33479
12316971501353788406.png
  • MaRee
    #21476
    Alatta írtam a Daily One-t az is scitec, vegyél azt.
  • Kövesdi A
    #21475
    Sajnos ezek jelenleg nem rendelhetőek , nem tudnál olyat ajánlani ami rendelhető is ?
    előre is köszi , amúgy nem voltak rosszak
    Bár igaz ezek mellé , befér még egy kis c vitamin meg kálcium

    VAXI : nem tudom jól veszem e ki , de 9 év alatt lett ilyen ?
    Én szerintem túlzásba vitte , legalábbis nekem , ez már sok lenne
  • Vaxi
    #21474
  • jazzy
    #21473
    Super Multi
    Vita-x
  • A Kaszas
    #21472
    vas az nekem is van
  • Vaxi
    #21471
    én is voltam ősszel, 1-2 napot vett igénybe.
    btw: holnap megyek pestre és kikapják a vasamat :D
  • MaRee
    #21470
    Vegyél akkor Daily one-t, az kb 3400 ft és asszem 70 valahány tabletta van benne.
  • Kövesdi A
    #21469
    hát 4 litert biztos nem iszom egy nap , de 3mat tuti (de még literelse vagyok szomjas ) ,edzésnapon ez van 4-5 liter is !
    Adott beútalótt laborba , holnap megyek !
    Egy vitamin pakk , tényleg nem lenne hülye ötlet
    Régen ezt szedem Vitamin de ez sajnos csak
    ,egy hónapra elég és majd nem 5000 ft
    Milyen vitamin készítményt ajánlanátok , ami elég 3 hónapra
  • MaRee
    #21468
    Akit érdekel esetleg, pesten edző tanfolyam indul.
  • Panzermeyer
    #21467
    Amint látom van itt azért 1-2 dolog. Az a helyzet, hogy ha huzamosabb ideig nem alszod meg azt a mennyiséget, ami szükséges volna, és emellett még edzel is, akkor nagyon le tudod magad amortizálni. Nekem is volt egy szédelgős időszakom, na az akkor pont emiatt volt. Sajnos a kajával bevitt vitamin / ásványi anyag az kevés. Amikor elkezdtem rendes multit meg ca-mg-t szedni, akkor nagyon jó hatással volt a közérzetemre, szóval ezt is mindenképpen meg kellene próbálnod. Mert az efféle kiegészítés KÖTELEZŐ. Én nem vagyok egy nagy vérnyomás szakértő, de... mintha az egy nagyon picit kevés lenne. A sportolóknak nagyobb a vérnyomása az átlagemberéhez képest, ez pedig olyan átlagember határérték-eset, szerintem.

    Én az utóbbi időben tapasztaltam magamon szédelgést, rosszabb közérzetet. Sajnos úgy néz ki, hogy mindkét fronttípusra érzékeny vagyok. Ja, és a dehidratáltságot még nem is említettem. Biztosan eleget iszol? Tudod, napi 1L minden megkezdett 20 kilóra. Ha nem iszol eleget az egyből látszik a szádon, és az agyadon is. Ha az agyad dehidratálttá válik, akkor olyan szédelgős, kómás vagy, mintha cseppet másnapos lennél csak fejfájás nélkül.
  • jazzy
    #21466
    Az kicsit kevés vérnyomásnak. Kevés vitaminnak is, egy komplex 100 darabos multivitamin 3000 ft körül van, nem olyan nagy beruházás 3 hónapra. Kérj a háziorvosodtól teljes kivizsgálást, vérvétellel, vizelettel. Nem egy nagy cucc, rá kell szánni kis időt, de mindenkinek érdemes, aki meg edz annak főleg, legalább pár évente. Évente kéne, de én kb 3 évente csináltatok. Most volt valami gyulladásom, azt kellett kezelni.

    Jobb erre rászánni egy kevés időt. Attól, hogy nem tudod, hogy beteg vagy, még lehetsz.
  • Panzermeyer
    #21465
    Nem, úgy 4 hónap alatt volt kb.
  • Kövesdi A
    #21464
    elírtam
    110/70
  • Kövesdi A
    #21463
    vérnyomást mért 100/70 volt
    pihenés hát ez váltózó 5-10 óra között , de melóhelyen is tudok aludni este , néha még nappal is
    vitamin/ásványi anyag annyi van meg , amennyit az étkezéssel be viszek a kajából
    kicsit front érzékeny vagyok , de ez már 1 hete fennál , már mint a szédülés
    Nem hiszem hogy még mindig front lenne

    Amúgy nekem azt mondta az orvos , hogy az egészséges fogyás az fél év alatt a testsúly 5% , amin csak néztem
  • xxxpaulxxx
    #21462
    Mindezt persze 1 hónap alatt mi?:D
  • Panzermeyer
    #21461
    Hát nem tudom mit mondott volna az orvosa nekem, amikor a hc tömegnövelésem zárásaként 116 kiló voltam, majd onnan diétáztam le magam 92-re. Valószínűleg nem, hogy szédülnöm kellett volna, hanem egyenesen kómába kerülni?
  • Panzermeyer
    #21460
    Vérnyomás? Eleget pihensz? Vitamin-ásványi anyag megvan? Frontérzékenység?
  • iko
    #21459
    Csak fogyás miatt tuti nem. Heti 1 kg normálisnak tekinthető, de ez egyénfüggő.
  • Kövesdi A
    #21458
    Egy kérdéssel fordulnék hozzátok , kb 2 hónapja járok le újra edzeni
    Sikerült is fogynom kb 7kg-t (többségében zsírból ,nadrág méretem kb egy mérettel lett kisebb ) , étkezésem rendben naponta eszek csirkemellet zöldséget , sőt néha még bűnözök is (hazai koszt)
    Egész jól kezdtem már haladni az edzéssel , hogy vissza nyerjem a régi formám , de kb 1 hete el kezdtem szédülni , házi orvos szerint a 7kg fogyás miatt van
    Számolom a bevitt kcal, fehérjét , szénhidrátot , meg a zsírt
    Szerintetek is a fogyás miatt szédülnék ?
    Nem úgy van ,hogy heti 1kg fogyás , az egészségesnek számít ?
  • Roger6
    #21457
    Ha nem esztelen mennyiségű súlyt pakolsz rá, és elsajátítod a helyes technikát, semmi veszély nincs benne.
  • Tyler1
    #21456
    én sem csinálom, mert öv nélkül kurvára veszélyes. inkább a hiperhajlítás.
  • Roger6
    #21455
    Hát sajnálom, igazán remek gyakorlat. De biztos van alternatíva a helyettesítésére, ha nem is 100%-ban.
  • MaRee
    #21454
    Edző válaszolban rákereste, bunny aszongya aki hajlamos a derékfájásra az ne csinálja.. Hát akkor szerintem nálam ez kilőve :(
  • Roger6
    #21453
    Úúúúúúúú, felhúzás odabasz, kötelező gyakorlat! Én még csak pár hete csinálom, de durván erősíti a törzset.
  • Solt
    #21452
    Köszönöm én is... kipróbálom a javaslataid!
  • MaRee
    #21451
    Köszi a válaszokat, akkor ránézek most jobban a ferde nyomásra, és kipróbálom a "fordított piramist" is.
    Ki akarom próbálni a felhúzást is, csak sajnos nekem a derekam kicsit fájós, és régen lágyéksérvem is volt, így nem tudom merjek-e belekezdeni.
  • Roger6
    #21450
    "Esztétikus, izmos mellet szerintem a kétkezes fekvenyomás elhagyásával is el lehet érni." - szerintem nem. Ez az alapja, nem véletlen csinálják oly sokan. Kizárt dolognak tartom, hogy nagy csöcs legyen olyannak, aki pl. egykezessel nyom fekve.

    "Valós életben meg nem valószínű, hogy pont a fekvenyomás képességre lenne a legnagyobb szükség. " - az lehet, de én szép, izmos testet akarok magamnak, és ez elengedhetetlen hozzá. De még egy dolog: ha valaki normálisan edz, ahogy tanítják, akkor minden, amit leírtál meg fog tudni csinálni, csak lesz mellizma is hozzá.

    Na mentem edzeni.
  • Vaxi
    #21449
    igen, az alapból úgy terveztem, csak nem találtam még rá megoldást, de jövőhéten meglesz ^^ köszi
  • iko
    #21448
    Ugyanaz a probléma. Tárogatás megy simán 16 kg-val, de 50 kg fekvenyomásnál a jobb vállam úgy beszúr, hogy nem tudom folytani. Én áttértem két egykezes fekvenyomásra, így nincs szúrás, de nagy súly sincs... Másik: erő. Erő az fontos, de ne felejtsük el, hogy a testépítésnél nem az 1. számú dolog. Az erőnlétnek meg több mércéje is van (kitartás, robbanékonyság, gyorsaság stb..). Szóval ha valaki a válla miatt nem tud sokat nyomni fekve, az ne erőltesse szerintem. Valós életben meg nem valószínű, hogy pont a fekvenyomás képességre lenne a legnagyobb szükség. Akkor inkább felhúzás (valaki beszorul valami alá), guggolás (erős lábak, hadd ne soroljam), törzs (belső szervek, gerincoszlop védelme). Fekvenyomásnál egy csomó más módszer van a súlyok mozgatására ahol nincs ilyen lehetetlen helyzetben a vállunk.

    De aki tud rendesen fekvenyomni az természetesen törekedjen a max-ra. Akinek meg fáj, az ne legyen frusztrált és próbáljon ki olyan mellgyakorlatokat is ami nem gyilkolja a vállát. Esztétikus, izmos mellet szerintem a kétkezes fekvenyomás elhagyásával is el lehet érni.
  • sapkafej
    #21447
    kösz
    újabb meglátás: ha rányomok a widgetre a home-on, akkor adja már be magát az appot. kényelmesebb lenne.
  • Vaxi
    #21446
    a mentés gombnak majd összerakok valami szebbet akkor :D
    tutorial magyarul alig van. talán itt el tudsz indulni. egyébként ha lesz valami kérdésed, szólj, és megpróbálok segíteni.
    jazzy: ejjj sok sikert ám!!!
  • jazzy
    #21445
    Na majd 31 után kipróbálom addig nem létezek, rohadt vizsga.. nem lesz meg és mérges vagyok.
  • sapkafej
    #21444

    kipróbáltam, nagyon aszam az app, működik faszán. szerintem használni is fogom mostantól

    egy észrevétel: a mentés ikonját cseréld ki, szerintem ronda. sokkal jobban mutatna ott egy alap androiddesign gomb. ezen kívül nem is találtam mást, ami nem tetszik.

    van valami jó cikk/könyv ajánlatod android fejlesztés elkezdéséhez (nem baj ha nem magyar)? java-t tanulok, és én is régóta tervezgetem, hogy el kéne kezdeni próbálgatni az appfejlesztést
  • Vaxi
    #21443

    Csináltam egy androidos appot, kicsit kötődik a bodyhoz.
    Szeretném ha kipróbálnátok, ha rendelkeztek droidos telóval, és tesztelnétek picit :)
    Köszönöm
    info
  • oliwwer
    #21442
    Buszsofőr ügyben miujság van?
  • csuszi
    #21441
    igen
    logikus hogy csak a súlycskkentéssel lehet tartani a 5-6-7-es ismétlésszámot, és azt, hogy minden körben maxot hozzunk ki a körből.
    a ferdén legalább a 80%-át tudni kell a simának, ha nem megy, akkor azzal kezdeni az edzést, utána sima. teszem azt 2 héten át így, aztán 1 hét újra a sima az első, utána újra 2 hét ferde első stb. egyensúly kell mind esztétikum szempontjából, mind erő szempontjából.
    ha ÉVEK MÚLVA a mell erőssé válik és a kísérő izmok gyengék a fekvéhez, a mell nem fárad el, akkor majd visszatérünk a témához ;)
  • Vaxi
    #21440
    tehát akkor te a fordított piramist javaslod?
  • csuszi
    #21439
    nincs baja a vállának
    akkor tárogatás se menne
    vagy túl szűken fog vagy tágan, vagy rossz helyre engedi, vagy rosszul melegít be, vagy rosszul tarja a hátát, derekát etc

    az meg egyértelmű hogy ha neked bevált az 1-2 erőnövelésre nem számít ki mit mond, kinek a pap
    de a többségnek az nem jó
  • Tibi7
    #21438
    Azt feltételeztem, hogy gyakorlatot többet is ismer, ezért gondoltam hogy én egy ilyen módszert ajánlok. Nekem müködik, vállam is bírja.

    Az 1-2 ismétlést meg nyilván egyedül nem szabad csinálni, vagy ha nem tetszik, akkor lehet 3-4-5 ismétlés is, lényeg hogy ne legyen túl sok.

    Maree a ferde nyomást tényleg nem kéne hanyagolnod, mert a felső melled alulfejlettsége visszatarthatja az egész mellizom fejlődését. Nekem mikor a vállam fájt picit fekvenyomásnál, akkor jobban odafigyeltem a váll edzésére, erősítésére, és az is segített.
  • csuszi
    #21437
    ezért kellene levideóznod
    ehhez a testsúlyhoz és magassághoz mindkettőtöknek kevés az a súly
    mindenki tudja, hogy külsőre megyünk, de gyarló az ember, nekem is számít hogy mennyivel nyomok, pedig a kutyának nem szoktam a magánéletben mondani én ennyire erős vagyok bazzeg
    nagyjából úgy vagyok vele, hogy nem csak esztétikum, de erő is kell, ez van

    na ami a probléma, az mindkettőtöknél ugyanaz ha jól látom a melledzést

    3x10 ugyanazzal a súllyal
    ha megy utoljára is a 10, akkor elsőre kevés a súly

    másik emberke
    kevés a bemelegítés utáni gyakorlat

    példa a normális csöcsedzésre
    bemcsi 20-25-30x
    bemcsi 15-20
    bemcsi 10-12
    ha valaki magas tartományban edz, mehet fentebb még egy értelemszerűen, az a lényeg hogy fokozatosan jussunk el a végső 6 körüli ismétléshez, és ott akkora súllyal, hogy menjen 5-6-7
    utána kevesebb súly, ismét 5-6-7
    stb összesen 4-5
    példa solt
    nem 3x10 50
    hanem 55x6-7
    50-6-7
    50-6
    45-6
    45-5-6
    és én a kezdő korszakomban nem átallottam 2 ilyen edzést nyomni hetente
    miért?
    mert eleinte gyenge vagy, meg kell alapozni a későbbi gyakorlatokat
    nem mondhatom elégszer franco idézetet, közel ugyanolyan testalkatot tudtam volna építeni a 3 alapgyakorlattal, fekve, gugg, felhúzás
    plusz a fekvenyomás a felsőtest guggolása, majdnem mindenre megy, még hasra is
    lehet a többi bizbasszal bénázni de az alap az a fekve, pláne első pár évben
    plusz1 néha lehet szokatni magunkat magasabb súlyhoz mentálisan, inakat, szalagokat, ízületet egy-egy 1-2-es ismétléssel, havonta 1szer
    plusz2 néha egy kis szuperszett belefér
    plusz3 ferde nélkül nincs erős fekve, DE szép mellizom se