33479
12316971501353788406.png
  • iko
    #21756
    Az a baj a tápkiegekkel, hogy nagyon nehéz meggyőzödni a hatásosságukról. Maga a szervezetnek is vannak spontán jobb és rosszabb időszakai. Lehet placebo hatás is. És sehogy nem tudsz dupla vaktesztet csinálni saját magaddal. Nálam pl nem hozott semmit a kreatin, nem szedek glutamint se bcca-t se aminosavat. Ami alap: tejsavó reggelire, vitamin pakk, izületvédő, este meg 360 protein. Hot blood helyett pl sima cukormentes energiaitalt szoktam inni edzés előtt vagy kávét kardió előtt, egyszerűen az is eléggé bepörget.

    De szerintem kicsivel jobb a tömegnövelő mint a sima dextróz+tejsavó kombó. Pl VM35-től sosem volt semmi bajom míg a másiktól egyszer a hasam ment (szerintem túlsok dextróz volt benne). Annyival nem drágább, úgyis csak edzés után szedem, szóval heti 300 gr fogy tehát egy bödön néha fél évig is elég. A leírás szerint a VM35-ben azért van más is ha megnézed.
  • Tibi7
    #21755
    Szerintem a tömegnövelő csak pénzkidobás. Inkább vegyél szőlőcukrot, meg valami jó fehérjét, plusz egy kis vitamint és kész. Hosszú távon jobban megéri.
  • A Kaszas
    #21754
    jumbo
  • bakkerman
    #21753
    kajak olyan a testalkatod mint nekem,én is valahogy így nézek ki,csak én sajna még csak 1 hónapja álltam rá a dologra
  • bakkerman
    #21752
    na hali,1 hónapja edzek,ugyanennyi ideje van már étrendem is,tömegnövelőn vagyok,eddig nettóban 2kg jött fel,ami szerintem nem rossz. a napi fehérje bevitelem 120g,a szénhidrát az többnyire 250g,de néha felmegyek 300g-ra is,ha "bűnözök" :D Az lenne a kérdésem,hogy én most vacilálok a fehérje,és a tömegnövelő között,és nem tudom melyiket vegyem. nézegettem a volumass 35-öt,meg a whey delite-ot,és a kérdésem az,melyik illene jobban az étrendemhez,és a tömegnöveléshez? Vagyis ez így hülye kérdés,de remélem értitek,melyiknek lenne több értelme.
  • dragon11
    #21751
    rossz vaxi

    jobbulást.
  • Vaxi
    #21750
    igen, csak el akarom lógni az edzést igazából
  • Panzermeyer
    #21749
    Most nem értem mit szimulálsz
  • Vaxi
    #21748
    Hát srácok, ha érzitek, hogy betegség kerülget, ne menjetek le edzeni. Nem akartam kihagyni az edzést -> 39 fokos láz -> nem edzhetek többet a héten.
  • sapkafej
    #21747
    :DDDD
  • iko
    #21746
    Legyél Jay cutler és 6 hónap alatt ess jól össze :)
  • krisz940122
    #21745
    Aha kösz a választ. :)
  • Tyler1
    #21744
    na látom indul a szezon.

    how to get a body like Brad Pitt in 6 months
  • iko
    #21743
    én 58 kg kezdősúly mellett 0,5 év után így néztem ki (baloldal diéta előtt, jobboldal 1 hónap diéta után 63 kg):


    Azóta 2 év telt el. Most kb 70 kg vagyok szálkásan. Egy fél éves tömegelés alatt kb. 3-4 kg izmot szedek fel.
  • iko
    #21742
    ha a kaja ok, akkor fél év alatt már látszik sok minden. Erőben mindig látványosabb a fejlődés mint tömegben. Testépítő kinézethez sajnos évek kellenek. Sok meló, de hát épp ezért nem lesz mindenkiből izomhegy.
  • krisz940122
    #21741
    Lenne egy kérdésem. 17 éves vagyok, 182 cm és 67 kg. Elkezdtem gyúrni ( fekpad-->fekvenyomás, bicepszezek(állva rúddal), és csukjára(rúd a kezemben és vállvonogatás) edzek.) Két naponta edzek, mindig addig, amíg be nem "durranok" tehát lefáradásig, mindig érzem az edzés hatását. Na és azt akarom kérdezni, lehet h hülyeség, de ha a fentebb leírottakat szigorúan betartom,(kétnaponta, keményen) fél év múlva fog már látszani vmi? Mert ugye akkor lelkes az ember ha látja a hatását. Most 34-es a bicepszem bedurranva, am 32. Előre is köszi a választ.
  • iko
    #21740
    ja persze.
  • xxxpaulxxx
    #21739
    Szerintetek érdemes evezőpadon végezni aerob edzést?
  • Panzermeyer
    #21738
    Jóságos ég... Jay nagyon túldiétázta magát
  • Vaxi
    #21737
  • Vaxi
    #21736
    az lehetséges, lehet, hogy kicsit vissza kéne venni, nehogy baj legyen
  • Solt
    #21735
    Ismerős... ha nem lát senki, akkor én ilyenkor leb@szok magamnak két pofont, hogy hergeljem magam... ettől visszatér az élet belém! :D
  • MaRee
    #21734
    Én nem előtte vagyok, hanem utána. Előtt nekem regegl kávé meg edzés előtt hot blood, azzal nincs baj, de már az edzés vége felé kezdek olyan kimerült lenni hogy legszivesebben lefeküdnék valamelyik padra aludni :D
  • Solt
    #21733
    Nekem is van ilyen... ha érzem, hogy kóma vagyok, akkor edzés előtt tolok egy tiszta kávét...

    ( a természetben ez a visszahúzódás, a pihenés, a túlélés időszaka... szerintem természetes, hogy nekünk is kevesebb ilyenkor az energiánk. )
  • MaRee
    #21732
    Mostanában nagyon elfáradok edzés közben, utána meg egyenesen hulla vagyok, majd el alszok. Ez lehet túledzettség jele? Elég kemény edzéseket nyomok mostanában, heti 3-4 alkalommal + 2 aerob. Más bajom nincsen, étvágytalanság se nem fáj semmim, csak ez az állandó levertség.
  • MEdievil
    #21731
    Szerintem:

    Ha még edzel külön az adott testrészre akkor az jóval izmosabb lesz ami mellett az a kevés zsír jobban "elveszik" mint amúgy. Szóval nyilván szebben fog kinézni és azt hiszi hogy jobban lefogyott pedig nem. Arról nem is beszélve hogy általában ez extra mozgást is takar amúgy pedig ülne szépen a kanapén.
    Viszont amiért a kérdés alapvetően értelmetlen az az hogy amúgy is megedzel mindent nem? akkor meg?

    De biztosat csak laboratóriumi körülmények között lehetne, boncolással hogy tényleg pontosak legyenek. Ráadásul elég nagy mintával lecsökkentve az egyedi genetikai jellemzőket. (Amúgy is ez a fő gond szerintem amikor ilyen 1-2 ember példájából indulunk ki és rengeteg körülményt nem tudunk róluk)
    Szóval ki áldozza fel magát a tudomány oltárán? :)
  • Vaxi
    #21730
    Biztosan számít valamennyit az adott izomcsoport terhelése. Ha jól emlékszem valaki említette, hogy neki segített hasról letakarítani a zsírt diéta mellett a hasazás. Szerintem azért nincs erről szó, mert ha kiejtenél ilyet a szádon, az összes birka éjjel-nappal hasazna, közben fosna a diétára, majd nyarvogna, hogy nem fogy a zsír :D (mintha rémlene egy bunny poszt is hasonló véleménnyel, de lehet, hogy tévedek)
  • dragon11
    #21729
    Tudom nincs helyi fogyás, de aki tapasztalta attól kérdem, a combról hogy lehet a legkönnyebben leszedni a zsírréteget?:)
  • iko
    #21728
    Jah. Eddig hajlékonynak hittem magam, de azért ezek rendesen feszítik az ízületeket.
  • MaRee
    #21727
    Interjúban mondta, hogy jógázik is minden nap az edzés mellett. Nem pont ezt a fajtát csinálja, de én ezt tartom a legjobbnak, és az állandóan rohanó átlagembernek ez sokkal könnyebben kivitelezhető reggel pár perc alatt, mint órákig hajlongani a szobában valami videó előtt :D
  • iko
    #21726
    köszi, amúgy hol olvastad, hogy jay cutler is csinálja?
  • SeanJRRussel
    #21725
    Hasat el szoktam hanyagolni ezt sajna tudom is,meg érzem néha hogy a törzsem picit hátra dől és hogy feszül a derekam,ez betudható a gyenge hasizomnak.Meg most 2 hét kiesett betegség miatt,úgyhogy elég szar formában vagyok,összekel kapjam magam aztán nyárra vmi formát honi mert nem szeretem ha sülök a 40 fokban a saját szíromban.
  • oliwwer
    #21724
    Nekem is nincs két hete hogy utána kellett olvasnom edzőválaszol-ban, mert már mozogni nemtudtam. Faszául meg kell edzeni a hasat, ha hanyagoltad, mert részben merevíti a derekat, meg hiperhajlítás. Egy próbát megér.
  • SeanJRRussel
    #21723
    Mát pát hóapja nem is húztam fel,lehet az a baj,de mekkora hülyeség már h nem terhelem és pont az a baj....Észrevettem már ezt régebben is de nem tom mért van ez.
  • oliwwer
    #21722
    Hiperhajlítást nyomd, ha kell akkor súllyal. Nekem megoldotta a derékfájás gondot.
  • SeanJRRussel
    #21721
    Nekem a derekam ettől a kúrva széktől szakad szét ami itt van a gép előtt.
  • MaRee
    #21720
    Na hirtelen megtaláltam egy régi könyvjelzőt, ez a helyes végrehajtás!

    Az 5 tibeti jógagyakorlat
  • MaRee
    #21719
    Hát nekem édesanyám mutatta, ő csinálja már több éve. Lassan fordulj körben és a gyakorlatokat is lassan csináld, a légzés is nagyon fontos. 9 ismétlésnél járok :)
  • iko
    #21718
    ez nagyon jó, én is bevezetem. mondjuk a forgástól elég sokáig szédülők. te melyik leírás alapján csinálod? hány ismétlésnél tartasz?
  • Tyler1
    #21717
    cigi és alkohol kontra edzés