33479
12316971501353788406.png
  • SeanJRRussel
    #22398
    Én egy ideje rá álltam a 10-16 os ismétlésre sokkal jobban érzem az adott izmot és jobban si fejlődök tőle.Én 8 alá sose megyek,ha már nagyon beszarartós a súly akko picit visszaább veszem és még akko egy uccsó körnek egy 12 es ismétlés megy.
  • MaRee
    #22397
    Nem néztem meg mert valamiért nem tölti be a bbtv-s videókat, bufferel egy óráig és semmi, pedig nem gagyi netem van.Az ismétlésszámokat mondtam hogy nem kell nézni, én hatig akarok lemenni, max 5-ig, a termünkben edző erőemelő csóka is ennyit mondott. Én átlagban egy percet pihenek két sorozat között, nyomni pedig 8-10-eket szoktam(ismét a jó öreg idióta beidegződés, tudod a 8-as ismétlésre gondolok:))

    Köszi a választ mindenesetre A lábhoz meg csak hozzászól majd valaki.
  • csuszi
    #22396
    ha megnezted a bbtv javasolt szamat, akkor abban elmondta a volt rekorder csoka, hogy sose ment 140 fele, csak verseny elott probalgatta az erejet. es 140 el nyomott olyan lassan es annyit hogy attol kesz legyen. aztan verseny elott par hettel felment a 3kilos tartomanyba :)
    1-2 nyomas semmire nem jo akar eroemelo vagy akar testepito. nem erosit es nem epit izmot. az ero meg azert az izombol jon :) en 5 ala se mennek, nemhogy 6...
    de akarmennyire kathy beci fele a terv, lehet nem is latta vagy mas hatso szandekbol irta ezt le (ezer oka lehet), de az ziher hogy nem nyomogat 1-2ket max versey elott...
    a heti 2 es masik heten 1 idealis egy kezdonek, de meg egy kozephaladonak is. azt hogy tuledzed magad ugyis erzed, nem regeneralodsz rendesen, faradt vagy, enervalt, nincs kedved edzeni. nem kell fosni, mehet.
    egykezes felejto.

    szamok: sose kedveltem azt a modszert hogy rohangalunk a kezunkben a papirkaval es stb stb... en meg szamolni se szoktam ismetleseket, egyetlen dolog amit merek az az ismetlesek kozotti ido, de azt a mai napig stopperrel. oszt hogy ma 10et vagy 12 ot vagy 9et huzok x sulyba hot mindegy, a lenyeg hogy a kovetkezonel vagy ramesne, vagy elajulnek. kov korben 1-2 vel kevesebb es ha mar becsokken nagyon az ismetlesszam akkor csokkentek asulyon, ismetlesszam visszamegy aztan megint csokken megint csokkentem a sulyt stb
    meg azt se szoktam nezni hova akasztom a kampot a csigakon stb...
    akkor edzel egy bizonyos szint felett, ha mar erzesbol edzel. biofeedback. ma nem adja a tarogatas, nosza se neki az elso utan valtok csigara az se adja mar megyek is tovabb. ma gyengebb vagok, nem baj, csokkengtek. ma eros vagyok, nem baj novelek. nem nezem sem a szamokat, sem azt hogy edzesterv...ugy erzem ferdevel kel kezdeni, azzal kezdek, nem adja a kedvenc bicepsz gyakorlatom, a 21, hat akkor egyet se nyomok bele...stb

    labhoz hulye vagyok
  • MaRee
    #22395
    Mit szóltok ehhez az erőemelő edzéstervhez?

    A Nap

    Fekvenyomó nap

    Mell:
    1 Fekvenyomás 8-6-4-2
    2 Ferdepados fekvenyomás egykezesekkel 3X8
    3 3X8 tárogatás/áthuzás

    (kiegészítőnek mehet kar meg/vagy váll)


    B Nap

    Guggolás+Felhúzó nap vagy Felhúzó+Guggoló nap

    Guggolás+felhuzó kiegészítő nap:

    -Guggolás 8-6-4-2
    -Csigán lehúzás mellhez/tarkóhoz 3X8
    -Döntött törzsű evezés 3X8
    -Evezés csigán 3X8

    Felhuzó + Guggolás kiegészítő nap:

    - Felhuzás 8-6-4-2
    - Lábtoló 3X8
    - Combhajlítás
    - Vádli


    Itt a két napot nyomom háromszor egy héten, egyik héten A-B-A nap, a másik héten B-A-B. Egyszer a B nap a guggoló + felhúzó nap, máskor felhúzó + guggoló.

    Nem lesz ebből szerintetek túledzés? BB.hu-n Kathi Béci topikjából szedtem ezt össze, elvileg ezt ő is javasolta kezdőknek. Nekem így soknak tűnik az egy testrész heti 2 megedzése, de lehet ez csak a hülye testépítő beidegződés miatt

    Az ismétlésszámokat ne nézzétek, én nem így fogom még nyomni.
  • iko
    #22394
    Mert ha az autókat betiltják akkor összedőlne a gazdaság, egészségügy és ez kicsivel több áldozatot követelne mint a kipufogógáz. Amúgy amikor szmogriadó volt azért bevezették a rendszámos rendszert (az mellékes, hogy hányan tartották be). Most csak kicsivel rosszabb lesz dohányosnak lenni.
  • Freeeee
    #22393
    Ezt értem,de akkor az autókat miért nem tiltják ki? A kipufogógázt miért szívja az,aki nem jár autóval? Nem a tiltás ellen vagyok,mert én sem dohányzom,és nem is esik jól,ha valaki mellettem szívja,csak nem értem a többi káros dolgot,miért nem tiltják ennyire? Sőt a piát reklámozzák.

    Jazzy

    A rossz tapasztalatom az,hogy anyám gyógyszerfüggő volt,és leugrott egy emeletesház tetejéről,és meghalt,apám pedig alkoholista volt,és felhúzta magát a kertjében egy fára. A testét a 13 éves fia ( öcsém ) találta meg,aki totál dili lett,és azóta sem gyógyult fel teljesen. Szerencsére én tanultam ezekből,és a 3 gyerekemet úgy nevelem hogy ne érjék őket ilyen csalódások már az életük kezdetén.
  • jazzy
    #22392
    Alapesetben láncdohányos leszel, és körülötted passzív dohányos lesz x ember plusz még a nem közvetlen hozzátartozóid is akikkel egy légtérben tartózkodsz amikor szívod, aztán szétmegy a tüdőd és a kórházban fogsz döglődni az állam pénzén.

    Szerintem amit leírtál pontosan ugyanígy igaz a másikra is és még pluszban is. Kicsit úgy érzem a soraidból, hogy nálad ez valami rossz tapasztalatból jön ez a pia dolog (valami családi probléma esetleg, sajnos nálam is van ilyen), mert nagyon "támadónak" érzem. Már ha érted mire gondolok.
  • SeanJRRussel
    #22391
    Én meg Tiszaújvárosi,nem vagyunk túl messze :D
  • skygt90
    #22390
    halihóó...valaki próbálta már a Muscletech Muscle Building Stack-jét ? mik voltak a tapasztalatok ? És még annyit hogy valaki tud olyan oldalt ahol lehet még kapni a Gaspari 4Most anabolic arsenal kit-et ?

    Gondolkoztam rajta hogy beruházok egyre...persze kajak teljesen rendbevan..napi 240gramm fejérje (ebből 3adagtejsavó a többi mind csirkemellből vagy halból megy) 350CH ,,,
  • Tyler1
    #22389
    ez igaz, csak te nem érted a lényeget :) a cigi egy olyan szokás, ami közvetetten is káros, tehát nem csak annak aki szívja, hanem aki a környezetében van. a büdös, káros füstjét te is szívód zárt térben, nem mellesleg ruhába, hajba, mindenbe beleivódik a szaga. ezért is született az a törvény, hogy CSAK szabad térben szabad szívni, a használatát továbbra sem szigorították.
    mind1ik szer mérgezi az egyént, de a cigi passzív módon is káros, míg az alkohol és a drog nem. persze, aki él vele haljon meg, de ne kelljen annak is, akinek csak a környezete szívja.
  • Freeeee
    #22388
    Ki az Bunny? Valamiféle próféta,aki megmondja a frankót,belelát mindenki életébe? Ha tudnád értelmezni amit írtam,és nem lennél retardált ( legalábbis a reakciód szerint),nem védekezésképpen hoztam fel az alkoholt,hanem hogy az is mérgezi az egyént,és igenis a társadalmat is ( aki ezt nem látja az vak),és nem csak a cigarettát kellene tiltani,hanem a mértéktelen piálást is,amit érdekes módon itt ( pedig sportolókról van szó,vagy mi) szinte mindenki elfogad.
  • Freeeee
    #22387
    Alapesetben alkoholista leszel,és tönkreteszed mindenki életét magad körül,majd szétmegy a májad,és a kórházban fogsz döglődni az állam pénzén. Csak a te életed?
  • Retsu
    #22386
    Na, a mai edzés a következőképpen zajlott: a változatosság kedvvéért gondoltam lenyomok 1 kis kézisúlyos edzést. Na nem a pumpálás, bedurranás céljából, inkább jó kis erőedzés-stílusban. Az edykezesem nem volt túl vastag, szal előkészületképp rátekertem 1 szigetelőszalagot, hogy mostmár tényleg erősödjön az a fránya kéz+alkar. 25re pakoltam fel a kicsikét, azzal nyomtam ferdepadon, majd állva. 2 sorozat, 4-5 ismétlés ezekből. Mivel 1 ilyen sokkhoz nem voltam hozzászokva, kezdtem fáradni. Dehát 3 a magyar igazság alapon gondoltam csinálok 1kezes felhúzást is. 1 sor bemelegítés a 25el, aztán még ráraktam 2 10es tárcsát. Ezzel a 45ös kis aranyossal meglepetésemre csak ment a 2X5. Ahhoz képest, hogy mostanában a sima felhúzást hanyagoltam, azért meglepően jó, hogy edzés végén fáradtan ment. Ugyebár olyan 2,5-3Xos a szorzó, annyival többel menne ez kétkezessel. Úgyhogy most kellemes fáradtság van, kíváncsi vagyok hétfőn tudok-e edzeni, vagy kihagyni+1 napot a regenerálódáshoz.
  • IXEMGabeo
    #22385
    én stabilan életembe sosem próbáltam ki a cigit és az alkohollal, kávéval sem élek (egyrészt nem ízlik egyik sem, másrészt még késztetést sem éreztem soha, hogy bármelyiket kipróbáljam) pedig fiatal vagyok még. Korán felismertem, hogy problémás dolgok ezek, melyek kihatnak az egészségre a későbbiekben. Említhetném pl azt is, hogy télen érdemes sapkát hordani, hogy a hajhagymák meg ne fázzanak, hogy aztán később nehogy véletlenül hamarabb kopaszodjunk, vagy pl lábról lehet a legjobban felfázni, ill a hideg hatására hamarabb jön a reuma...egészséges táplálkozás is fontos.

    ja és február óta edzem normálisan a testem, és kb 7 évvel ezelőtt voltam utoljára lázas beteg:D költözés után 2 évig nem is kellett orvos nekem, utána is csak mind1 mind1 alapon a kerületi(körzeti) orvoshoz egy papír miatt beiratkoztam, de azóta se voltam nála:D
  • MaRee
    #22384
    Szintén nyiregyi? Hol edzel?
  • bakkerman
    #22383
    persze,jön a jó idő,legyen hétköznap,vagy hétvége,mind1,itt nyir1-en a belváros televan részeg 14-20 évesekkel,nem beszélve az erdő széli pihenőkről stb...
  • iko
    #22382
    Eléggé egyszerű a képlet mi a fő probléma a cigivel: a cigaretta füst ártalmas mások egészségre. Ha elkezdenék mondjuk radioaktív anyagot magamnál hordani, ami bizonyítottan megnöveli a rák kockázatát az esetek x%-ában, az rendben lenne? Vagy kerüljem inkább az embereket ha már ilyen hobbim van? A dohány rágását sem tiltották be, úgy hogy nem a nikotin a probléma.
  • jazzy
    #22381
    Ha én leverek 2 felest, vagy 15öt, azzal kinek ártok magamon kívül? Senkinek, magamnak. Persze ha autóba ülök nem stbstb, de alapesetben. Cigarettára rágyújtok egy étteremben 50 nem dohányzó között? Gondolkodjunk el ezen is.. Örülök ha neked nem volt tőle bajod, én nem dohányzóként szívom a kibaszott cigarettafüstöt 20 éve.
  • Roger6
    #22380
    Gimnázium + egyetem. Aztán megjött az eszem szépen lassan. Mindenki volt gyerek, és én pont ezért lettem "egészséges" felnőtt, mert kiéltem magam gyerekkoromban.
  • sapkafej
    #22379
    ahhoz képest, hogy ilyen szar, jól bírtad 8 évig!
  • Tibi7
    #22378
    Egyáltalán hogy jön ide az, hogy pénzt nyer-e vagy bukik az állam??? Ártatlan emberek életéről beszélünk!!!
  • MEdievil
    #22377
    Vicces hogy ezt a topikot mindig betalálják az ilyen trollok..

    Amíg évente 2300-3000! ember hal meg ebben az országban a passzív dohányzás miatt addig nagyon kussolni kéne!
    De talán ha bemutatnálak egy olyan Özvegynek akinek a férje csak olyan helyen dolgozott ahol mindenki gyárkémény volt körülötte és a 3-4 doboz cigije megvolt naponta több ember által majd 42 évesen valami érdekes véletlen folytán tüdőrákos lett.. ja a kislányának is magyarázd majd el ha már ott jársz náluk úgy is.

    Igen néha gondolkodni is kéne.. de egyeseknek csak az számít hogy végre meglegyen a napi nikotin adag a csikket a kuka mellé bassza a földre mert hát 1 méter annyira megerőltető.. és ha szólok akkor még én vagyok a bunkó mi?
  • franc0
    #22376
    A te álláspontod értelmes, a többi fröcsögővel ne foglalkozz.

    A kedvencem azok, akik a pénzügyi részével jönnek. Közgazdászként egy dolgot mondhatok, csak annak a kimutatásnak lehet hinni, amit te csináltál, vagy baromi alaposan átnézted tételről tételre. Ha valamit olvasok az újságban és azt terjeszted, azzal csak valakinek a szócsövévé válsz.
    Mást ne mondjak, baromi csalóka egy adott évben összevetni a dohánytermékekre kivetett adó és a cigivel kapcsolatos TB kiadások cash-flow-ját. Például belevették-e az élettartamcsökkenés miatt az államnál maradó befizetett nyugdíjakat (alternatívaköltségeket)? Vagy azt figyelembe veszi-e bárki, hogy tulajdonképpen mindegy hogy az állam 65 éves korodban költ 5 millát a tüdődre, vagy 70-75 éves korodban hasonló összeget mondjuk a májadra vagy a vesédre?
    Vagy orvosi szempontból: ki is hogyan dönti el, hogy egy megbetegedés a cigaretta számlájára írandó? Mondjuk egy méhnyakrák vagy egy vastagbélrák?
    És akkor most ezt csak így ex-has mondom. Gondolkodni is kéne néha.
  • Roger6
    #22375
    Jajjj haggyámá! Pont Bunny említette, hogy érdekes módon mindenki ismer (hát hogyne) olyan embert, aki 40 éven keresztül cigizett, meg bebaszott, és soha nem volt beteg, meg egészséges, meg a farka is feláll, meg neki aztán mindene ok stb. Na persze. Meg a génekben van és akkor aztán hogyne lehetne Boros és Bocskor szerint hedonista életmódot folytatni, ha előre van kódolva... És a végén felhívta a kedves idióták figyelmét arra, hogy Magyarország a szív- és érrendszeri megbetegedésben az első helyeken tanyázik Európában! Persze egyikünkre sincs hatással, aki meg 30 évig szívta, arra főleg nem, mi? Azért el kéne ezen is gondolkodni.

    És ez milyen védekezés már, hogy nézd meg az alkoholt? Bocs, ha bemegyek egy helyre ásványvizet inni, és mellettem söröznek, nem leszek részeg, viszont ha valami barom rágyújt az étteremben mellettem, én is szívom azt a szart. Amikor nem akarom! Érted már a különbséget, hogy miért akarják tiltani? Kurvára más a két dolog. Ezért hívják PASSZÍV dohányosnak, passzív piás nincs. Capito? Ezért nagyon is támogatom az ötletet.

    És ne mondd azt, hogy ha te 22 évet dohányoztál, nem vetted észre magadon a hatásait. És 8 éven át szívtam, és csakis light-ot. Rosszabbul aludtam, magasabb lett a vérnyomásom pár év alatt, szédültem néha, amit előtte soha, koncentráció alábbhagyott. Na meg persze ugye a cigi viszi pl. a C vitamint ki a szervezetből, de persze egyik dohányos sem krákog a nyomorék tetves buszon a nyakamba a reggeli járaton, mi? Hát persze. Neeeem, a cigi zsír dolog, attól nem leszel beteg, a többit szar vitamint meg egészséges kaját hagyd is.

    Ááááá! Kikészítetek!

    Munkatársaimat hagyjuk is. Egy két példa, gyöngyszem:

    --> Reggel éhgyomorra kávé - kérdem miért?

    Válaszok:
    - Hát egyet azért iszok, hogy ne kelljen reggeliznem, fogyózok (persze 4 kockacukorral)
    - Másodikat azért, mert jó cigivel inni
    - Harmadikat meg azért, hogy felkeljek

    - Fehér kenyeret nem eszek, mert hízlal (úgy hallotta), úgyhogy nincs zsemléd? - idióta, erről még úgy látszik semmit nem hallott. Kész...

    - A kristálycukor sokkal egészségesebb, mint az édeske. - Aha, szacharin és ciklamát alapúról ugye még nem HALOTTAK hogy lenne. Mert amit HALLOTTAK az úgy van, amit nem HALLOTTAK az kamu. Hát persze, így van... Idióták ezek is.

    - 6 után már csak gyümölcsöt eszek (ne ez a 3 kávés csajszi, aki 3 éve full ugyanannyi kilóra. nem tudok mit kezdeni vele, nem hallgat rám)

    - Kávé után azért iszom energiaitalt, hogy pótoljam a vizet. (a srác 50 kilós, és valamiért egész nap jár a lába, meg remeg a keze, nem is értem)

    Na és a legújabb szépség, keddi beszólás. Szóval az egyik anyuka betegeskedik, minden hónapban van valami baja. Erre mondom neki, szedjetek valamilyen vitamint. Válasz: áhh, a gyerek tudod mennyi betegséget hoz haza oviból?!
    Értem. Szóval ha betegséget hoznak haza, akkor baromság is védekezni, mert még a végén egy hónapban elkerül a betegség. És az a durva, hogy ezt a magyar átlag szülők teljesen átlagos állapotnak veszik, hogy ők betegek. Ez itt a szint. Hihetetlen.

    Na jóéjt mindenkinek.
  • xxxpaulxxx
    #22374
    Én a legjobbakat azon röhögök, akik edzés után gyújtanak rá, amikor én örülök, hogy végre levegőt kapok:D
    Persze mindig az ilyen jó 120-130 kilós embereket látom így cselekedni, akik nem az izomtól akkorák;D
  • csuszi
    #22373
    az a komoly le az komoly veszteseges meg igy is, ez kozgazdasagi teny ;)
    a tb en keresztul tobb aramlik ki...
  • tigeroo
    #22372
    sajnos nagyon jól tudom, ezért 0 toleranciám van ebben a témában.
  • Freeeee
    #22371
    Nem tudom ( remélem nem) volt,vagy van -e a családodban alkoholista,ill. gyógyszer vagy drogfüggő,de ezek az emberek nem csak a saját életüket basszák el. Ezt (sajnos) személyes tapasztalatból mondom.
  • tigeroo
    #22370
    ne keverjük az alkohollal/drogokkal. mindenki úgy bassza el az életét ahogy akarja, de ne az én pofámba fújja már azt a szart.

    70%, azt mondod? lehetne nyugodtan 100% is! nomeg vajon mennyit költ az állam az idióta önkéntes tüdőgondozottakra...?
  • Freeeee
    #22369
    Nekem az a véleményem,hogy kicsit túl van reagálva a cigi elleni háború. Ezzel nem azt mondom hogy nem értek vele egyet,de az én gyerekkoromban mindkét szülőm cigizett,az egyszobás lakásunkban,amit megfejeltem azzal,hogy 14-36 éves koromig én is toltam. Soha nem voltam beteg,és amióta abbahagytam eléggé kitisztulhatott a tüdőm,mert repítem a maratonokat:) Szerintem az alkohol,és a drog sokkal jobban rombolja az egyéneket,és a társadalmat is ( családi drámák mögött szinte mindig a piát lehet felfedezni). Ezek ellen viszont nem látok olyan vehemens támadást mint ami kellene. Nem tudom tudtátok-e,de a ciginek 70 % az adótartalma,ha mindenki leállna komoly létől esne el a főrészvényes:)
  • csuszi
    #22368
    arra merget vehetsz :) csak a jatekosok ne tunjenek el addigra (bar erre azert nem osk esely van :)
  • Tyler1
    #22367
    30-40-50 éves ember nem fog köztéren piálni, meg házibulizni, viszont sem étteremben, sem szórakozóhelyeken, sem egyéb közösségi zárt térben nem fog dohányozni. a fiatalok meg törvény nélkül is piálnak köztéren, meg házibuliznak(megjegyzem azt is max hétvégén).

    viszont arra kíváncsi leszek, hogy a közterületek tisztán tartását hogy oldják meg, mert fogadjunk arra még nem találtak ki megoldást, hogy a csikket, dobozt, papírt ne az utcán szórja el az okosabbja...
  • csuszi
    #22366
    nem ezt mutatja a statisztika, aki mar addikt, arra nincs hatassal valoban, de egeszsegi szempontbol a passziv dohanyosokat rogton vedik, illetve evekkel kesobb olyan formaban csapodik le, hogy kevesebb a fiatalok koreben a dohanyos, hasonlitsuk csak ossze 100-10 evvel ezelotti adatokat, eros csokkenes van folyamatosan, pont az ilyen torvenyek es a negativ kampany hatasara, persze hogy nincs hatassal arra, csak szopatas aki 10-40 eve massziv dohanyos, de ram van, aki nem akar passzivan fustolni, illetve a most felnovo generacioban is kevesebben gyujktanak majd ra eloszor, vagy koca modjara ha ki kell menni a szabadba.
  • Különc
    #22365
    Visszatérnek a házibulik, a köztéri piálások, cigizések nem fog itt senki se egészségesebben élni.
    Általában ha valamit általánosan megtiltanak pont az ellenkezőjét érik el.
  • SeanJRRussel
    #22364
    Nem is bánom már,hátha kicsit egészségesebbek lesznek a mai fiatalok.Meg mindig felbasz hogy nagy ritkán mikor haverral beülök valahova akkor megfulladok a rohadt füsttől és utána vmi írtózatosan büdös a ruhád is.A másik meg az ugye h a nem dohányzóval is szivatják be a füstöt és spec az én tüdőmet irritálja.
  • MaRee
    #22363
    Köszi szépen a választ, jövőhéttől kipróbálom!

    Ja, amúgy nem tudjátok mitől lehet, hogy pár hete mitől lehet mindig hányingerem miután bevettem a multiprót? Csak egy pár percig, de elég idegesítő. Nem éhgyomorra veszem.
  • Vaxi
    #22362
    Válasz: "Hát, az alapvető dolog az erőemelő edzés során az, hogy elhagysz mindent ami nem tartozik az erőemelő fogásokat erősítő számokba. Ez a legnagyobb indok ami miatt nem csinálják sokan, mert ki kell hagyni a bicepszezést, a vállazást. Alapvetően úgy néz ki az edzésterv, hogy 3 napot ismételsz: mell, láb, hát. Minden edzés során az első gyakorlat mindig a legfőbb gyakorlat legyen, az ami az erőemelésben szerepel. Mell - fekvenyomás, Láb - guggolás, Hát - felhúzás. Ezekre kell a legnagyobb hangsúlyt fektetni. Általában 6 x 5-özünk, de verseny előtt le szokott menni 6 x 4 - 6 x 3-ra, azért hogy ne kis súlyba sokat, hanem nagy súlyba keveset (1-et) tudjunk nyomni. Az összes többi gyakorlat már inkább csak "átmozagás", a legnagyobb erőt a fő gyakorlaton fejted ki (Ez hoz a legtöbbet). Egy nap max 3-4 gyakorlatot szoktak csinálni, de ha elkezded akkor érezni fogod, hogy tényleg nem is kell több. Én úgy csinálom, hogy Mell: Fekvenyomás, 45 fok, szűk, egy kis tolóckodás. Láb: Guggolás, nyak előtt guggolás, lábtoló, vádli. Hát: Felhúzás, nyakmögéhúzás, hashoz húzás, fűrészelés. Szoktak még olyat csinálni, hogy a "maradékot", kiteszik egy negyedik napra, abba belefér minden. Egy kis bicepsz, egy kis váll, csukja.... Versenyek előtt szoktak olyat, hogy egy negyedik napra (már nem bicepszeznek itt) kitesznek egy "versenyt", azaz mind a 3 számot végignyomják szériában. Ez azért jó, mert hozzászokik a szervezet a nagyobb terheléshez. Ha csak a szokásos 3 napos edzést csinálod, akkor a szervezet hozzászokik, hogy fekvenyomás után, már csak kisebb gyakorlatok vannak, ezért versenyen pl nyomás után, már teljesen fáradtan állsz neki a felhúzásnak. Ha nem is 4. napra, de kéthetente azért érdemes ilyet csinálni, hogy ne szokja meg a tested hogy egy nap csak egy erős gyakorlat van."
  • MaRee
    #22361
  • sapkafej
    #22360
    és akkor kezdődik
  • Tyler1
    #22359
    ennek a tetves kormánynak az első(és talán egyetlen) értelmes lépése