33479
12316971501353788406.png
  • Neoncsoves
    #22198
    a futás tőlem sosem volt idegen. nálunk a tesitanár futásmániás, szóval már megszoktam. a fokozatossággal meg egyetértek, de nekem a 3-4 kilóméter kocogás pont jó, ezen még növelni fogok szép fokozatosan.
  • csuszi
    #22197
    az hogy kell e kihagyni futas kozben napot, napokat az kor es szervezettol fugg, regeneralodas, serulesveszely. a mentalis kiegesrol nem is beszelve, ritka az, aki hirtelen beesik a forumba, tulsullyal kuzd, hirtelen sportol, fut, edz, fogyozik es ezt tartja elete vegeig. minel inkabb hajtja a "bicajt" annal veszelyesebb a visszaeses...fokozatossag a kulcsszo mindenben, ebben is.
  • Neoncsoves
    #22196
    igen erről olvastam már.
  • Különc
    #22195
    Pulzusfüggő mi aerob és mi nem
  • Neoncsoves
    #22194
    köszi a válaszokat! szép lassan kialakítok akkor magamnak egy edzéstervet egy étrenddel együtt. végre kialakulóban van az egész és látom valahogy hogy lesz értelme az egésznek. Egyébként az 1 óra futásom ilyen kocogás szinten megy, tehát aerob. (nem futógépezek, hanem városban egy 3-4kilóméteres távot lefutok kényelmes tempóban) mindig is utáltam a körbe-körbe illetve az "egyhelyben" futást. a biciklizés meg jó ötlet, el is felejtettem :)

    Egyébként fogyni akarok, ez az elsődleges, az izomszedés nálam már csak másodlagos lenne.
  • Különc
    #22193
    Simán lehet mindkettőt csak időbeosztás és pihenés kérdése,futni lehet edzés előtt átmozgatásként viszont utána max a turmix és a kanál emelgetése történhet.
  • MaRee
    #22192
    Ha fogyni akarsz akkor is jobb inkább az aerob( bicaj, elliptikus tréner) a futás helyett. Edzés előtt nem futkározunk, maximum utána. Az aerob edzésnek amúgy is az a lényege hogy lassú mozgást végzünk hosszú ideig, tehát 10 perc nem elég belőle, edzés után pedig gondolom nincs még kedved / erőd egy órát tekerni, meg értelme sincs.

    Én úgy csináltam, hogy 1 kondi - 1 aerob - 1 kondi - 1 aerob, de csinálhatod úgy, hogy mondjuk 3 nap súlyzós edzés, utána 2 nap aerob. Egy napon semmiképp ne csináld a kettőt.
  • xxxpaulxxx
    #22191
    nah igen:D
  • Különc
    #22190
    Ja,én félreértettem,de akkor sem kell pihenni,futni 10 perc bőven elég súlyzós edzés előtt,1 óráig inkább sétálj bár kérdés h mi a célod vele?
  • xxxpaulxxx
    #22189
    Én heti 5x edzek... 3 súlyzós edzés + 1-1 óra elliptikus trainer és 2 nap csak kardio... gyengülök is rendesen, de ez csakis a kajálásom miatt van sajna:/
    Szóval ha fogyni akarsz és izmot is akarsz felszedni, akkor táplálkozz normálisan (alapismeretek) és a futásodat aerob üzemmódba végezd:D
    Ha meg csak fogyni akarsz, akkor fuss nyugodtan (de a kaja persze itt is ugyan olyan fontos:D)
    Ez hülyeség, hogy ki kell hagyni 1-1 napot 2 futás között...
  • Neoncsoves
    #22188
    nem tudom most mit csináljak. valahol azt írják hogy nem szabad minden nap futni, kell hagyni pihenőt, valahol meg azt írják hogy nyugodtan lehet minden nap. napi 1 óra futás szerintem nem olyan sok
  • Különc
    #22187
    A hülyeség az egy nap futás, ám szerintem nem kell
  • Neoncsoves
    #22186
    by the way: szerintetek hülyeség ez hogy 1 nap futás után 1 nap pihenőt kell tartani?
  • xxxpaulxxx
    #22185
    :DD
  • Neoncsoves
    #22184
    bazze megnéztem ezt a nosalty.hu -t és éhes lettem :(
  • Neoncsoves
    #22183
    köszi a #22181es válaszod. igazad van, majd utána olvasok csak nem vagyok most túl olvasós kedvemben :)))

    egyébként nálunk suliban basszák szét örökké a kondigépeket...
    és köszi az oldalt amúgy, majd körülnézek rajta. még anyám is örülni fog hogy én fogok főzni :DDD
  • Vaxi
    #22182
    Valamelyik féreg geci ellopta a teremből a public övet... Mekkora cigányság már edzőteremből lopni?! Kurva száját.
  • Vaxi
    #22181
    Nagyon örülök neki személy szerint, hogy visszajöttél és kérdezel, és nem besértődtél, mint egy rühes picsa! :)

    "illetve szerintem ne várja el senki hogy én 1 hét alatt elolvassam az összes PDF filet a bodybuilderről"

    Nem várja el tőled senki. Viszont, ha idejön valaki olyan kérdéssel, hogy mi az a fehérje, akkor ne csodálkozzon, ha el lesz küldve a picsába. Én, 1 éve, amikor elkezdtem terembe járni, minden nap olvasgattam a dologról egy kicsit. Azóta nem telik el nap, hogy ne foglalkoznék a témával, hiszen mindig tanul újat az ember, pláne, ha olyan zöldfülű, mint én. Tehát én azt javaslom, hogy szépen sorban az alapismeretekben felsorolt cikkeket olvasd végig. A sportika cikkek nem lesznek egyszerűek, azoknak többször neki kell futni, de szvsz megéri elolvasni.

    zöldtea: nagyon helyes, hogy iszod. Mondjuk én nagy teás vagyok, minden teát imádok, de a zöldtea különösen egészséges, DE! ne várd tőle, hogy 2 hét alatt 10 kilót fogysz tőle.

    továbbá! nem kell minden nap ugyanazt enni, mert ráunsz a picsába, és az nem jó. a nosalty.hu a kedvenc receptes lapom, annyi csirkemelles / marhás / halas receptet találsz ott, hogy beszarás.

    Sok sikert kívánok egyébként, és tényleg jó, hogy nem durcizás ment, hanem visszajöttél.
  • Neoncsoves
    #22180
    aha, köszi szépen! amúgy én nem szeretem a margarinos meg ilyen dolgokat, viszont a salátát meg a csirkemellet szeretem. de nem szeretném egész nap ugyanazt enni :)
  • iko
    #22179
    diétára a burgonya is elég jó, lassú felszívódású ch
  • iko
    #22178
    Amúgy szerintem nem teljesen vacak kaja a fehér kenyér sem. Ha épp nincs rizs és kell ch akkor megteszi, mivel lényegében gabonából van. Annyi, hogy van benne egy csomó vacak dolog (tej, olaj, emulgeáló szerek) és rostanyag tartalom meg nuku mivel agyon van dolgozva.
    A fő baj, hogy mindenki valamilyen szemétkaja feltéttel eszi a pékárukat pl margarin, lekvár, krémsajt, felvágott, a zsíros kenyérről már ne is beszéljünk. Azokban van a sok felesleges zsír, ch. Pl egy csirkemelles, salátás szendviccsel nincs nagy gond.
  • Neoncsoves
    #22177
    kieg: ja meg a rizst dolgozza fel elvileg a legkönnyebben a szervezet, vagy nem?
  • Neoncsoves
    #22176
    hát talán mert a rizsben 70% a szénhidráttartalom?

    amúgy értem a célzást. inkább megkeresem magamtól. de legalább ösztönöztél a keresésre, kösz!


    off: tdu2zni szoktál ? [Gateway in Ohau]
  • Roger6
    #22175
    (talán így magától is megkeresi a választ, ami ezerszer hatásosabb, mintha valaki elmondaná neki).
  • xxxpaulxxx
    #22174
    Felelés folyik?:D
  • Roger6
    #22173
    Nagyon jó. Miért jobb a rizs mint a fehér kenyér?
  • Neoncsoves
    #22172
    ráadásul az egyik legjobb minőségű
  • Neoncsoves
    #22171
    szénhidrát
  • Roger6
    #22170
    És a rizsben mi van?
  • Neoncsoves
    #22169
    rendben köszi :) már ezzel is sokat segítettél.

    tudtommal szénhidrát az a kenyérfélékbe van, zsír meg a gyorskajákba illetve a rosszabb minőségű húsokban, fehérje az meg a hús ugye. legalábbis én eddig ezt vettem le, de valószínűleg tévedek :)


    más: zöldteás témáról van valami véleményed vagy tapasztalatod? vagy hülyeség szerinted?
  • Sephirot T
    #22168
    most lusta vagyok irogatni de annyit megsúgok hogy a bibi a kajában van,szerintem figyelmesebben kéne olvasgatni a buildert és idővel magadtól is rájössz hogy mi para.jah és az is fontos lenne hogy tisztába legyünk aval mi a fehérje a szénhidrát és a zsir khm... sok sikert a tanulmányozásban,majd a többiek bővebben kifejtik a dolgot ha úgy gondolják
  • Neoncsoves
    #22167
    már felkészültem rá lelkileg, de azért kérdezem meg mert attól hogy elolvasom nem feltétlenül fogom megérteni... illetve szerintem ne várja el senki hogy én 1 hét alatt elolvassam az összes PDF filet a bodybuilderről (már elkezdtem egyébként, de gépen olvasni elég fárasztó a szememnek). Csak egy egyszerű kérdést tettem fel. nem feltétlenül testet akarok építeni, inkább átformálni a testemet. bár nekem az is elég lenne ha a pocakomból lemenne :)))
  • Sephirot T
    #22166
    ajjaj mit fogsz te kapni :))
  • Neoncsoves
    #22165
    üdv! lehet itt már egyesek nem nagyon szeretnek, de amióta itt jártam átgondoltam a dolgokat és komolyabban állok a dolgokhoz. elkezdtem a futást (napi 1 óra, minden másnap futok, a köztes napokon itthon kondizok, később amint meglesz a pénz veszek kondibérletet). Étrendet kerestem de igazából nem találtam megfelelőt mivel számomra inkább a súlyvesztés lenne a cél (98 kiló vagyok, nyár végére szeretnék 80 körül lenni). Annyit tudok már hogy szénhidrátból ne vigyek be túlzottan sokat, fehérjéből viszont vihetek be bőven illetve a zsíros kajákat nagy ívben kerüljem. Napi 2-3 bögre zöldteát iszok (nem sokat számít, de hosszabb idő után az a havi 2-4 kiló ami lemegy miatta számíthat). Megtudtam hogy a legajánlottabb kaja az a rizs és a csirkemell együtt, de nem szeretnék minden nap ugyanazt zabálni... Ezért kérdezném hogy a következő "terv" mennyire működhetne nyár végére?

    Cél: 10-15 kiló ledobása
    Terv:
    hétfő: futás
    kedd : kondi (majd még kitalálom melyik nap mit)
    szerda: futás
    csütörtök: kondi
    péntek: futás
    szombat: kondi

    emellett naponta 4x étkeznék (reggel: 1 bögre zöldtea, gyümölcsturmix és puffasztott búzaszelet vagy puffasztott rizs) (suliban egy sajtos szalámis szenya [bár ezen még valószínűleg változtatok] ) (itthon megzabálom az épp aktuális ebédet ami nem zsíros és lehetőleg hús van benne, a tésztát kerülöm, ebéd után pedig 1 bögre zöldtea) (uzsonnának eszek valamit, igazából ezt nem tudom hogy mit... erre ötleteket várnék) és vacsora helyett pedig ugye futás lenne illetve egyelőre itthoni kondi, és 1 bögre zöldtea.

    Nem tudom ettől a tervtől mennyire készülne ki a szervezetem, illetve kb. mennyi idő lehet mire megszokja a csökkentett számú étkezést (eddig naponta 5-6x kajáltam).

    Továbbá az az 1 óra futás távja olyan 3-4kilóméter kocogva, 1 dombon felfutás (sprintelve) illetve 4 sorozat lépcsőzés.

    Szerintetek ez működhet? Köszi annak aki végigolvasta és előre is köszi a válaszokat. Akinek esetleg van más ötlete azt szívesen meghallgatom (body buildert mostmár rendszeresen olvasgatom, de elég sok anyag úgyhogy időt vesz igénybe).
  • Retsu
    #22164
    Lehet csinálni ezeket, de mondjuk én nem vinném túlzásba. Inkább a hát, váll szélesítésére helyzezd a hangsúlyt, ameddig tömegelés van, úgyse lehet külön a zsírvesztésre koncentrálni. De csak neked, hasra 1 tipp: a szokásos hasmunkán kívül MINDEN gyakorlatnál feszítsd a hasad a pozitív fázisban! Azon kívül, hogy jelentősen megdobja a hasra végzett edzést, növeli a gyakorlatokban a teljesítményt+stabilitást. Sok sikert!
  • amdopteron
    #22163
    Dieta van én arra gondolok ,hogy milyen mozgás futás ,van eliptikus traner.is de mennyit meg miképpen mi módon:D
  • HagymásHank
    #22162
    je, télen két hónapra kiütöttem magam vállból, mert nem foglalkoztam vele, hogy kattog széles húzódzkodás közben :) Most ugyanott fájt, abbahagytam azonnal, de már a kisujjam ill az alkarom is zsibbad ha nyújtott karral hátrahúzom a vállam :)
    Volt már hasonló valakinek? Mennyi idő egy ilyenből teljesen felépülni?
  • Panzermeyer
    #22161
    Azt hiszem lőttek a 40%-os nap(ok)nak :(

    sportika.eu
  • xxxpaulxxx
    #22160
    Lábra te se gyúrsz:S
  • tigeroo
    #22159
    és tényleg van :)))) nameg hurkák a hason (ha leülök 3)

    szal lesz még itt meló