33479
12316971501353788406.png
  • sapkafej
    #22278
    :DDD üt
  • Vaxi
    #22277
    lehet, hogy tényleg ki kellene írni. viszont itt az sg-n sok topicokban, jellemzően játékos topicban olyan kérdésért, amire a választ a banner alatti faq-ban megtalálod, kitiltást, vagy akár büntetőpontot kaphatsz.
  • Retsu
    #22276
    Ez az, adj igazat neki, mert szebb az avatarja
  • sapkafej
    #22275
    ragozod a semmit, pedig Különc már elmondta a frankót, egyáltalán nem arról van szó, amit mondasz.
  • Retsu
    #22274
    Én tényleg nem akartam senkit megbántani, de akkor a "PIROS SZÖVEG" alá, fölé v mittomén hova azt is ki kéne írni h teljesen kezdő, vagy nekünk 1értelmű kérdésekre nem válaszolunk és kész. Mert én úgy álltam hozzá hogy segítek a kezdőknek, amiben tudok, de ha ez tilos, akkor ok. Hogy mondjam, nem azt akarom mondani h nincsenek alapvető, és értékes infók a piros szövegben, de tényleg nem kéne szentírásnak tekinteni szvsz. Lehet h túl jóhiszemű vagyok, de szerintem aki itt kérdez, megérdemelmé hogy kultúrált hangnemben válaszoljunk rá. Ez nem Teréz anyaság, csak mondom akkor írjuk ki hogy ez a pro-k magántopikja azt jónapot. De az h nem segítünk vkinek aki érdeklődk 1 dolog, de az már számomra elég visszataszító, ha elküldjük a francba csak azért mert nem olvassa a szent piros szöveget. Ne erősítsük a már amúgy is eléggé elerjedt "bunkó gyúrós" sztereotípiát.
  • Különc
    #22273
    "1. Nem beszélek mellé azzal h van akinek több infóra is szüksége van mint ami le van írva."

    Kontra

    "valakitöl most halotam hogy reggelire,estére műzli,ebéd meg csirke vagy pulyka sok zöldséggel.jó az?"

    Komolyan, ne csináljunk már segget a szánkból, jöhet ide bármilyen Paprika Jancsi, trollhuszár, strandfazonnegger vagy a Jóisten, nincs az a Teréz anya aki ennyi türelemmel rendelkezik, van Nők lapja Café, veszel egy Kiskegyedet és találsz benne jó FOGYÓKÚRA tippeket.
    Mi nem kérünk az ilyen hülyegyerekek hülye kérdéseiből és a sírásból, hogy itt csak koxos köcsögök fogyasztják egymás és csuszi falloszát, gondolom ha már ennyire jártas vagy a topik életében, észrevetted hogy a normális, építő jellegű kérdésekre szoktunk válaszolni is.

    Szokásos "azt hallottam hogy xy azt mondta" kérdés volt ez is megint és ezt mindennap megteszi n-1 ember ebben a topikban, hidd el rém unalmas már, nem véletlen került oda a piros szöveg sem.

    Ez nem szakmai fórum, nem célunk csak azért ide írogatni, hogy a müzlis idiótaságokra válaszoljuk ugyanazt mindennap és nem tudom hogy te miért írod elő nekünk és várod el, hogy fogjuk a kis kezecskéd mikor átmész a zebrán.Az internet adta lehetőségek tárháza végtelen, az már csak az agyi kapacitástól függ hogy a nagy információhányad részének mely részét és milyen minőségben teszed magadévá.

    Tegyük fel, hogy mi vagyunk az utolsó emberek, az utolsó mentsvár aki csak válaszolhat, addig mi történik míg nem írunk konkrétumot?

    1. Megeszik 2 fokhagymás, kacsazsíros kenyeret, megnéz egy filmet majd visszajön trollkodni a negatív fogadtatás után

    2. Rákattint a rendkívül ismeretlen "Google" nevű keresőre és utánanéz a dolgoknak

    3. VAGY RÁKATTINT A PIROS SZÖVEGRE és veszi a fáradtságot, hogy legalább az őt érdeklő részt átfutja, nem elolvassa, átnézi, semmi több.


    A helyes válasz: egyik sem, mert szarik az egészre és aki szarik az egészre, annak magyarázzuk el, hogy a legjobb minőségű fehérjéket és szénhidrátokat kell fogyasztania naponta 5-6x KIMÉRT adagokban + éjszaka is keljen fel kazein tartalmú fehérjét enni?
    Hogy naponta ne 3 csak 2 Red Bullt toljon el a doboz cigi mellé?
    Magyarázzuk el, hogy a testépítés de csak maga testkompozíció változás SÚLYOS HÓNAPOK, ÉVEKBE telnek?
    Magyarázzuk el, hogy "mitől jönnek ki a kockák?"
    Magyarázzuk el, hogy lehet a büdös életbe nem lesz kockás hasa, mert a DNS láncában neki "máshogy áll valami" mint az újságban pózolónak?

    Én kérem ki magamnak
  • Retsu
    #22272
    Lehet h van benne vmi, nem néztem annyira utána mivel nem rajongok az ötletért. Az biztos, hogy középhaladó-haladó szinten még van számos más módszer arra hogy ne szokjon hozzá az edzéshez. Arról nem beszélve, hogy pár hét ilyen edzés után enyhén nehezebbnek érződnének a korábbi súlyok. Én azt mondom, vádlin, hason kívül ilyen edzés nem indukálhat fejlődést, legfeljebb állóképességben. De ugye aki főleg ezt a tulajdonságot akarja fejleszteni, szerencsésebb esetben más sportot választ.
  • Vaxi
    #22271
    persze, de ha emlékem nem csal, akkor arról volt szó, hogy pl. fekve nyomásnál kisebb súllyal történő extrém magas ismétléses széria (mittudomén 2-3 havonta ) ami akár (!!!) 50 is lehet, segít, hogy az izom ne szokja meg az "edzést", és továbbra is reagáljon a terhelésre.

    persze lehet, hogy rosszul emlékszem.
  • Retsu
    #22270
    Igen, néha be lehet. Nade hason+vádlin kívül másra is odáig menni h 50-100akat, na az a no comment
  • Vaxi
    #22269
    arról volt szó, ha jól emlékszem, hogy néha-néha be lehet tenni az extrém magas ismétléseket az edzésbe (változatosságnak).
    nálam egyébként hatásosak a magasabb ismétlés számok, néhány izomcsoportnál.
    szerintem ez is egyén függő.
  • Retsu
    #22268
    Na én veled ellentétben nem szóllak le a stílus miatt, nincs értelme. Nem csak a gyengéknek, múltkor 1 komolyabb sportmúlttal rendelkező középkorú fazonnak is ajánlotta. Ok, hogy közben lehet alkalmazni periodizációt, amelynek része a könnyebb időszak, nade hogy hosszútávon... Főleg h 1 idősebb sportolóról volt szó, ahol nyilván a reális cél az lenne h fejlessze/megőrizze erejét. Márpedig ez hosszútávon 50-100as!!! ismétlésekkel, amiket a "nagymester" ajánl, nem lehetséges.
  • Retsu
    #22267
    Azt javaslom, hogy ne csak 2-3X egyél, hanem 5-6X naponta kisebb adagokat. A kalóriabevitel viszonylag alacsony legyen, de ne túlzottan(szal eszedbe ne jusson ilyen 1000 kalóriás őrültségek)! Még diéta alatt is 1 sportolónak kell minimum 1800-2000. Edzés tekintetében meg ha inkább fogyni akarsz, mehet a 4-5Xi kardio hetente, de inkább intenzíven, mint sokáig, fél óra bőven elég.
  • sapkafej
    #22266
    úgy emlékszem, bunny a gyenge gyeremeknek szokta ajánlani a sokismétléses cuccot, de nem nagyon olvasom őt.
    viszont rám ezzel a sorszámozásos flegmázással nem hatsz :)
  • Retsu
    #22265
    1. Nem beszélek mellé azzal h van akinek több infóra is szüksége van mint ami le van írva. 2. Nem tudom ki a lusta, ha nem esett volna le nem rólam volt szó, hanem azokról, akik itt kérnének segítséget és mindig csak azt kapják hogy "alapismeretek". Egyébként nem akarok nagyon belemenni, de teljesen ellentmondásos az a.i. Példa erre, hogy mostanában a sztár bunny nagyon terjeszti a sokismétléses edzést, holott ma már tudjuk hogy még szálkásításkor sem túl célravezető! Ezt mivel lehet megyarázni hmm? Végezetül arra a kijelentésre h az is több mint ami nekem kell most mit mondjak? Mondja csak azt vki aki olvasta a hszeim, h nekem az is több mint elég... Eléggé dilettáns ha azt hiszi h pl. én nem léptem már túl azon a szinten h az elég. Ezt nem felvágásból mondom, de azért álljon már meg a menet...
  • sapkafej
    #22264
    de te most rohadtul mellébeszélsz, olvasd el az alapismereteket és majd látod, hogy az is több, mint amennyi kell neked most.
    ez csak arról szól, hogy lusta voltál/inkább beszélsz, kérdezel róla mint csinálod.
    ugyanazt fogják mondani neked, mint ami az alapismeretekben van, azért lett kitéve, hogy ne kelljen mindig leírni.
  • Retsu
    #22263
    Nem arról van szó, hogy grammra pontosan, de iránymutatást azért lehetne adni(ami nem egyenlő azzal hogy "banner vazz!!!"). Azért az alapi-re se kéne úgy nézni mint 1 kicseszett bibliára, nem az az egyetlen járható út. Szal örülünk dragon ha neked annyi elég, lehet h még nincs is több infora szükséged, DE nem kéne leoltani azt aki többre vágyik.
  • dragon11
    #22262
    Mi nem fogjuk neked grammra pontosan kiszámolni, hogy miből mennyi kell meg mit csinálj.. ezért fizetik a személyi edzőket, ha fizetsz neki ő kiszámol neked mindent, még azt is hogy mikor egyél és melyik nap mire eddz!

    ez nem azt jelenti, hogy nem segítünk.. de azt a bazinagy piros szöveget el kéne olvasni..
  • csuszi
    #22261
    nem a peldakepem bunny, de semmi bajom vele.
    sokat segit azoknak akik erdemesek ra.
    penzt keres vele, de nem azoktol szedi be, akiknek segit.
    sot, meg a gyoker olyan dolgokat is felkarol, mint drogellenes kampany, meg szeminariumok ingyer.
    mellette karomkodik mint a kocsis, polgarpukkaszto es turelmetlen.
    elsot leszarom, en is. ez nem sakk, nem golf...
    masodikhoz meg tapsolok is.
    harmadikat pedig meg tudom erteni, ebben a topikban is ez csapodik le.
    szamtalanszor segitettunk mar, tobbszor irtam privat levelet, mint ahanyszor te ide benyogtel valamilyen frappansnak hitt mosollyal teletuzdelt baromsagot. annak, aki megerdemli, aki elobb olvas, aztan kerdez. de meg csak azt sem varja el az ember hogy elolvassa az internetet, vagy az osszes linket, de azert fussa mar at a szemevel. en sem ezzel a tudassal szulettem (bar amilyen tokeletes vagyok), de kepes voltam olvasni, konyvtarba elmenni es nem ugatni ha nem kapom a keszpicsamelegmalet a pofamba...
    de igazabol a troll te vagy, biztos szarul esik a kis lelkednek, hogy "nem kapod a pultostol a nevedhez tartozo kulcsot az oltozobe" - mar ha kepes vagy ilyen bonyolult kepet felfogni.
    restellem, hogy nem basztam tele a hsz.omat ":D"-vel es ":)"-val, de nem akartam leterhelni az amugy szukos agykapacitasodat...
  • Vaxi
    #22260
    de, a segítség ott figyel a banner alatt :)
    legalább is erre a kérdésre.

    valakitöl most halotam hogy reggelire,estére műzli,ebéd meg csirke vagy pulyka sok zöldséggel.jó az?

    Diétáról nem tudok még véleményt alkotni, de azt elmondhatom, hogy mindenkinek magának kell megtervezni az étrendet. természetesen mozogni, edzeni kell hozzá
  • Milka
    #22259
    na jól van,látom innen nem kapok segítséget,értelmes topik hagyjuk meg... hát akkor sok sikert mindenkinek mindenhez..
  • jazzy
    #22258
    Az a baj, hogy én mindig ébren vagyok :)
  • sapkafej
    #22257
    nem igaz, már egy jót trollkodni se lehet :P
  • Különc
    #22256
    Ja de ő netesbarátot mondott, nekem te nem vagy a barátom
  • jazzy
    #22255
    Stílus
  • UltraZord
    #22254
    jól belaktátok a topikot azt meg kell hagyni! bunni a példaképetek mi?
    persze büszkék is lehettek arra amit sok sok olvasással és munkával értetek el

    (:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD)

    ez pont feljogosít arra, hogy senki ne merjen kérdezni
    de legalább ti ittvagytok egymásnak
  • csuszi
    #22253
    oneleglult netes barat jelentkezik
    (ugyis ram gondolt:))
  • Különc
    #22252
    Inkább a második
  • UltraZord
    #22251
    troll vagy? vagy csak az önelégült netesbarátaid elismerésére vágysz?
  • Különc
    #22250
    Kezdődik...
  • Milka
    #22249
    üdv jó estét mindenkinek,így hogy jön a jó idő vagy már itt is van ,gondoltam nekilátok diétázni kisit hogy kijöjjenek a kockák:) kicsit ment rá télen. van valakinek valami jó diéta ötlete? kinek mijött be? valakitöl most halotam hogy reggelire,estére műzli,ebéd meg csirke vagy pulyka sok zöldséggel.jó az?
  • Roger6
    #22248
    Igazad van, egy váltott fogást még azért megpróbálok, hátha. Nem szoktam hozzá, de lehet itt lesz az ideje.
  • Retsu
    #22247
    Milyen fogással csinálod, felső vagy váltott? Mert nehezebb súlyoknál már a váltott jobb. Amúgy csináld ahogy érzed, de én csak a legnagyobb súlyú sorozatoknál használnék gurtnit esetleg.
  • Roger6
    #22246
    Na, akkor mondom. A gond az, hogy a hátam még bírna felhúzásból sokkal több gyakorlatot, és még súlyt is rakhatnék fel. De így nem tudok. Szóval nekem a hátam erősítése a cél. Addig ne fejlődjön, amíg az alkarom nem erősödött meg? (magnéziát használok, nem a fogásom csúszik, nincs erőm tartani)
  • Retsu
    #22245
    Megint csak az a kérdés, hogy a könnyebb utat válasszuk vagy a nehezebbet. Ha gurtnit használsz, lehet hogy nem esik ki a kezedből, de ha a fogáserősítés lenne a cél, éppenhogy nem jó. Felhúzásnál a felső pozícióban megtartás pl. javíthat a fogáserőn, de még 1 rakat egyéb módszer is van. Ja, és tudom javasolni a magnéziát.
  • Roger6
    #22244
    Jaja, gurtni lesz, most néztem pár fajtát. THX!
  • MaRee
    #22243
    Ilyennel.

    Vagy rakjál a kezedre gurtnit, akkor nem ejtesz el semmit.
  • Roger6
    #22242
    Hm... Tegnap felhúzásnál majdnem kiesett a súly a kezemből, hirtelen vissza kellett raknom a földre. Gyenge a fogásom. Mivel erősítsem?
  • MaRee
    #22241
    Én is szívesen ennék már nagyon régen, de még nem volt rá alkalmam. Itt ahol lakom meg nincs japán étterem, na majd egyszer Pesten :)
  • Vaxi
    #22240
    fú nekem az rohadtul nem jött be :DD
  • Különc
    #22239
    Fél évente elmegy, de hogy rendszeresen... nekem annyira nem jött be