33479
12316971501353788406.png
  • SeanJRRussel
    #19979
    Nem cigizek,nem iszom,nem járok szórakozni és pluszba nyögöm muterommal a tandíjat ami 135k félévente.Havi 120e Ft-ból nem igen telik kobe marhára....
  • Brolly
    #19978
    Hali!
    Már egy jó ideje nem edzettem, mikor májusban elkezdtem. Első edzésemre rá egy 2-3 hétre volt egy kis balesetem. Elszakadt az ínszalag a bal vállamban, ami a ehhez vezetett, itt is "szerencsére" a III fokú ficamhoz. Szóval nem gyengén estem vissza :/ Úgy egy hete kezdtem újra. Így néz ki jelenleg a heti edzéstervem:
    Hétfő: Mell, bicepsz
    Kedd: Láb has
    Szerda: Hát, tricepsz
    Csütörtök: Váll
    Szerintetek mennyire korrekt ez így? Muszáj vagyok összesűríteni, mert pénteken megyek haza, és otthon jelenleg nem tudok komolyabb edzést csinálni. Remélem ez nem negatív. Sajnos a vállam miatt még most se tudok húzódzkodni, tolódzkodni és még van egy-két gyakorlat, aminél adja még egy kicsit. Remélem csak el fog múlni, de nem úgy néz ki..
    A mell alsó részére a negatív nyomáson kívül nem tudnátok valami más gyakorlatot mondani? Ti mennyi folyadékot szoktatok napi szinten meginni, mennyire figyeltek erre?
  • Solt
    #19977
    A világért sem akarlak megbántani, de ez tudod mi? Önámítás! Nincs rá pénzed, ezért azzal nyugtatod magad, hogy nincs egészséges kaja a világon...

    100%-ban tökéletesen tiszta és egészséges kaja valóban nincs! Csak nagyon nem mindegy, hogy amit megeszünk az mennyire nem egészséges... kicsit, vagy nagyon... sok szart zabált mielőtt mi megzabáltuk, vagy keveset...

    Főleg azért lényeges ez, mert ugye itt igencsak emelt adagokról beszélünk...

    Senki zsebében nem akarok turkálni, és nyilván mindenki azt eszik amit akar! Viszont én a helyedben elgondolkoznék azon, hogy honnan tudnám valahogy előteremteni azt a havi kb plusz tízezer forintot arra, hogy normális minőségű húst egyek... ezek olyan dolgok, aminek a káros hatása nem azonnal, és nem is pár hónap múlva jelentkezik...
  • SeanJRRussel
    #19976
    Én minden éjjel arra kelek hogy váltól lefele zsibbad a karomk és nem érzem...Nincs ezzel semmi.
    Csirkés dologgal meg csak annyit h ennyi erővel éhen dögölhetnénk mert bátran kimerem mondani h nincs egészséges kaja a világon.Vmi mesterséges szar tuti van mndegyikben ha meg iylen bio olyan bio kitudja mit szívott az fel a drága jó talajból...
    Sajna iylen világot élünk h ott basznak át ahol csak tudnak és nyúzzák rólunk a lóvét.Nekem megfelel a tescos sparos pennys akár milyen hús mert még mindig több mint a semmi és nincs pénzem csirkét nelevlni maszekba.
  • MaRee
    #19975
    Elfekszed valószinüleg vagy olyan szögben tartod hogy nem tud a vér áramlani benne normálisan.
  • Szabi84
    #19974
    Csá! Mitől lehet hogy alváskor a mindig elzsibbad a kezem, de csak az egyik!?
  • plck
    #19973
    Hmmmm... mekkora felháborodásokat keltett A CSIRKEEEEEE
  • kukoricaa
    #19972
    Így azért már nincs annyira kisarkítva a dolog, mint a #19957-ben volt :)
    Amúgy teljesen egyetértek veled.
    Az viszont megint egy más(off) téma, hogy mind az x milliárd embernek hol lehetne előállítani annyi kaját, ami ilyen körülmények között nő fel.

    © Panzermeyer a válasz gombot is kitalálták már, amúgy sztem alreget felesleges csinálni...

    / részemről off vége /
  • Panzermeyer
    #19971
    Nekem is volt ilyen. Elmentem egy új henteshez, mert olcsóbb volt, mint a régi, gondoltam négytételes vásárlásnál azért az a pár ezer Ft pluszban, jól fog jönni valahol. A harmadik büdös húsnál hagytam ott a csudába. A réginél büdös, átmosdatott, nyálkás húst még nem kaptam.
  • Solt
    #19970
    "A tyúkokkal olyan cuccot is etetnek, amitől szép sárga lesz a tojás sárgája."

    Az íze viszont más. Az ilyen "sárgásító" adalék meg nem hiszem, hogy Mariska néni profilja, ergo egy érvvel több, hogy ipari mennyiségben csirkét nevelő üzemből állatot venni ( élelmiszer ipari multikon keresztül ) nem szabad.

    "A csirketáp nagy rész kukorica"

    És az a maradék kicsi az mi? Mondjuk melamin? Aminek a nagy része kukorica, azt mi kukorica darának hívjuk. Raktak bele darált csalánt, és leforrázták... ez a táplálék, nem a táp!

    "Amit a piacon veszel, azzal is ugyanolyan tápot etetnek ( tény, hogy jobb körülmények között, és jobb esetben tényleg kap még füvet is )."

    Csak nem mindegy mennyit!

    "A tényleg házilag tartott állatot, ha főzöd, ugyanúgy szürke habos lesz a víz teteje, kérdezd meg öreganyád."

    Sajnos már egyik sem él, de a saját tapasztalatom az, hogy nem ugyanolyan! Eleve a tápos csirkének a húsából sokkal több ilyen dzsuva fő ki, plusz még a szaga is totál más...

    "A hús színe nagymértékben függ a feldolgozástól is."

    Ha voltál már ilyen feldolgozóban, akkor gondolom egyetértesz velem abban, hogy inkább a házilag feldolgozott állatra szavazok...

    "Érdemes olyan helyet keresni, ahova tényleg frissen jön az áru."

    Érdemes ismerősön keresztül valahonnan vidékről húst beszerezni. Nekem szerencsém van, mert édesanyám jó forrást tud. Ott kapirgálnak a szomszédban a csirkék, szólok, hogy kell, ő szól a szomszédnak, és másnap már kevesebb szerencsétlen kapirgál...

    ( Volt egy ilyen tojás menetes időszak, amikor valamiért nem tojtak a tyúkok... reggel bolti tojásból kaptam rántottát. Azonnal észrevettem a különbséget... szagra, ízre, állagra... No nem azért, mert ilyen zseni vagyok, hanem mert akkora a különbség )


  • Roger6
    #19969
    "Regisztráció időpontja: 2009. 11. 17." - hát ez nem mai, úgyhogy nem biztos, hogy alreg.

    Én meg pont azt mondom, hogy Spar-ban is lehet ilyen húst kifogni. Szóval ilyen alapon senki ne vegyen sehol húst, mert mindenki kapott már az életében valahol rossz minőségűt...
  • Panzermeyer
    #19968
    Az ipari csirkével részben hallisztet etetnek, ezért előfordul, hogy húsnak a halra kísértetiesen emlékeztető szaga van. Átkozottul gyomorforgató tud lenni. Gyorsan felnő, tömött a húsa, stb. Fű evés ide, fű evés oda, a háztáji csirke sem a fűevéstől nő. Kap a gazdasszonytól kukoricát, búzát, és egyéb takarmányt, emellett az udvaron kapirgál. Bizonyára eszik füvet is, de ilyenkor rovarokra, gilisztákra "vadászik", illetve mivel zúzógyomra van, ezért apró kavicsokat is felcsipeget.

    A hús az hús, ez az igazság. Van soványabb, kövérebb, puhább, rágósabb, x és y ízű, és még sorolhatnám, attól függ mit evett az az állat, milyen öreg, milyen körülmények között volt tartva. Az a testépítő, aki csak húst evett rosszabb izomzattal rendelkezik, mint az, aki fehérjeport (is) evett? Nem hiszem.

    A csirkehús minőségében viszont igenis van különbség! Aki tescoban vesz ilyet, és megfelel neki, az meg is érdemli. Én kétszer vettem onnan. Köszi, többet nem kérek se büdös, se hipó szagú húst.

    Te meg ne regisztrálj csak azért egy másik nevet, mert a sajátodon már nem mered vállalni a véleményed. Balfék.
  • kukoricaa
    #19967
    A tyúkokkal olyan cuccot is etetnek, amitől szép sárga lesz a tojás sárgája.
    A csirketáp nagy rész kukorica.
    Amit a piacon veszel, azzal is ugyanolyan tápot etetnek ( tény, hogy jobb körülmények között, és jobb esetben tényleg kap még füvet is ).
    A tényleg házilag tartott állatot, ha főzöd, ugyanúgy szürke habos lesz a víz teteje, kérdezd meg öreganyád.
    A hús színe nagymértékben függ a feldolgozástól is.

    Érdemes olyan helyet keresni, ahova tényleg frissen jön az áru.
  • MaRee
    #19966
    Jee ez a hát blád ...:) A vállamon egy ér rohadtul kidagadt, majd elpukkant edzés közben ;) Hat a cucc
  • Roger6
    #19965
  • Vaxi
    #19964
    Bocsi, nem akarok minden-t becopyzni edző válaszolból, de ezeken besírok :D
    "Szia Bunny! A nőknél mi számít jó genetikának? A széles csípő nem túl előnyös, jól gondolom? üdv, maris"
    "kerek segg, keskeny derék, nagy csöcs és legyen néma. szerinted lehet erre értelmesen válaszolni?"
  • Vaxi
    #19963
    Nekem nincs bajom a tecskóval, az 1200 forintos tesco kontakt grillembe meg lassan szerelmes leszek. :D
    Én általában ott veszem a csirkét, ahol akciós. Természetesen nem mindegy, hogy min nevelkedett a csirke, a házi csirke a legjobb, de igazából engem annyira nem izgat.
    Egyébként meg ő csinálja jól:
    ""Hello Bunny! Kis segítséget kérnék, én 1-2 éve testépítek, de ez idő alatt felszedtem kb 25kg felesleget, tudom, hogy ehez már komoly diéta kell (nincs mese) kérdésem, hogy jó-e a diétám???

    1. 60g zabpehely + 1 kanál protein 3-4dl vízzel (anabolic whey)

    2. 100g virsli+60g rizs

    3. 100g virsli+60g rizs

    4. 100g virsli+200g zöldség

    5. 100g virsli+200g zöldség

    6. 100g virsli+200g zöldség

    + mellette heti 4x edzem utána 1 kanál protein (anabolic whey), és minden nap 1 óra kardió (este kocogok/futok)

    ha valami nem jó a diétába, kérlek javítsd ki......köszönöm!!!!! ja amúgy 190cm és 125 kg vagyok....(kb 20-25kg felesleg) üdv bb.Tv a leggjobb!"
  • Roger6
    #19962
    Hát én pont Spar-al fáztam rá, már 3-szor is az elmúlt két évben. Hazavittem a csirkemellet, egy részét megcsináltam, többi be hűtőbe. Másnapra büdös volt a hús, pedig semmi nem látszott rajta. Ezt még lenyeltem. Másodszorra (két hónappal ezután az eset után) a csajommal esett meg, na akkor már mondtam, hogy ezt visszavisszük, mert nem fogunk 3 kiló húst kibaszni a kukába. Csodák csodájára kicserélték... 3-szor már a faszi nem tudott hogyan elnézést kérni. Na azóta nem veszek ott húst. Lehet csak véletlenek egybeesése, de annak ellenére, hogy 1.400 volt kilója, egy nagy kalap semmi volt az a hús. Szóval néha az ár sem garancia, mint megtanultam.
  • MaRee
    #19961
    Én speciel Spar-ban vásárolok mindent, mert sokkal jobb minőségű szinte MINDEN amit veszek, mintha Tescoban venném.A csirkemell nem olcsó, de jó minőségű, és finom, a színe is szép :)
  • Solt
    #19960
    Most tényleg azon rágódunk, hogy szar és szar közt van-e különbség? Az hulla mindegy, hogy tescos, vagy madaras tescos... én biztos nem enném meg! Pont azért nem eszem kifőzdékben, meg olcsó kajáldákban, mert azok mindent ilyen helyen vesznek meg...

    Szerencsére nekem még van fiatalkori emlékem, hogy milyen volt 20 évvel ezelőtt a kaja, és így tudom, hogy mit keressek... (és már akkor azt mondták, hogy nem olyan mint "régen"!)

    Nagyon nem mindegy, hogy milyen minőségű ételt eszünk...
  • dragon11
    #19959
    Nagyszerű, de nem ez volt az eredeti állításod.:D

    már magad is belekavarodtál=)
  • Keroz1n
    #19958
    Eskü kipróbálom xD Mert én még NEM vettem észre különbséget max annyit mint ahogy írtam is hogy nagyanyám csirkéjén hús nem volt vagy ami volt,azt is fél napig kellett rágni mire lemehetett...
    Na de viszont tesco vs auchan között nehezen tudnál különbséget tenni..attól még h a tesconak rossz híre van MO-n ,ugyanúgy szemét a többi is.
  • Solt
    #19957
    Nézd, nem kívánok offolni olyan dolgokon, ami egy ilyen topikban alap kéne, hogy legyen, ( sokaknál gondolom az is ) ezért nagyon röviden:

    - Meg tudom állapítani már a csontnak vagy a húsnak a színéről, hogy mivel etették az élete java részében. A táppal és egyéb ipari hulladékkal etet állat csontja szürkés, és van egy jellegzetes szaga. A javarészt kukoricával etetett csirke húsának és csontjának teljesen más színe van. ( a tojás sárgájának színén is lehet látni )

    - Mint ahogy nálunk sem, a csirkénél sem mindegy, hogy mivel zabáltatják. Nekünk pedig nem mindegy, hogy egy kukoricán, füveken, csalánon nevelkedett csirkét zabálunk meg, vagy egy táppal, és ki tudja még milyen mocsokkal etetett csirkét zabálunk meg...

    - Tégy egy próbát. Vegyél a tescoban "gazdaságos" csirkét, majd vegyél a piacon egyet. Főzz belőlük húslevest, és rájössz, hogy miről beszélek... Azért a főzést javaslom, mert így jön legjobban a különbség... ( azért azt a szürkés habot ami a tescos csirkéből kijön, majd szedd le a leves tetejéről! ;) )
  • Keroz1n
    #19956
    :DDD Csá
    Van különbség hús és hús között.De tescos ósönös corás penny-s hús között kurvára NINCS különbség..főleg h nagyjából egy árkategóriában vannak...egyébként igen,éttermekben biztos finomabban csinálják meg de ott sem kötik az orrodra h ez egy plútói csirke 80 fényévet utazott mire a tányérodra került azé ilyen finom..közbe meg lehet h a legolcsóbb tescos szar van ott,persze ez menő éttermeknél nem fordulhat elő.
  • Különc
    #19955
    Na, épp magad vallottad be, hogy van különbség hús és hús között, ellentmondás magaddal megvolt, most már távozhatsz.
    Még annyit, hogy a hús minősége határozza meg, hogy milyet eszel, nem pedig az elkészítése, szarból nem lehet várat építeni

    Cső kocsis
  • Keroz1n
    #19954
    Éttermekről beszélünk? Ha 12ezret kifizetek egy vacsoráért akkor elvárom h aranyat egyen az a csirke..
    Otthon meg ha saját magadnak csinálod,akkor aztán tökmindegy hogy osanos vagy teccsós.
  • Keroz1n
    #19953
    Így jobban belegondolva tényleg van különbség az elromlott és a megromlott között xDDD sosem vettem őket külön.
    Egyébként meg ok,más táplálékon nevelkedik a csirke,és?Cora/Auchan és társai ráírják a dobozra hogy miből mennyit kapott az állat?Nem.
    Te meg tudod állapítani hogy ez speciel tescós v. auchan-os hús? Nem.
    Kapirgál az udvaron...nagyanyámnak is kapirgált az udvaron,aztán mikor levágtuk volt rajta 1dkg hús, az is olyan rágós szar volt h max levesbe volt jó :D.
  • Különc
    #19952
    Akkor szerinted az atomium tetején lévő étteremben, vagy az Eiffel toronyban lévőben vagy bármely luxusétteremben olyan minőségű a hús, mint a Tesco, Spar, Cora és a többi...

    Hülyeséget beszélsz megint

  • Solt
    #19951
    Hát ezekhez képest valóban semmi különbség! Edd csak...

    Egyébként a hús nem elromlik, hanem megromlik... mellesleg de, van benne romlott... főleg a darált húsban...

    Abba már bele sem megyek, hogy egyáltalán nem mindegy, hogy milyen táplálékon nevelkedik az a csirke aminek a húsát "ipari" mennyiségben zabáljuk... nem mindegy, hogy "kapirgál az udvaron", vagy kizárólag tápot meg ki tudja még milyen szart kap!

    Persze, ha csak az ár a szempont, akkor kiváló választás a tesco és társai! Azért javaslom, hogy keress olyan ismerőst aki már dolgozott ilyen helyen húsokkal, és faggasd ki.
  • Keroz1n
    #19950
    Minden más,csak a hús az hús.
  • Különc
    #19949
    Más beszállító, más származás, más árak, más minőség, nem bonyolult
  • Keroz1n
    #19948
    Nem,kíváncsi vagyok mi ez a tesco utálat.Ha sima húst veszel a tescoban,az miben különb a corás az ausönös vagy bármi mástól, HA nincs elromolva és ugyanannyi g-t adnak?
  • dragon11
    #19947
    menj inkább vissza fogadni.:P
  • Keroz1n
    #19946
    Mé nem? de
  • Solt
    #19945
    Hát hogyne... ugyanaz...
  • Keroz1n
    #19944
    Ugyan az mint máshol csak olcsóbb,szart ott sem árulhatnak.
  • Solt
    #19943
    Tescoban húst venni? Főleg daráltat? Háááát, Te tudod, de én nem tenném! :D
  • Vaxi
    #19942
    Az meg 1050 ft / kg, akciós csirke is annyi (ha mákod van) :]
  • SeanJRRussel
    #19941
    Pulyka alsó comb darálva fél kiló 525Ft körül mozog a Tescoban.Én toltam egy ideig teljesen jó 20g fehárje van 100g ban.
  • Tyler1
    #19940
    létezik vény nélkül kapható non-steroid gyulladáscsökkentő? tegnap fekvenyomásnál eléggé beszúrt a rotátor köpenyem, sztem begyulladt, bár azóta nem fáj a bal vállamban érzem még. utána olvastam, elég gyakori sérülés ez ebben a sportágban, súlyosabb esetben műtét stb... :S
    szóval most pihi lesz azt hiszem, meg ajánlottak pár fizioterápiás gyakorlatot, ami kifejezetten az ilyen sérülésre alkalmazható.
    voltam ma dokinál, azt mondja kenjem sportkrémmel. szerintetek? esetleg glükozamin vagy kollagén segíthet?