33479
12316971501353788406.png
  • csuszi
    #17786
    na ugye...
  • csuszi
    #17785
    csak egy egyszerű kérdés
    pontosan 2.5szeresére dagad? vagy 3? vagy 2? ugye hogy nem tudod...akkor miért a bizonytalanra mondanánk az adatokat? ráadásul mi történik szegény rizzsel? kap vízen kívül valami pluszt?
    csak végig kellene gondolni...
  • McKenny
    #17784
    kurvára igazatok volt...
    megmértem magamat anyám profiljával, 35%zsír ...apád
  • Kövesdi A
    #17783
    Hát általában le megyek , 16re és olyan 19 óra magasságában jövők el
    Bár elég hosszú az edzés tervem, + náha várni kell egyes gépekre vagy beállni , az meg úgy + idő , nem minden gyakorlat megy le 8-10 perc alatt :)

    Hát akkor ma , hipper alacsony a szénhidrát bevitelem, mert csak 8 dkg rizsát főztem reggel, és reggel megyek haza a melóból XD
    Mondjuk érzem is , hogy kevesebb a craft mint a 13 dkgnál :)
  • Eagle16
    #17782
    Ok, a gyors séta tökéletes aerobnak, de akkor ez azt jelenti, hogy a súlyzós edzés 2,5 óra? Mert az meg nagyon sok, max. 1,5, hogy elég intenzív legyen.

    Nyersen kell mérni mindent, egy csomag (125g) rizsben van 100g CH és akkor is annyi lesz benne, ha megfőzöd. Nem kell ezt túlbonyolítani.
  • MaRee
    #17781
    3,5 óra? Te jó isten, már hagyd abba :D Egy normális edzés SOHA ne legyen több 1 óránál!!
  • Kövesdi A
    #17780
    Szóval a rizs szénhidrát tartalma , pl 100gram akkor az 100 gram rizs szénhidrát értékének felel meg ?
    Csak mert a rizs í a főzés során 2,5szeresére dagad
    Ezért gondoltam hogy a főzött , mért menyiséget vegyem be a diétámba adatként !
    Akkor rosszul gondoltam ?
  • Kövesdi A
    #17779
    Kondiba járok heti 4/3 alkalommal (egy alkalommal kb 3,5 órát vagyok lent ősz visz ) , ott 1 órát szoktam gyors sétálni + súlyzós edzés !
    Banánt csak néha napján eszek !
  • Eagle16
    #17778
    Azt mondjuk nem írtad (vagy nem emlékszem rá), hogy az étrend mellé mennyit mozogsz és milyen formában teszed azt. Erre még kíváncsi lennék.
  • Eagle16
    #17777
    Érdemes minél többfelé elosztani, mert így 4-5 óránként eszel, jobb lenne legalább 3 óránként. A zöldségfélék mehetnek, de ezeket is bele kell számolni az étrendbe. Az ilyen édes gyümölcsökkel óvatosan, a gyümölcscukor miatt. Edzés után közvetlen jó a banán, de egyéb időpontokban nem nagyon enném diétában.
    A jó zsírokra is érdemes odafigyelni, lenmagolaj pl., meg ehetsz néha egy marék diót, mogyorót, ezek fokozzák a zsír oxidációt.

    Minden kaját nyersen mérünk!
  • Kövesdi A
    #17776
    Hát próbálom tartani a , szénhidrát 200/g/nap , főleg rizs meg zabpehely
    Fehérje 2,5-3 g/ nap mikor hogy sikerül ,főleg csirke ,tojás , meg a 3adag turmix/nap
    + E gy kis zöldség meg gyümölcs (paradicsom ,paprika,uborka ,,Alma , banán
    Amúgy érdekes régen is diétáztam már, de akkor turmix nélkül, akkor viszont étkezések között,
    Meg vacsora után ,olyan hangos volt a gyomrom mint egy ágyú, de most semmi

    Amúgy hány étkezésre célszerű elosztani a napot ?
    Én 4re osztom 6-11-15-19 , ez így rendeben van ?
    BÁr van hogy az első ki marad , néha átalszom :)
    A diétámba be vett kaják , meg felelnek az ilyenkor szokásosan fogyasztandó eledeleknek :) ?

    Lehet hogy nagyon LoL típusú kérdés lesz , de a tudatlanság bűn XD
    Aghhhh, a rizs hogy mérjük ki , nyersen vagy már megfőzött állapotában ? ha már meg főzve , akkor elég keveset ettem idáig :)
  • Eagle16
    #17775
    A tiszta izolátum egy kicsivel gyorsabban szívódik fel edzés után, nincs benne annyi laktóz (vagy egyáltalán nincs benne), szénhidrát és zsír. Szóval "tisztább" fehérje. Ezeknek általában magasabb a fehérjetartalma is, 80-85% akár. Aki érzékeny a laktózra, vagy diétában van, annak hasznos lehet, de szerintem tömegeléskor pénzkidobás, olyankor fölösleges drága izolátumot inni (hobbiszinten persze).

    A koncentrátum meg kicsit több van mindenből, amit föntebb leírtam, de tömegeléskor egyáltalán nem számít az a kis cukor meg zsír, ráadásul olcsóbb is, olyankor jobban megéri ilyet venni.

    Na most gondolom sejted, hogy a kombinált fehérje ennek a kettőnek a keveréke, azt általában nem írják rá a dobozra, hogy mennyi a keverési arány, de olcsóbb termékeknél sejthető, hogy több lesz a koncentrátum és kevesebb az izolátum.

    Szerintem jó a Twinlab fehérje, olyan óriási különbség nincs köztük, de talán diétához egy fokkal jobb amit választottál. (hogy mennyire, az függ attól, hogy most mennyire tartod be a diétás étrended)
  • csuszi
    #17774
    "Amúgy szerintem fölösleges , azon filozni hogy most 10-13% a zsir van az emberen , ha magának tetszik amit a tükőrben lát az a lényeg"

    jó lesz az 15-30ig is...:)
  • Kövesdi A
    #17773
    Amúgy , meg tudja nekem mondani valaki , hogy mi a különbség a Tejsavó protein koncentrátumok és a Kombinált (izolátum+koncentrátum) tejsavók között ?

    Előre is köszönőm !


    Hát a mérleg dolog , igen ezek a piacon kapható termékek inkább csak kbra megbecsült értéket adnak bizonyos tévesztési rátával
    Ami a drágábbaknál kisebb a olcsóknál magasabb

    Amúgy szerintem fölösleges , azon filozni hogy most 10-13% a zsir van az emberen , ha magának tetszik amit a tükőrben lát az a lényeg
  • csuszi
    #17772
    az sem pontos. sem a 30ezres. felejtsétek el ezeket. ha jók lennének, nem ct-vel vagy mr-el (már nem emlékszem melyikkel) mérnék komoly szinten, a test keresztmetszetéről készítenek képet több ponton és így számolják ki. nem gagyi 3-30ezres faszom mérleggel, amelyik tudni szeretné hogy nő vagy férfi áll rá (minek?), hogy ?kg vagy (minek?) hogy hány centi (minek?) hogy hány éves (mega minek?). elárulom, mert kiszámolja súly, magasság, nem, kor alapján kb., kurvára leszarja hogy mennyi zsír van rajtad/benned ez egy kibaszott drága kalkulátor...
  • Kövesdi A
    #17771
    Rossz linket adtam meg a
    Ezt rendeltemnek
    itt van újra
    Ezt rendeltem
  • Kövesdi A
    #17770
    Szerintem , az ilyen 3000 ft-os gagyi mérlegek eredményében , én nem szívesen bíznék
    Az ilyen normális mérleg , minimum 10000 ft-nál indul

    Rendeltem fehérjét , haver ajánlására mást vettem mint amit eredetileg kinéztem
    ezt néztem én
    Ezt rendeltem

    Szerintetek jó döntés volt a Scitec helyet a másikat választani ?
    Egyéb vélemény a második fehérjéről ?
  • Roger6
    #17769
    Most őszintén. Te tényleg hiszel annak a szarnak?
  • McKenny
    #17768
    van a leirása a cuccnak ott is összeadva 114, de a izom is tartalmaz vizet
  • jazzy
    #17767
    Vagy az is lehet, hogy ő egy bikicsunáj?
  • Roger6
    #17766
    Az izmot kicsit feljebb tolta, így jobban hangzik!
  • jazzy
    #17765
    10 + 66 + 40.. ööö várj csak, te 116%ból állsz? :D
  • Eagle16
    #17764
    És még egy hasznos cikk.
  • Eagle16
    #17763
    Itt olvasgass egy kicsit, van 2. része is.
  • hujci73
    #17762
    ja vágom, aerob nemtom mit olvastam, én úgy tudom pont fordítva van, nem? :/
  • hujci73
    #17761
    mi az az aerob?:)
  • Eagle16
    #17760
    Jó a kardió, de aerobbal tudsz zsírt égetni. A kardióval erősítheted a szíved, jobb lesz az állóképességed.
    Ezek mellé persze nem ártana étrend, mert ha nagyon elzsírosodtál, akkor az azt jelenti, hogy nem jó dolgokat eszel, illetve jó dolgokat eszel, de túl sokat.
  • hujci73
    #17759
    Sziasztok, lenne kérdésem a témával kapcsolatban. Nemrég kezdtem bele a testépítésbe, kb fél éve, már elötte is edzettem csak mindig abbamaradt. 88kgal kezdtem (190cm vagyok) pár hónap alatt kereken százra felmentem. Elötte se voltam egy vékony alkat, de mostmár teljesen hájasnak érzem magam minimális izomtömeg növekedéssel. A kérdésem az lenne, hogy a napi 1óra futásnak, kardiónak van e értelme, befolyásolja e az izomnövekedést, illetve jó ötlet e? Célom az hogy a háj eltünjön, izom meg csak egyre több legyen. Köszönöm a válaszokat!
  • csuszi
    #17758
    nem mér az semmit, jobb ha elhiszed nekem...:) vegyél a kezedbe 20kg valamit, és az a gyökér rögtön mást mond.
    nem értem hogy lehet elvárni ilyen gagyi valamiktől hogy mérjenek bármit is, amikor a sportolóknál több milliós vizsg.kal mérik, milliárdos gépekkel.
  • MaRee
    #17757
    Na ez azért nekem sok, hogy egy 3000 ft-os mérleg megállapítja, hogy a súlyod hány %-a izom :) Egyébként sztem nincsen ilyen "rendben van" állapot, ha te úgy érzed hogy rendben vagy, akkor jó.De hogy mégis mondjak valami értelmeset is, ha ekkora súlynál nem kockás a hasad, akkor az sztem "nincs rendben" (nekem 77 kilósan az).
  • McKenny
    #17756
    ja xD
    nekem hot blood tól van ilyen.
  • McKenny
    #17755
    anyám vett Lidlbe 3ésfél ruppóért méreleget ami tud vizet zsírt meg izmot is mérni.
    66kg,10%zsir,66%víz,40%izom. Ez mennyire van rendben?
  • Lőrmester
    #17754
    Az normális, ha a scitec reformjától inkább álmos és fáradt leszek, mint energikus?:)
  • MaRee
    #17753
    Rám is nehezen jön a súly, de ha feljött, akkor meg már nem akar lemenni :D Fél éve olyan kockás volt a hasam mint egy bordásfal, most meg...Na hagyjuk :D
  • Roger6
    #17752
    3,5 kiló ment le rólam az elmúlt hónapban (nem kajáltam rendesen + volt egész hónapban buliztam), úgyhogy nekem most nagyon össze kell szednem magam. Egyébként is nehezen jön fel rám a súly, most ki fog derülni, mennyire vagyok kitartó...
  • MaRee
    #17751
    Hát igen, eléggé el tudja venni az ember kedvét ha nem fejlődik, én 2 év után vagyok így, elég nehéz motiválni magam sajnos, mivel a tavaly nyári formámhoz képest láthatóan szarabbul nézek ki :( De nyomni kell! :D
  • plck
    #17750
    Én is itt tartok 7 hónap után...tökrossz
  • MaRee
    #17749
    Persze, az elején még szinte bármitől fejlődsz, sajnos később már el kell kezdeni trükközni, váltogatni a súlyokat, sorozatszámot, stb :)
  • Viktorr
    #17748
    Általában 10-nél már elszoktam fáradni,akkor maradok ennél,bár már mondták,hogy fejlődtem,akkor ezek szerint bevált nálam .
  • Eagle16
    #17747
    Szerintem meg kezdőként szinte bármitől lehet fejlődni...én láb és melledzésnél, illetve húzódzkodásnál szoktam 6 -os ismétléseket csinálni és nem mondanám hogy minimális a fejlődésem, pedig én is kezdő vagyok.
    Van ahol több kell, de ezt én érezni szoktam. Olyankor csinálok 10 ismétlést is. (ilyen pl. a mellhez húzás széles fogással)