33479
12316971501353788406.png
  • MEdievil
    #18186
    Ezek a féligazságok...

    "A koffein az a szer, ami normális mennyiségben fogyasztva nem tiltott, és a teljesítményt bizonyos mértékben javíthatja. Eltekintve az általános élénkítő hatásától, ami reggeli versenyeken vagy szellemi tevékenység esetében jelenthet előnyt, abban rejlik a hatása, hogy megnöveli a zsírégetés arányát a szénhidrátégetés rovására, ami maratoni távon a teljesítményt javíthatja, így a futó azzal a bizonyos fallal később találkozik.

    A magyar triatlon szövetség honlapjáról származik a következő információ:

    A koffein mennyiségtől függően doppingszer. A napi maximálisan bevihető mennyiség a folyadékfogyasztástól függően 200-300 mg lehet.

    A leggyakrabban fogyasztott italok és élelmiszerek koffeintartalma:

    * Kávé (1 adag dupla): 80-120 mg.
    * Cola (1 liter): 150 mg.
    * Tea (250 ml, erőségtől függően): 50-80 mg.
    * Csokoládé (100 g): 30 mg.
    * Red Bull (250 ml): 80 mg

    A hatásnak azonban vannak feltételei. Az első, hogy szervezetünk ne legyen túlságosan hozzászokva a koffeinhez. Azt ajánlják, hogy ha ilyen módon kívánjuk javítani a maratoni időnket, előtte két hétig ne nagyon igyunk kávét vagy egyéb koffeintartalmú italt. A hatás a koffeinfogyasztás után 2-3 órával jelentkezik, ennyivel időzítsük a verseny elé.

    A kávé bizonyos embereknél hasmenést okozhat, erre is készüljünk fel. Másoknál egy megfelelő időben elfogyasztott erős kávé éppen elősegíti, hogy verseny előtt el tudjanak menni vécére.

    A koffein vízhajtó hatással is bír, ami nem biztos, hogy hasznos állóképességi sportolók számára. Ultratávokon, az álmosság elkerülése céljából, sokan fogyasztanak kólát vagy kávét, a verseny közben már nem kell tartani a vízhajtó hatástól."
  • MaRee
    #18185
    Ha jól tudom a koffein is doppingnak számít :)
  • csuszi
    #18184
    csak gyógyszertárban. a marketinget meg nem kell benyalni.
  • FlyHigh
    #18183
    Belefuthatok olyan izomépítő, stb, szerekbe amik boltban kaphatóak rendesen engedéllyel, de pl már doppingnak számít a profiknál és nem használhatják? Csak azért kérdezem mert bukkanok érdekes termék leírásokra azért.
  • MaRee
    #18182
    Ez abbol a tevhitbol eredhet, hogy ugyebar hiaba van nekem most ekkora pocsom, ha 3* ekkora lennek, kisebbnek tunne :)
  • FlyHigh
    #18181
    Nagy kedvencem az amikor, a zsírt akarják izommá átalakítani és így már enni sem kell.
  • sapkafej
    #18180
    kedvenc szövegeim:

    - minek szeded azt a sok szar port ahelyett hogy rendes kaját ennél
    - a te izmod az nem rendes izom, az építkezésen az öregember 3x olyan nehéz hordót emel fel mint te
    - ha abbahagyod úgyis összezuhansz mert ez nem rendes izom csak felfújt szar
  • MEdievil
    #18179
    Focihoz és a "Fogyókúra" -testépítéshez mindenki ért nem tudtad?
    Ja és a legjobb hogy akkor is elmondják a véleményüket ha nem vagy kíváncsi rá :)
  • Vaxi
    #18178
    :D
  • sapkafej
    #18177
    a lelkük mélyén csak ezzel magyarázzák hogy lusták mint az állat és soha nem fogják felemelni a seggüket a gép elől
  • Vaxi
    #18176
    de honnan veszik ezt, hogy összemegy a pöcsöd, ha edzel?!?!
    meg hogy egészségtelen?!?!?!!?
    fel nem fogom...
  • sapkafej
    #18175
    múltkor is ezt csinálták, elég csak betenni egy képet hozzá és egyből előjön a tapasztalat az 55 kilójukkal
  • csuszi
    #18174
    az a kevin run ritka nagy owned:)
  • Vaxi
    #18173
    Lássuk csak, best of:
    - és kis pötsük van
    - az hogy nem egészséges ilyennek lenni, mert 5-10-x év múlva meg leáll majd a májad/veséd
    - Amúgy, tuti nem egészséges ilyen felfújt majomnak lenni... ( ha a szteroidosokra értette akkor van benne valami )
  • Eagle16
    #18172
    Ilyenkor hirtelen mindenki ért hozzá, így megy ez.
  • Vaxi
    #18171
    na humorosban már megint szakértenek
  • FlyHigh
    #18170
    Hát én körülöttem sok a dohányos, de mindegyik le szeretne szokni, szervezetnek is rossz, illetve viszi elég jól a pénzt is. A másik az meg az, hogy minden sporthoz tüdő kell és a cigi nagyon nagyon lehúz. Sokkal faszábban tekerek mióta nem szívom és fele annyira sem szoktam beteg lenni, mint azelőtt. Én havi 18ezert elbagóztam, most ezt a pénzt másba forgatom.
  • Vaxi
    #18169
    nem kell átesni a ló túloldalára, én soha nem fogom szidni a dohányosokat. mindenki maga dönti el, hogy megéri-e neki a bagó, de nem tagadhatom le, hogy sokáig dohányoztam, és szerettem.
    de valljuk meg az igazat: SOKKAL SOKKAL jobb nélküle!!!
    [ és az is igaz, hogy a dohányosok legalább 80%-a szeretne leszokni, csak ez is olyan, hogy szarik bele az egészbe, mert nem tesz érte semmit ]
  • FlyHigh
    #18168
    Kicsit így feldobja az ízét. Amúgy a kávé+ciginél ez sokkal jobb reggeli még így is. Mondjuk azóta a cigit elhagytam már, tök hülyeség bagózni.
  • Panzermeyer
    #18167
    Nem versenyre és színpadra készülsz. Ha látod magadon, hogy nem oké a formád, úgyis elhagyod :)
  • jazzy
    #18166
    Hogy mekkora élettapasztalata van itt néhány embernek. Fura, hogy amikor bármi ilyesmi téma felmerül mindenki hozzá tud szólni.
  • FlyHigh
    #18165
    Mondjuk nem tudom mennyiben veti vissza a reggelimet, de én a 100g zabpehely mellé nyomok 50g chocapic-ot, rá a fehérje, annyira finom így. Ma reggel még karikáztam bele banánt is, fúú, nagyon tele vagyok.
  • LordVenom
    #18164
    Azért ezt bőven lehetne cáfolni....
  • FlyHigh
    #18163
    Lidliben találsz rendes zabpelyhet, fél kiló 150 forint, nem nehéz kiszúrni a "madár" kaják között. önmagában borzasztó íze van, de fel lehet tuningolni mazsolával, fehérjék is ízesítettek szerencsére, így a végére fogyasztható.
  • Kövesdi A
    #18162
    Inkább zabpehely !
  • DeerHunter01
    #18161
    Ilyen Dr. Oetker müzli jólesz reggelire pl . ?
    Ízre jó (csokis) és 100g-ban 9g fehérje van ahogy olvastam.
  • iko
    #18160
    Van aki bélyeget gyűjt, van aki makettezik. A testépítő az izmot gyűjti és a testére próbálja aggatni úgy hogy az esztétikus legyen. Szerintem ez teljesen rendben van. Persze maga a folyamat is rengeteg örömet produkál, főleg egy diéta után mikor látszódik a kemény és fegyelmezett munka eredménye, ahogyan büszke gyűjteményére a bélyeges vagy a makettező mivel sok munkával valami különlegeset ért el, nem tudom, miért kell szégyellnie magát a hobbi gyúrósnak ha büszke teste kidolgozottságára. Az másik téma, hogy sokan ezt úgy teszik, hogy mások orra alá dörgölik, és bizony ez sokakat irritál.
  • dragon11
    #18159
    Biztos vagy benne, hogy ha szilánkosra töröd valaki csontját akkor büntetlenül maradsz?:]
  • Tyler1
    #18158
    a sport lényege nem a test formálása és nem is a strandon flesselés. a lényeg az élvezet, az öröm, és testi képességeink fejlesztése különböző formákban. van aki ezt kung-fuval, van aki focival, és van aki testépítéssel éri el.
    a tükörben és bícsen pózolás más kategória.
  • FlyHigh
    #18157
    tudom, de azért ahol lövöldözés van, ott rendőrség is, olyan sűrűn nem lő ez a pisztoly, viperával viszont általában büntetlenül lehet csépelni. Na off vége részemről is.
  • dragon11
    #18156
    Nem tudom hogy vagytok vele, de szerintem aki eddz, az nem azért csinálja hogy mindenkit megverjen vagy hogy ő legyen a császár.:)
    Benne van, hogy azért is csinálja, hogy tartsanak tőle(ne kössenek belé), ami szerintem nem egy nagy gond, mert ki akarná a bajt?

    A sport lényege szerintem az, amit a topik címe is takar.. (Testformálás)
    Tetsszen főképp magadnak a saját tested és akár strandon tudj is flashelni:]

    Ezzel nem azt mondom, hogy sok év kitartó edzés után ha valakit orrba vernél akkor nem törne el az orra, csak nem ez a sport célja. Erre ott van a kempo és a box különböző változatai is.
  • plck
    #18155
    Fegyver alatt nem viperára gondoltam remélem tudod:D
  • Solt
    #18154
    Van olyan pont a testeden aminek egy ujj nyomás is elég... de hagyjuk, ez tényleg off. :) A testépítést nem önvédelmi céllal űzik általában... :)
  • csuszi
    #18153
    hát nemtom, életemben nem kötöttek belém. de az is biztos hogy nem ezért gyúrok, és nem is vagyok agresszív. de ti dolgotok ilyenekről csevegni, fiatalság bolondság:)
  • dragon11
    #18152
    Nem tudom, sztem nem kötekednek velük.:-D
  • FlyHigh
    #18151
    Nem is mellizmon kell ütni, mindegy mennyi izom van rajta, a feje úgy is érzékeny, elég jól fülön vágni, elveszíti az egyensúlyát, a földön meg már csak azon múlik, hogy mennyire gonosz a felül levő. A vipera meg egy olyan dolog, hogy könnyen beszerezhető és szétviszi a legvastagabb izmot is.
  • Tyler1
    #18150
    most erre mondhatnék ellenpéldát, de ez nem az önvédelem v a küzdősport topik úgyhogy hagyjuk az offot :)

    csak még annyit h az agy irányítja a testet, nem a megevett kiflik száma. egy járdán sem szédül senki de ha 3 kilométer magasan lenne, akk úgy leesnél mint a huzat :D

    off vége.
  • plck
    #18149
    60kilós ember hiába találja el rendesen nemfog kifeküdni neked:D
    Ha egy 120kilós kigyúrt telibe talál szerintem fel se kelek
    Egyébkén felén a kidobók maffiózók, fegyverrel járkálnak stb...
  • Solt
    #18148
    Hát nem tudom Urak... én angyalföldön nőttem fel... nem nagyon láttam utcán senkit fejmagasságban rugdosódni! Aki nem űz valamilyen küzdősportot, és nem tökéletes a lábtechnikája, az az utcán ne nagyon próbálkozzon ilyennel... ha nem sikerül, és kirúgják a másik lábát, vagy elkapják a rugó lábát, onnantól annyi... itt nincs bíró, aki félbeszakítja, hogy állásból lehessen folytatni...

    Ha meg melákot kell ütni... az orra, az állcsúcsa, a halántéka, a torka, ugyanolyan sérülékeny nagydarabnak, kis darabnak egyaránt... elég egyszer jól eltalálni...
  • Tyler1
    #18147
    kövesdi kollégának van igaza. az izom semmit nem jelent, csak sokan ez alapján sorolják be magukat. alapvetően egy 60 kilós kis ember is sz*rrá tud verni egy 100 kilós "gyúrózsákot".