33479
12316971501353788406.png
  • Solt
    #20469
    Szerintem olvasd el az Alapismereteket... alaposan! :)
  • Neoncsoves
    #20468
    okés. az elkövetkezendő hetekben emelem a gyakorlatok számát, illetve elkezdek futni meg még többet focizni. itthon meg nyomom addig a jó öreg fekvőtámaszokat meg a bicepsz gyakorlatokat és a felüléseket :) aztán majd december - január környékén go konditerem
  • Tyler1
    #20467
    kell is.
  • Neoncsoves
    #20466
    aerobik mellett lehet tolni a kondizást is nem?
  • dragon11
    #20465
    egy jó tanács: a zsírt nem lehet izommá alakítani. Ha felesleget akarsz leszedni akkor az aerob edzést nyomjad, ne a súlyzósat.
  • Neoncsoves
    #20464
    thx a segítséget
  • Vaxi
    #20463
    javaslom akkor a sportika cikkeket, azok odabaszós kis irományok :D
  • Neoncsoves
    #20462
    voltam már kondizni, csak az még műtét előtt volt. persze el fogom olvasni ezeket még mielőtt elkezdeném komolyan
  • Vaxi
    #20461
    és most nem a hülyeséget kérdeztél azért mondom duma jön: de érdemes átolvasni az alapismereteket is [mindegyiket], hogy amikor lemész a terembe, már informált legyél :)
  • Neoncsoves
    #20460
    oké, köszi a tanácsot
  • Tyler1
    #20459
    hát akk szabadsúlyokból csak minimálisan próbálkozz, mert azok mindenképpen terhelik a gerincet, főleg állva.
  • Neoncsoves
    #20458
    professzor azt mondta fekve és állva kondizhatok, illetve a gerincterhelést nagy súlyokkal kerüljem :\
  • Tyler1
    #20457
    kezdésnek egy sportdokit, v reumatológust látogass meg, és kérdezd meg, h egyátalán szabad-e azt a hátat nehéz súlyokkal terhelned. főleg ha a gerinced merev.
  • Neoncsoves
    #20456
    köszi a választ.

    1 kezes meg meglesz szerintem
  • sapkafej
    #20455
    ez nem kondirakészülés hanem kondizás, nem kell aggódni a súlyok miatt túlságosan, mindenki a saját szintjén nyomja. csináld mint az állat, a többi csak mellébeszélés

    sok sikert és vegyél mindenképp még egy egykezest legalább
  • Neoncsoves
    #20454
    *tudok hajolni csak nem hajlik a gerincem
  • Neoncsoves
    #20453
    Üdv!

    Jövő évtől el szeretném kezdeni a konditerembe járást (na persze nem csak elmennék oda hanem kondiznék is:D) és valamilyen szinten fel szeretném készíteni a testemet rá. Itthon szoktam bicepsz gyakorlatokat csinálni, fekvőtámaszozni, felüléseket csinálni. Van rajtam 1 kis plussz és azt szeretném ledolgozni vagy izommá alakítani mire konditerembe mennék. Ötlet van itthoni "felkészülésre"? 1db 1kezes súlyzó áll jelenleg a rendelkezésemre, karácsony körül szeretnék még egyre beruházni. Mivel 3 évig felmentett voltam tesi órák alól (műtét miatt), az izmaim kicsit elpunnyadtak. A hátamban fém vas van, nem tudok hajolni, de ugyanakkor hátizomra is szeretnék majd gyúrni. 8kilóval szoktam bemelegíteni, 1x12 + 1x8, utána rápakolok még egy kis súlyt így 11 kiló körül van a súlyzó és ezzel nyomok 1x10 aztán 1x6ot... nem túl látványos a fejlődés, de szerintem kondirákészülésnek jó.

    Tanácsokat szeretnék és örülnék ha kapnék. Előre is köszönöm :)
  • Különc
    #20452
    Izomról van szó, nem víz-zsír meg sok istenfasza, izom...
  • plck
    #20451
    azdurva, azért reménykedtem benne hogy kicsit könyebben megy:D:D
  • csuszi
    #20450
    évi 3-4kg. ez a max kox nélkül, azzal is a menők örülnek ha elérnek ennyit, eleinte biztos lehet összehozni 5-öt max. később már tapsikolnak, ha 110ről lesz 113/év...
  • MaRee
    #20449
    Igen.Tehát nem a portól híztak 5kg-ot, és végképp nem izomba :)
  • plck
    #20448
    Most mér?Gondolom azért volt a tömegnövelő mellett valami extrém tömegnövelő étrend is!
  • Vaxi
    #20447
    2 éve. Egyébként az elmúlt 2 évben minden nap érzem, hogy ott bibi van, mély lélegzetnél még most is fájdogál, de már megszoktam. kb. 1 év után tudtam elkezdeni normálisan mozgolódni, az első pár hónapban minden mozdulattól összeszartam magam :D
    hátránya, hogy ha az izmot, amihez varrva van megerőltetem, akkorára dagad, hogy amikor jazzy meglátta, leesett az álla :DDDD
    De egyébként mindent lehet csinálni vele [ bár én nem hátazok az eset óta ], csak ésszel. :)
  • jazzy
    #20446
    Most miért, 1 doboz disznózsírtól is hízok annyit.
  • MaRee
    #20445
    Felejtsétek már el ezt, hogy 5-6 kilót híztok egy doboz tömegnövelőtől egy hónap alatt, ilyen NINCS és NEM IS LESZ.
  • Fit Fire
    #20444
    A sportvilag.net fórumán most fejeződött be egy Nutrend Winner tömegnövelő teszt, amiben 30 jelentkező tesztelhette ingyen az európában már régóta sikeres tömegnövelőt. Átlag 5-6 kg-ot hízott mindenki 5 hét alatt..Nem semmi
  • Brolly
    #20443
    Hú, neked is már 3 éve benne van a vas? Van olyan mozdulat, mikor érezted, hogy ott van a kakukktojás? Bár gondolom ilyen ha volt is, csak az elején lehetett. De érdekesen hangzik.
  • Brolly
    #20442
    *mondod
  • Brolly
    #20441
    Az a vicc, hogy ha fizetne se hinne nekem :D
    De jól mondom, "minél szarabbak ők, én annál jobbnak tűnök"
  • sapkafej
    #20440
    én is sokáig játszottam ezt, hogy mindenkit meg akartam téríteni, aztán rájöttem hogy a nagy faszt. majd ha fizet érte akkor ráerőszakolom az igazságot, amúgy meg ott rohadjon meg ahol van, a saját hülyeségében.
    minél szarabbak ők, én annál jobbnak tűnök
  • Solt
    #20439
    Vagy amikor képtelenek vagyunk szilárd kajához jutni... vagy amikor egyszerűen már nem csúszik le szilárd kaja! :)

    Szerintem aki nem tudja tartani a napi 5-6 normál kajálást, az nyugodtan kiválthat egyet mondjuk egy adag VM35-l.
  • Vaxi
    #20438
    pectus
  • Brolly
    #20437
    Edzés előtt közvetlen nem szabad enni semmit. Én ált. 1 órával az edzés előtt eszek szilárd kaját, ami ált. rizs+hús, 1 óra sztem elég az emésztésnek. Edzés előtt közvetlenül max teljesítménynövelőket szoktak szedni. Bár van aki fehérjét nem csak edzés után, hanem előtte is tol. Rögtön edzés után egy turmix, és rá 1 órára pedig a szilárd kaja. Ami általában ugyanaz, mint ami edzés előtt volt.
  • Brolly
    #20436
    "kiveszik a vasamat"? A meg mit jelent?
  • Brolly
    #20435
    Értelek, ezért is mondtam neki/nekik, hogy ha a súlyukat mérik, akkor kb. ugyanabban a napszakban mérjék, mert csak akkor tudnak hozzávetőleges különbséget rögziteni, feltéve persze ha van. Bár ez is akkor pontos, ha tényleg egyformák a napjai az embernek. Am én ezért is bízok inkább a tükörben, mint a mérlegben.
    Sok sikert nekik, talán.. Én teljes mértékben vágom az étkezés fontosságát, ők nem bírják vagy inkább akarják megérteni, és remélem ezek a kiegek, amiket vettek se fogják azt hozni, amit elvártak, mert akkor legalább ismételhetem magam újra és újra, hogy a kaja a lényeg, nem a kieg. Bár amilyen makacsok, akkor is a kieget fogják inkább hibáztatni, amilyen danik. Felidegesítenek az ilyenek, és gondolom ezzel nem vagyok egyedül..
  • kuks
    #20434
    hello
    pár hete kezdtem lejárni edzőterembe, és van egy kérdésem.
    Edzés előtt mennyi idővel, és mit kell enni, és edzés után?
    Köszi
  • Roger6
    #20433
    Ok, jogos, edzés utáni turmix rendben van.
  • Vaxi
    #20432
    Én sem tartom túlságosan bölcs dolognak az orrbaszájba turmixozást, egyetlen alkalom van, amikor jobb, mint a szilárd kaja: edzés után.
    Én egyébként most emeltem meg a vitamin (daily+c) és ásványi anyag (ca+mg) bevitelem, hogy decemberre, amikor kiveszik a vasamat toppon legyek
  • Roger6
    #20431
    "de egy hét alatt jött 1 kg" - az ilyenektől össze tudom kaparni az asztalt... Szerinted az az egy kiló hova ment? Ja, sehol nem látni, és tudod miért? Mert van olyan a világon, hogy testsúly ingadozás. Na figyelj, elmagyarázom. Hétfőn 81,8 Kg voltam, szerdán 80,2 Kg, ma pedig 81,3. Ugyanannyit eszek kb. minden nap. Most akkor a csirkerizs először levett két nap alatt két kilót, aztán hozott egyet még két nap alatt? Haggyámá! Marha sok mindentől függ, hogy mennyit mutatsz a mérlegen állva, pl.: előtte mikor ettél, voltál-e klotyón, elfogyasztott vízmennyiség, stb-stb...

    Főleg hogy mondtad, nem kajáz rendesen, hát akkor miből jött volna 1 kg? Nyugi, a Jumbo-ból önmagából nem, nem véletlen étrendkiegészítő ezen termékek neve. Önmagukban akár a halaknak is beszórhatod az akváriumba, kb ugyanannyit fog használni neked.

    És hogy én miket fogyasztok? Parancsolj:

    - Multi Mineral Complex
    - Vitamin C 1000
    - Omega 3 kapszula

    Amíg a rendes kajámat sem tudom teljes mértékben megvalósítani (értsd: marha drága a csirkemell, vagy inkább a fizetésem kevés), addig teljesen feleslegesnek tartom a tápkieget. Mondjuk már párszor leírtam. Azért sok sikert meg ilyenek, ha más nem is, placebo hatása biztos van ezeknek a dolgoknak helytelen étkezés mellett is.
  • oliwwer
    #20430
    Inkább ugy mondanám, hogy magasabb mint kellene, de még messze nem vészes.
    Ha lesz pénz, akkor egy Jumbo táp, ha nem, akkor csak egy SoyPro + dextróz kombó.