33479
12316971501353788406.png
  • Anonymuser
    #32398
    Sziasztok! Kb. egy hónapja kezdtem el komolyabban súlyokkal edzeni. Kiegészítő sportként járok terembe, olyan sportnak, ami erősen kardió alapú, szóval az edzésidő nagyjából felét kardióval is töltöm. A többi időben valamilyen szinten szeretnék izmokat építeni. Mennyire probléma az, hogy nem tartok külön napokat (láb-kéz-has-váll), ahogy azt a komolyabb testépítők szokták, hanem inkább minden alkalommal 1-2 gyakorlattal végigmegyek a lehető legtöbb izomcsoporton? Hosszú távon így is lehet izomtömeget növelni, vagy így több az "elpazarolt" erőkifejtés -tömegnövelés szempontjából-, mint, ha egy nap, egy csoportra fókuszálnék?
    Utoljára szerkesztette: Anonymuser, 2015.02.18. 15:45:53
  • Roger6
    #32397
    Mondjuk a téli bringázás pont nem jó a térdnek :) Sajnos nem tudok más tippet írni, ha már ennyi mindent próbáltál.
  • MrKane
    #32396
    Hát épp ez az. Én szinte folyamatosan biciklizek amikor jó az idő, sőt még télen is :D És bringa közben is szoktam érezni a jobb térdemben a nyilaló/feszülő fájdalmat. 50 km szokott a minimum táv lenni ha megyek, vagy ennél csak nagyobb táv. Sőt elkezdtem úgy a lábedzést, hogy mééég alaposabb a melegités, és a kezdetekkor szobabringán melegitek kb 20-25percig, és egyes szettek között is rátekerek pár percet vagy km-ert. Ráadásul voltam elektromos kezelésen is, több fajta izületi kenőccsel is kezeltem, illetve 2-3 doboz a legjobb izületerősitőből, napi többször kenőcs, és be is szoktam bandázzsal kötni. És mégis fáj.... :(
  • Roger6
    #32395
    Nem testépítés, de ha majd jobb idő lesz, akkor bringázás. Nekem is voltak gondjaim a térdemmel, tavaly egész évben nem lábaztam, talán egyszer edzettem egyik "tanítvánnyal", azt is csak azért, hogy megmutassam a gyakorlatok helyes végrehajtását. A lényeg, hogy a bringázásnak köszönhetően megszűnt másfél hónap után a térdfájás, és mintha a szalagok is szorosabbak lennének. Fokozatosan lehet terhelni, és abszolút nem nyírja az ízületeket.

    Nem utolsó sorban a combok is alakultak a bringától, és idén elkezdtem heti rendszerességgel lábazni - guggolás, kitörés, lábtolás számomra nagy súlyokkal - és abszolút nem érzem a térdem. Bár csak a felsőtestem is ilyen gyorsan fejlődne...
    Utoljára szerkesztette: Roger6, 2015.02.18. 00:28:01
  • MrKane
    #32394
    Fájós térdre tudtok valami jó krémet, vagy praktikát? Esetleg olyan gyakorlatot ami nem terheli annyira a térd izületet?
    Mostanság kezdtem el újra súllyal lábazni, de csak combfeszitő/hajlitó és egy kis izometrikus gyakorlat.
    Utoljára szerkesztette: MrKane, 2015.02.17. 23:13:58
  • Roger6
    #32393
    Egyáltalán nem feleslegesek egyáltalán, csupán te magad is elő tudod állítani, jóval olcsóbban is, mint írtam.
  • balintk
    #32392
    Ezek a "tömegnövelők" annyira feleslegesek. Sokkal olcsóbban össze tud az ember dobni egy ilyet, és még talán a tartalma is jobb.

  • MrKane
    #32391
    Köszönöm, áttanulmányozom még egy párszor ezeket :D
    Személyes kedvenc volt vagy épp van, ami jó eredményeket hozott?
  • Roger6
    #32390
    Nem is tudom... Én külön szénhidrátot csak edzés utáni turmixban viszek be, és így az első három évben 30 kg-ot szedtem fel - nyilván nem száraz izomban. Ha a kaja rendben van, én nem fogyasztanék külön tumixban szénhidrátot nap közben, de ha mégis akarsz, akkor a tömegnövelők között nézz szét. Pl itt, vagy itt. Persze van csomó alternatíva, most ezt a két gyártót nem reklám miatta raktam be.
  • MrKane
    #32389
    Az étrenddel nincs is probléma, csak egy extra "löket" végett gondoltam egy bödön valamiféle jó szénhidrátra amit például munka közben tudok fogyasztani.
  • Roger6
    #32388
    Tudom, nem ezt a választ várod, de a szénhidrát annyira mocskos szemét olcsó, hogy azt ne táplálékkiegészítőből vidd be. Rizs, krumpli, durum tészta - ez mind jó lehet szénhidrátnak, és egy kiegészítőhöz képest egyszerűen rohadt olcsó.
  • MrKane
    #32387
    Sziasztok!
    Egy olyan kérdésem lenne, hogy mit ajánlotok vagy javasoltok szénhidrát tartalmú étrendkiegészitő vételére? Mivel lehet komolyabb tömeget felszedni?
  • shaba23 #32386
    Ok, lehet elmegyek vele orvoshoz is, mert elég zavaró :(
  • Mor3llo
    #32385
    mármint sokat = magas ismétlésszám
  • Mor3llo
    #32384
    vagy ténylegesen kis súlyokkal, überkoncentráltan, sokat
  • csuszi
    #32383
    ne csinald. roviden. vall bonyolult, egy eletre krepa lehet. en passzolnek a helyedben minden nyomast amig nem lesz oke.
  • shaba23 #32382
    No mindegy, pénteken kiderül...
    Ma óvatosan duhajkodtam a 30-45° mellről nyomással, mert éreztem, hogy kicsit így is fáj :(
  • shaba23 #32381
    Ha a vállból nyomás fáj (mellről, nem nyak mögül), az arnold nyomás jó lehet? volt már valakinek ilyen gondja?
  • Roger6
    #32380
    A hátazás 2 óra, amúgy 1 és 1:20 között van.
    Hétfő: Hát
    Kedd: Láb
    Szerda: Pihenő
    Csütörtök: Mell (most értem haza, 12 és fél óra meló után kurva jól esett leedzeni )
    Péntek: Kar

    Hétvégén idióta edzőtársam fut, én meg bringázok. Hátazáskor néha nyomatunk pár váll gyakorlatot, mert az el van maradva mindkettőnknél, szóval arra gyakorlatilag kétszer edzünk egy héten. Ez így bejött.
  • DarkHorSe
    #32379
    Hat nemtudom, nekem 1 ora az lofasz, foleg ha normalisan edzem, volt hogy heti 5-6x jartam 2 orakat :D Mondjuk nagyon fiatal voltam, akkor meg is serultem, es ki is hagytam 1 honapot(azota soha nem volt semmi bajom) talan igy visszagondolva akkor az hulyeseg volt. De csak azert, mert este edzettem es szedtem hotbloodot igy nehezen aludtam el, igy a pihenes nem volt eleg. Sosem ereztem hogy jaj ez mar tul sok lenne, nem kene csinalnom vagy ilyesmi. Miert lenne eleg 1 ora, ha mondjuk edzhetsz 1,5tot is.
  • oliwwer
    #32378


    Nálam detto ugyanez
  • shaba23 #32377
    1 óra elég, ha jól be van már lőve az edzésed.
    Pózolni az öltözőben kell, pihenésképpen :)
  • Riddick21
    #32376
    Az azért vicces, mert általában ki lehet jelenteni, hogy MAXIMUM 1 óra egy edzés. Ha annyiba nem fér bele, akkor jó eséllyel sok a tökölés/beszélgetés/telefonnyomkodás/stb. közben.
    Én konkrétan nem tudok olyan testrészt, ami 10-12 munkasorozatnál (tehát a bemelegítéseket nem számoljuk) jobban meg tudok terhelni. Ez kb. 35-40 perc, úgyhogy ha esetleg két testrész van, akkor is jó eséllyel beleférek az 1 órába, mert a 2. testrész mindig olyan, aminek kevesebb is elég (pl. bicepsz)
  • DarkHorSe
    #32375
    Ki hany orat edz a teremben egy nap es hanyszor egy heten? Van olyan hogy tuledzes? 1 oranal kevesebbre en pl le se megyek, mert olyan kellemetlenul erzem magam, mintha csalnek vagy ilyesmi :D
    Utoljára szerkesztette: DarkHorSe, 2015.02.12. 18:48:28
  • veszelka
    #32374
    megint csak prolipicsogás a semmiről.
  • Roger6
    #32373
    Köszönöm szépen mindenki nevében!
  • Tyler1
    #32372
    Ja, csak kettőnk közül te hangoztatod, hogy mekkora értelmiség vagy, én meg mekkora paraszt :D Na de ezentúl majd csendben figyelek, és tanulok tőled :)
  • Roger6
    #32371
    Elég érdekes kioktatást hallgatni személyeskedésből egy olyan embertől, aki atom marhaságot magyarázva is így kezdi a mondatát másokkal szemben: "Te miről beszélsz szotyipöcs". Hát ha valami, akkor ez paradox. Ahelyett, hogy ott is beismerted volna (ahogy itt is), hogy tévedsz. Jó, hát a hangnem fontosabb nálad, mint a gerinc, sok ilyen van.
  • Tyler1
    #32370
    Elhiszem én, hogy te minden bizonnyal egy magasabb értelmiségi szint vagy, de ez a teljesen felesleges személyeskedő, arrogáns stílus, amit nem csak nálam használsz hanem úgy általában mindig, ritkán szokta ezt igazolni. Érted, mekkora paradox szitu lenne ha pl. Frei Tamás lemenne a közértbe és úgy nyilvánulna meg, mint Győzike, ha nem értene egyet az eladóval. Vagy mondjuk Szirtes Tamáshoz odamenne Ganxsta Zoli, hogy tanácsot kérjen a színházi dolgokban, és a Szirtes átmenne ilyen iszonyat alpári, káromkodó stílusba, mert a Zoli is biztos olyan :)
    Egyszer próbáld ki, hogy tárgyilagos maradsz egy vitában, nem egyből a személyt támadod, ha nincs eszközöd, pláne ha interneten csinálod arc és név nélkül (csak egy tanács).
  • Roger6
    #32369
    Igen, azért használom ezt a hangnemet veled kapcsolatban, mert kb ez a te értelmi színvonalad. Gondoltam talán így megérted. És látod? Megértetted. :) Nem egészen, de nagy részét igen. Minden hétre jut tőled egy oltári ostobaság, de legalább így jól kezdődik a hét.
  • Tyler1
    #32368
    Öröm olvasni a folyamatos lenéző, és személyeskedő írásaidat.
    Még véletlenül se a Klokov videóra írtam, és nem is rá értettem, nyilván akkor nem többesszámot használok. Sőt példát sem írok, mert azok biztos a 2%-hoz tartoznak, oké. De igazából összeveszni nem fogok senkivel ezen. Ami infóm van azt a tv-ből szerzem, ha ott szakkommentátorok taglalják a sportág kockázatait, a versenyzők sérüléseit, műtéteit, akkor azt én hajlamos vagyok elhinni. Nyilván irodalmi túlzás volt a lentebbi beírásom, persze ezt te szó szerint értelmezted csakhogy legyen valami flém generálható pontod. Amire gondoltam, hogy ekkora súlyoknál már óriási a kockázat a sérülésre, és sokan bele is sérülnek, elég sokan komolyabban is.
    De mindegy is, számomra ez egy bolha értékű ügy, amiből te csináltál elefántot. Ha például a Haraszti Ádám hülyeséget beszél a tv-ben, aminek köze nincs a valósághoz, na azt én leszarom, mert van fontosabb dolgom is az életben, mint 190-es pulzussal verni a billentyűt és beírni a Digi Sport oldalára szép arrogánsan, csakis személyeskedve, hogy mekkora tudatlan suttyó. Ezért nem is reagáltam a kérdésedre, mert tudtam, hogy hozni fogod a várhatót, annyira meg engem nem hoz lázba ez az sg fórum, hogy folyamatosan nicknevekkel szájkaratézzak huszadrangú dolgokról.
    Igazad van, nincsenek is gyakrabban műtőben, mint szabadságon. Na.
  • Roger6
    #32367
    A gond az, hogy idejössz beböfögni valamit, aminek kurvára semmi köze a valósághoz, és utána neked áll feljebb. Rákerestem direkt Klokov-ra (ugyanis te pont az ő videójára írtad ezt), nem sok műtétje volt, szemben a te állításoddal, miszerint: "többet vannak műtőben, mint szabadságon".

    A legparasztabb az, hogy kérek arra bizonyítékot, amit te ideokádsz Klokov-val kapcsolatban, akkor elintézed annyival, hogy biztos tudom használni a netet. Érted azt, hogy ez nem így működik? Ha odamegyek telefosni a focis topicodat, akkor vagy alátámasztom bizonyítékokkal az írandóm, vagy egy szava hihetetlen ember vagyok, nem? De.

    Persze, vannak olyanok, akiket sokszor műtenek, de az olimpikonok nagy része nem tartozik közéjük, éppen ezért olimpikonok. Mert a legszarabb napjukon is bármiben lenyomnak, mint te a legjobbadon x 10. Már látom előre, hogy nem fogod fel amit írtam, és belinkelsz pár példát, ami nagyjából az olimpikonok 2%-ra igaz. Azt sem fogtad fel múltkor, hogy ha egy cikket aláírnak, hogy ki írta, akkor tényleg az írta. Pedig nem bonyolult...

    Amúgy meg minden élsportolónak fáj valamije, mégsem műtik szarrá magukat, mint ahogy állítod.
  • Tyler1
    #32366
    Miért ehhez mit kellene hozzáfűzni? Én rendszeresen követem a súlyemelő eb-ket, vb-ket, az olimpiákat is, onnan az ember azért képet kap, hogy mekkora a sérülésveszélye ennek a sportágnak (is). Bár érdekesnek tartom, hogy valakit meglep az a tény, hogy az nem teljesen egészséges, ha egy versenyző a testsúlya közel 3x-osát löki ki, és 2,5x-esével szakít például. Az emberi test teherbírása is véges.
    Tavaly ősszel volt a vb Kazahsztánban, ott mondta valamelyik viccesen, hogy ha egy reggel felébredsz és nem fáj semmid, akkor valószínűleg meghaltál.

    Cikkek meg biztos vannak, de azt ugyanannyi idő neked is kikeresni, internethasználatra meg gondolom megtanítottak már.
  • DarkHorSe
    #32365


    az a segg :DD meg a labb gecire nagy volt
  • Roger6
    #32364
    Valahogy gondoltam, hogy ennyit fogsz hozzáfűzni a témához, mint úgy általában mindig. Parádés.
  • Roger6
    #32363
    Ezekről a műtétekről tudsz valami cikket mutatni?
  • Tyler1
    #32362
    Nem is jó. Gyakrabban vannak műtőben, mint szabadságon.
  • Darth Sith
    #32361
    ezeknél a gyakorlatoknál mindig az jut eszembe, hogy kizárt dolog, hogy ez a váll és könyök izületnek jó lenne, hogy így kipattintva, 200-250kg-okat tartanak.

    mert guggolásnál, szépen, szabályosan csinálják, simán. De ez a kifeszített könyökös mozgás, nézni is fáj :D
  • DarkHorSe
    #32360


    ez az
  • DarkHorSe
    #32359
    az az orosz olimpikon a kedvencem guggolasnal, apja is olimpikon volt, nem jut eszembe a neve