33479
12316971501353788406.png
  • Riddick21
    #32198
    Vannak ilyen napok, meg olyan napok. Mármint amikor viszonylag ráérek, meg amikor semmi időm nincs. A viszonylag ráérős napok hasonlóan mennek, mint a többieknél és mint mindenki másnál, aki ezt a sportot nyomja: reggelire zab+protein, vagy rántotta+teljes kiőrlésű cucc, napközben csirke+rizs és tonhal/lazac+édesburgonya, estefelé én már nem szeretek annyi szénhidrátot nyomni, mert nehezebben alszom el (de ez csak személyes tapasztalatom), úgyhogy cottage cheese (ebbe szoktam főzni 1-2 kemény tojást, plusz reszelek bele valami light sajtot, nagyon finom és egyszerű + hamar megvan), lefekvés előtt meg még bedobok egy fehérjét.

    De amikor felülök a szopórollerre és semmi időm semmire, akkor azért valami reggelit intézek magamnak (rántotta 6-7 fehérje 2-3 sárgája), 2 zacskó jázmin vagy basmati rizs (gyakran már előző este lefőzve!), illetve általában úgy csinálom, hogy a napi kb. fél kg csirkémet csak elő kelljen vennem, szóval ha megcsinálok egy adagot, akkor legalább 1 vagy 2 adagot pácolok előre magamnak, úgyis elfogy, hűtőben meg eláll, ha elég lenmagolajat tolsz rá, és ha nulla időm van, akkor reggel kisütök mindent aztán csak eszem, ha azért van egy-egy lopott fél órám, akkor adagonként sütöm ki.

    Ez természetesen tömegelés alatt működik így. Diéta alatt SPÁRTA van, nekem csalós napom sincs soha, se csalós kajám, legfeljebb idegösszeomlás előtt. Nem mintha bármi célom lenne ezzel, de szeretem normálisan csinálni a dolgokat.
    Ha most kezdesz a kajával foglalkozni, akkor először, néhány hónapig mérj le mindent. 3e forint körül már kapsz grammpontos mérleget, digitálisat, az tökéletes erre. Csak azért, hogy tudd, miből mi mennyi. Utána már nagyjából úgyis tudni fogod!
    Meg egy fontos dolog: tömegelés mellett is minimalizáld a "csak rendelek egy csirkerizst ettől az étteremtől, jó nagy adagot hoznak mindig!", mert azt a kaját nem te csinálod, nem tudod, miből milyen minőség van benne. De pl. biztos, hogy valami fos, agyonhasznált olajban sütik, nem úgy, ahogy neked KELL mindent: kókuszolajban/kókuszzsírban! Ez is fontos, és ebből se használj azért sokat.

    Ha tényleg most kezded, jó eséllyel el fog baszódni a gyomrod kicsit (nekem és nagyon sok ismerősömnek volt hasonló tapasztalata), mert annyi szart ettél eddig, hogy a tested kicsit nehezen viseli az átállást. Emiatt nem kell aggódni, van rá egy nagyon jó módszer: lenmagolaj! Amúgy is jó, ha tartasz otthon magadnál mindig, de ha nem jó az emésztés és szorulásod van, minden étkezés után (tehát napi 5-6-7 alkalommal!) tolj le egy kanállal. Nincs olyan szar íze és 1-2 nap alatt megoldja a gondjaidat! Ha vidéki vagy, itt egy jó hely, ahonnan lehet rendelni, legalábbis én innen szoktam, de lehet, hogy valaki tud jobbat:
    lenmagolaj olcsón!

    Amúgy most nézem, hogy valójában recepteket kértél, én meg itt hablatyolok :D Bocs, bár talán találsz benne értelmes infót. Mondok akkor egy kurva jó tömegelős kaját, amit én nem bírok megunni: sajtos-diós bundás csirkemell! Kegyetlen finom, ugyanúgy kell csinálni, mint a sima rántott húst, csak a zsemlemorzsa helyett 1/3 sajt (light, ha lehet), 1/3 dió és 1/3 teljes kiőrlésű zsemlemorzsa legyen a bunda! Imádni fogod, nagyon finom! Rizzsel a legjobb, de én néha eszem édesburgonyával, mert nagyon szeretem azt is.

    Amúgy meg itt egy oldal, ahol szemezgethetsz:
    Cleaneating
    Itt van minden, de ki fogod tudni választani a "gyúrós" kajákat!
  • Roger6
    #32197
    Tonhal, túró, cottage cheese, pufirizs, zabpehely, csomó lehetőség van. A receptek alapján el tudsz indulni, tudod keverni őket, semmi ördöngösség nincs benne. Mi pörög? Amit szeretsz kajálni, az pörög. Nekem a csirkemell a kedvenc kajám, szóval nálam ez nem kérdés. De reggelire szoktam túróból meg tonhalból ilyen tonhalpástétomot csinálni, az eszméletlenül finom.
  • sudubigyibó
    #32196
    Köszönöm szépen.
    Még annyit kérhetnék tőletek, hogy leírnátok nekem ki mit szokott általában enni nap mint nap? Független attól, hogy az illető diétázik, vagy tömegel. Csak kíváncsi vagyok, hogy melyik kaja pörög jobban az ilyen általános csirkemellrizstojásfehérjebrokkoli után. :)
    Köszcsi.
  • Sippie
    #32195
    igen mondjuk az jó árban van, de amit pl írtak a sárga kapszulában, a vitar-go annak majdnem 7ezer kilója O_o.
    Köszi a válaszokat!
  • Mor3llo
    #32194
    sima szőlőcukor is jó

    bár a carb-f 1kg, kb 1800 Ft, azért ki lehet azt bírni :D egy darabig elég...
  • Sippie
    #32193
    már úgy értem a port, hogy nem a drága dobozban lévőt, hanem a minél olcsóbb változatot nyomnám, ha lehet :D

    Mostanában én is zabpelyhet darálok amúgy, és bele a fehérje shake-be, csak gondoltam ad valaki hatékonyabb vagy jobb tippet :)
  • Mor3llo
    #32192
    Lehet együtt, sőt, ajánlott.

    A szőlőcukor is por, csak pasztillákba van nyomva :) Sőt, sok helyen porként lehet venni. Én egyébként Carb-F-et tolok fehérje mellé.

    Sokan pl. ledarálják a zabpelyhet, és azt rakják a fehérje mellé. Mivel a darálás alatt gyakorlatilag finomszemű egyveleget kapsz, így gyorsul a felszívódása is, edzés után ez pedig fontos. Ezt tudom ajánlani, ha mindenáron nem porból akarod.
  • DarkHorSe
    #32191
    feherje, szolocukor, kreatin, zabpehely
    Utoljára szerkesztette: DarkHorSe, 2015.01.08. 18:31:22
  • Sippie
    #32190


    viszont fel is merült bennem a kérdés, hogy edzés után ki mit szed? Fehérje oké, arra ott por, de szénhidrátot mivel biztosítjátok? azt már nem akarom minden áron porból. Szőlőcukor? Illetve lehet egybe fogyasztani a fehérjével?
  • Roger6
    #32189
    Párat még ITT is találsz. Érdemes kísérletezni.

    Na meg ugye ez a teljes lista: Itt
    Utoljára szerkesztette: Roger6, 2015.01.08. 13:04:24
  • sudubigyibó
    #32188
    Sziasztok!
    Tudnátok ajánlani olyan oldalt, ahol receptek vannak leírva? Olyan érdekelne mint ami bb.hu-n van, csak többfajta.
    Köszi.
  • Mor3llo
    #32187
    uccsó az wtf? :D
  • Stockbauer33 #32186
  • csuszi
    #32185
    Az SEE szerint a különböző felhasználók által végzett mérések 68%-a pontos +/-3,5–4,1%-on (modellfüggő) belül, a testzsír százalékhoz viszonyítva.

    magyarul 32% kiesik a 4.1%os hibahatarnal!! a maradek is csak a 4.1es hibanak felel meg. 4.1%os szoras az geci sok, ugyanis csalafinta, nem ugy erti, hogy a gep mond 10et es te valojaban 9.6 vagy a gep tevedett 4%ot, LOFASZT, a gep mert 10et, te meg vagy 14%os, akkor az mar pontos. nah az szep... a maradek 32%rol mar nem is beszelek...
  • csuszi
    #32184
    es hogy mer hat ponton? link?

    a centi ugy segit izom zsir fogyas kerdesben, hogy mered a pocakod (nem derek), derekad, segged (csipo), es az izomhelyeket. felkar, comb, csecs. en azt szoktam nezni, hogy az elozo dagadt poziknal menjen le, es minel kevesebbet fogyjak az izompontoknal :D, PLUSZ mennyit gyengulok.
  • Darth Sith
    #32183
    nekem van mérleges, amely 6 ponton mér. Nyilván nem olyan tökéletes mint a vizes-kádas, de ha ezt kombinálod a centis módszerrel ahogy lejjebb is írtam, abból azért le lehet vonni a következtetéseket. Én úgy szoktam használni, hogy mérek 3-at egymás után, és a kapott értékeket átlagolom. Ha itt valami nagy differencia jön ki, akkor centit is lehet, és úgy biztos megbízhatót kapsz. A centinél csak olyan gondok lehetnek, hogy látod, pl. diétánál ment lejjebb, de azt, hogy a zsír és izom milyen arányban fogyott, az nem derül ki belőle igazán. Ezért jó a két módszer együttese szerintem.
  • csuszi
    #32182
    nem mukodnek jol. a talpas megmeri neked a labad szazalekat (legrovidebb ut), amit a kezedben tartasz meg a mellov vonalat (legrovidebb ut). a vizes cuccal lehet normalisan merni (viztartalyban merlegelni) - iszonyat draga laborfelszereles, szerintem mo.on van 1kb, vagy az mr, gondolom senkinek nincs egy mr-je se otthon kozulunk :) ugyhogy marad a tukor centi kombo.
  • Darth Sith
    #32181
    értem
  • Tyler1
    #32180
    Akkor jó drágán veszel szénhidrátot és mindenféle szükségtelen adalékot, mindegy. 30% körüli fehérjetartalmú cuccot árulnak 6-8000 Ft-ért kilónként, és ezek is pont annyira tudnak hasznosak lenni mint egy sima fehérje+ch kombó edzés után. Nyilván minőségben vannak kategóriák ezek között is, de a legtöbb esetben az egész csak mar-ke-ting, semmivel nem fogsz gyorsabban fejlődni, ha xy gyártó termékét iszod, az xy-val szemben, ha hiper-szuper tömegnövelőket iszol szemben egy sima fehérjével.
  • Darth Sith
    #32179
    szerintem a centi illetve egy jobb mérleggel testzsír százalék, izom és csonttömeg/százalék mérése együttesen a legrelevánsabb.
  • Darth Sith
    #32178
    "Sőt igazából az egész Hyper Mass és egyéb tömegnövelők teljesen feleslegesek, jó drágán veszel cukrot igazából."
    Azért ez így erősen nem igaz. Egy Myomax Hardcore vagy Elite Mass amely adagonként kevesebb mint 1g cukrot tartalmaz, ellenben van benne bcaa, glutamin, kreatin stb.. Tény, a rendes tömegelés alapja egy megfelelő szilárd kaja alapú étrend, de edzés után ezek nagyon hasznosak, nyilván nem a cukortól duzzadó szarokra gondolok. Bár edzés után egy fél óráig még az egyszerűbb szénhidrátokat is jól felveszi a szervezeted.
  • oliwwer
    #32177
    Nektek mit sikerült elérni 2014 végére? kitűzött célok összejöttek?

    Buék egyébként, meg jó edzést
    Utoljára szerkesztette: oliwwer, 2015.01.01. 20:57:07
  • csuszi
    #32176
    ha mar mindenkeppen merni akar az ember valamit es a tukor csaloka, akkor vagy lekameraztatjha magat, nem fenykep, video, az sokkal realisabb, vagy amire en eskuszok, az a centi. na az nem csal, es a felszedett zsirt es izmot is lehet latni. 3 centi fel ott, 2 centi le ott stb.
  • Prince of Máté
    #32175
    Félreértitek, de nem tudom úgy elmagyarázni, hogy érthető legyen mit akartam ezzel kifejezni :/

    A lényeg, hogy a tükörben általában mindenki kisebbnek látja magát, mert túl kritikus szemmel néz bele, míg a súlyod egy szám, azon nem tudsz formálni a nézőpontoddal!
  • Sippie
    #32174
    hát nemtom, ha tükörben nézem magam ott kicsit mindig szélesebbnek tűnök mint egy fényképen, most akko melyik csal?
  • Tyler1
    #32173
    Mi az, hogy azon nem tudsz csalni? Miért a külsőn hogy csalsz? :D Elkezdesz tortát zabálni, meg pörköltet, aztán hipp-hopp leszel 110 kiló 30%-os testzsírral. Akkor ez miben mérvadó?
    Ellenben a tükör sosem csal, nem szubjektív, mert az valós képet mutat a formádról.
  • Roger6
    #32172
    Ja, csak hiába vagy 120 kg, ha úgy nézel ki, mint a teleszart búvárruha.
  • Prince of Máté
    #32171
    Ez így van, de a külsőd az szubjektív... olyannak látod magad, amilyennek akarod, ezzel szemben a súlyod az egy szám, az annyi, amennyi, azon nem tudsz csalni.
  • Roger6
    #32170
    Mit számít a kiló? Ki nem szarja le? Az a lényeg, hogy hogy nézel ki.
  • Jim Morrison
    #32169
    kajálok én rendesen, ez a karácsony is jókor jött ebből a szempontból :)

    Mindenesetre akkor ami van hyper mass azt elfogyasztom mellette iszom továbbra is a fehérjét. Tudom, hogy nem jön egyszerre, de az az öt kiló feljött két hét alatt, azóta fél kilót nem sikerült felszednem :(
  • Tyler1
    #32168
    Hát ami fehérje ami abban található, azzal sokra nem mész. Sőt igazából az egész Hyper Mass és egyéb tömegnövelők teljesen feleslegesek, jó drágán veszel cukrot igazából. Tömeged szilárd kajától lesz, nem az edzés utáni termékektől, viszont edzés után közvetlenül egy 20-40g fehérjét ajánlott lenne bevinni testtömegtől függően. Tehát ha kell, akkor vigyél hozzá fehérjét.

    Egyébként nem mindegy, hogy az az 5 kiló milyen minőségben jön fel. Zsírból, vízből pár hét alatt lehet ennyit feldobni, izomból jóval hosszabb ideig tart. Lassan járj tovább érsz.
  • Janika114
    #32167
    Köszi a tippeket!
  • Mor3llo
    #32166
    A hyper mass 5000 ugyanúgy tartalmaz fehérjét, tehát nem kell külön innod edzés után plusz fehérjét - persze ártani nem fog.

    Ahhoz, hogy felszedj 5 kilót, kajálnod kell ezerrel - a normális kereteken belül azért.
  • Jim Morrison
    #32165
    Sziasztok!
    Eddig edzés után csak fehérjét ittam, viszont egy honapja egy betegseg miatt leadtam 10 kilot, amibol azota is csak 5ot tudtam visszaszedni. Segitsegnek beszereztem hyper mass 5000et. Mivel ezt is edzes utan kell, vigyek magammal egy flakon feherjet es ezt a hyper masst? Nem gond ha egymas utan iszom meg? (gondolom nem de azert megkerdem...)
  • Darth Sith
    #32164
    Szia!

    Először is kezdőknek ajánlott elolvasni a Sárga kapszula című könyvet, laikusoknak írták, konyhanyelven, minden szükséges alaptudás benne van, fél óra alatt végig lehet futni, nagyon hasznos, rövid, és konyhanyelven minden benne van ami az edzések és étrendhez szükséges az elején. http://sargakapszula.hu/

    De a kérdésedre gyorsan válaszolva: mindannyiunkal előfordul, hogy fáradtak vagyunk, rohadtul nincs kedvünk edzeni, de akkor is lemegyünk és megcsináljuk, mert megkell csinálni. Sírni bárki tud, hogy fáradt, de az nem visz előre. Ha van egy célod, például neked leadni kilókat, akkor ahhoz menni kell előre és csinálni, bármilyen fáradt is van. Ha fáradt vagy, nem baj ha nem hajtod ki a beled 100%-osan ájulásig, de csinálsz egy 70-80%-os edzést még mindig sokkal többet ér, mintha kihagytad volna.
    L-karnitin hasznos dolog, diétán kívül is, mert immunrendszer erősítő hatása van, de diétánál pláne. De ezek nem csodaszerek, hanem minimális kis plusszok, néhány százalékot dobnak a dolgon. Legelőször is egy megfelelő étrend kell, azon alapul minden. Ha ez megvan, utána jöhetnek a kis extrák mint az l-karnitin.
    Az izzadás nem feltétlenül korrelál azzal, hogy most a szervezeted éget e zsírt vagy sem. Kb ilyen tévhit az, hogy szaunázni kell, hogy fogyjunk. Igen, kg-ra fogysz, mert vizet veszítesz, de a zsírsejtek nem tűnnek el. Tehát ha izzadsz edzésen az jó, de nem feltétlenül van lineáris korrelációban a zsírégetéssel.
    Ha fáradt vagy nagyon gyengének érzed magad, akkor valszeg a kaja nem tökéletes, és túlzottan visszavetted a szénhidrátot, zsírokat és erős kalóriadeficitben vagy, illetve lehet, hogy eszel eleget, de nem elég jó minőségűeket, és a szervezetednek ez kevés. Edzés előtt pl 1 kanál (kb 10-15g) lenmagolajat ha megiszol, elég komoly lendületet tud adni, én ezt tudom javasolni, illetve a napi kajádat számold újra a Sárga kapszulában leírtak alapján.
  • Janika114
    #32163
    Sziasztok. Fogyni szeretnék, már sikerült is leadnom 10 kilót, de mostanában két problémám is van egyre gyakrabban, egyik, hogy hiába nyomom keményen az edzésemet (szoba biciklizni szoktam), van amikor nem érzem a hatását, nem izzadok mintha nem is nyomnám keményen. Erre azt mondták, hogy próbáljam meg a L_-karnitint edzés előtt, az segíthet. Van értelme? A másik néha fellépő gondom, pedig, hogy sokszor munka utána már nincs elég erőm, energiám edzeni, még edzés előtt már túl fáradtnak érzem magam. Ezen lehet vmivel segíteni esetleg? Köszönöm a segítséget előre is.
  • Darth Sith
    #32162
    a láb szerintük már nem a test része. Az év nagy részében úgyis teljesen ruhában vagy, nyáron meg a strandon derékig a vízben, ha kijössz gatya úgyis lelóg térd alá, nem látszik, nem kell rá edzeni. Legalábbis nekem egyszer egy hasonló buzikkategóriára készülő egyén magyarázta, hogy ez a logika mögötte. A komplett egészheti lábedzés amit végzett az 4x10 ismétlés combfeszítőgép és némi ülővádli volt. Mondta, hogy még sosem guggolt, és nem is akarja elkezdeni...
  • adam46
    #32161
    A térdig érő gatyás buzi kategória utána, már meg sem lepődök, ott sincs láb, akkor már a vádlit minek mutogassák? Gondolom a következő kategóriában még kapnak egy téli dzsekit is.
  • Mor3llo
    #32160
    de a séró be van lőve, dont worry!

    a felette levő képen az a vádli epic :)
  • Tyler1
    #32159
    Nem újabb, már az egész sport mélyponton van (versenyszinten).