33479
12316971501353788406.png
  • iko
    #21636
    Sablon válasz:
    14 évesen el lehet kezdeni a súlyzós edzés, bajod nem lesz tőle. Extrém eredmény a fiatal kor miatt nem nagyon várható, de megalapozza a későbbi fejlődést. Erősödni biztos fogsz.

    Kerülni kell a nagy súlyos guggolást és az extrém súlyokat úgy általában. Érdemes 8-12 ismétléses tartományban maradni. Saját testsúlyos gyakorlatokat nyugodtan lehet csinálni (felhúzás, tolódzkodás, fekvőtámasz stb.).

    Amennyiben túlzásba viszed a súlyokat, befolyásolhatja a csontok növekedését (nem tudom mennyire igaz mert az olimpiai súlyemelők sem 20 éves korukban kezdik az edzést, és vannak köztük egész magasak is). Amúgy meg igazán rossz hatása nincs. Ugyan olyan testmozgás mintha más sportot űznél. Csak ne kokszolj.
  • Spongya08
    #21635
    Cső fiúk,azt szeretném kérdezni mikor lenne érdemes elkezdeni gyúrni.
    Nem testépitő akarok lenni csak ugy jól kinézni,remélem nemgáz hogy 14 évesen irok ide, mivel hiperaktiv vagyok valamivel lekéne vezetnem a fölös energiám, és miértne tehetném ugy hogy még hasznos is válljon belőle.
    Szóval érdemes lenne súlyzózgatnom vagy ebbe a korba fölösleges?

    Köszi előre a választ,lehetőleg pozitivan éljétek meg ezt:D!
  • xxxpaulxxx
    #21634
    Köszi a választ:) És igen... ezekkel tisztába is vagyok sajnos:/ De valamivel meg szeretném dobni az edzésem, ha már a kajálás nem teljesen úgy jön össze, ahogy kéne. Nah majd meglátjuk hogy lesz:)
  • Roger6
    #21633
    Hát nézd... te tudod, de amíg javarészt nincs rendben a kajálásod, szerintem halál felesleges a kiegészítő. Bár itt tudják a topicban rólam, hogy a szilárd étel híve vagyok (edzés utáni turmixon kívül csak vitamint fogyasztok), de ez akkor sem részrehajlás a részemről. Szilárd kaja ezerszer jobban megéri, gyorsabban fejlődsz, olcsóbban kijössz, jókat kajálhatsz (bár rizst megint cserélem tésztára jövő héttől), egyszerűen egészséges. Persze itt sokan mondják, hogy nem tudnak enni, mert meló mellett nincs idejük. Csak azon lehet segíteni, aki hagyja magát. Ha eleve kifogásokat keresünk, akkor lehet arrébb ballagni (nem rád értettem).
  • xxxpaulxxx
    #21632
    Jah és természetesen mivel fogyás a cél, ezért a szénhidrátbevitelt eléggé lecsökkentettem... "szarságokat" nem eszek és napi 5-6szor eszek kevesebbet.
  • xxxpaulxxx
    #21631
    Igyekszem minden nap csirkét/marhát/halat enni, ez többnyire sikerül is, de nem mindig ... a számolást sajnos nem tudom kivitelezni.
    Az fix, hogy az előírt mennyiség nincs meg... ezért is szeretnék ilyen proteint
  • Roger6
    #21630
    Okés, ez megvan. Napi étkezésed hogyan néz ki? Miből áll össze, miket eszel, hogy számolod a ch-t, fehérjét?
  • Roger6
    #21629
    Látom a lényeget pont nem olvastad el. De mégegyszer megkérdezem, jól van? (látod, állítottam magamon ) Szóval: "Aztán írj nékünk az étrendedről ha szabad kérnem, és hogy mi a cél --> tömegnövelés, diéta?"
  • xxxpaulxxx
    #21628
    Egyébként a cél pedig diéta... izomvesztés nélkül
  • xxxpaulxxx
    #21627
    Picit állíts magadon szerintem... ne haragudj, de ezt nem tudom hova tenni... nem tudom mit olvastál, ami ezt a fantasztikus kommentet váltotta ki belőled...

    Szimplán ezt nem tudom "értelmezni":
    Mennyit:
    "A napi fehérje bevitelnek a felét maximálisan, tehát kb. 1 g/testsúlykilogrammnyit. Egy turmixot 1-3 adagból készíts el (1-3 x 30 g)."
  • Solt
    #21626
    Tajgetosz +
  • tigeroo
    #21625
    anyja picsája. én az ingyenes kórházi ellátást (a tb fizetése mellett!!) is megvonnám azoktól a dohányosoktól akik annak a szövődménye miatt van betegellátáson.
  • Vaxi
    #21624
    Száműznék a cigit cikkre hozzászólás:
    "10. KamuNeni 2011.02.18. 08:25
    Hagyjatok mar a cigit. A hulye amerikaiak kitalaltak vagy husz eve es most utanozzatok. Az orszagnak az egyik legnagyobb beveteli forrasa a cigaretta ado!!!

    Ha megszuntetnek akkor mi a fenebol tartanatok el azt a tobb tiz ezret aki elvesztene a munkajat. Nem a cigitol van a tudo rak a nemdohanyzoknak hanem a 24/7-es kipufogo gaz beszivasabol. A cigi lehet hogy budos de a fustnek semmi koze azok betegsegeihez akik nem dohanyoznak. Ez csak egy idiotasag.

    Evvel akar a parfumoket is be lehetne tiltani mert arra is vannak allergiasok. Es az arosol spray-eket is meg a tobbi mindent aminek szaga van.

    Tiszta hulyeseg. A magyar allamnak nem kellene olyat csinalnia amirol semmi fogalma. Mint pl betiltani a cigizest mindenhol.

    Ugyan ugyan. Milyen idiota gondolta ezt at??? Valami beteges idiota lehetett mert maskepp egy koldus orszagban ilyen otlet nem allna meg a helyet. MO- marpedig koldus orszag lett!!!"

    Azt a szellemi fogyatékos kurva eget, azt.
  • Roger6
    #21623
    Baszki... Ezek alap dolgok! Nézz utána! De szerintem a legjobb, ha egy heti mennyiséget belenyomsz egy turmixba, és akkor a héten már nem kell többet innod. Ejjjhh... barétom, ha te a fehérjebeviteled felét kiegészítővel viszed be, a gatyád is rámegy, és szerintem nem is lesz olyan hatásfoka, mint kéne. Táplálék KIEGÉSZÍTŐ. Mit nem lehet ezen érteni, hihetetlen... Aztán írj nékünk az étrendedről, ha szabad kérnem, és hogy mi a cél --> tömegnövelés, diéta?
  • xxxpaulxxx
    #21622
    Jaja olvasgatom, hogy mindenki meg van vele elégedve, de csak csokisat szabad venni (mondjuk ez másodlagos szempont:))
    És olvastam a leírását, hogy naponta a normális fehérjebevitel felét kell bevinni... szóval én ~100 kiló vagyok, akkor 100 gr kell naponta... viszont azt nem írja, hogy hogyan... egyszerre kell ezt bevinni, vagy többször kell inni adagonként?
  • oliwwer
    #21621
    Nekem bejött. Ha teheted csokisat vegyél, mert a vaníliás ananászos az nagyon szarízű.
  • xxxpaulxxx
    #21620
    Erről a Cytogen Whey Pro-ról van valakinek valamilyen véleménye?:)
  • xxxpaulxxx
    #21619
    Köszi:D Ok... lusta voltam, bevallom őszintén, de oks, meglesem:)
  • Roger6
    #21618
    Szerintem csak viccelt.
  • A Kaszas
    #21617
    és jöjjön csuszi aki leugat:D
  • MaRee
    #21616
    Olvass vissza pár oldalt vagy keress rá, már sokszor áttárgyalt téma.
  • xxxpaulxxx
    #21615
    Fehérjeport szeretnék venni, de rengeteg a választék:D Meg tudnátok mondani mi a különbség az egyes termékek között? Tudnátok ajánlani valami nem túl drága típust?:)
  • SeanJRRussel
    #21614
    Nekem 3,5 év után dobta ki,sztem már telítődve van a szervezetem ezzel a valamivel,minden esetre most hagyom egy darabig aztán meglátom hogyan javul...
  • Vaxi
    #21613
    Fontossági sorrend az étrend-kiegészítőkben. Az első két hely felcserélésével lehet vitatkozni, de a többivel szvsz nem nagyon :D
  • iko
    #21612
    Mondjuk nekem régen volt ekcéma a szemhéjamon, tetran kenőcs megszüntette de azóta sem tudom mi váltotta ki. Azóta is szedek fehérjét, de nem jött ki újra.
  • Roger6
    #21611
    Baszki mennyi bajotok van! Csak hülyültem, természetesen nem tehet róla az ember.
  • MaRee
    #21610
    Nekem az orrom dugul be tőle.. :(
  • tigeroo
    #21609
    mondjuk mostanában nem is költöttem fehérjeporra.

    a pennyben lehet kapni 150Ft/1liter tejsavót, 40gé fehérje, szerintem tökre megéri napi 1 doboz minimum megvan belőle.

    meg lehet ott még kapni 240ért 1 kilós műzlit, 12/100 gé a fehérje minden van benne, azis nagyon pró árban van sztem :)

    (kókuszreszeléktől kezdve mogyoróig tényleg minden van benne, és nemkell hozzá méz/cukor sem, pedig nagyon édesszájú vagyok)
  • tigeroo
    #21608
    nekem a homlokomon + szemöldökömnél szokott lenni ekcéma, ugyanígy ahogy neked :(

    szimplán környezetbetegség, vmi szerre/anyagra benne. ez természetes. találni kell olyat, ami nem vált ki ilyet
  • jazzy
    #21607
    Az ilyen dolog nem újdonság, sajnos lehet érzékeny vagy rá, nekem is van kaja, állat stb amire érzékeny vagyok :(
  • SeanJRRussel
    #21606
    Érdkes dolgok történnek szervezetemben mostanában,volt egy ekcéma a jobb kézfejemen el is múlt naggyából,és észrevettem ha iszok fehérjét,akkor megint elkezd az adott területen kipattognia bőröm.Már pár napja kisérletezgetek és mostmár tutira mondhatom h vmiért nem bírom a port,mondjuk 4 év után lehet ideje lenne szüneteltetni már....Minden esetre érdekes mert én még iylenről nem is hallottam h vkinek emioatt legyenek bőrbajai de hát nálam vmiért kijött...
  • lamase
    #21605
    vaterán van azért 50alatt is pulzusmérő óra, én is innen vettem és jól mér

    http://www.vatera.hu/akcio_pulzusmero_kaloria_szamlalo_sport_ora_1442889618.html

    http://www.vatera.hu/akcio_pulzusmero_kaloria_szamlalo_sport_ora_1442889400.html
  • Vaxi
    #21604
    igaz, hogy ezek megadózisú vitaminok, de amit kajával beviszel az lófütty, plusz az rda az egy vicc, szóval nem kell kétségbe esni ezektől, szükség van rájuk :)
  • FlyHigh
    #21603
    pont arra gondoltam hogy kipróbálom, elvileg rendben van a pajzsmirigyem, csak nem pattogok kis a jódtól.
  • Vaxi
    #21602
    multi pro a legjobb, ha nem elegendő a daily.
    vitamin pedig mindenkinek kell, nem csak a profiknak :)
  • FlyHigh
    #21601
    csáó!

    Én már csak járogatok edzeni, de kellene valami jobb fajta multi vitamin. Mit ajánlotok, aminek nincs horror ára, de széles skáláját nyújtja a vitaminoknak? One-a-day nél jobb kellene, de mégsem egy full bomba, amit csak a profik szednek.
  • xxxpaulxxx
    #21600
    ÉS IGEEEEN! 100 ALATT VAGYOK!:D
  • iko
    #21599
    raktam már 70kg-os képet régebben. azt hiszem vékony csontozatú vagyok.
  • Roger6
    #21598
    Hogyan? Én 178 vagyok, és 85 kiló, de 95-ig eszembe sem jut diétázni. Képet!
  • iko
    #21597
    100 kg? Milyen magasak vagytok? én 177 cm és 85 kg-nál már nagyon diétázhatnékom van.