33479
12316971501353788406.png
  • MaRee
    #21436
    Pontosan, nyomásnál fáj, tárogatásnál nem. Biztos valami mutáns vagyok, de komolyan nem :D Nem is érzem a vállam tárogatás közben.
  • Roger6
    #21435
    "Fekvenyomni csak rúddal szoktam." - na itt a baj. Teljesen más mozgástartományban van a kezed, majd próbáld ki, nem hülyeségből csinálják ám a lufiemberek sem. De egyébként pont a tárogatásra értettem, hogy az viseli meg a vállat, a nyomás annyira nem. Szóval nyomásnál fáj azt írtad, tárogatásnál nem? Na ez itt nekem nem stimmel...
  • MaRee
    #21434
    Nekem nem fáj tárogatásnál a vállam, ez az egyetlen gyakorlat ahol 90%osan oda tudok koncentrálni a mellizmomra, hogy az végezze a munkát.
    Szerintem valamit félre értettél, én egykezes súlyokkal nem nyomok fekve, csak tárogatok egyenes padon. Fekvenyomni csak rúddal szoktam.
  • Roger6
    #21433
    Baszki, ez most komoly? Fekvenyomás 60 kilóval, de 15-el tárogatsz? Nekem megy fekvenyomás 85-90 kilóval (85 kiló vagyok, 178 magas), de tárogatásnál 10-esnél összehugyozom magam az utolsó sorozatban! Jahogy csak néha szoktál ferdapadozni a vállad miatt, azért megy 15-el a tárogatás. Egy kérdés: ha a vállad a fekvenyomást nem mindig bírja, az egykezes 15-öst hogyan? Az jobban nyírja, mint a kétkezes.
  • MaRee
    #21432
    75 kg körül vagyok, kb 178 cm. Kihagyásokat nem számolva kb másfél éve, 8 hónap szünet után most kezdtem el újra olyan 2 hónapja.

    Mell edzésem:

    Fekvenyomás: 5 sorozat, ebből az első sima rúddal kb 20-25, aztán két ötös tárcsával 10-15, utána két tizenötös tárcsával 8-10, végül erre még megy egy-egy 2,5-ös vagy 5-ös, attól függően hogy van-e aki segítsen(általában nincs, és egyedül nem merek ötösökkel nyomni mert már maradt rajtam).A vállam nagy súlynál néha beszúrkál, de nem kibírhatatlan.
    Tárogatás: 4 sorozat kb 15 kilós szabad súlyokkal, szabályosan végrehajtva 8-10 ismétléssel
    Ha a vállam bírja még be szoktam iktatni egy ferde pados nyomást, de ott 2 15-ös tárcsánál a vállam miatt már nem tudok többel nyomni.
  • Solt
    #21431
    Igaz nem nekem szólt, de nekem is hasonló "nyűgöm" van. Én 3x10 fekvenyomást csinálok 50 kilóval. Néha megy az 55 kiló... a 3x10-s széria előtt üres rúddal bemelegítésnek kb. 20 ismétlés, majd 30 kilóval 15 ismétlés...

    81 kiló ( 72 voltam )
    kb 4 hónap ( 5-6 évvel ezelőtt edzettem rendszeresen, de gyakorlatilag a nulláról kezdtem most )
    178 cm

    A nyűgöm az, hogy megrekedtem ezen az 50 kilón... igaz én egyedül edzem, és gyakran kong a terem az ürességtől, így nem is nagyon merek próbálkozni nagyobb súlyokkal, mert, ha rajtam marad kiabálhatok! :D
  • csuszi
    #21430
    ha tudod kamerázd le a nyomást
    hány kg vagy?
    mióta edzel?
    milyen magas?
  • jazzy
    #21429
    Őszintén szólva nem vagyok híve az 1-2 ismétléses sorozatoknak. Értelmét nem nagyon látom, viszont a sérülésveszély nagy.
  • Roger6
    #21428
    "Milyen módszereket ismertek a fekvenyomás felhozására?" - szerinted ezzel arra célzott, hogy milyen súlyokkal nyomjon fekve? Ha valamit fel akarsz hozni, akkor pont nem az adott gyakorlatot kell "erőltetni", hanem mellékgyakorlatokat: tárogatás egyenes/ferde padon, egykezes súlyzókkal nyomás, áthúzás, stb. Én azt csinálnám, hogy visszaveszem a fekvenyomást (nem megyek el csúcsig), és a megmaradt energiát belevágom a kiegészítő gyakorlatokba 1-2 hétig. Ja, és nekem a törzs erősítése is segített a fekvenyomásban (tudom, szinte semmi köze hozzá, mégis).

  • Tibi7
    #21427
    Maree!!
    Én mell erőedzésre a következőt csinálom, és nekem bevált!!
    Nyilván alapos bemelegítéssel kell kezdeni.
    Aztán 9 sorozat összesen:
    1.-Olyan súly, amivel 20 ismétlésre vagy képes.
    2.-10 ismétlésre vagy képes.
    3.-5 ismétlésre vagy képes.
    Ezután 5 olyan sorozat, aminél a használt súllyal 1-2 ismétlésre vagy képes, és legvégül csinálsz egy olyan sorozatot, amivel ismét több ismétlést is tudsz csinálni.
    Magyarán mindenhol az ismétlésszámhoz mérten a maximális súlyt használod. Ezt alkalmazhatod tárogatásnál, ferde padon is, és szerintem érdemes áthúzást is csinálni. Remélem segítettem.
  • SeanJRRussel
    #21426
  • Vaxi
    #21425
    úúú de kurvajó volt az a hónap bakker :D
  • tigeroo
    #21424
    ja meg amikor felnyomja a seggét az égig + pattintja a mellén...

    és érdekes hogy az ilyenek röhögnek. énmeg odavetem hogy 2x nemtudja rendesen kinyomn a súlyt:P
  • Tyler1
    #21423
    de, gyártóban is :) igazából az egyik csak sima koncentráció, a másik meg kombinált, a kombináltak tartalmaznak egy értékesebb tejsavó koncentrációt(izolátum).
    én egyébként most iso whey-t használok.
  • jazzy
    #21422
    Amúgy ez mind tévhit ha az ember normális terembe megy és a termek többsége normális. Nem nevetnek ki mert sovány / kövér vagy, nem nevetnek ki mert 3 kilóval csinálod, azért se ha segítséget kérsz. Azért kinevetlek ha papucsban edzel, ha irreálisan nagy buta súlyokat használsz, csak azért, mert ettől keményebbnek tűnsz..

    Láttam már olyan srácot, vaxival voltam edzeni, hogy baszki 120 fokokat lengett a felsőteste bicepszezés közben franciarúddal, attól féltem kitörik a dereka, mindezt nyilván papucsban.

    A legszebb pedig az volt amikor az egyik ott dolgozó csaj csinálta az "Arnold nyomást", amit Bunny ugye megmutatott a videójában, hogy nem érti a nyomás után elöl miért zárják össze a súlyt.. a csaj pontosan megcsinálta amit mutattak, hogy orbitális marhaság, aztán még 1-2 ember kezdte utánozni, mert elmagyarázta nekik, ez bizony mellre megy.

    Bár valószínű az én mellemre ment, mert röhögnöm kellett :D
  • roberto8711
    #21421
    http://www.profigym.hu/weider/tomegnovelok/weider-crash-weight-3000g-s93629855/?_CH_SESSID=09c312846d8707013406637d0ed30eed

    ezaz ha valaki ohajt véleményt hozzáfüzni :)
  • jazzy
    #21420
    Hidd el nem az a vicces, ha 5 kilós tárcsával csinálod, hanem az, amikor 50 kilós létedre rárakod a másik 50 kilós haveroddal a 90 kilót és ketten alig bírjátok felemelni, aztán feszít, hogy na bazdmeg fejldök mint a kurvaisten.
  • roberto8711
    #21419
    jahh igen ez kapcsán én is akartam kérdezni szintén, hogy az már megvan hogy mit fogok inni, de a fogyasztási javaslathoz csak az van irva hogy midnen edzésnapon, megkérdeztem egy ismit azt mondta hogy igyak egyet edzés elött és edzés után is.....az nem gáz hogy edzés után megiszok egyet és kb fél órával később már lefekszem aludni?? mert álltalában eset 10-11 re megyek edzeni....
  • roberto8711
    #21418
    hátt ezt a kommentet nagyon köszönöm, ez jot tett az onbizalmamnak:))
    mert valahol ugye el kell kezdeni...csakhát pl amikor a legelején még üres ruddal vagy 5-5 kiloval csináltam az tényleg olyan viccesnek tünik:DDD
  • MaRee
    #21417
    Az izolátum asszem lassú felszívódású, inkább lefekvés előtt szokták inni.
  • Vaxi
    #21416
    nem kevés, nem gáz. ha valaki azt mondja neked, hogy ez kevés, vagy gáz, annak a jó kurva anyja. :)
  • SeanJRRussel
    #21415
    Edidg én mindig a 100% whey pro-t toltam, és ugye van az iso whey.A kettő között mi a különség?Me tom hogy az iso az magasabb % mert asszem 80 körüli de másban nem is különböznek?
  • roberto8711
    #21414
    hátt szivesen segitnék de én fekve max két 10 es korongal tudok nyomini:D igaz csak egy hónapja járok le fekve meg csak két hete nyomok:DDD
    Amit mellesleg elég kevésnek és gáznak érzek..... szóval ebben nem tudok neked segiteni:D
  • MaRee
    #21413
    Amúgy meg én lejjebb feltettem egy normális kérdést, de bezzeg arra senki nem válaszol Legalább egy alapismereteket linkeljen valaki rá
  • roberto8711
    #21412
    Érdekes kérdés a szaunával kapcsoaltban:)))) bár sztem nem árt......
    a szauna méregtelenit nem izmot roncsol:DDDD de hallgatom a hozzá értőket....
    Az edzéssel kapcsoaltban én azt olvastam hogy ha osztott edzést csinálsz akkor is érdemes minden harmadik napon egy pihenőt tartani...mert hiába csak futsz az is átmozgat midnen izmot...... de ez kapcsán is a többiekre tapasztaltakra bizom a választ:D ez csak a saját olvasott infok alapján összerakott véleményem
  • Tyler1
    #21411
    ez nem agresszió, de a hangnem érthető, ha olyan kérdést teszel fel, amire már 3 hete megkaptad a választ(többek között tőlem is).
  • MaRee
    #21410
    Ez szerintem hülyeség, kezdőknek szokták ajánlani hogy úgy edzenek egy ideig hogy 1. nap edzés 1 nap pihenő.. Futás bicózás meg lábra gyúrás nem megy egy napon, max a bicaj + láb.
    Általában külön napokon szoktuk megedzeni az izmokat, tehát 1. nap láb 2. kar 3. hát, stb.

    A szauna meg nem azért van, hogy egy időben csináld a gyúrással, azt pihenő napokon jó.
  • liverpool123
    #21409
    Olvastam, hogy egymást követő napokon nem ajánlott edzeni, javasolt minimum 1 nap pihenő. És mi van akkor, ha mondjuk hétfőn csak futok, bicózom, meg lábra gyúrok még, és kedden például csak mellre, bicepszre, hasra stb. Így sem szabad?


    Másik. Ha jól emlékszem, nem szabad gyúrás előtt/után szaunázni. Nammost akkor mi a szarért van a konditeremben szauna?:DDDDD
  • roberto8711
    #21408
    hátt igen az első pár alkalommal engem is ezért visitottak le , utolag belátva teljesen jogosan.aztán elkezdetem olvasgatni a body.builder oldalt találtam tényleg gyakorlatilag mindenre választ....megvan az edzéstervem étkezési tanács sőtt még arra is találtam választ mely tömegnővelőt érdemes szedni...itt természetesen csak tápkieg-re gondolok...
    de ettől függetlenül szeretek itt is néha véleményeket meghallgatni hisz erre szolgál a forum.
  • Solt
    #21407
    Ennél több vigyorgó fej már nem fért volna ki! :) Nehogy komolyan vedd...

    Ha sűrűn látogatod ezt a fórumot, akkor megérted miért reagálnak erélyesebben... a kérdések 99%-ra ott virít a válasz fent, oszt egy idő után már unalmas azokat ismételgetni, amiket valaki nem kis munkával összegyűjtött...

    Ezt most ne vedd magadra, csak leírtam egy jelenséget.
  • roberto8711
    #21406
    van nem is kevés..... alapvetően nagyon barátkozó tipus vagyok.... és ide sem azért szoktam ellátogatni mert bunkoskodni akarok vagy veszekedni ilyesmi....hanem mert eléggé idegennek érzem még magam az edzőteremben...és szeretek olyanokkal beszélgetni stb akik értenek is hozzá....a teremben is sok a segitőkész ember...és én ilyen vagyok...szükségem van arra hogy segitőkész emberek vegyenek körbe...Tyler1 pont átmenet kicsit agreszivan adja elő de végülis segit:))
    Szóval alapvetően jófej
  • csuszi
    #21405
    humorérzék?
  • roberto8711
    #21404
    ahham szóval ha sokat gyursz izmosodsz és tulteng benned a tesztoszteron és ezt nem "vezeted le" akkor az egyenlő avval hogy bárki hozzád szól ugy reagálsz hogy hee paraszt há hulye vagy hogy nem érted mindjárt szétveelek ...... mert akkor most abbahagyom a gyurást...jo testalkatot és egészséget szeretnék nem elviselhetetlen modort....

    Kinek nem inge ne vegye magára persze
  • Solt
    #21403
    Majd fél év múlva megérted... úgy hívják tesztoszteron túltengés! :D:D Ha majd sok lesz az energiád, és erősnek érzed magad, akkor kefélj nagyon sokat, különben olyan leszel mint mi! :D :D
  • roberto8711
    #21402
    Kedves Tyler1!

    Köszönöm a belinkelést, vagy nem emlékszem vagy ezt a kommentet anno nem is vettem észre.
    Elnézést kérek érte.
    Bár nem értem miért kell ilyen agreszivan reagálni állandoan...
    (vagy csak nekem tünik agreszivnak, nem tudom).
    A tanácsot megfogadom és folytatom tovább a kajálást és edzést rendszeresen és keményen.

    Mégegyszer köszi

  • Tyler1
    #21401
    nem tudom elsőre mit nem értettél meg, nem volt túl régen

    ha 3 hét múlva megint megkérdezed, akk is ez lesz a válasz.
  • roberto8711
    #21400
    Sziaszotok!

    Gondolom még van aki emlékszik rám, kb egy hónapja zaklattalak titeket a kérdéseimmel.
    Azóta valóban nagyon sokat tanultam és olvastam is.
    Az edzésrendszerem 2 edzésnap 1 pihi felváltva és már most 4 hét elteltével látok változásokat.
    Azt hogy milyen gyakorlatokat és milyen sullyal stb azt egy megadott terv szerint csinálom, ez kapcsán nincs is kérdésem.

    Viszont az étrenden valahogy nem igazodom ki, ez kapcsán megakadt bennem egy kérdés....
    Mégpedig...ennem kell napi 5 ször hogy izomtömegnövekedést érhessek el, de amelett nagyon fontos célom az is hogy a hasamrol eltüntessem a nem tul nagy de mégis számomra zavaró zsirpárnát.
    Mit javasoltok?? ha diétázom nem fognak ugy nőni az izmok, de ha sokat eszem nem tünik el a zsirpárna...vagy van köztes megoldás??
    Örülnék ha valaki tudna segiteni aki mondjuk hasonlo gondokkal szenvedett valaha.
  • Effe88
    #21399
    mindegy ebbe nem megyek bele neked van igazad ;)
  • csuszi
    #21398
    valszeg koksz
  • SeanJRRussel
    #21397
    szvsz tuti a cucctól olyan undorító,mert elég nagy dumcsnik vannak rajta.De persze én is csak azért mondom me hülye gyúrós viccet félre téve sztem télleg attól van vagy pedig genetikailag iylen a srác de azt meg kétlem.