33479
12316971501353788406.png
  • Roger6
    #20832
    Értjük mi, hogy az étrended más, de ezzel a valódi értékközlésed nulla, mivel eddig sem tudtuk, milyen étrenden vagy, és azt sem, hogy miben változtattál rajta. Szóval erre most milyen választ vársz, fogalmam sincs. De csináld csak ha úgy érzed, jól esik. Egy megfelelő értrend mozgással mindenkinek jól esik, és még egészséges is.
  • xxxpaulxxx
    #20831
    Olvasd el figyelmesebben a 26os üzenetem... ott van, hogy az étrendem is más:)

    #20829: ???
  • MEdievil
    #20830
    Vannak ám ilyen alapismeretek nagy vörössel itt fent.
    Amúgy meg szálkásító edzés nem létezik, ugyan úgy edzel tömegelés és "szálkásítás" alatt is.. A hangsúly a kajáláson van. Diéta kell neked.
    Szóval a súlyzós edzés marad a normális mellé aerob.
  • Vaxi
    #20829
  • xxxpaulxxx
    #20828
    4x15öt nyomok mindenből... azaz sokat és persze sokkal kevesebb súllyal, illetve heti 3 helyett 4szer járok... ezen kívül még a gyakorlatokban is variáltam:)
  • Solt
    #20827
    Milyen az a szálkásító edzés?
  • xxxpaulxxx
    #20826
    Múlt héten elkezdtem szobabiciklizni (fogyni próbálok... szálkásító edzés+ étrend... és most gondoltam hozzá csatolom még ezt a pluszt is, mivel ez jó fogyásra és lábedzésnek is... mivel a térdem miatt nem tudok lábazni) edzésenként fél óra egyben... tyű... hogy is mondjam... hiányzik a lejtő, meg a menetszél:D:D
  • xxxpaulxxx
    #20825
    bazzXDXDXD
  • Vaxi
    #20824
    story
  • Tyler1
    #20823
    asszem ez volt, aki felszaladt, hogy tiltakozzon az izmos férfi ideál ellen, aztán utána lerángatták :)
  • MaRee
    #20822
    Fúúúúúúúúúúúúú ezen a képen már vagy 2 éve is szakadtam, azóta se értem hogy ez most hogy :D:D:D: D:D
  • Vaxi
    #20821
    A lényeg, hogy legyen önbizalma az embernek
  • MaRee
    #20820
    Ne tudd meg mennyit hallgatom én ezt anyámtól minden áldott nap :D
  • Vaxi
    #20819
    szeretem egyébként az ilyen indokokat:
    "egyoldalú kajálás"
    "sok rizs nem egészséges"
    "sok csirke nem egészséges"
    "sok fehérje egészséges"
    "májat megterheli a fehérje" meg mittomén.
    ettől kell fosni, nem a bigmactől bazmeg :D
  • MEdievil
    #20818
    "megfőzve semmi tápanyagot nem tartalmaz"
    Azon kívül hogy marhaság, megnézném azt az idiótát aki nyersen eszi :D
  • Tyler1
    #20817
    rizsről annyi faszságot lehet olvasni, h nem igaz(kevés benne a ch, alacsony a GI értéke, megfőzve semmi tápanyagot nem tartalmaz, stb...).
    a rizs a legjobb ch forrás, azért esszük, mivel magas(!!!) a GI értéke, egyből felszívódik, jobban feltölti glikogénnel az izmot, mint akármely más ch(zabpehely mondjuk még hasonlóan fontos ch), ezenkívül rengeteg értékes ásványi anyag is van benne(bár az inkább a barnákra igaz).
  • Panzermeyer
    #20816
    Nem bizony, magas GI-je van. A barnarizsnek és a basmati rizsnek van alacsonyabb. A testépítők a magas CH tartalma miatt eszik a rizst, mert nekünk ugye abból sok kell :)Mindenesetre a kenyérnél biztosan jobb választás.
  • Solt
    #20815
    Ó, köszönöm! :)
  • MaRee
    #20814
    Ez érdekes, én eddig úgy tudtam a rizsnek alacsony a GI-je, azért jó kaja. Erre kiderül, hogy mégsem ?!
  • Tyler1
    #20813
    ajánlott olvasmány

    ez alapján próbálj szénhidrátot választani edzés előttre :)
  • Solt
    #20812
    Normál esetben 8:00, 10:00, 12:30 ( 14:00 - 15:00-ig edzés ), 16:00, 18:00, 20:00-kor kajálok. Szóval úgy tapasztaltam ki, hogy 100-125 gramm csirkemell + 125 gramm rizs után akkor érzem magam a legjobban, ha 1,5 órával kaja után edzem.

    Ha "bolond" napom van, akkor ez az egész borul, és jönnek a helyettesítő turmixok, napközbeni hideg kaja, stb. Ilyenkor edzeni is akkor tudok, ha beesik 1,5-2 óra "szünet".

    Mivel az egész kiszámíthatatlan, jó ha 45 perccel edzés előtt tudok enni valami maszatot. Most például megettem 2db banánt, meg 2db Jó Reggelt szeletet... végig büfögtem, fingottam az egész edzést, ráadásul erőm sem volt!! :D

    Ilyenkor veszi észre az ember, hogy megfelelő töltöttségi szint mennyit számít... egy átlagos teljesítményemnek max 75%-t tudtam hozni nagy szenvedések árán, ráadásul majdnem meg is sérültem... szerencsém volt...
  • Tyler1
    #20811
    esetleg meló előtt/után szóba se jöhet az edzés gondolom :D
    mennyi időd van a kajálásra edzés előtt?
  • Solt
    #20810
    Ez rosszul esett! :D Ha ilyen egyszerű lenne, nem bonyolítanám! :D Van 1,5 óra szabad időm meló közben, és akkor van ez a rohanás...
  • Tyler1
    #20809
    gondoltál-e arra, hogy későbbre tolod az edzést? :)
  • Solt
    #20808
    Urak!

    Előfordul, hogy edzés előtt nem tudok időben enni, így inkább nem is erőltetem, nem akarok behányni. Viszont mivel kimarad edzés előtt 1-2 órával a rendes feltöltés, nyilván nem sok energiám van edzeni...

    Tudtok javasolni valami szénhidrát forrást ami hamar felszívódik, és nem tele gyomorral kell edzenem? Igyekszem rendesen kajálni, de havi 1-2 alkalommal nem sikerül...
  • xxxpaulxxx
    #20807
    Nálunk meg Rádió 1 szól éjjel nappal... nincs apelláta, pedig úúúúúúúgy unom Oo
  • jazzy
    #20806
  • jazzy
    #20805
    Ezt nem akartam linkelni, mert ez annyira alapmű, hogy aki azt nem ismeri, az nem is ismeri igazán az elektronikus zenét :)
  • Vaxi
    #20804
    Nekem vegyes felvágott :D
    hc, metal, blues, black metal, folk metal, eminemtől 1-2 szám, prodigy, pendulum, igényesebb dnb-k
    egyik kedvenc dnb:


    de van ilyenem is :)

    Ez meg kiba jó :D
  • oliwwer
    #20803
    Nálam Iron Maiden és Ossian a nyerő kondihoz.
  • MaRee
    #20802
    Nos ízlés kérdése, nekem mondjuk bejönnek ezek a zenék, el is mentettem néhányat a kedvencekbe, köszi :) De én ezekre nem tudnék edzeni, nekem kell hogy üvöltsön a metál a fülembe mikor ott vagyok, ígyis valami Bárány mix megy naphosszat a terembe :D
  • Tyler1
    #20801
    nálam amúgy k*rva mind1 mi szól, mert nem a zenére koncentrálok. persze vannak fasza motiváló nóták, de én erre is olyat vadulok, hogy nem emberi.

    (mondjuk az ilyen hardrock stílus az még frankón idegesít is, úgyhogy az kizárva)
  • tigeroo
    #20800
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=lYHA_7vxrgc]ennek pl. a klipje is "motiváló"[/URL]
  • tigeroo
    #20799
    pedig a metál kihozza belőled az agressziót :D

    vezetéshez 80-100bpm közötti jazz/hiphop, edzéshez meg vmi jó zúzós
  • Brolly
    #20798
    Jóóók :o Bár én is inkább a rockot erőltetem, de úgy érzem ezeket jövő héten ki fogom próbálni. Mondjuk egy kicsit mintha túlságosan is pörgősek lennének. Mindenesetre kipróbálom, hátha frissíteni tudom a gyúrós albumomat.
    Kösziii! :)
  • jazzy
    #20797
    Na, jöttem különcködni, én bizony nem hallgatok edzés közben se rockot, se metált!









  • Panzermeyer
    #20796
    Nagyon tetszik az első mondatod... Mindig van egy balfék, aki azt hiszi, hogy vele kivételt tesznek -.- LOL!
  • dragon11
    #20795
    Lusta voltál elolvasni..

  • jazzy
    #20794
    Á, ez pont nem szerepel benne, ugyanis csak a testépítés legfontosabb része :)
  • Harry29
    #20793
    Üdv!
    Nem olvastam végig a FAQ-t, szóval, ha olyan kérdést tennék föl, ami szerepel benne, akkor bocs :D
    Most kezdenék el edzeni, tömegnövelés céljából. Olvastam, hogy a kezdőknek "Mass" kiegészítő a legmegfelelőbb. Viszont azt nem tudom megoldani, hogy minden nap csirkét vagy halat egyek rizzsel, ezért úgy gondolom, hogy érdemes lenne a Whey Prot is szedni. Ti mit gondoltok erről? Valamint, ha fogyasztanám mindkettőt, akkor mikor? Pl. edzés után mehet mind a 2? Nagyjából ennyi lenne :D
    Illetve még annyi, hogy a zabpehely + tej(zsírszegény) + valamilyen gyümölcs(banán) jó reggeli-e?
    Köszönöm előre is :)
    Üdv!