ben edzene. túl sokat gondoltok az apró dolgokról. aminosav, vitamin, hány deci, hány g, hány perc, mennyi ismétlés.
    edzés egyszerű, edzél keményen, minden testrészre, lemaradtakra koncentráltan, pihenőnap után. kaja változatosan, egészségesen, számolva. eredmény érkezik garantálom pillanatok alatt. ez mindenkinek szól.
  • Viktorr
    #17742
    Sziasztok!

    Tömegeléshez hogy érdemes edzeni : 4*6 lehető legnagyobb súly vagy 4*10 annyi súllyal amivel a végén már beszarik az ember ? remélem érthető :)
  • Eagle16
    #17741
    Ezt a kalkulátort inkább hanyagold, nekem is ilyen hülye értékek jöttek ki mindenre...
  • Kövesdi A
    #17740
    Jelenleg olyan 250-300 gramm , szénhidrátot Viszekbe
    Csak azért kérdeztem meg ,mert a body.builder.hu kalkulátora szerint
    Az én test súlyomhoz ,ha diétáznék ezt javasolja

    "A testsúly csökkentése - szálkásítás illetve diéta
    A napi szénhidrát-szükséglet: 418 gramm 524 gramm "

    Ezek szerint hülyeség az egész ?
    ezzel számoltam ki , és ebből is idéztem az eredményt !
    Kalkulátor
  • Eagle16
    #17739
    Ha diétázol, akkor 3g fehérje mehet testsúly kg-onként.

    A 400-as szénhidrát kicsit sok lesz 95 kilóhoz (én ennyivel tömegelek :D), általában 3g/tskg-ról szoktak indulni és folyamatosan csökkentik, amint megáll a fogyás.
    Szerintem kezd ~300g-ról.
  • Kövesdi A
    #17738
    Hmmm , még az lenne a kérdésem ,hogy szerintetek
    a body.builder.hu-s Kalkulátorok szerintetek
    Menyire meg bízhatóak , a napi szükséges fehérje és szénhidrát szükséglet terén

    Az én test súlyomnak (95kg vagyok) azt írta , Diétázás idején 400gram szénhidrátra van szüksége !
    Kicsit nem sok ez ?
  • Kövesdi A
    #17737
    Tudom , és köszönöm is
    Csak tudod , ahány ház annyi szokás
    De meg fogadom jazzy tanácsait , meg a havernak is meg mondom a frankót !
  • oliwwer
    #17736
    Szerintem mindkettőre teljesen korrekt választ kaptál. Fogadd meg, pont ezt írtam volna le én is mint amit jazzy.
  • Kövesdi A
    #17735
    Hát szedet ő fehérjét 3 hónapig , meg mellette próbált úgy ahogy normálósan enni meg edzegetni is otthon
    De még akkor se mozdul előre egyről a kettőre , a súlya maradt annyi amennyi
    De sajnos amilyen bent a hajtás 12 órában , nem nagyon van ideje le ülné meg enni 15 dkg rizs és 20 dkg csirke mellet
    A zavaros beosztás miatt , nem igazán van ideje kondiba járni
    Otthoni el foglaltságai is bőven akadnak , örül ha mindenre marad ideje
    Néha ezt azt , így se tud meg csinálni
    Amúgy tudja ő hogy kb lehetetlen helyzetben van , mert hiába eszik bármit a bent a munkával hamar leadja , így van a fehérje porokkal meg a hasonlóakkal is
    De
    Köszönöm a tanácsot mind a két témában


    Én meg akkor ki hagyom az aminosavat , még jó is amúgy se lett volna mindre pénzem

    Szívesen fogadom a továbbiakban is , mind két témában a tanácsokat , véleményeket !

    17731

    17732
  • jazzy
    #17734
    Multi vitamint szedjél aminosavat ne szedjél legyen rendben a kajád. Wheypro és multi-x jó, multi-x helyett szedhetsz nyugodtan valami olcsóbbat, ez eléggé komplex, elég lesz kezdőként valami gyengébb is.
  • jazzy
    #17733
    Paraszt leszek, ha nem bírja haverod a kritikát el se olvasd.

    Milyen szar duma ez? Adjunk tanácsot amikor nem edz nem eszik és nem akar szedni semmit hogy hogy szedjen fel súlyt? Egyen meg 40 kiló disznózsírt attól majd hízik.

    Tudom, most jön a szar duma, hogy nincs ideje. Idő arra van amire az ember szakítani akar. Ha nincs ideje nem fog hízni ennyi. Nekem is kemény mégis van időm, biztos különc vagyok.

    A tanács pedig az, neki is, mint mindenkinek, nincs ebben semmi titok. Egyen és edzzen, ennyi. A nap 24 óra, ebből 8at alszol, mondjuk 1 órát edzel, marad még 3.
  • Kövesdi A
    #17732
    Saját magamnak is kérnék tanácsot , szerintetek van értelme fehérje mellé aminosavat is szedni ?
    Menyivel fog változni a teljesítményem / fejlődésem ha aminosavat is szedek
    Na meg jönne egy kis multi vitamin is

    ezeket a készítményeket szedném
    100% Whey Protein Professional
    Amino 2700
    Multi-X

    Mi a véleményetek ezekről a készítményekről ?
    Menyire ajánljátok nekem őket ?
    mint kezdőnek !

    Előre is köszönöm a tanácsokat , mind a két témában !!
  • Kövesdi A
    #17731
    Havernak kérnék tőletek tanácsot , jelenleg 60 kg és 175 cm -ter magas
    Az lenne a problémája , hogy nem tud egyszerűen súlyt felszedni , mert sajnos a munkája alatt (12órázik ) nagyon sokat megy ,el mondása szerint van hogy napi 6-7 km-tert szaladgál ide oda
    Szinte alig eszik valami 12 órába kb 2-3 szendvics meg 1-2 alma max ami befér , kemény a tempó a munka helyen , meg néha otthoni koszt nem egy nagy evő
    Edzésre járni nincs ideje , a tömegnövelő , meg a fehérje készítmények nem jöttek be nála
    Azt mondja bár menyit is eszeik , nem változik a test súlya


    Az lenne a kérdésem hogy mit tudnátok neki ajánlani , hogy tudjon felszedni egy kis súlyt ?

  • Eagle16
    #17730
    Akkor egyél sokat :)

    Amúgy nekem is mindig ezt mondják, mert 183cm vagyok és 74 kiló.
    De eszek rendesen, csak kell egy kis idő még meglátszik. Tavaly decemberben 66 voltam.
  • McKenny
    #17729
    174vagyok
  • csuszi
    #17728
    :D:D hogyne. vagy inkább 80kg.
  • Kövesdi A
    #17727
    Bocs inkább 190-200 cm -t
  • Kövesdi A
    #17726
    Jah , bár mondjuk ha egy 180 cmteres emberke lenne 58 kg az finoman anorexiás
    58 kg hoz az ideális test magasság 170 cm !
  • Eagle16
    #17725
    Mondjuk az se mindegy, hogy milyen magas vagy. Ha 165 cm körül vagy, akkor nem is vészes az az 58 kiló
  • MaRee
    #17724
    Én most 19 évesen vagyok annyi :D Mondjuk elég alacsony testzsírral szerencsére
  • Roger6
    #17723
    58 kilósan ha rendesen kajálsz, az is elég lett volna. Mindegy, így legalább könnyebb lett a pénztárcád.
  • degenerator
    #17722
    hogyan lehet valaki 58 kiló bazz? 12 évesen voltam 78:)
  • Eagle16
    #17721
    Épp ezt írtam, hogy diétában edzés után nem kell szőlőcukor.
    (a Vitargo nem cukor)
    Én csak a szőlőcukor helyett ajánlottam, mivel edzés után fontos a gyorsan felszívódó CH, amivel visszatölti a glikogénraktárakat.

    Persze ihat csak simán fehérjeturmixot is és utána kajálhat valami szilárdat, Vitargo nélkül is hatékonyan diétázhat.
  • csuszi
    #17720
    szerintem ha diétázik akkor mi a fasznak cukor? örülök ha zabálhatok ÉTELLEL kis ch-át, nemhogy "mesterségesen" vigyem be.
  • Eagle16
    #17719
    Ha diétázol, akkor nem valami jó ötlet a szőlőcukor. Ilyenkor Vitargo-t szoktak inni inkább, de azt is bele kell számolni a napi szénhidrát mennyiségbe.
  • hitman55
    #17718
    de szőlőcukrot csak akkor ha tömegelni szeretnék, nem?
  • Eagle16
    #17717
    Edzés után, akár mehet 1,5 - 2 adag is. (szénhidrátot mindenképp tegyél mellé, szőlőcukrot vagy maltodextrint - 30-50g-ot, de ez csak edzés után szükséges)

    Ha nem sajnálod (van rá pénzed) akkor mehet reggelire is, meg estére, meg bármikor, amikor nem tudsz fehérjét bevinni. Én estére túrót szoktam enni, az is megfelelő.
  • MaRee
    #17716
    Edzés után mindenképp, reggelire én inkább valami szénhidrátos kaját ajánlanék, de persze mehet akkor is.Én speciel edzés után és lefekvés előtt(vagy hajnalban) iszom.
  • hitman55
    #17715
    Értelek :D

    ÉS hogyan érdemes szedni rendes étrend mellet? reggel edzés előtt és edzés után?
    Vagy edzés előtt nemszükséges?
    köszi.
  • csuszi
    #17714
    szerintem a legjobb.
  • Ronny
    #17713
    Mennyire hatékony egy erőemelő edzésterv, ha az alap izomtömeg elérése a cél? Viszonylag sokáig követettem egy hagyományos edzéstervet(izolált gyakorlatok, izomcsoport szerint), meg voltam elégedve az erdménnyel. Most kipróbálnék valami újjat.
  • Eagle16
    #17712
    Szinte teljesen ugyanaz a kettő, mindegy, hogy melyiket veszed, nem ezen fog múlni hogy izmos leszel-e :)

    Én a Pure Gold-ot venném, mert sokkal olcsóbb. (és ugyanannyi fehérje van mindkettőben - 79%)
  • hitman55
    #17711
    Helló.

    Szerintetek melyik jobb fehérje? A NITRO PURE GOLD vagy a 100% ISO WHEY??

    előre kössz.
  • jazzy
    #17710
    Mondom ilyen célra max az aerobot éri meg nézni, azt meg fogod magad bemész 1 terembe ráállsz a futógépre és kiírja.
  • Kövesdi A
    #17709
    Igaz , de engem csak úgy alapból érdekelt volna
    De most hogy írod , azt tényleg hülyeség számításba venni hogy 4x8 fekvővel menyi kalória használódik el !
  • jazzy
    #17708
    A kalóriaszámolgatás nők lapjás.
    Még TALÁN az aerobbal elégetett elmegy, de fekvenyomással mennyi kalóriát égetek?
  • Kövesdi A
    #17707
    Szerintem eben semmi " Nők lapjás nincs "
    Csak érdekelt volna , hogy az adott edzés tervemmel menyi kalóriát égetek el ennyi