33479
12316971501353788406.png
  • csuszi
    #32318
    jaja, kegyetlen hulyek.

    en nyomok egy timelapses fogyast :) elkurok ra fasz tudja kurva sok penzt, ugy dontottem, minden szarra elmegy a lecso, most kivetelesen a dietamban nem nezek egyszer se ra az arcetlire. man vettem egy kurva draga sony kamerat meg ilyenek, betaraztam 20doboz multi prot, napi 2 tasak, gyumolcs roskadasig, feherje 15kg myproteines sracok szeretnek, jazmin rizs 10kg :D, lenmag 10kg, muzli 10kg a haz csatater.
  • csuszi
    #32317
    nem utod meg a szintet... ez van.
  • mgkp
    #32316
    Óvodás szintű egyének szoktak egyre jobban sértegetni egy beszélgetésben ha nem tetszik valami. Az se egy értelmes eszmecsere, amiben kiragadsz félmondatokat és a többi hozzászólás 3/4-ed részére nem reagálsz. Nem tudom hány éves vagy, nem is érdekel, de ez a byez, oszt szintű "szavak" használata rendkívüli intelligenciáról árulkodik.

    Még mindig nem adtál választ, hogy még milyen bizonyítékokat szeretnél erre a témára. Arra se, hogy ezen logika alapján (hogy a rengeteg negatív véleményt betegek és külföldre távozott orvosok részéről te mendemondának tartod), akkor a labdarúgó-edzőink is mind kiválóak?

    A magyar orvosképzés valóban világszintű, ezt soha nem is tagadtam. Viszont ha a kiválóan végzett orvosok nagy része külföldre megy, a másik része meg magánpraxisba, akkor az állami kórházakban nem a kiválóan végzett orvosok lesznek a többségben. Főleg úgy, hogy ugyanúgy ismertségi alapon működik ott is minden, mint más helyeken az országban. Ne mond azt nekem, hogy csak ott nincs ez így. De ha ez nem elég, olvasgasd te is az indexes cikket.

    Neked lesz igazad, hogyha az UK-ban az orvos elkúr valamit? :D Tehát ha egy eset történik velem, akkor neked lesz igazad, azzal kapcsolatban, hogy az UK egészségügye szar, nekem meg hablatyolsz arról, hogy a rengeteg negatív élmény és vélemény csak mendemonda. Fel nem fogod ugye, hogy ezen logika alapján, akkor nekem is igazam van, mert millió negatív kritika van a magyar állami orvoslásról és az egész rendszerről? Azt ugye tegyük hozzá, hogy a magyar orvos nyilván nem kúr el semmit. Ha a magyar orvos elkúr valamit, akkor nem történik semmi, ha majd egyszer nekem elkúr valamit egy orvos itt az UK-ban, akkor neked lesz igazad. Értem.

    Az az állítólag elballagás a normál doktorbácsihoz először még úgy nézett ki, hogy fizetnek. De rendben.

    Az angol példa alapján: neked sikerült, igen, a MIÉRT kérdésre érvelni. Látom nehéz értelmezni a helyzetet.

    Ezt, hogy én az UK-ban vagyok és nem fogalmazhatok meg véleményt, azzal kapcsolatban, hogy a tapasztalataim alapján mennyire értenek a magyar orvosok a tápkiegekhez megmagyarázhatnád. Mondok egy példát: 2 kardiológus közül az egyik azt mondta, hogy szerinte ezek az anabolikus szerek okozzák a hirtelen szívhalált a sportolók körében (nem a szteroidokra, hanem a fehérje porokra gondolt). Akkor még elég fiatal voltam, nem tudtam reagálni rá, hogy mutasson nekem pár tanulmányt, ami ezt bizonyítja, illetve a szerinte mennyire releváns bizonyítékok nélkül. A másik már nem volt ennyire konzervatív, ő csak annyit mondott, hogy nem kéne ezeket szedni. Indoklás mondjuk nem volt, de nem is indokolt hülyeségekkel. Harmadik orvos, akinél szóba került ez a téma az a régi háziorvosom volt, szerinte ezek káros dolgok. Három orvosnál, akinél ez felmerült, mind hülyeséget beszélt róla. Nyilván másnál ez kevesebb lehet, én ezt kifogtam, de ha már világszínvonalú az orvoslás, akkor az ilyen faszságoknak fel sem kéne merülniük.
  • Roger6
    #32315
    Akkor az orvosokról van szó.
  • csuszi
    #32314
    halal felesleges is lenne, annyi a lenyeg, hogy apad anyad apam nagybatyaim nagyapam hulye.
  • csuszi
    #32313
    ezek olyan dolgok, hogy elmegy bela az orvoshoz, lehulyezi hogy tapkiegezik. 100 orvos nem hulyezi le, de bela tortenete jar szajrol szajra. erre irtam, hogy prekoncepcioknak kerestek bizonyitekot, nem ures lappal neztek korbe. van ilyen orvos. tobbseg nem.

    ember, ha az orvoskepzes vilagszintu, szerinted az ugy megy, hogy a 20-30-50%kurva jo, ezek egy resze kimegy kulfoldre, itthon marad hulye 50%, es akkor hogy a faszba vilagszintu? logikad hol hagyod ISMET? a vilagszintu orvoskepzes egyenlo azzal, hogy a magyar orvosok 95% kibaszott jo.

    mert szerinted scitecre gondoltam? amugy nem kell semmi mast belatni, csak ha a korhazakban mazsaszamra van feherje, ch roboralo szerek, infuzios vitaminkoktelok, csak hogy faszsagoknak ulsz fel. UKbol te kibaszottul vagod tudom, hogy itthon egy atlag magyar orvos mennyire van kepben tapkiegekbol. tudom, belat lehulyeztek...

    sertes, nem te fasz, csak egy bizonyos szintet el kene erni egy ertelmes beszelgeteshez, de a kozeleben nem jarsz, nem is folytatom tovabb, ez az utolso beirasom.

    kerdezz felelek: ez egy orvos. man megint.

    reagalasok az elozo hozzaszolasodra, csak hogy kepben legyel mennyire vagy sotet:

    "Ez is aztán hatalmas érvelés, hogy hazajövök majd a magyar orvoshoz" - ez nem erv volt, hanem elugattam hogy reszemrol vege, majd akkor latod az igazam, amikor uk ben a kedves orvos elkur valamit. gratulalok, funckionalis analfabetizmus 5 pont.

    "Még mindig nem érted meg, hogy ha a te haverjaid is hazajönnek, akkor feltételezem," orulok, hogy en nem ertem meg azt, amit te feltetelezel, hogy en mire gondolok :D gratulalok 2. nem, elballagnak szepen a normal doktorbacsihoz.

    "Egy eldöntendő kérdésre, amire NINCSEN tudományos bizonyíték csak így lehet érvelni."
    erdekes nekem sikerult, mar ha nem tunt volna fel az angol kapcsan, hogy azt parhuzamnak szantam, hogyan is kene csinalni. nem baj, majd elmagyarazza neked egy olvasni tudo.

    "Milyen minden kórházban ott a fehérje és az összetett szénhidrát? :DDDDDD Ne röhögtess kérlek."
    na, rohogjunk egyutt.

    en tovabb nem folytatom, remenytelenul alulkepzett vagy es alapveto ertelmezesi, fogalmazasi, es nyelvi problemaid vannak, mindekozben engem fikazol erveles kapcsan. jo neked a homalyban, hidd hogy nalad a bolcsek kove, en aztan nem baszom el rad tobb idom, amikor annyira hulye vagy, hogy a magyar orvoskepzes vilagszintu kapcsan se latod azt az egyszeru tenyt, hogy ha az vilagszintu, akkor az orvosok 95+% szinten az te degeneralt. es meg keveset irok, inkabb 98... de porogj hogy 2% belanak meg sanyinak aszondja hogy pfujj vitamin. majd legkozelebb kerdezd mar meg a gp-det aki valszeg barna lesz, hogy mi a rak az a kreatin, lassuk mennyire lesz kepben :D
    byez ;)
  • Roger6
    #32312
    Ennyi hsz-t én el nem olvasok, ott rohad meg mind.

    Kinek mi a terve az idei évre testépítés terén?
  • mgkp
    #32311
    Szuper reakció, semmire sem reagáltál. Ezek a hiedelmek meg olyanok, hogy a legtöbb fórumon, olyan beszélgetésekben, amiknek a magyar orvoslás a témája, mindig előkerülnek. :D

    Állítottam olyat, hogy nem világszínvonalú a magyar orvosképzés? Nem is volt szó az orvosképzésről. Le is írtam, hogy kik mennek ki külföldre. A keresésben talált 3. cikk is írja, hogy az elismert orvosok többsége menekül innen a faszba. Azt is megmagyarázhatnád, hogy a negatív kritikák többsége és más külföldre kijutott orvosok véleményénél milyen más bizonyítékot akarsz még. Tudom, a félisteni logikád alapján, a labdarúgó-edzőink is a legjobbak, és a szar sem büdös.

    Azt meg jó lett volna leírni, ha ezekre a dolgokra gondolsz a kórházakban. Tudom, hogy az orvosi fehérje és a tápkieg fehérje között semmi különbség nincs, de nekem baromira nem az jött le, hogy az orvosi fehérjére gondolsz. Amúgy, akkor még nagyobb elmebetegség az orvosok részéről, hogy mi a fasz bajuk van a tápkiegekkel. Igen, ez is biztos csak hiedelem, tudom, azért van tele a bodybuilder, shopbuilder és ez a fórum is olyan történetekkel, hogy milyen faszságot beszélt nekik az orvos a tápkiegekről. Hiedelem, semmi más!

    Amúgy szerinted a sértegetéseid engem meghatnak? Nem talán bedurciztál?

    De biztos az is véletlen, hogy interneten beteg kérdez, orvos-válaszolnál ilyet ír az orvos, hogy: "Arra figyeljen, hogy a fehérjeporok ne tartalmazzanak kreatint és taurint, mivel ezek már károsíthatják a szervezetét." Ezek mind hiedelmek!
  • oliwwer
    #32310
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Korházak, idősek otthona teli van vele.


  • csuszi
    #32309
    en lezartam a veled valo vitat, hiedelmekkel nem vitatkozom.

    https://www.google.co.uk/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&es_th=1&ie=UTF-8#q=magyar%20orvosk%C3%A9pz%C3%A9s%20szinvonala&es_th=1

    jo olvasgatast

    (igen retardalt, minden korhazban ott az orvosi feherje, a roboralo szerek, az osszetett ch es meg doppinglistas szer is van. latom kepben vagy...)
  • mgkp
    #32308
    Ez is aztán hatalmas érvelés, hogy hazajövök majd a magyar orvoshoz, mert a UK-ban ez meg az lesz. Voltam már angol háziorvosnál, kórházi orvosnál is. Egyedül a várakozási idő volt sok, amúgy teljesen meg voltam elégedve. Teljesen kivizsgáltak, elláttak, mindenre odafigyeltek, levelet küldtek, stb. Nem fizettem semmit.

    Még mindig nem érted meg, hogy ha a te haverjaid is hazajönnek, akkor feltételezem, hogy egy ISMERŐS orvoshoz jönnek haza vagy FIZETNEK. Kurvára nem egyenrangú így összehasonlítani a két dolgot.

    Egy eldöntendő kérdésre, amire NINCSEN tudományos bizonyíték csak így lehet érvelni. Tapasztalatok alapján és más olyan orvosok közleményei alapján, akik benne voltak a rendszerben itt és ott is, és össze tudják hasonlítani a két rendszert. Nincs más. Elmondtam, nem kell máshogy érvelni sem a magyar labdarúgó-edzők kapcsán sem. Figyelj, most, akkor érvelek, ahogy te azzal a fergeteges agyaddal: Én is voltam már konferenciákon, ahol magyar labdarúgó-edzők vizsgáztak hétvégente és újítják meg a diplomájukat. Attól még a legtöbbje egy tróger, alulképzett, esetleg csókos fasz. Tudjuk, kész, pont. Ez látszik, ez a tapasztalat, ez a külföldi edzők véleménye (olyanoké, akik itt dolgoztak). Szerintem ez is csak egy szokásos mesemonda. :DD A magyar labdarúgó-edzők világklasszisok, nincs itt semmi gond!

    Milyen minden kórházban ott a fehérje és az összetett szénhidrát? :DDDDDD Ne röhögtess kérlek.
  • Tyler1
    #32307
    Akik azt hiszik Lazar Angelov formája kémia nélkül elérhetetlen -> mennyivel másképp néz ki, ha már "kicsit" fedve van. Nos, kell-e szteroid a középső kép formájához? Nope. Kell-e szteroid a diétához? Nope.

  • csuszi
    #32306
    szerintem korbe korbe jarunk. leirtam en hogyan ervelek egy eldontendo kerdesben, az angol peldan keresztul. ha annyibol nem fogod, hat nem fogod.
    akkor fogod belatni hogy igazam van, amikor zsinorban 3szori szopas utan a kedves uk orvost otthagyod a faszba es hazajossz a tusko magyarhoz. en nem leszek ott amikor ez lekoppan, te igen.
    amugy folyamatosan mast sem csinalsz, csak nyomod a legtobb orvos ezt mondja, legtobb orvos azt mondja dumat. ez nem erveles, ez halmozas, raadasul a szokasos mendemonda jelleggel. folytathatod estig, majd reagalok ha iranyt valtasz.
    ui.: tapkieget satanitsa dolognak tartjak az orvosok, oszt MINDEN KORHAZBAN ott a feherje meg az osszetett szenhidrat te nagyon hulye...tudom, karacsonyi disz.
  • mgkp
    #32305
    Hivatástudatból nem megy ki, hát persze. A magyar egészségügy az állami kórházakban egy szar. Tudod miért? Mert a fiatalabb, jó orvosok külföldre mennek, az idősebb jó orvosok, akik már letettek valamit az asztalra és vannak elég jók a magánklinikáknak, azok magándokinak mennek és hetente mondjuk egyszer vannak állami kórházakban. Ergo az állami kórházakban maradnak főként az igazi alulképzett orvosok. Ezek nem mennek ki külföldre. Nem hivatástudatból, hanem mert nem tud nyelvet, alulképzett, esetleg csókos fasz. Megint elmondom, hogy ÁLTALÁNOSSÁGBAN beszélek. Tudom és elhiszem neked, hogy vannak még jó magyar orvosok, akik hivatástudatból nem mennek ki. De ez nem a többség.

    Te mesemondáknak és városi legendáknak tartod az irdatlan mennyiségű tapasztalatot és más külföldre kiment ORVOSOK véleményét a magyar egészségügyről. Jól van, tedd ezt, nem tudok mit csinálni. Azt se fogod fel, hogy az első "én verzióm" valóban az igen vagy nem kérdésre ad választ. Anekdotikusan, igen, mert csak ez van. Még egyszer mondom, nincsenek tanulmányok ezzel kapcsolatban. A második, "hogyan kéne csinálni" állításod meg megint arra ad választ, hogy miért. Még mindig nehezedre esik megérteni, hogy arra kerestük a választ, hogy igen vagy nem és a birtokunkban lévő bizonyítékokat használjuk fel erre kérdésre? Erre pedig a BIRTOKUNKBAN lévő bizonyítékokból a tapasztalatok és más orvosok véleménye a legjobb. Senkit nem érdekel a magyarázata annak, hogy miért szar az angol vagy a magyar egészségügy.

    "nem baratom, hanem arra, hogy rengetegszer talalkoztam faterral KONFERENCIAN, ahol ott vizsgazott biztos a maroknyi kisebbseg az eloadasok utan, par szaz orvos, hetvegente..." Rendkívül intelligens vagy. Ezt nekem, honnan kellett volna tudnom mielőtt leírtad? Szerinted olvasni tudok az agyadban? Azt írtad, hogy látod a családban, erre alapoztam, mert ezt ÍRTAD előtte. Amúgy meg teljesen mindegy, mert lehet, hogy ez megtörténik de kurvára nem ez látszik. Nem kell arra se 2000 oldalt érvelnem, hogy a magyar labdarúgó-edzők nagy része egy alulképzett és tróger netán csókos, mert mindenki tudja, hogy azok, bármennyire is sokat mennek külföldre tanulmányutakra, konferenciákra. Ez látszik mindenhol, ez a legtöbb ember tapasztalata. EGYÉRTELMŰ.

    Nekem az ortopédián van tapasztalatom és elég nehéz a félrediagnosztizálást, gyógytorna nem javaslását, minden kis szarra műtét javaslását megmagyarázni. Továbbá azt, hogy a táplálékkiegészítőket a legtöbb orvos kibaszott sátánista készítményeknek tartja és faszságokat beszél róla. Ez aztán mind arról tanúskodik, hogy a legtöbb állami kórházban dolgozó orvos és állami háziorvos bújja az internetet és szaklapokat olvasgat. Tök mindegy, ha nem ez a szakterülete, de mikor már mindenhol látni lehet őket, akkor azt nehezen lehet megmagyarázni azzal, hogy ez biztos elkerüli a figyelmüket. (Érdekes viszont, hogy egy nyugaton levő átlag idős orvosnak nem kerüli el a figyelmét.) Ha meg nem ismeri, akkor ne pofázzon bele. Megjegyzem abban biztos vagyok, hogy egy angol orvos javasol tápkieget, javasol gyógytornát és nem a kibaszott műtét mindenre egyből a válasz.

    A haverjaid hazajönnek. Megértem, biztos mennek az ismerős orvoshoz vagy magándokihoz. De most arról van szó, hogyha nem ismered a kibaszott orvost és nem fizetsz neki, akkor vajon átlagban melyik az értelmesebb, hozzáértőbb, emberibb. Az angol vagy magyar ÁLLAMI kórházban dolgozó orvos közül.
  • csuszi
    #32304
    varj, hadd segitsek, mert latom nem boldogulsz :)
    allitok: az "angol" orvos, az angol egeszsegugy, kurva szar. kedves, de szar :) ha egymas utan 3szor elmesz betegen uk orvoshoz, garantalom, hogy 4jere hazalatogatsz a bunko magyarhoz.
    te verziod:
    ez amugy igaz mind. unokatesom, londoni. ertsd, ott szuletett, ott el, ott tanult, stb igazi angol. ha beteg, mo.ra jon, es fizet a bunko magyar orvosoknak, semmint a kedves de ingyenes londonit hasznalja. mert fosok. felrekezelnek es/vagy nem cisnalnak semmit. el kinn cirka 10 haverom kinn. AZ OSSZES ha teheti, hazajon. ugyanezen okokbol. - ez egy anekdotikus erveles.

    en verziom az allitasra, ahogy kene csinalni.
    az angol egeszsegugy orvoshiannyal kuzd. ezert az elmult evtizedekben olyan orvosi okleveleket is elfogadnak csont nelkul, amivel regen lodoktronak se mehetett volna el, del amerika, afrika, paki, india, azsia bugyrai stb. honositasi eljaras egyszerusitese. no name egyetemek elfogadasa stb. MAGYARORSZAGON nem engednek meg ezeknek az orvosoknak a praktizalasat, biztos mert tul kedvesek. meg a nyelvtudas szintet is elengedtek, max adnak neki tolmacsot :D fo a kommunikacio az orvos beteg kozott mi? eredmeny, alacsonyabb szintu szolgaltatas, gyengebb kepessegu orvosok, ha egyaltalan ORVOS.
    masik. konnyen felelossegre lehet vonni az orvost barmilyen mellekhatasert, a gyogyszertar harit, az orvos szop. inkabb nem csinal semmit. bemesz a megfazassal, bakterialis felulfertozessel, egy magyar siman radbombaz egy szeles spektrumu antibiotikumot, az angol meg ad paracetamolt, es majd elmulikkal hazakuld. ez tulajdnokeppen minden betegsegre igaz, akkut panaszig inkabb nem csinalnak semmit, mert FOSNAK.

    na hat igy kene...
  • csuszi
    #32303
    "Nem elfogadott érvelési technika? Ezen most kurvára röhögök." rohoghetsz, attol meg igy van.
    "kimehetnének külföldre 3 milláért. Kurvára nem, mert ez NEM történik meg. Ezzel vitatkozhatsz akármeddig."
    ki mondta hogy nmegtortenik? ne add mar az analfabetat, amikor 100szor leirtam, hofgy nem mennek ki, hivatastudatbol. nem azert nem mennek ki, mert nem tehetnek meg, hanem mert vannak olyan hulyek, hogy az ilyen faszokat, hogy a hihetetlen megbecsules kozepette maradnak a rendszer eletben tartasa miatt.
    "Pedig sok orvos megy ki külföldre és mégsem találsz (legalábbis elég nehezen) bunkó orvost köztük." es meg minidg nem sikerul felfogni, hogy mert ott tobbet keres, jobbak a korulmenyei, nem stresszel, kevesebb betege van, tobb megbecsules. de tudom, az udvarias az akkor is udvarias, ha eppen 80-100orazik 150 rugoert :D
    "Hiába vitatkozunk amúgy, mert csak mondatokat ragadsz ki. Nem reagáltál semmire, ami az állításaidat megcáfolta" eloszor is te allitasz, nem en. masodszor ha nem latod az erveimet, analfabeta vagy.
    " Ezt arra alapozod, hogy látod a családodban." nem baratom, hanem arra, hogy rengetegszer talalkoztam faterral KONFERENCIAN, ahol ott vizsgazott biztos a maroknyi kisebbseg az eloadasok utan, par szaz orvos, hetvegente...
    "Tényleg mit akarsz még?" toled? semmit. el vagy tevedve, ha azt hiszed a magyar egeszsegugy szar. faradj be egy paracetamol angol orvoshoz es orulj. a magyar orvoskepzes vilagszinten benne van a top 20ban. bunkok? turelmetlenek? sokszor igen. EGY SZOVAL NEM MONDTAM, HOGY NEM. de jo orvosok, es 1000szer tobb megbecsulest kellene kapniuk, es legalabb ha mar itt szopjak a faszt, nem kene ilyen kretenul hozzaallni. bar ukbol konnyebb osztani az eszt. hataratkelo tele van kedves, aranyos, kepzett angol orvos tortenettel :D lehet hozzajuk menni, igaz a magyar lehet paraszt, de legalabb nem zavar haza vetelessel, meg nem paracetamolt ad gerincserulesre, vagy allergiara. nice one.
  • mgkp
    #32302
    Tudománytalanul keressük a választ igen, egy eldöntendő kérdésre. Azért mert nincsen tudományos bizonyíték erre. Mint, ahogy írtam sajnos még senki nem végzett tanulmányokat ezzel kapcsolatban. Az igen válaszra pedig ezek a tudománytalan bizonyítékok igen nagy többségben vannak. Bár elég meredek a tapasztalatokat tudománytalannak nevezni. Javaslom nézz meg pár pszichológiai témakörben készült tanulmányt.
    Nem elfogadott érvelési technika? Ezen most kurvára röhögök. Mit akarsz, még egyszer megkérdem? Egy eldöntendő kérdésre keressük a választ és, mivel NINCS tudományos bizonyíték így a tapasztalatok, más orvosok beszámolóira kell hagyatkoznunk. Bármennyire is szeretnéd ez nem a pozitív irányba billeg.

    Rendben. Tegyük fel, hogy nem basszák ki. Akkor meg az az érvelésed nem helytálló, hogy ezek az orvosok kimehetnének külföldre 3 milláért. Kurvára nem, mert ez NEM történik meg. Ezzel vitatkozhatsz akármeddig. Kibaszott nagy szakadék van egy átlag magyar állami kórházban dolgozó orvos és egy átlag angol állami kórházban dolgozó orvos intelligenciájában átlagban.Pedig sok orvos megy ki külföldre és mégsem találsz (legalábbis elég nehezen) bunkó orvost köztük. Tehát igen nagy a valószínűsége, hogy a fiatalabb, motivált, megfelelő tudással és intelligenciával rendelkező orvos megy csak ki külföldre. Ezt az indexes cikk alá is támasztja.

    Azt is elmagyarázom, hogy az intelligenciáról beszéltem. Az intelligencia nem egyenes arányos a fizetéssel. De nyugodtan linkelhetsz nekem bizonyítékokat, ami ezt netalántán cáfolja. Nem arról beszéltem, hogy kibaszott udvariasnak kell lennie vagy nyalja az ember seggét. Hanem azt, hogy ne legyen egy tajparaszt.

    Hiába vitatkozunk amúgy, mert csak mondatokat ragadsz ki. Nem reagáltál semmire, ami az állításaidat megcáfolta.
    Szerinted az orvosok mindig képezik magukat. Ezt arra alapozod, hogy látod a családodban. És még az én érvelésem nem elfogadott? :D
    A tapasztalatok alapján a nagy része kurvára nem képezi magát. Ezt még azok a külföldre távozó orvosok is mondják, akik jobban benne vannak az egészben mint mi. Tényleg mit akarsz még? Minden egyes esetet tudományos feltételek mellett jegyezzük fel neked, készítsünk róla egy tanulmányt és publikáljuk, hogy elfogadd, hogy ez így van?
  • csuszi
    #32301
    ahogy tanitanak filozofiat is, akkor az is a szakma resze?
    ne menjunk mar le dedoba, meg szorszalhasogatasba, ha nem vagy hulye tudod hogy arra irtam, hogy szakmai hiba eseten lapatra teszik a joistent is 2 sec alatt, de rossz modor eseten nem.
  • Darth Sith
    #32300
    btw a modor igenis a szakma része, tanítanak külön tárgyban olyat, hogy, hogyan kell a páciensekkel beszélni, különböző híreket közölni stb..
  • Darth Sith
    #32299
    a modor csak egy része a dolognak. azzal még kisebb bajom lenne ha bunkó, mint azzal, hogy majdnem mindegyik orvos megpróbálta nekem elmagyarázni, hogy a multivitamin káros és a fehérjétől meg májleállásom lesz meg rákos leszek. Kis túlzással beszélhet akárhogy, ha érti a dolgát és nem beszél baromságot. De amíg a tapló stílus az ilyen kommentekkel párosul, addig ez nem az igazi. És én elhiszem, sőt tudom, hogy kivállóan műtenek és rengeteg dologhoz értenek, ez nem is vita kérdés. Ellenben ahogy a korábbi NFL-es példánál is rávilágítottam, olyan dolgokat is próbálnak megszakérteni, amiről fogalmuk sincs. És ha ehhez párosul még a bunkó stílus is, az bicskanyitogató. Mert ha bunkó de ért hozzá, elnézzük. Ha kedves, de hülyeséget beszél kevésbé jó. De amikor a kettő együtt megy, az fáj, és a többiek is szerintem erről a verióról beszélnek, nem általánosságban az orvosok szakmai tudását vonják kétségbe, hanem azt, hogy bizonyos területhez, mint pl a táplálkozás, rohadtul nem értenek, de megszakértik.
  • csuszi
    #32298
    nezzuk mar vissza a hozzaszolasaimat, akarmilyen wannabe nick vagyok csak az elmult napbol, hol irtam hogy az orvosok bunkok vagy nem, meg hogy en mirol irkaltam... mondjuk kezdonek az elso hozzaszolasom.

    rendben higgyetek, hogy az orvosok fogyoeszkozok, mint egy tanar vagy akar egy jogasz es kirugjak ha paraszt.. es mondom ezt ugy, hogy nem vagyok elitista fasz, NEM ER TOBBET EGY ORVOS se a masik embernel. csak a szakmaja hianycikk. eleg nehezen valnak meg egytol is NEM SZAKMAI ALAPON. szakmai alap az mas, akkor repul 2 sec alatt. de a modor az nem a szakmai alap resze.
  • Darth Sith
    #32297
    "elfelejtettem az elobbinel irni: ha paraszt veled az orvos, itthon kocc ugyanugy bepanaszolhatod a betegjogi kepviselonel mint kulfoldon. "
    főleg az usákiai rendszert ismerem, ha nem is minden államban, de több helyen láttam, hogy minden kórháznak van online elérhető rating oldala, ahol a beteg/kezelési számod alapján bejelentkezve, nem csak, hogy pontozhatod több paraméter szerint hanem kifejezetten ajánlott. Ha az orvos jó pontokat kap, kb mint oviban a piros pont, akkor kerülhet magasabb pozícióba, több bónuszt kap, több szabadságot. Ha lepontozzák először kisebb büntik, majd elbocsájtás. Én is szerettem House MD. -t, de a valóságban ez nem működik.
  • Darth Sith
    #32296
    "masodik bekezdes. hat ha te ezt nem erted, nem tudlak kozelebb vinni az igazsaghoz. az aki kevesebbet keres, aki jobban terhelt, stresszesebb, rosszabbak a korulmenyei, azok egyszeruen kevesbe lesznek udvariasak es nyaljak az ember segget."
    még mindig nem érted. Nem az volt a kérdés, hogy MIÉRT viselkednek úgy ahogy, hanem, hogy úgy viselkednek-e vagy sem. Parasztok-e a betegekkel és olvasnak e újabb kutatásokat és képezik-e magukat? Erre a válasz az, hogy igen, parasztok és nem képzeik magukat megfelelően.

    Az egy tök más dolog, hogy ennek főleg az az oka amit leírsz, hogy alul fizetettek és túlterheltek. De ez nem volt a kérdés része.
  • csuszi
    #32295
    akkor elmagyarazom.
    bela olte meg a sanyit? ezt csak ugy lehet megallapitani, hogy keresed a valaszt az igenre vagy a nemre, vagy keresed a korulmenyekben a lehetoseget? pl nem volt oka. de nem kell kiragadnod egy ervelesi techinkat, azt irtam, hogy egy eldontendo valaszra is lehet tudomanyosan, globalisan keresni a valaszt, nem csak TUDOMANYTALANUL tapasztalati uton. ha ezzek vitatkozol, tudomanyos ervelessel vitatkozol. egyszeruen nonszensz amit irsz. ez nem elfogadott ervelesi technika. tok 8 hogy igen nem a valasz vagy egy 2000 oldalas essze.

    masodik bekezdes. hat ha te ezt nem erted, nem tudlak kozelebb vinni az igazsaghoz. az aki kevesebbet keres, aki jobban terhelt, stresszesebb, rosszabbak a korulmenyei, azok egyszeruen kevesbe lesznek udvariasak es nyaljak az ember segget.
    a tobb beteg pedig igenis magyarazat a hozza ne,m ertesre, vagyis egy laikus azt hiszi az hozza nem ertes, kozben csak romlik a tulfeszites miatt a szolgaltatas szinvonala, novekszik a hiba eselye, szarabb az egesz.

    nem basszak ki kulfoldon se. te hajtod a magadet, meg en is. orulnek hogy 1 orvossal tobb. nem latod at milyen ritka, nehezen kepezheto hianyszakmarol van szo, ami nem mo.on hianycikk, nem europaban, hanem vilagszinten. de ezt ejthetjuk is a tovabbiakban, te allitod hogy kibasszak. nem pincerno. nehezen potolhato. hagyjuk... :)

    elfelejtettem az elobbinel irni: ha paraszt veled az orvos, itthon kocc ugyanugy bepanaszolhatod a betegjogi kepviselonel mint kulfoldon.
  • mgkp
    #32294
    Te miről beszélsz, komolyan? Mi az, hogy nincs ok? Nem érted, hogy nem volt érdekes a motiváció, elméletek stb.? Ezek mind arra adnak választ, hogy miért azok. Nem ez volt a vita témája. A vita témája az volt, hogy parasztok illetve hozzá nem értőek-e az állami kórházakban lévő orvosok nagy része, olvasnak-e szakirodalmat stb. A válasz pedig az összegyűjthető bizonyítékok alapján igen és nem. Megkérdezem még egyszer. Milyen bizonyítékokat akarsz a tapasztalatok, élmények, más orvosok beszámolóin kívül?

    Nekem aztán nehezen magyarázod be azt, hogy egy igazi bunkó paraszt majd a pénz hatására megváltozik, meg, hogy kevesebb a betege. Az intelligencia egyenesen arányos a fizetéssel? Magyarázd el kérlek. Ezen logika alapján minden magyar orvosnak és nővérnek bunkónak kellene lennie viszont szerencsére vannak kivételek, akik kihajtják a belüket és baromi tisztelettudóak, megértőek és kedvesek. Csak, hogy világos legyek, ha már nem voltam az: Nem a morcosságról beszélek, hanem az igazi bunkó faszról. Mondjuk az egy más téma, hogy egy tuskó nem fog kimenni külföldre. A kevesebb fizetés és több beteg nem magyarázat a bunkóságra és a hozzá nem értésre. Vagyis az, csak egy kurva szar.

    Akkor keresel jobban, akkor becsülnek meg jobban, ha értékelhetően végzed a munkádat. Egy olyan orvos, aki ezt nem teszi meg és pluszban egy paraszt az nem megy ki külföldre. A másik lehetőség az, hogy kimegy de emiatt valóban kibasszák. Mert ilyennel aztán tényleg nem találkozni itt és az itteni beszámolók se erről tanúskodnak.
    Utoljára szerkesztette: mgkp, 2015.01.24. 22:16:38
  • csuszi
    #32293
    ok okozati osszefugges nem csak arra lehet jo, hogy megallapitsd hogy mi az oka, hanem hogy pl ha nincs ok, akkor a valasz nemleges stb. motivaciok, elmeletek stb. ezt kene nezegetni, nem azt, hogy mit mondott a szomszedasszony, vagy nekem volt tapasztalatom bunko orvossal vagy nem.

    "Amúgy valóban nem bunkók, de szerinted ez miért van?"
    csodalkozom hogy eszedbe se jut, hogy
    1. valamivel tobbet keresnek
    2. valamivel kevesebb beteg jut rajuk.
    3. valamivel jobban megbecsulik oket (nem anyagilag ertem).
    4. jobb a munkakornyezet, ertsd felszereles, gyogyszerek stb.

    biztos is a retorzio, meg intelligencia...
  • mgkp
    #32292
    Milyen ok-okozati összefüggéseket? Nem arra keressük a választ, hogy miért bunkó és hozzá nem értő a magyar orvostársadalom nagy része az állami kórházakban, hanem arra keressük a választ, hogy igen vagy nem. Erre a válasz pedig igen, ahogy a rengeteg tapasztalat és más külföldre távozó orvosok élménye és leírása ezt megerősíti. Komolyan, a cikkben leírtak a magyar viszonyokról kinek volt meglepetés?

    Én is külföldön, UK-ban élek. Nem azt mondtam, hogyha morcos, akkor egyből kibasszák, de hogyha úgy szól egy beteghez az orvos minden indoklás nélkül, ahogy Magyarországon hozzám már szóltak és a beteg ezt jelenti, akkor biztos, hogy kivizsgálják. Valóban túloztam, ezt leírom. Amúgy valóban nem bunkók, de szerinted ez miért van? Egyrészt vagy azért mert a külföldre távozó orvosok intelligensek vagy pedig azért mert retorzió lesz, ha egy paraszt a beteggel. Esetleg a kettő keveréke is elképzelhető.
    Utoljára szerkesztette: mgkp, 2015.01.24. 21:42:12
  • csuszi
    #32291
    hogyne lehetne mashogy ervelni, logikat kell keresni es ok okozati osszefuggeseket stb.
    tisztazzuk, sem apam, sem mas csaladtagom nem jatszik kozre ebben a beszelgetesben, nincs szukseguk a vedelmemre, plusz en sem erzem ugy, hogy ha tamadjak az orvosokat, akkor oket tamadnak. egyszeruen fel sem merul ez bennem.

    nem, nem basszak, en kulfoldon elek, eleg jomodu orszagban, ahol az egeszsegugy a magyar alatt van. az orvosok pedig igenis lehetnek bunkok, mas kerdes, hogy nem azok. olyan akkut orvoshiany van MINDENHOL hogy hidd el kerlek, eleg nehezn basszak ki barmelyiket, akkor is szakmai alapon, nem udvariassagi korok menten. egyszeruen nonszensz, hogy azt hiszed kirugnak egy orvost azert, mert rancos a modora. lofaszt... ha nem kompetens, akkor is sokadik kor utan.
  • mgkp
    #32290
    Hogy lehetne máshogy, akkor érvelni ha nem anekdotikusan? Sajnos nem tudok az orvosok hozzáérthetőségéről és viselkedéséről való tudományos tanulmányokra hivatkozni. Így marad a tapasztalat és mások tapasztalata. Ezek a tapasztalatok és élmények nagy része viszont távolról sem a jóhoz közelít. Városi legendáknak meg mesemondának nevezni meg különösen vicces.

    Azt is elhisszük, hogy édesapád nagyon jó orvos, de az állami kórházakban dolgozók nagy része a tapasztalatok (rengeteg) alapján NEM az.

    Amúgy hidd el, kibasszák mint a szart. Nyugaton ez a mentalitás. Az orvosnak nem lehet egy kurva rossz szava sem a beteghez. Főleg nem minden indok nélkül. Másrészt meg, aki külföldre megy, azok azok az orvosok, akik értenek a szakmájukhoz rendesen, motiváltak és kellően intelligensek, ahhoz, hogy normálisan kommunikáljanak.

    Itt van egy indexes cikk erről és nem úgy tűnik, hogy a bunkó, nem hozzáértő orvosok mennek ki külföldre: http://index.hu/kulfold/2014/07/22/orvosok_kivandorlas_kulfold/

    Másrészről nem is téged igazol: "Az öreg professzorok nagy része nem is olvas nemzetközi irodalmat, angolul nem is tud rendesen, ha egy nemzetközi vizsgálat eredményeit mutattam, a reakció számtalanszor az volt, hogy mi nem így szoktuk."

    "Befolyásos szülők tehetségtelen gyerekei is hamar vezetők lesznek, még ha egy beteget nem is tudnak rendesen kigyógyszerezni.

    – idézte fel magyarországi emlékeit Norvégiából. Név nélkül egy másik orvos azt is hozzátette, hogy itthon nem tartja elég élesnek a versenyt: „Nyugaton kicsit nagyobb a munkatempó, nem szeretik a bénákat, otthon az is bennmarad, aki rosszul dolgozik, és szívja a vérét azoknak, akik normálisan dolgoznak.”

    Utoljára szerkesztette: mgkp, 2015.01.24. 21:11:18
  • csuszi
    #32289
    2. amen.
    3. kepzelegsz.

    bunkosag: nem neked irom: kurva anyad te mocskos geci, hogy basznad teherbe a 12 eves lanyod.
    masik: ahogy en irok. ezek szerint ez kajak ugyanaz. erdekes logika :) hat akkor elarulom, van ugynevezett arnyalat. es ebben sajna en csak max szabadosszaju vagyok, ha esetleg mar hallottad a kifejezest, vagy ha ezt nem, akkor ezt: a karomkodas a magyar nyelv malterja.
    sarga kapszulas agymenes. sajat szememmel lattam, hogy egy csaj az anyjaval kapcsolatban kerdezett egy teljesen normalisat, az meg elkezdte oltani mert eppen olyanja volt. vedjed, en aztan kurvara leszarom, tolem felesegul is veheted.

    nem arra gondoltam, hogy husz evre nezzel vissza te eszetlen, hanem csak a mostani irasom, vagyok olyan kovetkezetes, hogy mindig ugyanugy irok. a wannabet megtarthatod magadnak. a nickezest is, mivel en mar innen nem egy emberrel talalkoztam, sot beszelgettem rendszeresen. de ha neked ez jo, tolem legyek wannabe. pokhendinek nezz utana. bunko vagyok, nem pokhendi.

    azert nem megy eszkombajn, mert van hivatastudata, korbenez a korhazban es latja hogy az egesz 2 mm-re van az osszeomlastol. 15-20 beteg kene jusson MAXIMUM egy orvosra, speciel az en apam neha 70 beteget lat el. 45 eve, es kozben meg a geci nem is megy el az orszagbol, hat ki latott mar ilyet? :D

    remenytelenul sutyerak vagy, kiderul a fergezesbol, de nem veszunk ossze ezen, hisz csak egy wannabe nick vagyok :)
  • csuszi
    #32288
    1. ugorj neki ennek: anekdotikus ervelesek
    2. tudod mikor basznak oket ki, amikor az EGESZ VILAGON orvoshiany van. istenkem, te se nagyon nezel szet a vilagban mi? nemetorszagban tulkepp leszopjak a doktort csak ne menjen at a skandinavokhoz, vagy usaba. ugyanez uk meg a tobbi. :) szerinted egy fostos magyar 1000dollaros fizetes a visszatarto ero? veletlen se a hivatastudat.
  • Darth Sith
    #32287
    "2. te ezt hiszed, en latom a csaladban, mennyit tanulnak 60 evesen is az orvosok. leszarom a hiedelmeid."
    én is látom, és kurvára nem az történik amit te állítasz. én meg téged szarlak le.

    "3. nem azt mondtam, hogy gyogytornasz te eszetlen, azt mondtam, hogy tisztaban van az izmok mukodesevel, es ELKULD gyogytornaszhoz"
    jah, persze. első két megoldás X és Y operáció, majd miután kurvára tiltakozol, akkor mondja, hogy akkor esetleg C opcióként mehetsz gyógytornászhoz, aki 1 hónap tornával rendbe rakja tökéletesre azt, amit ő már kapásból trancsírozott volna.

    "bunkosag. en bunkon, karomkodva irok es beszelek. csak eppen nem oltok le senkit mert hulye, vagy kover, vagy szoke"
    a bunkó az bunkó. ellenben ő sem mindenkit random alapon, hanem ha idiótát kérdeznek, vagy olyasmit ami vagy benne van a FAQ-ban mert 752xer már megkérdezték, netán 1 kereséssel meglehetett volna találni a korábbi kérdések között, VAGY a sárga kapszulában le van írva. De az idióták ebből a három opcióból egyiket sem próbálják meg, még ahhoz is lusták, de bepipálják persze olvasás nélkül, hogy elolvasták. Az ilyen férgekkel megértem, hogy nem akar foglalkozni. Viszont innen nézve, akkor te is ugyanakkora tuskó vagy a te logikád szerint.

    "disztingvalas. nem anyazok. nem szidom masok rokonait. majd vesd egyszer ossze az en buzi geci fasz bunko szar stb irasaimat az ovevel"
    veti a tököm, van ennél sokkal jobb dolgom is, mint egy bunkózó, pökhendi wannabe nick-el vitatkozzak és régi irományait olvasgassam.

    "kivanom nektek, hogy egyszer csak a szoci, komcsi, dagadt, kepzetlen orvosok ugy dontsenek, hogy akkor basszatok meg, nem dolgozok tovabb 150 meg 200 rugoert nektek faszok, elhuzunk kulfoldre havi 3millaert, oszt lenne nagy obegatas. "
    voltam is már nálunk, magán rendelés lett belőle, mert szarra sem volt elég. sokszor volt dolgom dokikkal, és eddig 2xer nem lehetett rá panaszom, egyszer magánrendelésen valag pénzért illetve egy fiatal rezidens még éppen nem dokinővel. az összes többi tapló volt. és értem én, hogy kevés pénzért sok munka mellett ne legyen lelkes, de ha ennyire szar, akkor menjen külföldre. nyugatra az összes országban tártkarokkal várják őket 20xoros fizetésért fele ennyi munka mellett. Ha pedig mégsem megy, akkor nem kell pofákat vágni.
  • mgkp
    #32286
    "kisebbsegi komplexusbol fakado varosi legendak es anekdotikus ervelesekkel tarkitott mesemonda ami az orvosok basztatasa cimen megy."

    Hát persze. Minden kritika csak kisebbségi komplexusból fakadhat, ez az igen nagy számú negatív kritika biztos nem a betegek tapasztalata alapján történik.
    Csakhogy példákat említsek: Ismerősömet igen komoly ortopédiai problémával diagnosztizálták félre. Volt vagy 4 különböző orvosnál (más városokban), mind a 4 más szarságot mondott, de egyikőjük szerint se volt meg ez a probléma. Megelégelte, elment magándokihoz, egyből kiderült, hogy mi a baja. Ez az ortopédiai probléma amúgy egy szimpla fizikai vizsgálattal megállapítható szinte teljesen biztosra. Másik ismerősömnek bokaszalagja volt meghúzodva és lábközépcsont törés. Állami kórházban lévő orvosok szerint nem kell gyógytorna.
    Velem (és megannyi ismerősömnek is van ilyen tapasztalata) is hány orvos beszélt már úgy, mint egy utolsó paraszttal, mindenféle indoklás nélkül. De kérdezz csak meg másokat nyugodtan, valószínűleg nem a pozitív vélemények lesznek többségben a magyar orvosokkal szemben (persze azt ne számoljuk bele, mikor ismered az orvost meg puszipajtások vagytok vagy esetleg magánrendelésre mész).
    Ezek az orvosok amúgy tudod mikor mennének ki külföldre 3 milláért. Ezen most kurvára röhögök. Ha egy rossz szót szólnak a beteghez úgy basszák ki őket, hogy a lábuk nem éri a földet hazáig.
    Utoljára szerkesztette: mgkp, 2015.01.24. 20:14:03
  • veszelka
    #32285
    egyetértek veled mindenben.

    az, hogy az orvostanhallgató haverod nem tudott válaszolni egy kérdésedre----->"a hülye az az ember, aki nem ismer egy kifejezést, amit 10 perccel ezelőtt hallottam."
    én is mérnök hallgató vagyok, mégse tudnék megtervezni egy processzort. vagy egy hidat. de szar mérnök vagyok. ja várj, van ezerféle....

    nem hal bele senki a vitamin túladagolásba azonnal, tehát nincs probléma? "fúúú gecc elszívtam tegnap egy szál cigit, nem haltam meg, tehát nem is káros lóóól XD" sose viszketett nektek még niacintól a bőrötök? gondolom a bőrpíron keresztül hagyja el a gyengeség a testetek :D
  • csuszi
    #32284
    1. nincs mit rajta ragozni, nem ertunk egyet. az ember tudhat arrol, es pofazhat arrol, amiben nem jo. nem a vilag legjobb focistaja a vilag legjobb edzoje, valszeg a top 100 edzobol 90 lofaszjoska, es ez igaz az edzok 90%ra. bunnyt soha a budos eletben nem fedtem meg, de ezen logika menten O IS HITELTELEN, mert egy telibeszart buvarruha format hoz evente, azzal a kikacsintassal, hogy ha akarna megcsinalna.
    2. te ezt hiszed, en latom a csaladban, mennyit tanulnak 60 evesen is az orvosok. leszarom a hiedelmeid.
    3. nem azt mondtam, hogy gyogytornasz te eszetlen, azt mondtam, hogy tisztaban van az izmok mukodesevel, es ELKULD gyogytornaszhoz. szerinted mi a faszomnak van kulon gyogytornasz, es miert az orvosokkal mujkodnek kozre? sot meg csontkovancshoz vagy masszorhoz is kuldenek. ezek a bunko orvosok.
    bunkosag. en bunkon, karomkodva irok es beszelek. csak eppen nem oltok le senkit mert hulye, vagy kover, vagy szoke. nem abban lelem oromom, hogy orszag vilag elott megalazok x szaz embert mert fasz. nem tehetek rola, hogy keptelen vagy az en bunkosagom megkulonboztetni az ovetol.
    bonusz track. beszeltem mar vele. szemelyesen is. irasban is. nem oltott le. nem oltottam le. evekkel ezelott volt. regen birtam. mar nem. nem igaz hogy korrekt kerdesekre mindig korrekten valaszol, pont a multkor mentem fel sargara kb 3 hete es kapasbol elfogott a hanyinger mert egy buxa tok normalisat kerdezett ez a primko fasz meg gyokerul oltotta.
    disztingvalas. nem anyazok. nem szidom masok rokonait. majd vesd egyszer ossze az en buzi geci fasz bunko szar stb irasaimat az ovevel. nem tehetek rola, hogy nem latod a kulonbseget.
    kisebbsegi komplexusbol fakado varosi legendak es anekdotikus ervelesekkel tarkitott mesemonda ami az orvosok basztatasa cimen megy. probald meg szavankent nezni az elozo mondatot. kivanom nektek, hogy egyszer csak a szoci, komcsi, dagadt, kepzetlen orvosok ugy dontsenek, hogy akkor basszatok meg, nem dolgozok tovabb 150 meg 200 rugoert nektek faszok, elhuzunk kulfoldre havi 3millaert, oszt lenne nagy obegatas.
  • Darth Sith
    #32283
    1. hitelesség. pl. bemész egy hegymászó boltba, és egy 120kgos kövér nő magyarázza neked, hogy már pedig ez a legjobb hegymászó cipő mert.. kurvára nem fog tapasztalatból beszéni, mert életében nem használta, így max másodvéleményt mondhat. dagadt, szar életvitelű orvos nekem ne papoljon egészséges életmódról mert kurvára hiteltelen, pláne ne mozgásról, ha életében nem csinálta.
    2. az, hogy van továbbképzés és a sportot, tápkieget megismerni rohadtul más. Minden szakmánál vannak hasonló továbbképzések, és a 90%-a papír miatt kell, amúgy szarnak bele. Van több orvos ismerős, tőlük tudom. Persze el kell menni, meg publikálni. Aki kicsit is mozog ezekben akárcsak műszakis vonalon, tudja, hogy az egész csak formaság. Akit érdekel az amúgy is foglalkozna vele mert hivatásként csinálja és nem munkaként, a többiek meg úgyis leszarják.
    3. kurvára nem az, egy példa volt. nem véletlenül külön szakma a gyógytornász és az orvos. Az orvos sosem fogja tudni neked megmondani, hogy pl a hátadon a kis-görgeteg izmot vagy a kisujj mozgató izmokat milyen speciális gyakorlattal lehet a legjobban izoláltan terhelni. ez egy külön szakma. ha ezt nem fogadod el és érted meg, akkor nincs miről beszélni, mert te is ugyanolyan begyepesedett vagy, aki azt hiszi azért mert valaki egy szakmát tanult már mindenhez ért. Kb mintha azt mondanád, hogy egy informatikus mindenhez ért a beágyazott rendszerfejlesztéstől a mesterséges intelligencián át az hardvertervezésig, csak azért mert informatikus és valaha volt róla szó előadáson. kurvára nem tudják, és ezt a saját bőrömön tapasztaltam, több orvosnál is. és nem bizonyítékot keresek, hanem tapasztalat. annak meg valljuk be elég kicsit a statisztikai valószínűsége, hogy országszerte én és barátokkal, rokonokkal mindig csak ilyen orvosokba futok bele.

    "plane egy sudri bunko bunny szajabol vicces, aki kamera nelkul a legalazatosabb kis fasz lenne a foorvossa"
    Vicces, hogy te bunkózol. olvasd már vissza, hogy te milyen stílusban írsz. Mellesleg látszik, hogy még életben nem beszéltél vele. Ha nem fasz módon kérdezel fasságot, akkor korrektül, normálisan válaszol. Az idiótákat meg megértem, hogy elküldi az anyjába.
  • csuszi
    #32282
    1. azt felejtsuk mar el, hogy ha kover egy orvos vagy bagozik vagy iszik akkor szar orvos. kibaszottul nem relevans, en sose basztatnam pl bunnyt azert mert dagadt diszno, bezzeg o osztja a dagadt orvosokat. mi a faszom koze van hozza hogy valaki jo e a szakmajaban, hogy alkalmazza e magan a tudasat. szarik bele, szeret enni, szeret bagozni, amugy is az orvos szakma kibaszottul stresszes, idegorlo, 0-24 szopas. mellette altalaban muvelt, intelligens emberek, azok kozott meg tobb az inyenc, hedonista alkat. azert mert dagadt fasz, semmit nem szamit. o is tudja hogy szar neki, de kurvara nem erdekli. oszt ha mesz hozza, neked is elmondja hogy ne bagozz, ne igyal, es nyugodtan teheti ezt ugy, hogy ott log a cigi a szajaban, mert nem azt mondja hogy nezz ram paraszt, utanozz, hanem hogy a tudomanyos felkeszultsege alapjan ezt NEKED nem javasolja. oszt ha tovabb bagozol, te eleted, te dontesed. nem ertem ezt hogy lehet mindig benyalni...
    2. az orvosok egesz eletukben kepezik magukat, sot kotelezo kreditet kell szerezniuk 5 evente, ha nem teszik, pauseba kerul a diplomajuk. a jobbak orvosi szaklapokat jaratnak, interneteznek, bovitik a tudasuk egesz eletukben. az hogy a prekoncepciotokhoz kerestek peldat, es azt erosititek, nem lesz igaz. biztos van olyan orvos 1000 az orszagban, aki fasz hozza, de masik 50ezer aki nem. konnyebb megtalalni azt az ezret tudom, amikor a sajat faszsagunknak keresunk bizonyitekot.
    3. gogytorna. demagogia, ne orvostanhallgatot kerdezz meg esetleg, hanem szakorvost. tudod egymasra epul az a 6+3-4 ev, es a szentem valszeg meg csak az anatomianal jart az elso ket evnel. erdekes engem egyszer nem mutottek meg, pedig volt egesz eletemben terdemmel saccra 4 problemam, vallammal egy komoly. erdekes gyogytornara kuldtek. megint ugyanaz. elobb legyartasz egy prekoncepciot, es aztan keresel hozza peldat. amugy a hallgato baratod az adott evben kibasznak vizsgarol mint macskat szarni, ha nincs tisztaban az izmok mukodesevel. CSAK MEG NEM JAR OTT.

    nekem speciel inkabb azzal van ki a faszom, hogy a magyar egeszsegugyet ez a marokniy oreg, "szocialista" balfasz tartja ossze, havi par kiloert, es meg baszogatjak is oket, plane egy sudri bunko bunny szajabol vicces, aki kamera nelkul a legalazatosabb kis fasz lenne a foorvossal, amikor beviszik a korhazba mert baja van. nem volt regen bajom ezzel a diszfasszal, meg szeminariumra is elmentem, de kurva regen elszakadt a valosagtol es a lo kibaszott 20kmel arrebb levo oldalan van. korberajongjak a 16-20 evesek mint egy fiuzenekart a lanyok, es kurvara fogalmatlanul elszallt mint a gyozelmi zaszlo. mondjuk en pont leszarom, nem olvasom, nem nezem mar egy ideje, de ha veletlen szembejon, hat akkor mindig elfog a hanyinger, mekkora szar lett.
    Utoljára szerkesztette: csuszi, 2015.01.24. 13:27:26
  • Darth Sith
    #32281
    "Ha visszaolvasod, az egész mondandómat arra próbáltam kihegyezni, hogy amivel nem értek egyet, az az, ahogy eladja trágár hangnemében, hogy az orvosok hülyék"
    Bunny ezt dióhéjban mondja, de pl többször beszéltem vele erről személyesen illetve szemináriumokon is beszélt erről részletesebben, ezért nem fejti ki mindig. A lényeg, hogy nem azt állítja, hogy az orvosok nem értenek a dolgokhoz, hanem, hogy azt nem értik meg, hogy bizonyos dolgokhoz nem értenek, de azt is megszakértik, mint mindenki a focit és a politikát. Az itthoni, jelenleg kb 40-50 és afölötti orvosok még a szocializmusban illetve annak végén végezték a tanulmányaikat, amikor az edzőtermi sportok, táplálékkiegészítők itthon még hírből sem voltak kb ismertek. Mivel ezekről nem tanultak semmit kb, és azóta általában ilyen irányban nem képzik magukat se használat se olvasás terén, ezért fogalmuk sincs róla.
    Ellenben több orvostanhallgatóval beszélgettem mostanában, ők már tanulnak ezekről, olvasnak róla, sőt sokan járnak edzőterembe, találkoznak vele napi szinten, és totál más a véleményük erről mint az idősebb kollégáiknak. Odamész egy 28-30 körüli orvoshoz (25 körüli rezidenshez), az nem fogja általában azt mondani, hogy ne használd ezeket. Odamész ugyanezzel a kérdéssel egy 50 fölöttihez és azt mondja, hogy a sátántól van és felkell gyújtani.
    Többek között ezért mondja ezt Bunny, mert manapság még az utóbbi a hozzáállás. Míg külföldön, nem kell messzire menni, csak ausztriáig, ott simán javasolja neked egy orvos, hogy használj tápkieget, vitaminokat, izületvédőt. Ismerőssel megtörtént, azért tudom első kézből.

    Továbbá az orvosok nagyrészének fogalma sincs a gyógytornáról, mozgásról. Múltkor egyik orvostanhallgató ismerősömmel beszélgettem a vállizületről, és gyakorlatilag 2 napig tudna beszélni róla, lerajzolni fejből az izület keresztmetszetét, mindent latinul stb.. de amikor megkérdeztem, hogy milyen mozdulattal lehetne az oldalsó delta izmot megmozdítani, fogalma sem volt. Emiatt van az, hogy a legkisebb problémára is egyből műtét a válasz, amikor gyógytornával is tökéletesen helyreállítható. Mert ezeket sem tanítják nekik, és fogalmuk sincs arról, hogy ilyen alternatívák léteznek. Külföldön ezeket is tanítják már sok helyen, hogy a vágás a legutolsó megoldások egyike legyen. Ez szintén egy olyan aspektus amiért Bunny idiótának nevezi őket, mert nem képezik magukat ilyen irányba.

    Továbbá egy jó példa, pl NFL csapatoknál amerikában, a csapat mellett 3 fajta szakember van: klasszikus orvos, sportorvos és táplálkozástudományi szakember (kb dietetikus). Mert ott már megértették, hogy a klasszikus orvos nem ért feltétlenül mindenhez ami egy sportoló átlagembertől eltérő életviteléhez kell és más módszerek kellenek, de ha szükséges, egy műtétet sokkal jobban elvégez mint egy sportorvos, de a sportorvos meg az átlagos sérüléseket, megelőzéseket tudja jobban. Valamint az étkezésüket kifejezetten táplálkozással foglalkozó szakember rakja össze, egyénre szabva, mit és mikor egyen, táplálékkiegészítőkből mit használjon. Ott az orvosok elfogadták már, hogy ez egy külön tudományterület, és van rá szakemberük. Nálunk meg mindenki beleszól a másik dolgába.

    Saját történet: anno patella-ín gyulladással elmentem egy térdspecialista dokihoz, kb 60 éves, 30kg túlsúly, dohányos és enyhe alkoholista beütéssel, de jó szakember, zseniálisan műt. Mondta, h edzőtermi sportot felejtsem, szar marad. Elmentem egy másik dokihoz, 30 körüli, sporotló ember, felírt rá ezt azt meg elküldött gyógytornára, 3 hét alatt rendbe rakták műtét nélkül, most 150el kényelmesen guggolok ismét. Ennyit a hozzáállásról.
  • ZitaSz
    #32280
    Bocsánat hogy szétoffolom nektek a topicot, de srácok, nagyon köszönöm a kitöltéseket! Szuperek vagytok!
  • oliwwer
    #32279
    Jó, erre nem reagálok, mert csak személyeskedsz, és még az én stílusomat hozod fel? Kemény.