33479
12316971501353788406.png
  • MaRee
    #21917
    Nyomhatod a szobában is, ha túl gyorsan tekersz. Arra értettem az aerob tartományt, hogy a pulzusod ne menjen 120 felé. Ha csak tekergetsz meg ilyesmik szépen akkor nem gáz, viszont ha tekersz mint az őrült dombnak felfelé meg ilyesmik az már kardió, ami égeti az izmot is. De heti 1-2 alkalommal nem gáz nem kell ettől félni, csak ne edzd túl magad :)
  • bakkerman
    #21916
    nem országúton nyomom,sima montival erdőben,szűk ösvényeken,nagyon szeretem csinálni
  • MaRee
    #21915
    Ha még aerob tartományban nyomod, akkor nem befolyásolja annyira a fejlődést, sőt.
  • bakkerman
    #21914
    nagyon hülye kérdés lesz,de felteszem:
    Itt a jó idő,és nekem ugye mindenem a bicajozás...kérdésem az,hogy kondizás mellett lehet-e intenzíven bicajozni? ugye én tömegelek,de a bicaj még égeti a zsírt,meg úgy a kalóriákat is,amit viszont a kondizás miatt nyomogatok...nem üti egymást a kettő? :s ma is egy nagyobb túrára készülünk spanokkal. lehet hülye kérdés tényleg,de gondoltam felteszem már
  • Vaxi
    #21913
    ezt csuszi mondta, hogy ő így tapasztalta :) (ha jól emlékszem)
  • mjanika
    #21912
    A futás, lépcsőzőgép, vagy bicikli nagyon hatékony tud lenni...
  • MaRee
    #21911
    Nem segíti, ha igen, akkor nagyon elenyésző mértékben.
  • dragon11
    #21910
    nem kaptam kielégítő választ így újra fel tenném a kérdést..:)

    Azt mondta Vaxi sporttárs, hogy az adott izomcsoport erősítése valamennyire biztosan elősegíti a zsírréteg eltávolítását..

    örülnék ha tudnátok rá valamit mondani..:)

    előre is.
  • MaRee
    #21909
    Nem kell telezabálni magad, edzés előtt félóra-órával menjen egy zabkása mondjuk, semmi bajod nem lesz, nem fogod elhányni magad edzés közben :D
  • Mr_no_NaMe
    #21908
    Erre tényleg oda fogok figyelni, tegnap pl nagyon rácsesztem.
    Reggel tök éhgyomorra kezdtem el edzeni, és alig bírtam csinálni a fekvőket, már az első körnél beleremegtem...minden szarul ment.
    Azért nem mertem enni, mert akkor meg hogy hasazok? De ezekszerint muszáj előtte mindenképpen, mert gyenge leszek mint a lepkefing.
  • UltraZord
    #21907
    még mindig jó ennyi idióta választ olvasni ahelyett hogy a normális kérdésekre a normális válaszokat olvashatnánk
    persze lehetne valami szűrőt tenni hogy ne pazaroljuk az időt :\

    amúgy tudtok abban segíteni, hogy mivel tudom szélesíteni a vállaimat/vállszélességem? mert már szép szálkás, csak szerintem arányaiban, meg az izmokhoz amit felszedtem évek óta mintha keskeny lenne a vállszélességem.
  • Vaxi
    #21906
    "Hello Bunny! Szeretném a nyakizmomnak a térfogatát növelni. Ismersz erre az izomcsoportra valamilyen edzést, mert az oldalon nincs kitérve külön erre, vagyis én nem találtam."
    ne aggódj, a nyakad szép izmos lesz attól, hogy tarja a fejedet, ami biztosan nehéz a sok észtől!
  • iko
    #21905
    mondjuk arra is figyelj, hogy edzés előtt a glikogén raktárak fullosak legyenek. Valami sportital segíthet. Meg szénhidrátos étkezés előtte.
  • Mr_no_NaMe
    #21904
    Köszönöm szépen!
    Ezt a fordított evezést azt hittem mi találtuk ki a srácokkal részegen, de ezekszerint mégse :D
    Muszáj lesz szenvednem, mert olyan nincs, hogy ne jöjjön össze ez a 73 mp.
  • Tyler1
    #21903
    elsősorban váll, és hát edzése a fontos. hasadat azért érzed, mert azt is feszíted függés közben.
    edzéshez a húzódzkodás mindenképpen kell, és hogy a cél a megtartás legyen, ezért a felső ponton tartsd magad x mp-ig, és aztán engedd le.
    fordított evezést szintén ugyanígy.
    és a sima, nyújtott karral lógás is segít hozzászokni vállízületeknek, és a kar izmainak a testsúlyhoz.
  • dragon11
    #21902
    mindenképp gyakorolj a felmérő és mellette sztem saját testsúlyos edzést csinálj, attól szívósabb leszel.. de mehet súllyal is, de akkor inkább tricepsz-bicepsz-váll-alkarra kéne a legjobban koncentrálnod.
  • Mr_no_NaMe
    #21901
    Mellette van egy edzés amit csinálok, csak saját testsúly.
    Fekvő, húzóc, tolóc, has, guggolás, vádli.
    Mivel régóta nem edzettem (régen kondiztam) ezért most ez megy, és ebből próbálom kihozni a legtöbbet. Igazából arra törekszem, hogy a saját testsúlyomat játszi könnyedséggel tudjam felemelni mindenhogy, mindenféle helyzetben.

    Aztán itt van ez a felmérő, ami remélem max pontos lesz. Ezt a 73 másodpercig történő függeszkedést meg valahogy csak összehozom.
    Ehhez biztosan kell hát? Amikor már szenvedek a lógásban, akkor az alkaromat érzem nagyon, és a hasamat.
  • SeanJRRussel
    #21900
    Hátazni kell meg karozni.
  • bakkerman
    #21899
    pedig szerintem az a jó gyakorlás,ha minden nap esetleg gyakorlod,vagy minden 2. nap. napról napra nőni fog az idő. szerintem súlyokkal is edzhetsz,rosszat semmi féleképp nem tenne
  • Mr_no_NaMe
    #21898
    Sziasztok!
    Talán nem a legcélszerűbb topik, de itt van a legnagyobb esélye annak, hogy kapok választ :]
    Lesz hamarosan egy fizikai felmérőm, és ezzel kapcsolatban 2 kérdésem lenne.

    Függeszkednem kell, ami annyit jelent, hogy madárfogásban (marokfogás rúdra, a kézfejem velem szembenéz) felhúzom magam, és 73 másodpercig kéne megtartanom magam úgy, hogy a szemem ne essen a rúd vonala alá.
    Ez tavaj ment, de most csak 45-50 másodperc akaródzik, pedig nem híztam :D Hogy tudnám ezt gyakorolni? Ha minden 2. nap kimaxolom (vagyis lemérem, hogy mennyi megy, akkor hamar elfáradok és nem hiszem, hogy az a jó gyakorlás) Van erre valami technika?
    Előre is köszönöm a válaszokat :]
  • shaba23 #21897
    Valaki meg tudja mondani, hogy mekkora távolságra vannak egymástól egy gyári fekpadon a rudat tartó lábak? (nem tudom van-e hivatalos neve és ettől jobb nem jutott eszembe:) Beszereztem egyet, de nem stimmel a dolog és úgy néz ki bele kell toldanom és amíg nem lesz időm meló után terembe járni, addig itthon lehetne pumpálni, de jelen állapot szerint baromira el van szabva...
  • xxxpaulxxx
    #21896
    Te hol a francban vagy?:D
  • sapkafej
    #21895
    odabasz!
  • csuszi
    #21894
    plusz ilyeneket kell enni hogy ertelmesnek nevezhessuk a kajankat


  • csuszi
    #21893
    bevasarlokozpont egybe
    plusz ez a kezi hajtos bringa ahogy az oreg sly tolta a youtube on tenlyleg geci kiraly nagyon szeretem meg van ilyen expander csigas cucc mellre az egesz terembol csak ez hianyzik itthonrol meg a medence
    meg meg egyszer kirpobalom az evezopadot az is biztos jo de a sly cucc nagyon fasza nagyon nagyon fasza
    ha valaha veszek aeob gepet otthonra az lesz
  • csuszi
    #21892
    en mar akkor se
    csak ha sokat :)
    nem vesztem meg, ordogi csata ez, nem megyek neki a patasnak csak jo penzert

    ebben a teremben voltam edzeni:

    meg szauna meg goz meg 50 kardio gep meg kezzel hajthato bringa cucc is meg kulon nyujto terem, csigas reszleg, kuzdosport terem, aerob terem, joga, spin tobbi csajos faszsag terem, heavy weight terem (enyime:))
    nem mo. mielott valaki kerdezne olyuan mint egy bevasarlo kozpont csak eppen konditerem :)
    meg kb 8 honap alatt fogytam 15 kg-ot ennel lassabban nem lehet es nem is fogok mar tokom tele es meg nyomok olyan 5-ot az meg 2 honap... de ilyen lassu fogyassal az erom nem csokkent hanem nott :) gondolom ennel jobban minimalizalni mar csak kokszal lehetne az izomvesztest de azert ez se veszes
    na most ujabb 2 hetig kussolok es csak nezek ki a fejembol es olvasom a szokasost
    nem veszelyes SZEDNI ezeket a tomegnoveloket vagy miket?
    ha naponta futok 3 orat akkor az jo?
    a fekvenyomas az mire megy?
    mar 2 honapja jaok gyruni de egyszeruen nem novok sracok segitsetek mar mert a haver szerint ti tudtok valami okossagot
  • SeanJRRussel
    #21891
    Az a baj hogy nem csak a felnőttek hülyék de a tinédzserek is meg úgy álltalában a nemzet 90% a.Gyakran elgondolkodom hogy mi lesz ezekből az emberekből,16-22 korosztály, később mert hogy csak a buli cigi meg pia van és ezek körül forog az élet....
  • Vaxi
    #21890
    mi volt ez?:D
  • Roger6
    #21889
    Óbazmeg...
  • Solt
    #21888
  • sapkafej
    #21886
    jaPPán, eeerópa? :D

    na, pontosan leírtad a fogalmát! :D
    nem az az egészségnáci, aki úgy csinálja, hanem aki, ha felmerül a téma, egyből ráugrik és csak mondja és mondja, és nem érdekli, hogy mások segghülyék, úgyse értik meg/leszarják, mert nem azt hallják amit hallani akarnak

    én pl már eljutottam az egészségnáci szintről oda, hogyha valaki szóbahoz valami ezzel kapcsolatos témát, szó nélkül otthagyom a picsába, vagy csak megkérem, hogy ne fárasszon vele, úgyis hülye, az is marad

    csuszi mondta jól, majd ha fizetnek érte, akkor fogom őket győzködni az igazságról
  • Roger6
    #21885
    Amikor azt mondják a környezetemben, hogy pappír, kijavítom papír. Grammar nazi? Nem, általános iskolás tananyag. Na ezért kéne bevezetni a kajálást is. És nem idegesítene ha simán nem értenének hozzá, de amikor elkezdik megmagyarázni a hülyeséget, azon akadok ki. Ha csak simán nem tudná, nem lenne gond, de még neki áll feljebb. Ennyi.
    Egészségnáci én? Hosszú hétvégén 4-szer rúgtam be, alig kajáltam, ennyit az egészségnáciságról. De tudom hogy kell diétázni, hogy kell tömeget növelni, fejben vannak legalább az ALAP dolgok, ez semmi náciság, öreg!
  • franc0
    #21884
    Ja a másik, hogy hova a tökömbe raknak ezek édesítőt??? Kávéba is mi a fasznak bármi is egy kis tejen kívül?
    Mióta egészségnáci lettem, azt se tudom hol a sótartó és a cukortartó. Édesítőt meg életemben nem vettem még...
  • franc0
    #21883
    A felnőttek 90%-a idióta és nem nyitott az új információkra. Ignorance is bliss.
    Én már nagyjából tudom kontrollálni a dühömet, de 2 dologtól még mindig feltódul az agyamba a szar:
    - ha fogyni akarsz hasról, csinálj felülést (aka helyi zsírégetés)
    - akkor lesz kocka hasad, ha sok felülést csinálsz

    Amúgy egyetértek abban, hogy kellene az egészséges táplálkozást és az emberi test működését részletesen oktatni, de ugyanezt el lehetne mondani a pénzügyekre és még hatezer másik dologra. Nincs rá idő. Elkerülhetetlen, hogy az emberek jó része hülye legyen, mint a segg. Ha belegondolsz, ez a képzettebbeknek érdeke, szal végülis örülök.
  • sapkafej
    #21882
    de figyelj már, az lehet hogy ők hülyék, de te meg a tökéletes egészségnáciként viselkedsz, ami sokkal idegesítőbb tud lenni. én is ilyen voltam, de rájöttem, hogy mit izgat engem, ki hogy szopatja saját magát?
  • Roger6
    #21881
    Deeee... Érted, én azon baszom fel magam, hogy nem tudják alátámasztani az igazukat, de mondják. Amikor meg kontrázok, hogy bazmeg ez aszpartám mentes, szacharin alapú, akkor meg csak nyelnek egyet, és ennyit mondanak: mér, az nem káros? Na itt az a szint, amikor nem beszélek tovább, csak megfordulok (erre azt hiszik, ők nyertek). És amikor azt mondom, hogy ha tehetném általános iskolába bevezetnék egy egészséges táplálkozás órát, akkor meg csak röhögnek. Hát igen, és az a kemény, hogy ez egy szellemi foglalkoztatású cég, nem parasztok vannak itt, de hát magyarban ez az átlag. Hihetetlen. Annyira sötétek...
  • Solt
    #21880
    Ha a teremben elhangzó hülyeségekre az ember reagálna, akkor nem maradna egy perc sem edzésre! :D
  • MaRee
    #21879
    Hát igen sajnos mindenhol vannak nyomorékok, a teremben a múltkor valaki tejjel itta a hát bládot, de meg se szólaltam inkább. Az olyan 30-40éves madarakról nem is beszélve, akiknek fingjuk sincs semmiről, én 20 évesen többet nyomok fekve mint ők, a "komoly" sportolók, és ilyeneket beszéltek múltkor pl hogy "100 szem dana miaz hát vitamin..a winit a gyerekeknek találták ki gyógyszer ne azt szedd az semmit nem ér olyan mint egy c vitamin" és hasonló okfejtések, nagyon nehezen állja meg az ember hogy ne orditson rá valamelyikre, hogy NYOMORÉK VAGY BAZMEG.
  • Solt
    #21878
    Ha megduplázod a hambi adagot, akkor a strandszezonra meglesz amire vágysz! :D
  • Roger6
    #21877
    Ha köhögsz és görcsölteted a vádlid, akkor akár pár óra alatt.