33479
12316971501353788406.png
  • ToM1113
    #17946
    Köszönöm.

    Ezzel is segítettél.

    Látom Szegedi vagy:) Tegnap értünk haza Szegedről, Osztálykirándultunk egy jót ott. Nagyon jó hely.

    Várom a többiek véleményét, tanácsait is.

    Ui: Táplálék kiegészítő nélkül mennyivel lenne nehezebb hasonló hatást elérni mint azzal együtt?

  • MaRee
    #17945
    Nos, a foci meg az izomépítés nem a legjobb együtt.
  • Vaxi
    #17944
    Szia!
    Látogass el a body.builder.hu-ra!
    Olvasd át az alapismeretek részt, és ott találsz edzésterveket is.
    Az ideális testsúly kiszámítása pedig nem irányadó, szóval nem úgy kell rá tekinteni, mint ami szent és sérthetetlen, mert sokszor hülyeség.
    Fekvenyomó paddal meg egykezes súlyzóval [ bár attól függ mekkorák ] nem tudsz mindent megcsinálni.

    Az, hogy vékony vagy, nem gond. Ha átolvasod az oldalt amit küldtem, meglátod, hogy milyen étkezést kell[ene] majd betartanod.

    A súlyokról sem tudok semmit mondani, egyénfüggő.

    A poroktól meg nem kell fosni, ezek nem szteroidok, hanem TÁPLÁLÉK KIEGÉSZÍTŐK. Tehát jó formán KAJA! (benne is van a nevében: kiegészítő) ha utánaolvasol látni fogod, hogy milyen tápanyagok kellenek ahhoz, hogy fejlődj, és kicsi számolgatás után meglátod, hogy miért is kell[het] a kieg.

    Az, hogy focizol, nagyon jó. :)

    Én ennyit tudtam segíteni, majd a többiek elmondják, hogy mit hogy pontosan, én nem értek annyira ezekhez :)
  • ToM1113
    #17943
    Üdv!

    Tanácsot szeretnék tőletek kérni.
    17 éves vagyok, elég magas (184 cm kb, ezzel szemben viszont nagyon vékony, körülbelül 58-60 kg.

    Elég rossz hogy ilyen vékony vagyok, szeretnék hízni, hogy a magasságom mellett a testsúlyom is ideális legyen. Ehhez körülbelül +15 kiló kellene vagy több.

    Többször elkezdtem kondizni, de sajnos az idő hiányában, vagy mert suliból hazaérve fáradt voltam, de mindig abbahagytam az edzés. Tehát gyakorlatilag mindig abbahagytam 1-2 hét után. Ahhoz viszont hogy hatást érjek el, sokáig kellene csinálnom.

    Van otthon fekvenyomó padom, meg 1 kezes sulyzóm is.

    De sok mindennel nem vagyok tisztában.

    Milyen gyakorlatokat kellene csinálnom,hányszor 1 héten. Milyen súlyokkal.
    Mikor, mennyit kéne ennem. Stb.

    Sajnos ahogy megfigyeltem, hiába eszem annyit mint bárki más, mégse hízom.
    Viszont ilyen porokat, meg egyebeket nem szeretnék használni.

    1,5 éve focizom is körülbelül.

    Szóval segítséget szeretnék kérni az edzéstervvel, meg az előbb feltett kérdésekkel kapcsolatban, hogy mit csináljak hogy rakódjon rám némi izom, mert ez így nem valami jó.

    Köszöntem.
  • Roger6
    #17942
    "Én mindenkinek javaslom, hogy az internet óriási, tanuljuk meg használni." - és mennyi baromság van rajta, te atya úr isten...
  • Vaxi
    #17941
    mi ilyet vettünk, corában 10.000 ft akciósan. nagyon megérte szerintem
  • Kövesdi A
    #17940
    itt nézz szét edző termek !
    Amúgy én nem vagyok miskolci , de ha keres az ember talál is valamit !
  • dragon11
    #17939
    Tudtok miskolcon olyan konditermet, ami megközelíthető villamossal és nem is olyan drága, viszont színvonalas is..?

    M1 azt mondják drága, de oldalukon csak fittnes bérletet láttam, ami engem nem érdekel..

    köszi
  • Kövesdi A
    #17938
    Én ilyet használók Philips elecro grill már használom kb egy éve nagyon jo mindent lehet rajta sütni télen nyáron !
  • Vaxi
    #17937
    én a grillre szavazok. most vettünk egy asztali grillt asszonnyal, hát valami eszméletlen milyen jó a grillezett pipi :D alul a kis lapátokban meg megsül a tojás és a sajt. :)
  • FlyHigh
    #17936
    Mióta minden összetevőt elolvasok egy termék csomagolásán, azóta egyedül járok bevásárolni. Pár hónapja jöttem rá, hogy egy csomó panírozott csirkemellnek a csomagolásán 35%-os csirkemell tartalom van feltüntetve, teljesen kerülök már minden előkészített csomagolt "húst". Szerintem a legfinomabb csirkemellet sajttal töltve és kukoricával panírozva kirántani olajban.
  • FlyHigh
    #17935
    Annyiszor nekem is megvan, de meghülyülnék, ha minden nap ezt kellene ennem. Viszont minden nap eszem húst, ami már jó.
  • jazzy
    #17934
    Én mindenkinek javaslom, hogy az internet óriási, tanuljuk meg használni.
    Menj el 1 bevásárlóközpontba és mint ha a piacon lennél araszolj végig és nézegess meg mindent.

    El sem tudod képzelni hány féle módon tudod elkészíteni a csirkét, hányféle zöldség létezik, fűszernövény, elkészítési eljárás, köret.. Ha ebből csak a csirkemell adott, ami ugye nem feltétlen adott, mert lehet marha több része, csirkecomb, pulyka stb, akkor is eszméletlen sok elkészítési mód van.

    Körültekintően kell járni és olvasgatni vagy kisérletezni..
  • MaRee
    #17933
    Felesleges ezen vitatkozni, évtizedes múltja van annak hogy mit mivel kell enni hogy jól nézzen ki egy testépítő.Ha 600gramm csirkét kell enni egy kiló brokkolival, akkor azt kell.Nem kötelező, én sem eszek ilyesmit, de nekem azért megvan hetente 3-4* a csirkemell rizzsel, mert olcsó és nagyon sokféle képpen lehet elkészíteni.
  • FlyHigh
    #17932
    Na jó, még annyit azért hozzá teszek a kajáláshoz, hogy annak van egy élvezeti faktora is. Itt is volt aki írta, hogy zöldséggel lecsúszik a 600 gramm mellhús azért valahogy naponta, azért ez elég szarul hangzik. Egyen az ember persze fehérjedúsabban, zsírszegényen, napi 5X-6X, de azért ez túlzás, hogy tömni kell magadat mint valami kibaszott kacsát minden nap ugyanazzal, mert csak így lesznek szép izmaid.
  • FlyHigh
    #17931
    Nálunk az ismerősök nagy része vadász, van vadhús, működik, jó.
    Tejről meg annyit írtam, hogy 100ml/3g fehérje kb, ami ahhoz képest, hogy egy deci folyadék csak, nem is rossz. Nem kampányoltam, nem vagyok politikus faxom.
  • Vaxi
    #17930
    az biztos :DDDD
  • MaRee
    #17929
    Csak várd ki a holnapot :D
  • plck
    #17928
    Srácok képzeljétek el megvolt az első láb edzésem.Nagyon élveztem és szerintem a mellezés után ez lesz a kedvencem annak ellenére hogy sokan utálják csinálni.Akkor izomlázam van hogy alig bírok járniA seggembe is hatalmas.
    Na csak ezt akartam, gondoltam megosztom veletek élményemet

    Üdv.:plck.
  • Panzermeyer
    #17927
    Fiúk ne haragudjatok, de ezt most értsétek meg kell tennem!
    Szeretlek Mézeskalácsom! :)
  • jazzy
    #17926
    Idejön valaki, megkérdezi mit egyen, mit csináljon.

    Itt egyrészt ha már valami elmondunk neki, azt választjuk, ami a leghatásosabb.
    Ha van egy minimális esze, márpedig ha csinálni akarja kell, hogy legyen, akkor rájön, hogy a csirkemell nem azért jó, mert így néz ki és így hívják, hanem azért, ami benne van. Megkeresi mi van benne, keres más húsokat ami hasonlít és megeszi, voila.

    Nyilván nem fogom írni, hogy egyél nyúlhúst, meg őzet, mert ki a faszom fog nyúl meg őzhúst venni. Marha gyakran van említve, csak éppen amikor gazdasági válság van nem tanácsolunk marhát ami rohadt drága.

    Én is szoktam inni tejet, sőt, még kefírt és natúr joghurtot is eszek! Hujuj, most mi lesz. Ezekkel sincs baj, ahogy vaxi mondta. De nem arra való, hogy a turmixodat felkeverd vele, arra a VÍZ VALÓ és ezt még 25milliószor is leírhatjuk.

    Igyál tejet ha akarsz, de ne kampányolj már, hogy milyen kurva jó. Mi itt elmondjuk mi az optimális, azon kívül mindenki azt csinál amit akar az már nem az én dolgom.
    Azt hiszem aki itt kérdez, az pontos választ kíván kapni és nem olyat, hogy najó ez is jó meg az is jó de amúgy azt eszel amit akarsz.
  • FlyHigh
    #17925
    Amúgy a szarvas meg az őz a legbulibb, kb az 5. kiló húsnál olyan szinten lefárad/bedurran a karod, hogy nyugodtan keverhetsz egy volumass koktélt, azt pótolni kell egyszerűen ami ott az előkészítésnél kiadsz.
  • FlyHigh
    #17924
    Persze, de attól még lehet testet építeni, hogy pl egy héten egy nap pulykacomb az húsod, a másik nap meg marha, főleg, hogy most itt hobbi szintű gyurmázásról beszélünk. Most az más kérdés, hogy akinek konkrétan ez az élete, az hogy grammozza ki magának a kaját és hogy válogatja meg.
  • Vaxi
    #17923
    hohó srácok! nem azt mondtam, hogy ne igya senki, csak a véleményemet mondtam el, hogy sok emberben mi adhat okot félreértése a tej esetében.
    (mellesleg én nem iszom literszám, de sokszor fogyasztom, változó, van hogy heti 1x van hogy 3-4x 3 deci) tehát nem a tej ellen/mellett érveltem :)
  • Roger6
    #17922
    Én speciel azért iszok tejet, mert szeretem. Vannak ilyenek is. Egy csomó olyan dolog van, amit azért eszek/iszok, mert ízlik, és nem nagyon érdekel, hogy mennyi fehérje meg izé-mizé van benne.
  • Vaxi
    #17921
    ez is pusztán annak a kérdése, hogy kinek mi a célja.
  • FlyHigh
    #17920
    Az a lényeg, hogy próbáld a szemetet kikerülni, inkább zsírszegényebben kell táplálkozni. De ezt pl hülyeségnek tartom, hogy csirkemellen kell élni, gagyi száraz hús, nem arról van szó, jó az egy héten mondjuk 3X, de ennyi. Én csirke, pulyka, marha, szarvas, őz, nyúl párti vagyok, sertést nem komálom.
  • Vaxi
    #17919
    annyi a probléma az egésszel szerintem, hogy sokan félreértik.
    nem arról van szó, hogy ne igyál soha többet tejet, hanem, hogy hülyeség azt gondolni, hogy tejből pótolni tudod a megfelelő fehérje és kalcium mennyiséget.
  • MEdievil
    #17918
    1. a mai tehenek (tisztelet a kivételnek) nem füvet esznek hanem takarmányt! 1 hektár 2 tehenet tud ellátni normális körülmények között na vajon hány bocinak jut ennyi?

    2. Az agyon tenyésztett direkt tej miatt tartott marhák nem a minőségre hanem a mennyiségre lettek kitalálva, tele nyomatják őket gyógyszerekkel antibiotikumokkal a tőgyük gyakorlatilag folyamatosan gyulladt és ami abból kijön én mindennek nevezném csak egészséges tejnek nem! Aztán ott van hogy inkább a tehenet "módosítják" hogy meg tudja emészteni az olyan dolgokat amit nem is enne, pl. kukorica! Ezek már nem is állatok csak gépek.

    3. az a 3% fehérjetartalom édes kevés (sőt az maximum akkor annyi ha tényleg igazi tejről beszélünk) ahhoz képest hogy mennyi telített zsírt és cukrot viszel be vele.

    4. Mint mondtam nem fog meghalni senki 1 pohár tejtől DE ne magyarázzátok már meg hogy milyen fontos, jó vagy egészséges mert az nem igaz. Mindig mindenki pedálozik a házi tejjel és amúgy ahhoz még is hány ember fér hozzá? Persze tudom mindenkinek van 1 hektár zöld területe két tehénnel. De a kisebb üzemek által árult kannás minden csak nem házi. A kalciumot és vitaminokat soha nem fogod tudni csak tejből fedezni annyira kevés van benne azt másból kell bevinni szóval ezzel sem érdemes érvelni.

    5. Ha mindenképpen tej akkor kecsketej! Minden téren jobb kivéve az árát.
  • jazzy
    #17917
    Azért van benne 1 jó hosszú értelmesen leírt hozzászólás a cikk miért hülyeség kategóriájában, nekem az szimpatikus volt.

    Akármilyen pöcs stílusa is van bunnynak viszont igaza van, bár azért látszik, hogy a kémiai dolgokhoz amiket az ürge leírt a kommentben nincs sok köze.
  • DeerHunter01
    #17916
    én szoktam inni edzés után port, de nekem vízzel nem jön be egyáltalán.
    lehet szar a por íze vagy nem tudom de csak tejjel megy le.
    persze nem vagyok nagy gyúrós meg minden, de itthon elég jól elvagyok azokkal a gyakorlatokkal amit lehetőségem van megcsinálni.
  • MaRee
    #17915
    Miért nem jó a tej
  • FlyHigh
    #17914
    Ekkora erővel a csirkemell meg kisgyerekeknek, mert még nem tudnak megrágni semmi komolyabb húst.
  • MaRee
    #17913
    Volumass 35-öt 10 éve?
  • MaRee
    #17912
    A tej kiscicáknak való.
  • Solt
    #17911
    Az igazi házi tejjel, amit olyan tehén ad, amelyik naphosszat a réten legeli a gyógyfüvek tömkelegét, azzal semmi gond nincs. ( már akinek bírja a gyomra ) A bolti szarokat nem szabad meginni...
  • FlyHigh
    #17910
    Amúgy tejben is elég sok fehérje van, 100ml/~3g, kalcium, stb, 1000 éve kimutatták már, hogy egészséges. Szokott lenni házi tejünk, kiforraljuk, jól lehet lakni vele.
  • Eagle16
    #17909
    Értem, de én sem tudom mi lehetett vele a probléma, kreatin nagyon kevés van benne, a szénhidrát része meg úgy tudom hogy maltodextrin, szóval vagy azt nem bírta a gyomrod, vagy a tejsavó proteint.

    Na mindegy, ha valami ilyesmit összeállítasz, amit írtam, azzal is bőven jól jársz és sokkal olcsóbban is jön ki. Először kevesebb zabpelyhet tegyél bele, mert ha érzékeny a gyomrod, nem biztos hogy bírja a nagy (100g fölötti) mennyiségeket.

    #17904-ra: nem kimondottan jó, de azért nem is rossz. Ő is írta, hogy tejjel csinálná, szóval feltételeztem hogy bírja a gyomra, szereti is inni, akkor miért ne? Nem ajánlottam általánosan a tejet, ezt a hozzászólást direkt neki írtam.
  • iko
    #17908
    szerintem a VM35 biztos ártatlan a dologban, nincs semmi olyan benne ami egy boltban kapható élelmiszerben nem lenne. Ez ilyen urban legend történetnek hangzik.
  • DONGABI
    #17907
    először is köszönöm a sok hasznos tanácsot.Eagle16 a kérdésedre válaszolva:kb 9-10 éve elkezdtem szedni a volumass 35-öt és vagy rossz adagban szedtem vagy nem tudomi volt a probléma de tökretette a gyomrom amit még azóta is nyögök.tehát ezért nem szeretnék semmi ilyesmit szedni