33479
12316971501353788406.png
  • Különc
    #18508
    Ne törődj vele, ez általános dolog, magamból kiindulva nekem pl a jobb bicepszem erősebb jóval és fél cm-el nagyobb mint a bal (jobb kezes vagyok) ámbár a bal tricepszem mérföldekkel erősebb, mint a jobb.
  • Különc
    #18507
    Meg ne próbáld, inkább gondolkozz el egy picit, mit tenne a szervezeteddel az a töménytelen só.
  • Eagle16
    #18506
    Múltkor volt egy dokumentumfilm az életéről, akkor azt mondták hogy ezt a sókúra dolgot csak poénból mondta az embereknek, mert már idegesítette hogy állandóan arról kérdezgetik, hogy mit használ, mitől lett akkora.
    De ez remélem nem komoly kérdés volt, a só nem jó, minél kevesebb kell belőle.
  • csumkox007
    #18505
    Vki próbálta már az arnold féle sókúrát?
  • MaRee
    #18504
    A nyak mögül nyomás amúgy is elég veszélyes feladat, elég durván szét tudja cseszni a rotátorköpenyt.
  • oliwwer
    #18503
    Bassza meg. Ma úgy meghúzódott a hátam, majd beszartam. Fejmögülnyomás volt, vállazós nap. Pedig nem is raktam rá sokat. Tanuljatok a faszságomból és melegítsetek be!
  • Desh21
    #18502
    Hát jó h 1forma erős sosem lesz csak furcsa volt h így látható ez a dolog:D am eddig is odafigyeltem rá direkt épp ezért h ugyanakkora súllyal eddzem mind2 kezem. Akkor majd lesz vmi :)
    Köszi szépen
  • oliwwer
    #18501
    Sose lesz egyformán erős a kezed. Nekem a bal az erősebb, és a jobb a nagyobb. Terheld mind a kettőt ugyan akkora súllyal, majd felzárkózik a másik karod valamennyire.
  • Desh21
    #18500
    Sziasztok! A segítségeteket illetve véleményeteket szeretném kérni. 19 éves vagyok, napi szinten szoktam edzeni itthon de persze nem olyan nagy komoly szinten, csak h így edzésben legyek meg legyen erőnlét meg 1 picit látszata is :) Na most a gondom az, hogy a bal kezem gyengébb, mint a jobb, ez főként a karozásra, azon belül a bicepsz edzésre értendő, ugyanis észrevettem az utóbbi időben mióta újra intenzívebben edzek (bár erre már régebben is felfigyeltem), hogy a bal bicepszem alaphelyzetben valahogy jobban fel van pumpálódva v nem tom, ha ráfeszítek 1forma a 2 karom, csak alap helyzetben a bal karom vastagabb, pedig az a gyengébbik karom :S kb úgy néz ki mintha a bal karommal 1 csomó Scott-padozást csinálnék (a fejlődési terület miatt mondom ezt a gyakorlatot) a másik kezemmel pedig nem csinálnám azt :S vélemény esetleg vagy tanács?
  • Freeeee
    #18499
    MagneB6 nagyon jó izomláz ill. izomgörcsök ellen. Persze nyújtással együtt:)
  • plck
    #18498
    énis..kifejezetten:D
  • Roger6
    #18497
    De én szeretem az izomlázat...
  • Roger6
    #18496
    "Az izmok megnyújtásával elkerülhetjük az izomgörcsöket, rándulásokat, illetve bizonyos mértékben megelőzhetjük az izomlázat."
  • Különc
    #18495
    "A nyújtásnak pedig tudtommal semmi köze az izomlázhoz,"

    Rosszul tudod, a többi része a mondatnak jó
  • MaRee
    #18494
    Akkor úgy fogalmazok, hogy izomfájdalom.A nyújtásnak pedig tudtommal semmi köze az izomlázhoz, ha el van savasodva a szervezet, akkor van nagyobb eséllyel izomláz.Nyújtani nyújtok eleget, olyan vagyok már mint pókember :D
  • Különc
    #18493
    Izomláz nem szükséges velejárója az edzésnek, nyújtsál többet. Ha eleget nyújtasz, akkor pedig nem izomlázad van, hanem az a jóleső kis fájdalom, ami a jobb edzések után szokott lenni
  • MaRee
    #18492
    Nem tudom, én nem vettem észre magamon, hogy lement volna izom, de hát ez a 3 hét nem túl sok, meg úgy hébe hóba hetente 1-2* azért lementem szerencsétlenkedni :) Ha le is megy az izom, utána hamar visszajön ha normálisan csinálod, az ú.n izommemóriának köszönhetően.

    Egyébként így estére nagyon megy vagyok halva, mindenhol olyan izomlázam van mint egy-egy jobb súlyzós edzés után szokott lenni :) Szerintem egy ideig még elleszek ezzel a szabadsúlyos edzéssel, nem hiszem hogy fogok izmot veszíteni, sőt!Most még leerőszakolok 2 adag wheyprót, pedig hánynom kell tőle már .. :D
  • Tyler1
    #18491
    a válaszon jót nevettem :D
  • Vaxi
    #18490
    Builderen olvasható leírás:
    5g/tsk vagy több szénhidrát, 2g/tskg fehérje. Minden étkezés teljes étkezés legyen, tartalmazzon minden tápanyagot.
  • Különc
    #18489
    Valószínű nem méred le azt a 4-5 étkezést, ezáltal nincs meg a nap bevitt tápanyag mennyiséged, kevesebb mint amennyi energiát használsz, egyél többet. (Feltételezve h tényleg jó a kajád)
  • oliwwer
    #18488
    Lassan olyan lesz mint a gyakorikérdések :D
  • Vaxi
    #18487
    "Szia bunny! azt szeretném kérdezni hogy köhögéssel lehet e fejleszteni a hasizmot? csak mert köhögés közbe feszül eléggé. arra gondoltam hogy átálnék a napi 100hasprésröl köhögésre. ez mennyire lesz hatásos???"
  • Vaxi
    #18486
    Bocsi, de ezek hatalmasak:
    "Szia Bunny! 15 éves vagyok,2hete gyúrok tisztán.173cm 81 kg vagyok,(2 hét alatt 8 kg ot fogytam).Szeretnék elkezdeni komolyban gyúrni,esetleg kreatint,napozim-t vagy valami mást szedhetek? Ha igen mit ajánlasz? Köszönöm!"
    Válasz:
    "elmeorvost elsősorban! nincs mit!"

    "szia sztereo, én normál izmokkal vagyok megáldva ami nem is látszik szeretnék ugy kinézni mint Scott Adkins a vitathatatlan 3-ban mit tudnál nekem ajánlani ami nem tul hosszu idő alatt nem mü hanem igazi izmokat fejleszt és árban is megfizethető ja és azt hallottam hogy a szteroidtól kihullik a haj ez igaz-e? válaszodat elóre is köszönöm. "
    Válasz:
    "a fogyatékos kurvaistenit! menj már el utólagos abortuszra, szánalom!"

    :DD
  • cargame
    #18485
    Napi 4 szer taplalkozom es arra torekszem, h azt egyem amit olvastam a body oldalon minel tobb szenhidrat meg feherje stb...ezzel nincs baj mert mar elmondtak, h ezen sok minden mulik es hogy napi 4-5 szor kell enni.
    Amugy nem, nem a kiegeszitore mondom a szereket :)
    Epp ezert lenne szuksegem, h mit talaljak most ki, h kezdjen a sulyom gyarapodni.
  • oliwwer
    #18484
    Szerintem is a "rendes" táplálkozással lesz a gond.
  • Roger6
    #18483
    "Amugy nem szedek semmi szert hanem normalisan taplalkozok" - remélem nem egy táplálékkiegészítőre mondod, hogy szer, ezzel ki tudtok idegelni.

    1 - edzésterv egy év után nem árt. De inkább jobban szólva: hasznos. Eléggé hasznos. Szóval oszd el a heted, és találd ki, melyik nap mit edzel.

    2 - azt írtad, rendesen táplálkozol. Ezt kifejtenéd bővebben is?
  • cargame
    #18482
    Hello!
    Egy picivel tobb mint egy eve edzek folyamatosan. De edzestervem az soha nem volt hanem ugy, hogy egyik nap mell, masnap hat es igy tovabb. Na most viszont, ugy erzem , h nem fejlodok tovabb. Ez normalis ? Amugy nem szedek semmi szert hanem normalisan taplalkozok. De a sulyom egy ideje sehogyan nem akar novekedni ...csinaljak edzestervet esetleg es akkor lenne valtozas?, mert igy ez nagyon idegesito :S
  • Tyler1
    #18481
    Svárci is a mezőn kezdte, és bevallása szerint is, sokkal energikusabb edzéseket lehet szabadban végezni, mint a nyomott légterű termekben.
  • Roger6
    #18480
    Hát én edzeni a teremben fogok ezentúl is, és tudod miért reagált így a szervezeted? 2 ok:
    1. - hagytál ki 3 hetet. Fél évente én is kihagyok 2 hetet, ez teljesen jó hatással van a fejlődésre. Ennyi kell is.
    2. - nem a megszokott gyakorlatokat végezted, hanem valami "újat" a tested számára. Edzésterven minden hónapban változtatni kell, így elkerülhető, hogy hozzászokj a gyakorlatokhoz. Rengeteg gyakorlat van, variálni kell őket, és máris egy lépéssel közelebb vagy a célodhoz.

    Trükkök, kicsik, de hasznosak... nem is gondolná az ember mennyire.

    Én a mai lábedzéstől parázok. Múlt héten strandon voltam, aztán ugráltunk be a medence széléről, mint a hülyegyerekek. Egyszer vissza kellett lépnem a dobbantóról (talán a sör + nap erősebb nálam), és a térdemnek nem esett túl jól, egyből összerogytam, mint egy bábu. Az emberek meg csak ennyit mondtak: "nah, ez meg milyen részeg". Nem tagadom, volt benne igazság, de ha már érzem, hogy fáj a lábam, akkor mégsem ihattam annyit. Szóval ma csak óvatosan szabad lábaznom. Érdekes, hogy lábtolásnál abszolút nem érzem a fájdalmat, guggolásnál viszont előjön (legrosszabb a futás, 10 méter nem tudok fásli nélkül futni). Sportorvos meg elkergetett tavaly, hogy nincs semmi bajom, menjek be nyugodtan dolgozni. Ok öreg...
  • FlyHigh
    #18479
    Kb mennyi idő után kezdi el a szervezet lebontani az izomzatot ha nem edzel de eszel rendesen?
  • MaRee
    #18478
    Mostanában nagyon el vagyok tunyulva, semmi motivációm nincs az edzésre :\ A bérletem is lejárt már vagy 3 hete, de ma erőt vettem magamon és elmentem az itteni erdei tornapályára edzeni, hát bazzeg, meghalok! :D Nem nagyon csináltam eddig saját súlyos gyakorlatokat, úgyhogy rendesen megszenvedtem, de remélem ez most meghozza a rég várt fejlődést nálam, mert így 2 év után elértem egy holtpontot, hogy szinte bármit csináltam, se erőben, se izomzatban nem nőttem az utóbbi időben.Akinek van ilyen lehetősége az szerintem mindenképp próbálja ki az ilyen edzést legalább pár alkalommal, legalább kint vagyunk a szabad levegőn nem bent a terembe szagolom más izzadtságát meg hallgatom a papucsban lent ülő madarak értekezését a danabolról :D
  • sapkafej
    #18477
    még jó hogy van rajtad egy kis izomtömeg
    hogy a faszba sétálnál be különben az iskolába reggel?
  • csumkox007
    #18476
    egyébként amit belinkelt az nem tejpor monmdjuk completta amit anyád rak a t kávéba, hanem "fehérjepor" h a te szavaiddal éljek
  • Vaxi
    #18475
    GYIK aka FAQ
    Alapismeretek
    Sportika tv + írásos anyag
  • csumkox007
    #18474
    Hol van az írásos anyag:D?
  • Tyler1
    #18473
    én pl. nem értem mit akarsz kérdezni. azt írtad többször elolvastad az alapismereteket. többet mi sem fogunk mondani, mint amit egy ezzel foglalkozó weblap, kezdőknek szánt cikkben leírt.
  • Maszat95
    #18472
    Figyelj lehet hogy a mindenonnan összeszedett kicsike tudásom így összefoglalva nektek "profiknak" viccesnek tűnhet:D.Egyébként nem is akarok egy Bred Pitt lenni és tudom hogy ez hónapok alatt ne mérhető el.Csak hogy hosszútávon érdemes-e az előbbi edzéstervet folytatni.Egyébként azért kell a súlygyarapodás mert 180 cm-ez vagyok 62 kg ami szerintem elég kevés:).Egyébként van rajtam némi izomtömeg.Illetve a testzsír szintem is lent van mert a kockák jól láthatók.Remélem érted:D
  • Tyler1
    #18471
    egyél szépen sok csirkehusit, rizsecskét, túrómúrót, zabpelyhikét, tojásocskát és hagyd a tejport meg a kiegészítőket :)

    "Lehet-e ennek az edzéstervnek vmi komolyabb eredménye ami izomtömegből való súlygyarapodást eredményezhet belátható időn belül"

    nem, nem leszel augusztusra Brad Pitt :)
  • Maszat95
    #18470
    Úgy hogy sok fehérje(protein) van benne.És olcsó :)
    De azért kérdeztem rá mert nem tudtam hogy hülyeség-e:D
    Ezek szerint elvetendő az ötletem??:P
  • csuszi
    #18469
    mondjuk ezt az msn dolgot szerintem bunny-nak kellene elővezetnie. ;)